2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar merhaba. Hiç bir mesajı okuyamadım daha sonra okicam.
Sabaha kadar 3 cm açılmam oldu. Normalde ptesi çatı muayenesi vardı ama yetişmedi. Sabah da rahim ağzımın çok geride olduğu anlaşıldı. Epidural normal doğum bile yapılamıyormuş. Genel anestezi ile sabah 08:37de sezaryen doğum yaptım.
Kızım iyi şükürler olsun. 3080 gr. Emzirmeyi de zor olsa da hallettik. Az dikiş ağrım var. Birazdan İlk yemeğimi yiyip yürüyüşe kalkıcam

İnş çok rahat doğumlarınız olur 💐🎈💓
Gozunuz aydin canim. Allah anali babali buyutsun🩷

Canım mesajlarını okudum benim bugün kontrol vardı 36+1 kızım makat pozisyonunda hala dönmemiş ve suyu azalmış ciğer geliştirici iğne yaptı 10 günde 100 gram almış 2500 kilo senin bebeğin kilosu nasıl acaba ters durduğu içinmi alamıyor
Canım bende 35+1 2600 küsür dedi şu anlık gelişimi iyi ama bundan sonra nasıl olur bilmiyorum salı tekrar gideceğim.Bana da ciğer geliştirici yapmayı planlıyordu ama suyum biraz daha iyi olunca yapmadı şimdilik salı gününe göre karar verecek gibi.Ama bazen ölçümler yanlış olabiliyor ters olduğu ve suyu az olduğu için bende de öyle olmuştu 3-4 günde hiç kilo almamıştı mesela ama sonradan düzeldi bence ölçüm yanlış oluyor, bir sonrakinde daha doğru olacak inşallah 🙏 Suyunu kaç ölçtü, söyledi mi sana

Gozunuz aydin canim. Allah anali babali buyutsun🩷
Kızlar merhaba. Hiç bir mesajı okuyamadım daha sonra okicam.
Sabaha kadar 3 cm açılmam oldu. Normalde ptesi çatı muayenesi vardı ama yetişmedi. Sabah da rahim ağzımın çok geride olduğu anlaşıldı. Epidural normal doğum bile yapılamıyormuş. Genel anestezi ile sabah 08:37de sezaryen doğum yaptım.
Kızım iyi şükürler olsun. 3080 gr. Emzirmeyi de zor olsa da hallettik. Az dikiş ağrım var. Birazdan İlk yemeğimi yiyip yürüyüşe kalkıcam

İnş çok rahat doğumlarınız olur 💐🎈💓
Gözünüz aydın 💐💐

Canım bende 35+1 2600 küsür dedi şu anlık gelişimi iyi ama bundan sonra nasıl olur bilmiyorum salı tekrar gideceğim.Bana da ciğer geliştirici yapmayı planlıyordu ama suyum biraz daha iyi olunca yapmadı şimdilik salı gününe göre karar verecek gibi.Ama bazen ölçümler yanlış olabiliyor ters olduğu ve suyu az olduğu için bende de öyle olmuştu 3-4 günde hiç kilo almamıştı mesela ama sonradan düzeldi bence ölçüm yanlış oluyor, bir sonrakinde daha doğru olacak inşallah 🙏 Suyunu kaç ölçtü, söyledi mi sana
Evet artık ölçümler çok yanıltıcı oluyor, boy daha gerçekçi oluyor ama kilo için sapmalar çok fazla oluyor, cenin pozisyonunu tam olarak aldıkları için karın çevresini el yordamı olcuyorlar. Önemli olan diğer ölçümlerde orantılı gelişim devam ediyor mu ona bakmak. boyu uzayan bebek kilo da alıyordur haliyle, kütlesi artıyor netice. Ama USG de bazen kilo almıyor gibi çıkıyor çünkü karın çevresini tam olarak ölçmek çok güç artik

