2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım ben hastanede kaldığımda doğum yapan bir anne bebeğini uyandırmakta zorlanıyordu, hemşireler dedi ki aç kalınca şekeri düşüyor o yüzden daha zor uyanıyor, bir şekilde uyandırıp beslemek önemli, şekeri dengelendikçe daha kolay uyanacaktır demişlerdi. Tecrübem olmadığı için tavsiye veremem, sadece duyduklarım, ayaklarını veya burnunu sıkmak, altını açmak, poposuna ya da ayaklarına ıslak birşeyle dokunmak işe yarayabiliyormuş. Kolaylıklar dilerim, inşallah çok kısa sürede toparlanacak ve doyasıya emecektir. 🤗 🥰
Soydum az önce bana mısın demiyor zorla zorla yarısı içine yarısı dışına süt içti

İlk günler her bebekte böyle sorunlar oluyor maalesef cnm, bizde yaşadık ayaklarıni gidiklardik, burnunu sikardik yok uyanmazdi, ilk zamanlar sanırım anne karnında sanıyorlar kendilerini, doğum kilosu kac, şuan kaç kilo, kac günlük
2 kilo doğdu 14 günlük 2100 gr çıktı hastaneden aldığımızda 2135 ti zayıfladı

Beslenme kitleri var ya memenin kenarindan hortum yapistiriyorsn bi ucu da anne sütü sagip koyduğun biberonda oluyor hem yeterli beslendiginden amin oluyorsun hem de memede kalmasini sağlıyorsun. İsmini hatirlamadigimdan aciklayarak yazdım ama bunu da kullanıp memnun olan çok belki sana da çözüm olur
Anne memesini bıraktırmayan biberon var mı acaba

Kızlar dün kontrolüm vardı moralimiz çok bozuldu, belki hatırlıyorsunuzdur bi haftalık şeker takibi yapmıştım , şeker çıkmamıştı bu hafta bebek çok hızlı kilo almış, 36 hafta 2 günlük ama 38-4 ile uyumlu ve 3,400 olmuş doktorum çok panik yaptı, hemen tekrar takibe başlıyorsun dedi, ama ben sadece 11 kilo aldım ve bacaklarım falan incecik hani vücudumun kilo almadığı belli, öyle sağlıksız da beslenmiyorum, iki öğün besleniyorum sadece çok korktum iki hafta var doğuma napcağımı şaşırdım,
Canım ben de 24. Haftada şeker takibine baslamıştim. O zamana kadar taş çatlasa 1 kilo falan almışımdır. Şekerim de düşüktu. 3 aylık gizli şekerim de. Değerlerin çok iyi. Kilo da almamışsın . Senden şeker beklemiyorum demişti doktor. Ama çıktı. İkimizi de şaşırttı. Sen de sıkı bibtakip yapm inşallah yoktur. Ama tedbiri elden bırakmamak lazım tabi.

Kızlar merhaba. Hiç bir mesajı okuyamadım daha sonra okicam.
Sabaha kadar 3 cm açılmam oldu. Normalde ptesi çatı muayenesi vardı ama yetişmedi. Sabah da rahim ağzımın çok geride olduğu anlaşıldı. Epidural normal doğum bile yapılamıyormuş. Genel anestezi ile sabah 08:37de sezaryen doğum yaptım.
Kızım iyi şükürler olsun. 3080 gr. Emzirmeyi de zor olsa da hallettik. Az dikiş ağrım var. Birazdan İlk yemeğimi yiyip yürüyüşe kalkıcam

İnş çok rahat doğumlarınız olur 💐🎈💓
Gözün aydın canım, çok sevindim. Analı babalı sağlıcakla büyüsün prensesin 🙏🥰

Sabaha kadar 3 cm açılmam oldu. Normalde ptesi çatı muayenesi vardı ama yetişmedi. Sabah da rahim ağzımın çok geride olduğu anlaşıldı. Epidural normal doğum bile yapılamıyormuş. Genel anestezi ile sabah 08:37de sezaryen doğum yaptım.
Kızım iyi şükürler olsun. 3080 gr. Emzirmeyi de zor olsa da hallettik. Az dikiş ağrım var. Birazdan İlk yemeğimi yiyip yürüyüşe kalkıcam

Allah anali babali büyütsün, nasılsın nasıl geçti genel anestezi

Anne memesini bıraktırmayan biberon var mı acaba
Medela anne memesini reddedince de memeye geri döndürüyor. Oğlumda kullanmıştım doktorun önerisi ile. Ben okuldayken medela ile sagdigim sütü içiyordu, hiç meme reddi yapmadı 1 sene hem emzirdim hem biberon kullandı. Bu bebeğime henüz almadım ama işe başlarken hala emiyor olursa alicam yine medela.

