2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok güzel maşallah FL karşısında yazan değeri 7 ile çarparak boyunu bulabilirsin

Birkaç adımla çıkmaz o kadar fark. Aletin mi bozuk acaba senin? Bir günde eczaneye gidip orada ölçmelerini istesen, sonra hemen arkalarından kalkmadan aynı koltukta kendininki ile ölçsen arada fark olursa yenisini almayı düşünsen nasıl olur? Protein tozu hiç duymamıştım bu arada. İlk defa senden duyuyorum. Merak ettim, bi araştırıcam onu. Benimkide haftasına tam uyumlu ilerliyor ama bazen acaba yeterli beslenmiyor muyum diye düşünüyorum. Bu hafta her akşam bir bardak ballı süt içeceğim haftaya fark olacak mı bakalım merakla gözliycem.

Maşallah size FL yazan yeri 7 ile çarpıyorsun uzunluğu ordan buluyorsun canım

Kızlar doguran annelerin bebekleri nasıl oldu yeni doğum var mı çok detaylı okuyamadim hiç. Ben de bugün kontrol vardı 35+3 um bebeğim 2900 olmuş herşey yolundaydı. Çiğ kuruyemis ve pekmez tahin yedigim haftalar hep daha fazla kilo aldığını gozlemledim bilmiyorum tesadüf gibi gorunmuyor sizde durumlar nasıl?

Benimki standartlara çok uygun her hafta 200 gr alıyor ve şu hamilelik günlüğüm ile birebir aynı kilo ve boyda bu hafta bende akşamları ballı süt, çip kuruyemiş ve tahin pekmez yiyim son haftalar biraz depar atsa fena olmaz yumuş yumuş ele avuca gelir

Bali ayrı sütü ayrı tuketirsen daha sağlıklı olur, hatta süt yerine kefir ve yoğurt bı de kaşar peyniri bebeğin kilosunda daha etkili. Ballı süt ise bir çok Avrupa ülkesinde yasaklandı. İkisinin karışımının özellikle de sıcak süte karıştırmanin sakıncalı oldugu soyleniyor. Haftasıyla uyumlu ilerleyen bebek candir, ne şekerden kilo almış ne yanlis beslenmeden kilo alımı azalmis. Ben bı ortasını tutturamadim mesela. Ya çok sıkı diyet ile çocuğun kilo alımını dusuruyorum ya da salinca şeker yuklemesinden çocuğu sisiriyorum. Maşallah ne güzel haftasıyla uyumluysa dilini ısır

Benim kızıka da çok kilo almamış ama bana protein tozu falan demedi 15 günde 250 Gr almış sadece geri düşmüş hatta ama bişey demedi ne verdi size acaba bende kullansam mı kafamda deli sorular oluştu gene
Whey diye bir protein. Kendisi de kullanıyormuş. Yoğurdun içine bir kaşık at dedi. Kalsiyum ve magnezyum da duşükmüş onları da verdi. Benimki zaten gerideydi ya toparlamaya çalişıyorduk. İyi gidiyordu iki kontroldür haftada 200 ün uzerinde alıyordu. Şimdi az almış. Ama ben de az yediğimin farkındayım. Çocuklarin odasını düzenledik. İş pek yapmadım ama eşimin yanında durdum. Biraz saatleri de aksattım. Şimdi bir oğün arttıryaım diyorum kahvaltıyı erken yapıp. Belki işe yarar.

Ben de bozuk olabileceğini düşhndüm açıkçası. 9 yıllık makine. Haftaiçi saglık ocağına ilaç yazdırmaya godeceğim. O zan orda deneyeyim bı diyorum. Bence jaftasıyla uyimluysa hiç yapay protein tozuna gerek yok. Gayet güzel besleniyor bence. Fazlası da iyi değil zaten.

Aynen kesinlikle ekle onları canım azcik daha toparlansinlar bebiskolar benim de 200 gr alıyor bunları ekledigim hafta 300 aldı hep

Aaa ballı sütün yasaklandığını bilmiyordum o zaman ayrı ayrı tüketeyim, zaten ben çok şekerli içecek içemiyorum düşünüyordum nasıl içeceğim diye iyi oldu söylemen teşekkür ederim benim kızımda haftasına hep uyumluydu ama diğer oğlum 2.5 hafta fark atıyordu sürekli. Tek iyi yönü doğduğunda ele avuca rahatça geliyor olmasaydı. Bu 3 numaram da 36 hafta boyunca hep günü gününe uyumlu ilerledi çok şükür, ama şu zamanda bi tık ilerlese hayır demem biz annelerin gözü asla doymuyor

Yok ben kendim için değil, merak ettim hiç duymamıştım protein tozunu hamilelerde. Senin için bi araştırayım dedim. Anladığım kadarıyla çok önerilmiyor, ama birkaç markayı öneren doktorlarda varmış. Her doktorun tasvip ettiği birşey değilmiş. Eğer sen doktoruna güveniyorsan sıkıntı yoktur

Aynen kesinlikle ekle onları canım azcik daha toparlansinlar bebiskolar benim de 200 gr alıyor bunları ekledigim hafta 300 aldı hep
300 alsak 3000 gr olcaz yalnız ben 3000 gr dan korkarım nedenini anlatayım size hatta soru sorayım bana fikirlerinizi beyan edin
Ben kızımı 38+2 de, oğlumu 35+2 de 3000 gr olarak doğum yaptım. İkisininde yanında en ufak 1 gr bile küsüratı yoktu. Şimdi bu kadar farklı haftalarda gramı gramına aynı doğduysa bu çocuklar, acaba diyorum benim rahmin kapasitesi bu kadar mı? Suyu, plasentası bebek de 3000 gr olduğunda tamam benden bu kadar diyip doğumu başlatıyor olabilir mi? Eğer öyle ise tahmini 1 haftam falan kaldı

Senin prensesin adı neydi? Nasıl şuan ve sen nasılsın? Şafak kaç belli oldu mu? İnşallah hemen kollarına gelir

Senin prensesin adı neydi? Nasıl şuan ve sen nasılsın? Şafak kaç belli oldu mu? İnşallah hemen kollarına gelir
Zeynep asel canim ben iyiyim sukur sadece baş ağrısı beni yoruyor o da geçti mi geçip bitecek inşallah. Net gün vermiyorlar ama.onumuzdeki haftaici bekliyoruz artik

Hahaha ayy ne desem bilemedim ki canım inşallah mis gibi sorunsuz gelir hepsi demekten başka şey gelmiyor elden ama zaten artık hepsi iyi haftalards bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…