2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar doguran annelerin bebekleri nasıl oldu yeni doğum var mı çok detaylı okuyamadim hiç. Ben de bugün kontrol vardı 35+3 um bebeğim 2900 olmuş herşey yolundaydı. Çiğ kuruyemis ve pekmez tahin yedigim haftalar hep daha fazla kilo aldığını gozlemledim bilmiyorum tesadüf gibi gorunmuyor 😁 sizde durumlar nasıl?
Biz bugün kontrole gittik bebiş zayıflamış çok üzüldüm doktor eprotein vermişti onun dozunu arttırdı

Genelde iğne yapıldıktan 1 hata sonra doğum olur diyorlar ama bebek çok kilo almadı dönmedi daha suyu az kafam karıştı
Ne alakası var canım , ben 36 hafta 3 günlüğüm 30 da ciğer geliştirici yaptım 15 hafta da serklaj olmuştum 24 haftadan 34 haftaya kadar nidicard ve progestan kullandım allaha şükür 37 ye kadar geldik şimdide hiç belirti yok 39 u görecek gibiyim :)

Başka bi sıkıntısı yoksa kilo yoluna girer canım ya bi kaç haftaya dünyaya da adapta olur iyice kilosu da duzelir bence kuzum var mı başka sorunu bebisin
Başka bişey söylemedi doktor üç gün sonra tekrar kontrol var. Bide uyandıramıyorum hele geceleri çok zor yediriyorum memeyi çok az emiyor

Kızlar puset elele road sanrm kardeşim almış getiricek daha görmedim de kullanan var mı? Bazı pusetlerin yorumları nda bebeğim iki buklum oldu yenidogana uygun değil diye okudum bunlar standart değilmi ya 🤣 yani bi puset yenidogana uygun olmuycakta kime uygun olcak anlamadım ki🤣

Suyum normal, şeker göstergesi bi tek bebeğin kilosu var , ve ölçümlerimde hep normal çıkıyor, dün poğaça yaptım akşam yatmadan üç tane yedim sabah açlık şekerim 97 çıktı tokluk şekerim 127 çıktı ki kahvaltıda patatesli yumurta ve muz üstüne bal ve ceviz döküp yedim , ayy inş yoktur .
Bebekler önden gidebilir, değerlerin nasıl bilmiyorum ama doktorlar hemen şeker diyor, kan uyuşmazlığı için gittim bende 29.haftamda devlet doktoruna, şeker vardır bebeğin ileri dedi, bende suyum nasıl dedim iyi deyince kendi doktorum bi sıkıntı görmedi dedim, kadın kaldı öyle

Sakin ol lütfen, iki hafta irilik yapısal da olabilir, benim de öyle çıkıyordu doktorum tüm şeker tetkiklerini yaptığı için ve suyum da normal olduğu için rahattı. Kaldı ki ben çok kilo aldım ve ilk gebeligimde diyabetim vardı ama ona rağmen doktor bebeğimin iri olmasında bi sorun görmedi. Bu kontrolde de mesela daha az kilo aldığını gördük ama bunu da sorun etmedi, çünkü sırtı dönüktü tam olcebilmek mümkün değil dedi. Ben USG olcumunden yüksek doğanı hiç duymadım bugüne kadar ama 300-500 Gr arasi eksik doğani duydum ki genelde öyle olur, o yüzden bazı doktorlar tam kilosunu söylerken bazıları eksiltilmis (düzeltilmiş) kilosunu soyler. Sen onu 3000 Gr gibi düşün, kaldı ki 36. Haftada 3 kilo olması gayet iyi. Zaten 36 dan sonra kilo alımları minimuma iniyor. Benim oğlum da 36. Haftada 3.200 civarıydı 39+1 de 3500 doğdu. 3 haftada toplam 300 Gr almıştı.
Benim oğlum yüksek doğru usg ölcumunden, 3 kilo çıkmıştı son kontrolde 37 hafta civarı, 38 de 3650 doğdu, az yada çok olabiliyor

Başka bişey söylemedi doktor üç gün sonra tekrar kontrol var. Bide uyandıramıyorum hele geceleri çok zor yediriyorum memeyi çok az emiyor
Beslenme kitleri var ya memenin kenarindan hortum yapistiriyorsn bi ucu da anne sütü sagip koyduğun biberonda oluyor hem yeterli beslendiginden amin oluyorsun hem de memede kalmasini sağlıyorsun. İsmini hatirlamadigimdan aciklayarak yazdım ama bunu da kullanıp memnun olan çok belki sana da çözüm olur

