2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
bizim cinsiyetler farkli ilgi alanlari da farkli
Sabah sok gecirdim cocuklari okula gonderdik dedim iyi hallettik 2 bine hediyeleri benimki dedi ne 2 bin sadece 3 oyuncak 2 binden fazla sen ona 2 bin daha ekle güya ben kısmaya calisiyorum iktisat yapcam daha harcadigimdan haberim yok

10 defa yeterli dedi ama bu kadar güçsüz minik kıpırtı olması normal mi bilmiyorum
Her zaman ayni hareket etmiyolar ki.geceden beri bir iki kayar gibi hareket etti o kadar simdi daha yeni hareketlendi. Nasil takip edicez bilmiyorum. Doktora kalirsam 3-4 saatte bir kuvvetli hareket akasama kadar 10 hareket say dedi. Acile gidince de hersey normal cikiyor.

Of hiç bilmiyorum canım sıkılıyor bu duruma. Zaten yorgunum günlerdir, çocuklar iyileşse bi temizlik yapıp banyo yapıp çantamı alıp çıksam evden, doktor doğum başlamış dese ve doğumhaneye girsem planlı sezaryan gibi herşey planlı ilerlese falan.. Hayal mi sizce olmaz mı yarın 37+0. 2 ocakta gözüm var o gün gerçekten hazırlanarak gideceğim.

Benimde 2 gündür azaldı hareketler ki, her gittiğim doktor her nst de aşırı hareketli bu bebek demişlerdi. Dün akşam tatlı yedim hareket etsin diye, hafif hafif vuruyor benimde bugün kontrolüm var soracağım doktora canım

Benimde bugün 37+0, 29 Aralık'ta planlı doğum olacak ama kendi daha önce gelmek isterse de supriz olacak

Benimde bugün 37+0, 29 Aralık'ta planlı doğum olacak ama kendi daha önce gelmek isterse de supriz olacak
Neden 29 Aralık? Eğer bi problem yoksa ocağı bekleseydin hem yılın son günü doğmaz 2 günle yaş atlamış gibi olmazdı. Tabi biz plan yapıyoruz ama şak diye yarın da gelebilirler orası ayrı

2 ocak benim de kontrol var cantayi alip gidecem tabi durursa o zamana kadar doktorum gecen kontrol alttan muayene etmek istedi bi sonraki kontrole edin hocam dedim kabul etti muayeneden sonra dogumumun baslayacagina inaniyorum

Neden olmasın canım gönlüne göre olur inşallah her şey. 2 Ocak için grupta üç planlı sezaryen var sen de katıl bize Kızlar günü dolanlar bekliyoruz 2 Ocak'ta aynı gün doğuralım.

2 ocak benim de kontrol var cantayi alip gidecem tabi durursa o zamana kadar doktorum gecen kontrol alttan muayene etmek istedi bi sonraki kontrole edin hocam dedim kabul etti muayeneden sonra dogumumun baslayacagina inaniyorum
Bende buna inanıyorum o yüzden yeter artık doğurmak istiyorum diyeceğim noktada hemen çatala yatıp bi çatı muayenesi yapın hocam derim gibi sanki

Kızlar bebek bezi stok yaptiniz mi?ben hst cantam disinda hic bez almadim ama her gecen gun herseye zam geliyor azicik stok yapsam mi diyorum ama emin olamadim hangi no ne kadar yapmaliyiz sizler hangi marka.aldiniz

10 defa yeterli dedi ama bu kadar güçsüz minik kıpırtı olması normal mi bilmiyorum
Aşırı hareketli bir bebeğim var, bugün bu saate kadar pek hareket etmedi. Takip edeceğim birkaç saat daha olmaz ise doktora yazzacağım

Bu yorumları okudukça aklıma bi espri yapmak geliyore, neyse kimsenin bebeğini leylekler getirmiyor sonuçta yapacağım espriyi

36+5 den soruyorum tahminen kaç sekse kadar doğururuz

Umarım negatif almam
Bence maksimum 2
Kızlar 12 günün sonunda bebemj alıyorum bugün evimize gidiyoruz çok sukur
Ahh çok sevindimm şenlendi şimdi yuvanız, gözünüz aydın
Ya o doğum yaptıracak olan sancı sırasında ben hareketini hiç hatırlamıyorum, ki kızım çook hareketliydi. Hele o sancı artınca artan kalp atışlarını duymak çok değişikti, muhtemelen içerde de farklı kasılmaları oluyor bebişin.
Ya ben kendime almıştım pijama, pek iyi çıkmadı bence yorumlara güven, ama sattığı iyi bilindik markalar da var sanki. Pentiden bakabilirsin? Bir de hm uygulaması daha pratik internet sitesindense.

Aşırı hareketli bir bebeğim var, bugün bu saate kadar pek hareket etmedi. Takip edeceğim birkaç saat daha olmaz ise doktora yazzacağım
Benim bebeğim de çok hareketli ama geçen hafta bir gün beni çok tedirgin etmişti . Çok yorulmustum . Eğer yorgunsan ya da modun düşükse olabiliyor . Çay ya da kahve içip soluna yat oyle bir bekle hareketlenir bence .

Hiç yorgun değilim sabahtan beri uzanıyorum. Zaten iş yapmıyorum. Sürekli dinlenip bir vaziyetteyim. Hiç azalmamıştı böyle hareketleri

Benim de çok hareketsiz, Çarşamba yoğun günümdü, dün de okul çıkışı oğlumun okuluna gidip doğum günü partisi yaptık, oradan AVM ye geçtik. Akşama kadar ayak üstü olunca çok yoruldum. Bugün 10 kez hareket etmiş midir saymadım ama çok yavaş belli belirsiz dokunuşlar yaptı sadece. Yorgunluğa bağlıyorum yarına filan biraz düzelir umarım

Normal sanırım bu haftalarda böyle olması, yoksa hepimizin bebeğinde aynı anda bi sorun olamaz heralde. Demek ki artık çok hareket edecek yerleri kalmadı minik vuruşlar şeklinde hareket edebiliyorlar.

Benim de yorgunlukta azalıyor ya da hep ayakta durunca anlamıyorum hareketlerini.Gecen suyum azaldığında doktorum birşeyler yiyip sol yanına yatıp dinlendiğinde 2 saat içinde 10 civarı hareket olması lazım demişti.Benim bazı günler çok hareketliyken bazı günler daha az olabiliyor normal bence.

Kızlar ben kontrolden geldim doktor 28 aralıkta sezeryanla alalım dedi 37+2 olacak 28 aralıkta. Açılma yok nst de sancı yok ama nidicard kullanıyorum onu 26 sında bırakıcam sonra durmaz aşağıya baskı yapıyor dedi. 37+2 erken değil mi ya sezeryan için? Bişey demedim doktora ama kendi kendime düşünüyorum 2 ocakta mı olsaydı diye. Bi yandan da ya Yılbaşı gecesi ya da -“ayın 1 inde suyum falan gelirse diye de düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız? Telaşsız bi şekilde 28 inde sezeryan mı olsam risk alıp beklesem mi 2 ocağı? Emme refleksi gelişsin istiyorum 37+2 de doğan bebek rahatça emer mi ilkini 41 haftalık doğurdum kocamandı çok zayıf olur diye de düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…