2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Reflü varsa o da iltihap oluşturmuş olabilir başıma gelmişti boğazımdan burnuma, kulağıma kadar iltihap olmuştu. Üşüttüm sanmıştım. Antibiyotik ve rennie ile geçti. Geçmiş olsun

Maşallah bence de kilosu güzel. Artık hayırlısı olsun. Geçmiş olsun

Kızlar artık son zamanlardayız kasık ağrıları normal değil mi
Normal deniyor ama bi doktora görünmekte fayda var. Bende de son birkaç gündür oluyordu, önemsemedim, önceki gece kasık ağrısı ile uyandım sonra bulantı oldu çok fena birkaç kez kustum. Sabahında doktora gittim idrar yolları enfeksiyonu varmış ilaç verdi.

Sol kulağımda var kaşıntı ve yemek yerken ağrı, kulağımın içinde kıkırdaklar ayrıldı diyorum anneme de, diz mi bu menisküs olsun diyor

Kulak ve dişi ayırt edemiyor insan ama kulaktır bence. Griple birlikte başladıysa o yüzden olmuştur. Sonuçta birbirine bağlı organlar. Boğazdaki enfeksiyon kulağa vurabiliyor
Gripten bir iki gün önce sol tarafıma yatarken hafif bı ağrı hissettim sonra o ağrı yerini kaşıntıya ve dişlerimi siktigimda kas agrisina bıraktı. Bence o zaman gribe yakalaniyordum ben ama anlamadım daha ateş filan olmadığı için.

Reflü varsa o da iltihap oluşturmuş olabilir başıma gelmişti boğazımdan burnuma, kulağıma kadar iltihap olmuştu. Üşüttüm sanmıştım. Antibiyotik ve rennie ile geçti. Geçmiş olsun
Reflü normalde var ama hamilelikle birlikte iyice arttı. Ben en iyisi pazartesi bı KBB muayenesi olayım, kulak iltihabının ilerlemesi riskli diye biliyorum ben. Umarım önemsiz bı durumdur

Kızlar artık son zamanlardayız kasık ağrıları normal değil mi
Dün kontrolüm vardı, doktora kasıklarım da ağrıyor karnımda kasılıyor diye anlattım. Artık hepsi normal dedi. Normal yani arada dinlenmeye çalış ayaklarını yukarı kaldırarak dinlenebilirsen daha çabuk hafifliyor ağrısı.

Zaten gelmişsin artık 36 ya aramızda 2 gün var ben yarın 36+0 ım sende 3 gün sonra. Kafanı rahatlat artık kritik dönemleri aştık. Kilosuda çok güzel.. Benim mesela 32. Haftada sancılarım çoktu hem yatış yaptım hastanede hemde evde 1 aydır yatıyordum. Dün sancım çıkmadı çok şükür. Günlük rutinlerime geri döndüm yavaş yavaş. Sancı olayı biraz farklı galiba yani birkaç defa oldu diye sürekli tekrarlamıyor anladığım kadarıyla. Birazda stres, üzüntü, yorgunluk ve susuzluk tetikliyor sanırım.

Benimde idrar yolumda enfeksiyon vardı geçen hafta 5 gün antibiyotik kullandım, kan verdim enfeksiyon yok olmuştu ondan ona yormadım

Erken doğum korkusu yaşayanlar daha bile geç doğuruyor arkadaşım 26. Haftada hastanede yatmıştı erken doğum riskinden. 40. Haftada doğurmuştu. O zamanlar çok korkmuştu tabi ama 40. Haftaya geldiğinde o korktuğu günleri gulerek anlatiyordu. Aklımızdan geçirdiğimiz şekilde oluyor doğum olayı. Bunun regl için de geçerli olduğunu söylüyor bazı uzmanlar. Adet görme ya da gecikme, erteleme hatta adetin kısa sürmesi bunların düşüncelerden etkilendiğini söylüyor bazıları. Benim üniversitede yurtta kalırken oda arkadaşım biri adet olduğunu söylediğinde o da oluyordu. Kız kafayı yemişti ne bı döngüsü vardı ne zamanı. Regl olduğumuzda asla renk vermiyorduk etkilenmesin diye. Doğum da bana böyle geliyor. Geçen grupta hastaneye yatanlar, doğumlar, sancılar peş peşe olunca bı baktım bı sabah ben de sancidan kivraniyorum, doktorun yolunu tuttum doguruyorum diye. Nst ye soktu sıfır sancı

Benim evde pek işim olmuyor, çoğu şeyi eşim yapıyor. Ben genel olarak dinleniyorum aslında ayaklarımda hep yukarda oluyor dinlenirken. Haftaya kontrolüm var sabırsızlıkla bekliyorum

Çok geçmiş olsun.Gribin etkisi olabilir. Geçmezse KBB'ye görünürsen iyi olur canım.Acil şifalar diliyorum.

Psikolojik olarak birbirimizden etkileniyoruz sanırım. Grupta art arda doğumlar başlayınca o sıralar bende de ağrılar artmıştı. Okulda falan doğum başlar diye korkumdan son haftayı çalışmadım izne ayrıldım.

Evet hatta dedim ya bende, bence birbirimizden etkileniyoruz diye birkaç kişi biz erken doğum sancı vs olayını yaşayıp konuştuk diye sizlerden de çok etkilenip hemen ay oram ağrıyor buram ağrıyor doğum belirtisi mi diye dökülmeye başlayan çok oldu neyse biraz durulduk bu ara allahtan Birde tabi artık en kritik zamanları atlattık grup olarak. Bundan sonra bizim bebeler daha sakin ilerler inşallah. Şuna da inanıyorum 1-2 haftaya doğumlar tam randımanlı bi şekilde başlayacak haftası ileri olanlardan, o zaman doğurmayacak olanın bile sancısı gelebilir heyecandan

Benim evde pek işim olmuyor, çoğu şeyi eşim yapıyor. Ben genel olarak dinleniyorum aslında ayaklarımda hep yukarda oluyor dinlenirken. Haftaya kontrolüm var sabırsızlıkla bekliyorum
Benimde tekrardan haftada 1 e düşürdü doktor kontrolleri. Göz açıp kapayana kadar geçiyor 1 hafta her kontrolde çok heyecanlanıyorum. Çünkü ben hep “inşallah kontroller esnasında doğumun başladığı anlaşılır sakin sakin ilerlerim “ diye dua ediyorum. Evde yada dışarıda yakalanmaktansa öylesi daha sakin oluyor

Çok empati yapmamakta fayda var, sonra patır patır doğumlar başlar sancı olayı gerçekten bulaşıcı gibi bişey bence de. Kaldı ki sancı kasilma.vs konularında aşırı rahatimdir, hiç birini kafaya takip doktora bile söylemedim ama en son uykudan uyandıran sancı ile doktorun yolunu tuttum sabah 6.30 da, uyku esnasında bilinç altım devreye girmiş demekki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…