2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben doktoruma Malatya'dan kayısı aldırıyorum tepsi olarak fikir olsun. Ya da box gift ya da güzel bir markadan şal alabilirsin. Geçenlerde yargıcı ve mudoda indirim vardı yüzde 70. Değerlendirebilirsin.
Hımm şal fikri güzel bi bakayım bebek alışverişi yapmaktan normal alışverişleri unuttum sanırım bi deniyim

Benimki azıcık asortik örsem takar mı bilmiyorum

Hay maşallahhhhhh bişey yeme ne demek hemde bi hamileye

Ay maalesef ya bir de doktor diyor ki sıkışınca mi oluyor ? Sıkıştığimi anlamıyorum ki bir anda oluyor
Valla ben okulda da evde de WC ninnyolunu asindiriyorum. Sıkışmayı bile beklemeden gidiyorum ama çamaşırım hep ıslak, kendiliğinden kaçıyor demekki. Hiç farketmiyorum da, hani akinti gelince bile anlarsın ya bu islaklikta hiç anlamıyorum. Doğumdan sonra tez zamanda gecer umarım

O ne canım hiç duymadım

Ya kızlar sabahtan beri geçmeyen bel ağrısı var, akşamdan beri de bebek hareket ettikçe belime daha çok ağrı vuruyor. İlk doğumumda da sanki böyle geceden hep ağrım vardı hatırlayamıyorum şimdi. Tecrübeli analar bilgi verin banaaa doğum belirtisi sayılıyor muyduu

Ay kızlar doğurun artık da bebek konuşalım ya bi dünyada bi doğuran ben mişin gibi hissediyorum darlandım evde tek sosyal medyam burası hepiniz de hamilesiniz
Evet ya doğumlar durdu cidden Burada aktif olanlarımızın doğum tarihleri hep Ocak sonu olunca doğuran da olmuyor. Kimse erken doğurmasın tabi ama yok mu şöyle Ocak başında beklerken 38de sancısı olan suyu gelen

Kızlar şimdi ben ebeme ebe yardımcıma ve doktoruma bi hediye vermeyi düşünüyorum ama ne vereyim bilemedim bana bi fikir versenize ya özelikle ebem nazımı baya baya çekti
Oo doğumdan önce ebeyle baya vakit geçirdiniz demek ne güzel ben doğumda tanıştım ebemle, babam önden haber vermişti ama tanışıyorlar birlikte çalışmışlar bir dönem. Doğumdan sonra yüm servise baklava, ebeme de para verilmişti benim dışımda gelişti hepsi. Doktoruma hediye alamamıştım zaten her yer kapanmış yasaklar gelmişti yine. Şimdi ben de düşünüyorum adam 2. Yi doğurtacak inşallah iyi bir şey alayım diye. Aklına gelince paylaş kesin
Ah ahh çok geçmişler olsuun kıyamam yaa ( sana da bulaşmaz inşallah? Oğlun da ufak dahaaa uf. İlaçları hemen etki eder inşallah
Ya bunu geçen okudum ben de ilk defa duydum böyle bir şeyi, ilk doğumumda yapılmamıştı, yapılan kimseyi de duymadım. Yeni çıkan bir şeyi mi diye düşündüm hatta.
Ay kızlar doğurun artık da bebek konuşalım ya bi dünyada bi doğuran ben mişin gibi hissediyorum darlandım evde tek sosyal medyam burası hepiniz de hamilesiniz
Hehehe az kaldı azz bugünleri arama sonra bebek konuşmaya başlayınca konulara yetişemeyeceğiz muhtemelen:)

Benden istemedi henüz cuma kontrol var belki ister bu kez

Ay nolur doğum sancısı deme, bu sabahtan beri aynı şey var bende de, hatta derste o kadar kötü vurdu bel ağrısı, diş ağrısı gibi zonk zonk, çocuklar bile farketti, başka bı hocayı çağıralım mi iyi misiniz diye sordular. En siddetlisi derste olandı ama sabahtan beri ara ara belimden sırtıma ve karnıma yayılan zonklayici tarzda ağrılarım oluyor
Yalancı sancıdır diye umursamadım. Sen doğum öncesi oldu deyince bı tırstım şimdi

Yok yokk ben seni korkutmayayım şimdi hem çalışıyorsun hem de bi oğluşun daha var ya bide son zamanlar ister istemez bel ağrısı yapıyordur ya, içini ferah tut ben ilkinde böbrek taşı düşürüyordum 37. Haftamda hep bi ağrım vardı yani o yüzden tam hatırlayamıyorum öncesi nasıldı diye

Böbrek taşı düşürdüm ben eskiden onun ağrısını biliyorum, o da böyle zonklatirdi ama farklı bolgedeydi, bı de kısa surmez aglatana kadar agrirdi. Bu sırt bel ve oradan karna yayılan geniş bı ağrı. Aynı diş ağrısı gibi güm güm vuruyor zonklamasi. Derste çocuklara belli etmemek için parmağımı ısırdım, o derece sarstı ağrısı, gerçi yine anladılar. Allah'tan uzun sürmüyor en fazla 1 dakika filan sürüyor, bı de düzenli değil, geniş zaman araliklarinda oluyor. O yüzden yalancı sancı diye düşünüyorum

Yüksek ihtimal yalancıdır, zaten dediğin gibi düzenli aralıklarla geliyor canım gerçek sancı olunca

Bende onu düşündüm bugün, yarın sağlık ocağına mı gitsem diyorum kan idrar vermeye bilemedim
Valla bence tedbirden zarar gelmez bi versen iyi olur. Eğer benden doktor istemezse bende gidip kendim olacağım çünkü aklıma 2 doğumumdan sonrada çocuklarım da enfeksiyon çıktığı aklıma geliyor. Anne karnından doğmuş bebekten neden enfeksiyon çıksın doğum esnasında olmuştur olduysa. O yüzden bu defa zorla da olsa yaptıracağım.
O ne canım hiç duymadım
Bi enfeksiyon türü idrar yollarında barınıyor. Bizler için normal ama bebek için tehlikeli bi tür. Eğer var ise doğum esnasında bebeğe de geçeceği için tedbir alınıp önceden bakılmalı.
Benden istemedi henüz cuma kontrol var belki ister bu kez
Bende pazartesi gideceğim erteledim biraz normalde yarındı. 37+2 olacağım pazartesi. O zaman soracağım bakalım ne diyecek. Belkide test yapmıyorlar ama doğum esmasında antibiyotik veriyorlardır anlamıyoruzdur Buda mi ihtimal. Ama hastanelerde kan emici resmen neden istemesinler bu kadar önemli bi testi onada anlam oturtamıyorum.

Hediye konusunda ben çok güzel bi kasnakta punch gördüm avuç içlerinde bebek işlenmiş altına doktorun adı yazılmış çok hoşuma gitti. Ama teslim süresine şubat dediler bende doğum sonrası kontrole giderken güzel bi çiçek alır birde şekerci Cafer Erol’dan güzel bi çikolata kutusu alır götürürüm diye düşündüm. Aklıma bi erkek doktora ne alabilirim hiçbirşey gelmiyor çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…