İlk günler her bebekte böyle sorunlar oluyor maalesef cnm, bizde yaşadık ayaklarıni gidiklardik, burnunu sikardik yok uyanmazdi, ilk zamanlar sanırım anne karnında sanıyorlar kendilerini, doğum kilosu kac, şuan kaç kilo, kac günlük

Canım ben hastanede kaldığımda doğum yapan bir anne bebeğini uyandırmakta zorlanıyordu, hemşireler dedi ki aç kalınca şekeri düşüyor o yüzden daha zor uyanıyor, bir şekilde uyandırıp beslemek önemli, şekeri dengelendikçe daha kolay uyanacaktır demişlerdi. Tecrübem olmadığı için tavsiye veremem, sadece duyduklarım, ayaklarını veya burnunu sıkmak, altını açmak, poposuna ya da ayaklarına ıslak birşeyle dokunmak işe yarayabiliyormuş. Kolaylıklar dilerim, inşallah çok kısa sürede toparlanacak ve doyasıya emecektir. 🤗 🥰

Kızlar merhaba. Hiç bir mesajı okuyamadım daha sonra okicam.
Sabaha kadar 3 cm açılmam oldu. Normalde ptesi çatı muayenesi vardı ama yetişmedi. Sabah da rahim ağzımın çok geride olduğu anlaşıldı. Epidural normal doğum bile yapılamıyormuş. Genel anestezi ile sabah 08:37de sezaryen doğum yaptım.
Kızım iyi şükürler olsun. 3080 gr. Emzirmeyi de zor olsa da hallettik. Az dikiş ağrım var. Birazdan İlk yemeğimi yiyip yürüyüşe kalkıcam

İnş çok rahat doğumlarınız olur 💐🎈💓

Sabaha kadar 3 cm açılmam oldu. Normalde ptesi çatı muayenesi vardı ama yetişmedi. Sabah da rahim ağzımın çok geride olduğu anlaşıldı. Epidural normal doğum bile yapılamıyormuş. Genel anestezi ile sabah 08:37de sezaryen doğum yaptım.
Kızım iyi şükürler olsun. 3080 gr. Emzirmeyi de zor olsa da hallettik. Az dikiş ağrım var. Birazdan İlk yemeğimi yiyip yürüyüşe kalkıcam

Gözünüz aydın maaşallah. 🥰

Benim oğlum yüksek doğru usg ölcumunden, 3 kilo çıkmıştı son kontrolde 37 hafta civarı, 38 de 3650 doğdu, az yada çok olabiliyor
O nasıl bı fark ya 😲 inan bu kadar ciddi farkı da duymamıştım, USG cihazlarında da +-380 Gr yazar genelde Max değer. Doktorun eli çok önemli bu ölçümlerde onu biliyordum da baya fark etmiş sendeki. Böyle olsa hocam sizin eliniz de baya kıtmış derdim sakasina 😂

Gözünüz aydın canım.😍 Sağlıkla mutlulukla büyüsün inşallah.🙏

Beslenme kitleri var ya memenin kenarindan hortum yapistiriyorsn bi ucu da anne sütü sagip koyduğun biberonda oluyor hem yeterli beslendiginden amin oluyorsun hem de memede kalmasini sağlıyorsun. İsmini hatirlamadigimdan aciklayarak yazdım ama bunu da kullanıp memnun olan çok belki sana da çözüm olur
Evet ya onu ben oğlumda neden alıp kullanmadım acaba, bu sefer hiç cebellesmicem süt gelmezse hemen medikalcilerden onu aldircam, hem bebek doyuyor, hem biberona alismiyor hem de anne memesini çektikçe süt kanalları uyariliyor. İlk iki gün hastanede kaşık biberon ile besleyip devamında sütüm inip doyurucu olacak raddeye gelene kadar beslenme destek seti kullanicam

Gözün aydın, sağlıklı uzun bir ömrü olsun, Allah analı babalı büyütsün 🙏

Gözün aydın canım, Allah analı babalı büyütsün 🙏💜🧿

Hayırlı olsun canım Allah analı babalı büyütsün

X