2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hanımlarrr Sanırım suyum geldi. Epey aktı. Duşa girdim. Giyindim çamaşırım yine ıslak. Sudur heralde. Hiç sancım yok. Doktor için ne yapmalıyım, sancı mı bekliyim gideyim mi? Eve yakın 15 dk.
Ah çok merak ettim, nasılsınız? İkinizde iyi misiniz? 🙏

Kızlar selaaam 😇 36. Haftaya geldik çok şükür bu haftada olanlar bebek hareketleriniz nasıl önceye göre azalma yaşıyor mu merak ediyorum sanki artık bana zor hareket ediyormuş gibi gelmeye başladı
Az hareket ediyor, bende 36+0 ım. Doktorum normal günde 10 hareket etsin yeterli dedi. Minik kıpırtılar şeklinde eskisi gibi
Güçlü değil dedim, normal yeri daraldı 10 hareket etsin yeterli bizim için dedi.

Az hareket ediyor, bende 36+0 ım. Doktorum normal günde 10 hareket etsin yeterli dedi. Minik kıpırtılar şeklinde eskisi gibi
Güçlü değil dedim, normal yeri daraldı 10 hareket etsin yeterli bizim için dedi.
10 u geçiyor şükür ama eskisi gibi güçlü dönüşler tekmeler azaldı bende de. Su da gitgide azalmaya başlayacak zaten azalmış biraz dedi normal herhalde doğuma kaldı 2 hafta 😓

Kızlar dün kontrolüm vardı moralimiz çok bozuldu, belki hatırlıyorsunuzdur bi haftalık şeker takibi yapmıştım , şeker çıkmamıştı bu hafta bebek çok hızlı kilo almış, 36 hafta 2 günlük ama 38-4 ile uyumlu ve 3,400 olmuş doktorum çok panik yaptı, hemen tekrar takibe başlıyorsun dedi, ama ben sadece 11 kilo aldım ve bacaklarım falan incecik hani vücudumun kilo almadığı belli, öyle sağlıksız da beslenmiyorum, iki öğün besleniyorum sadece çok korktum iki hafta var doğuma napcağımı şaşırdım,
Ya bu doktorlar bazen gereksiz telaş yaptırıyor. Kaç defa söyledim burada arkadaşlara da, benim diğer oğlum 3 haftaya yakın önden gidiyordu şeker de şeker diye tutturdu doktorum defalarca şeker yüklemesi yapıldı hiçbirşey çıkmadı. Çocuk iri ilerledi sadece.

Suyun nasıl acaba, sadece hafta olarak ileri gitmesi şeker sebebi değil ki, benim oğlum da 10 gün 2 hafta önden giderdi hep
Suyum normal, şeker göstergesi bi tek bebeğin kilosu var , ve ölçümlerimde hep normal çıkıyor, dün poğaça yaptım akşam yatmadan üç tane yedim sabah açlık şekerim 97 çıktı tokluk şekerim 127 çıktı ki kahvaltıda patatesli yumurta ve muz üstüne bal ve ceviz döküp yedim , ayy inş yoktur .

Ya bu doktorlar bazen gereksiz telaş yaptırıyor. Kaç defa söyledim burada arkadaşlara da, benim diğer oğlum 3 haftaya yakın önden gidiyordu şeker de şeker diye tutturdu doktorum defalarca şeker yüklemesi yapıldı hiçbirşey çıkmadı. Çocuk iri ilerledi sadece.
Eşim de aynısını dedi yani artık şeker olmadını nasıl ispatlayacağımızı şaşırdık, annemin bebekleri de hep iriymiş ben de eşimde şişman bebeklermişiz, kızım küçük doğduğu için biraz korktum ama bu sabah şeker ölçümleri normal gelince rahatladım biraz