O nasıl bı fark ya 😲 inan bu kadar ciddi farkı da duymamıştım, USG cihazlarında da +-380 Gr yazar genelde Max değer. Doktorun eli çok önemli bu ölçümlerde onu biliyordum da baya fark etmiş sendeki. Böyle olsa hocam sizin eliniz de baya kıtmış derdim sakasina 😂
Son kontrolde zaten olcemedim çok hareket etti demişti, ondan önceki 35 hafta kontrolünde 2900 çıkmıştı, bugün hamilelik günlüğüne 34 hafta sonrası günlük 30 gram yazıyor, sanırım benim paşa guzel almıştı kilo

Ne alakası var canım , ben 36 hafta 3 günlüğüm 30 da ciğer geliştirici yaptım 15 hafta da serklaj olmuştum 24 haftadan 34 haftaya kadar nidicard ve progestan kullandım allaha şükür 37 ye kadar geldik şimdide hiç belirti yok 39 u görecek gibiyim :)
İnternette öyle yazıyordu demkki herşeye inanmiycan ama suyum az diyede şüpheliyim ayaklarınınnolduhu yerde şu kalmamış dedi bugün doktor karnının olduğu yerde varmış salı günü yine cagırdı acaba birdaha mı iğne vurur bir tane vuruldum bugün

Hayırlı olsun canım. Allah analı babalı büyütsün. 🤲

Uyanmıyorsa sarılık olabilirmi benim kızomda öyleydi höyük kanı alırken bile uyanmadı burnunu faln sıkıyodum ona dikkat edin
Sarılık olunca uyandırması zor oluyor. Benim kardeşim de olmuştu yeni dogdugunda, ne yaptiysalar uyandiramamislardi, hemen hastaneye kosmuslardi, ama kardeşim tepki bile vermiyordu, ben 10 yaşındaydım o zaman hatırlıyorum net şekilde. Karnına bastırınca sarı leke hemen sönmüyorsa sarılık yükselmiş oluyormuş. O şekilde bakabilirsiniz demişti bize yenidoğan hemşiresi.

Medela anne memesini reddedince de memeye geri döndürüyor. Oğlumda kullanmıştım doktorun önerisi ile. Ben okuldayken medela ile sagdigim sütü içiyordu, hiç meme reddi yapmadı 1 sene hem emzirdim hem biberon kullandı. Bu bebeğime henüz almadım ama işe başlarken hala emiyor olursa alicam yine medela.
Bende bakayım o biberona alayım olmazsa teşekkür ederim

Kızlar bu arada benim suyumda pazartesiye göre bir tık daha iyi, tâbi yine sınır gibi ama idare eder bir süre dedi , yakın takibe devam edecek, diğer herşey iyi ama bebeğim ters her türlü Sezeryan olacak suyum da az ekstradan.Başka bir sorun yok eğer suyum böyle devam ederse 38 de alacakmış ekstra bir durum olmazsa, hareket takibi yapmaya devam yine , hergün havuç suyu içmeye, armut yemeye ve bol su içmeye devam ediyorum belki de gerçekten faydası oldu
Canım mesajlarını okudum benim bugün kontrol vardı 36+1 kızım makat pozisyonunda hala dönmemiş ve suyu azalmış ciğer geliştirici iğne yaptı 10 günde 100 gram almış 2500 kilo senin bebeğin kilosu nasıl acaba ters durduğu içinmi alamıyor

Canım mesajlarını okudum benim bugün kontrol vardı 36+1 kızım makat pozisyonunda hala dönmemiş ve suyu azalmış ciğer geliştirici iğne yaptı 10 günde 100 gram almış 2500 kilo senin bebeğin kilosu nasıl acaba ters durduğu içinmi alamıyor
Benim yeğenimde tersti, 3.750 gr doğdu. Plasenta ile alakalı mi problem yoksa çok da problem olmuyor kilosu bakımından

X