2 litre dedi inşallah yanlşlık vardır bebek duruşundan dolayı beni çok zorluyor öne çok eğilme bebek çok sıkışık duruyor dedi

Evet ya onu ben oğlumda neden alıp kullanmadım acaba, bu sefer hiç cebellesmicem süt gelmezse hemen medikalcilerden onu aldircam, hem bebek doyuyor, hem biberona alismiyor hem de anne memesini çektikçe süt kanalları uyariliyor. İlk iki gün hastanede kaşık biberon ile besleyip devamında sütüm inip doyurucu olacak raddeye gelene kadar beslenme destek seti kullanicam
Aynen ben de nolur nolmaz alicam çok mantıklı bir alet kesinlikle canım hem net biliyorsun ne kadar içmiş hem de meme uyarilmaya devam ediyor. O kritik ilk donemler için bence kesinlikle mantıklı acaba doydu mu yetti mi derdi olmaz insanda

Aynen ben de nolur nolmaz alicam çok mantıklı bir alet kesinlikle canım hem net biliyorsun ne kadar içmiş hem de meme uyarilmaya devam ediyor. O kritik ilk donemler için bence kesinlikle mantıklı acaba doydu mu yetti mi derdi olmaz insanda
Araştırdın mi hangisini alacaksın. Nette bakmıştım ben daha önce ama hangisi rengini almak lazım acaba

Hiç biri yuzde yüz garantisi yok bence çünkü milyon tane kullanıcı yorumu okudum memnun ioan da var olmayanda her biberondan:KK43: biraz da bebekle alakalı galiba. Ama bu beslenme destek kiti kesinlikle mantıklı yani bence
Biberon sonraki süreçte lazım olabiliyor özellikle işe dönerken. Medela calma haricinde diğer tüm biberonlarin akışları aynı, ters çevirdiğinde damlıyor, ucunu sıkınca akıyor bı tek calma başlıkta süt ters cevirsen bile emzik haznesine dolmuyor. Ama işte o da gerekliyse alınmalı, meme reddi yapan bebek için şart mesela, çok kolay döndürüyor memeye, çünkü meme daha konforlu geliyor sonrasında. Çalışan anneler için de güzel. Normal biberona alışan çocuk memeyi bırakır bence, zaten çabucak alışır normal biberona, en zor akışlısı bile anne memesinden kolay. Damagiyla sıkınca bile akıyor ağzına çünkü emzik kısmından. Benim uygulayacağım yöntem önce kaşık biberon, memeyi kavramayı öğretirken süt gelene kadar beslenme destek hortumu, işe başlarken de medela calma. Süt saklama poşetlerimi de sipariş etmiştim. Hep dua ediyorum çok sütüm gelsin ilk kolostrum sütlerini bile paketleyip buzluğa atayım, arada onları da çıkarıp vereyim ilk üç ay 😇

Evet artık ölçümler çok yanıltıcı oluyor, boy daha gerçekçi oluyor ama kilo için sapmalar çok fazla oluyor, cenin pozisyonunu tam olarak aldıkları için karın çevresini el yordamı olcuyorlar. Önemli olan diğer ölçümlerde orantılı gelişim devam ediyor mu ona bakmak. boyu uzayan bebek kilo da alıyordur haliyle, kütlesi artıyor netice. Ama USG de bazen kilo almıyor gibi çıkıyor çünkü karın çevresini tam olarak ölçmek çok güç artik
Bende öyle düşünüyorum, boyu uzamışsa kilo da alabilir.Bir düşük bir yüksek çıkabiliyor kilo son haftalarda, sağlıklı olsunlar da artık 🙏