Aa öyle mi? Hamilelik günlüğündeki haftanız 36. Nın içinde olduğunuzu söylüyordu o yüzden öyle dedim. Ama olsun ben hastaneye yattığımda 32 haftalıktım. Ah bir 36 yı görsem diyordum. Şimdi şuan tam 36+0 ım. Şimdide ah bir 38 i görsem diyorum şükürsüz gibi. Gözümüz hep daha ilerisinde . Merak etme sende göreceksin bu zamanları Allahın izniyle. Aksi olsa bile artık büyümüş kritik zamanı geçmiş diğer oğlum 35 haftalık doğdu çok şükür hiç problem yaşamadık 🙏
Çok teşekkür ederim inşallah bende artık korkmuyorum erken geç sağlıklı olsun da her çocuk 38 de doğacak diye bir şart yok sonuçta 🥰 senin az kalmış ama atlatmışsın zor zamanları maşallah 🥰🥰

Kızlar dün kontrolüm vardı moralimiz çok bozuldu, belki hatırlıyorsunuzdur bi haftalık şeker takibi yapmıştım , şeker çıkmamıştı bu hafta bebek çok hızlı kilo almış, 36 hafta 2 günlük ama 38-4 ile uyumlu ve 3,400 olmuş doktorum çok panik yaptı, hemen tekrar takibe başlıyorsun dedi, ama ben sadece 11 kilo aldım ve bacaklarım falan incecik hani vücudumun kilo almadığı belli, öyle sağlıksız da beslenmiyorum, iki öğün besleniyorum sadece çok korktum iki hafta var doğuma napcağımı şaşırdım,
Sakin ol lütfen, iki hafta irilik yapısal da olabilir, benim de öyle çıkıyordu doktorum tüm şeker tetkiklerini yaptığı için ve suyum da normal olduğu için rahattı. Kaldı ki ben çok kilo aldım ve ilk gebeligimde diyabetim vardı ama ona rağmen doktor bebeğimin iri olmasında bi sorun görmedi. Bu kontrolde de mesela daha az kilo aldığını gördük ama bunu da sorun etmedi, çünkü sırtı dönüktü tam olcebilmek mümkün değil dedi. Ben USG olcumunden yüksek doğanı hiç duymadım bugüne kadar ama 300-500 Gr arasi eksik doğani duydum ki genelde öyle olur, o yüzden bazı doktorlar tam kilosunu söylerken bazıları eksiltilmis (düzeltilmiş) kilosunu soyler. Sen onu 3000 Gr gibi düşün, kaldı ki 36. Haftada 3 kilo olması gayet iyi. Zaten 36 dan sonra kilo alımları minimuma iniyor. Benim oğlum da 36. Haftada 3.200 civarıydı 39+1 de 3500 doğdu. 3 haftada toplam 300 Gr almıştı.

Günaydın canım. Tansiyon aleti ile alakalı söyleyeyim. Bana evdekini at omron al dedi dr ya da eczanede asm de ölçtür dedi evdeki çok yüksek çıkarsa. Şuan bir ay için dr almak istemiyorum ya. Ama her alet biraz farklı gösteriyor normal olarak.
Ben medikal ürünlerde omron alıyorum, tansiyon aleti, nebulazator filan başka markalara para hayatta vermem hem çok çabuk bozuluyor hem de asla doğru çalışmıyor. Tansiyon aletini bir aylık olarak düşünme, her evde olması gereken bı cihaz o, dünyanın her türlü hali var bir gün biseye canını sıkılır, ihtiyaç duyarsin, bu tarz cihazlar kaliteli olursa ömürlük oluyor. Ben eskisini anneme vermiştim kalp hastası olduğu için, hamile olduğumu öğrenir öğrenmez bı tane daha edindim
Ama.normal zamanda da her evde bulunması gerekir doğru ölçüm yapan bı tansiyon aleti.

Suyum normal, şeker göstergesi bi tek bebeğin kilosu var , ve ölçümlerimde hep normal çıkıyor, dün poğaça yaptım akşam yatmadan üç tane yedim sabah açlık şekerim 97 çıktı tokluk şekerim 127 çıktı ki kahvaltıda patatesli yumurta ve muz üstüne bal ve ceviz döküp yedim , ayy inş yoktur .
Önceki hamileliğimde şekerim vardı, değil akşamdan poğaça yiyip yatmak, normal yemekten sonra yarım dilim kek yesem 145 çıkardı şekerim. Gebelik şekeri çok hassas, yarım dilim kek bile sınırı geçirir normalde. Bence sende şeker yok.

Kızlar merhaba yeni kontrolden geldim 36+1 bugün suyum azalmış bebek dönmemiş kafa yukarda ve 10 günde 100 gr almış 2500 olmuş toplamda ciğer geliştirici vuruldum şimdi varmı başına gelen iğneyi vırulan endişelendim dogrusu

Aynen bende doktoruma sordum bugün bu durum korkutuyor beni diye dugumlenmesi problem

Bende solA yatınca resmen böbreklerim arka kaburgalarimin orda kıpırtı yiyorum içim ılık ılık oluo 🥴🙈sağda daha rahat uyuyorum solda uyumak mümkün olmuyor tıpkı şuan gibi😄🙄
Ah seni o kadar iyi anlıyorum ki bide gece bu kadar sert hareket yapmaları halis mi 🙈 bize uyuyun bol bol uyuyun diyorlar ama uyuyamıyorum ki ben 🙄

Sakin ol lütfen, iki hafta irilik yapısal da olabilir, benim de öyle çıkıyordu doktorum tüm şeker tetkiklerini yaptığı için ve suyum da normal olduğu için rahattı. Kaldı ki ben çok kilo aldım ve ilk gebeligimde diyabetim vardı ama ona rağmen doktor bebeğimin iri olmasında bi sorun görmedi. Bu kontrolde de mesela daha az kilo aldığını gördük ama bunu da sorun etmedi, çünkü sırtı dönüktü tam olcebilmek mümkün değil dedi. Ben USG olcumunden yüksek doğanı hiç duymadım bugüne kadar ama 300-500 Gr arasi eksik doğani duydum ki genelde öyle olur, o yüzden bazı doktorlar tam kilosunu söylerken bazıları eksiltilmis (düzeltilmiş) kilosunu soyler. Sen onu 3000 Gr gibi düşün, kaldı ki 36. Haftada 3 kilo olması gayet iyi. Zaten 36 dan sonra kilo alımları minimuma iniyor. Benim oğlum da 36. Haftada 3.200 civarıydı 39+1 de 3500 doğdu. 3 haftada toplam 300 Gr almıştı.
Canım seni şaşırtayım😅 benim 1 numarada 2900 3000 arası gelir dedi 3555 doğdu. Doktor da iyi bir doktor ve kendi kliniği var usg cihazı çok iyiydi. 2 numarayı perşembe günü 35+2 de 2500 ölçtü bakalım kaç doğacak. o an çok hareket ediyordu benim bıdık belki de yine yanılıyor🤷🏻‍♀️ bu sefer çok farklıyım ilkinde 17 kilo almıştım bu sefer sadece 9 kilo aldım sanki bu daha minik doğacak haftam erken olduğu için mi öyle geliyor karnım sanki ufak ve aşağıda bu sefer. ama ilki 41 haftalık doğdu bu beklemeyecek gibi duruyor doktorun öngörüsüne göre

Teşekkür ederim canım. 130 un üstüne çıkarsa sürekli o zaman normal değilmiş. Ani artışlar olursa yirmi dakika sonra tekrar ölç yine aynı çıkarsa acile git. Ama 130 un altına normal diyorlar çünkü hamileliğin son ayındayız.
Benim tansiyonum 9-9 çıktı gece ve beni salladı diyebilirim tuvalete düşüyordum neredeyse doktora yazmalı mıyım ki bütün gece çarpıntım devam etti uyuyamadım 🙄 yüksek mi düşük mü ne olduğunu başlamadım ben ama küçük tansiyonum 8 in altına düşmüyor internette de bilet yazmıyor ne yapsam bilemedim

X