Ben medikal ürünlerde omron alıyorum, tansiyon aleti, nebulazator filan başka markalara para hayatta vermem hem çok çabuk bozuluyor hem de asla doğru çalışmıyor. Tansiyon aletini bir aylık olarak düşünme, her evde olması gereken bı cihaz o, dünyanın her türlü hali var bir gün biseye canını sıkılır, ihtiyaç duyarsin, bu tarz cihazlar kaliteli olursa ömürlük oluyor. Ben eskisini anneme vermiştim kalp hastası olduğu için, hamile olduğumu öğrenir öğrenmez bı tane daha edindim
Ama.normal zamanda da her evde bulunması gerekir doğru ölçüm yapan bı tansiyon aleti.
Evet doğru söylüyorsun. Şuan alma imkânım yok ama ilk fırsatta alacağım çok önemli bir şey. Sen annene verdiğini ne zaman almıştın kaç yıldır kullanıyor annen? Ben de çok duydum iyi marka olduğunu.

Benim tansiyonum 9-9 çıktı gece ve beni salladı diyebilirim tuvalete düşüyordum neredeyse doktora yazmalı mıyım ki bütün gece çarpıntım devam etti uyuyamadım 🙄 yüksek mi düşük mü ne olduğunu başlamadım ben ama küçük tansiyonum 8 in altına düşmüyor internette de bilet yazmıyor ne yapsam bilemedim
Şuan nasılsın? Geç gördüm kusura bakma. Bence tekrar ölç Doktorlar 140 ın üzerine çıkarsa hemen acile gelin diyorlar.

Benim tansiyonum 9-9 çıktı gece ve beni salladı diyebilirim tuvalete düşüyordum neredeyse doktora yazmalı mıyım ki bütün gece çarpıntım devam etti uyuyamadım 🙄 yüksek mi düşük mü ne olduğunu başlamadım ben ama küçük tansiyonum 8 in altına düşmüyor internette de bilet yazmıyor ne yapsam bilemedim
Şuan nasılsın? Geç gördüm kusura bakma. Bence tekrar ölç Doktorlar 140 ın üzerine çıkarsa hemen acile gelin diyorlar

Kızlar ben kafama takmak için yine birşeyler buldum😂
Hastanede servikal uzunluğu ölçtüler 54 mm dediler. İlk doğumum bebek çok yukardaydı o yüzden biraz uzun sürmüştü ve kesi de o sebepten olmuştu. Sanırım yapı olarak yukarda. İnternette hamile olmayan birisinin 40-50 arasında olması yazıyor. 34 haftalıkta 34 mm olması gerekiyormuş. Bilenler aydınlatsın beni lütfen 🙏

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-16-19-49-29-21_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-12-16-19-49-29-21_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    111,6 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar dün kontrolüm vardı moralimiz çok bozuldu, belki hatırlıyorsunuzdur bi haftalık şeker takibi yapmıştım , şeker çıkmamıştı bu hafta bebek çok hızlı kilo almış, 36 hafta 2 günlük ama 38-4 ile uyumlu ve 3,400 olmuş doktorum çok panik yaptı, hemen tekrar takibe başlıyorsun dedi, ama ben sadece 11 kilo aldım ve bacaklarım falan incecik hani vücudumun kilo almadığı belli, öyle sağlıksız da beslenmiyorum, iki öğün besleniyorum sadece çok korktum iki hafta var doğuma napcağımı şaşırdım,
Dün bir kadına 3400 demişler ama 2900 doğmuş. Belki pozisyonla alâkalıdır. Yine de dikkat edersin. İki haftada 300 alsa 3700 olur o da normal bence.

Evet doğru söylüyorsun. Şuan alma imkânım yok ama ilk fırsatta alacağım çok önemli bir şey. Sen annene verdiğini ne zaman almıştın kaç yıldır kullanıyor annen? Ben de çok duydum iyi marka olduğunu.
Anneme verdiğimi ben evlendigim sene almıştım 2015 te. Ama anneme ne zaman verdim hatırlamıyorum. Oğlum doğduktan sonra vermiştim ama. Yaklaşık 8-9 yıldır her gün iki kez kullanılıyor.

X