2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok şükür 🙏🏻 çok geçmiş olsun, evde de dikkat edersin 🎈 ah o bebiş cıvıltıları 🐦🫶🏻
Teşekkür ederim 🙏 ciyak ciyak ağlıyorlar ağlamayı nerden nasıl öğrendilerse. Karnımızda sessiz sedasız arada bir tekme atarak dünyaya geliyorlar😀 hepsini gidip koklayasım var ana kuzularını.

Devam ediyor mu kanama. Ben acile gittiğimde akan kanın tehlikeli olduğunu söylemişlerdi. Bi seferlik bişeyse önemli olduğunu sanmıyorum. Yeni muayene oldun kötü bi durum yok sonuçta
Devam etmedi çok şükür, bende çocukları uyuturken kendimde uyumuş kalmışım 9 da. Uyandım kendimi iyi hissediyorum bi sorun yok heralde bende bilemiyorum artık .
Önemli bişey olduğunu sanmıyorum ama doktoruna haber ettin mi?
Yok etmedim, eğer devamı gelirse haber ederim diye düşündüm.
Jilet kullanıp camasiri giydiysen belki kesik olmuştur nerden biliyorum benimde geçen muayeneye giderken oldu ve cilgina döndüm ama sonra fark ettim kesmişim :KK43:
Pek jilet kullanmazdım ama ağda olalı daha 10 gün olmuştu diye üstünden geçmeye çalıştım görmeden el yordamıyla. Bi yerimi kestiysem heralde odur takipteyim yinede bugün inşallah tekrarı olmaz
Devam ederse hastaneye git mutlaka.
Tabiki canım, inşallah devam etmez de gitmek zorunda kalmam. 🙏

Günaydın kızlar. Dünden beri nst kan tahlili idrar tahlili yapıyorlar. Protein çıkmadı daha sonra. Çok şükür taburcu ediyorlar beni. Burda tansiyonum da çıkmadı. Sanırım evde tuzlu yediğimden ya da hareket fazla ettiğimden çıkıyordu. Ama protein neden tek seferlik çoktı idrarda onu anlamadım. Neyse sonuç olarak çıkıyorum bugün. Bir de hastane şehir hastanesi. Hemşireden doktoruna hepsi iyiler,ilgililer. Odalar tertemiz,tv banyo herşey var. Özelden tek eksiği odalar 2 kişilik. Sancısı başlayan sancı odasına tek kişilik alınıyormuş orda da doğum yaptırıyorlar. Bir de bebek sesleri çok tatlı ya hepsi.😀😍
Bir günlük gözlem yeterli oluyor demekki canım, artık için rahat donebilirsin eve, tekrar protein çıkmamış, evde olsan hep aklına takilacakti. Tansiyon kontrol altına alınınca protein de normale dönüyor diye biliyorum. Senin de dinlenince normale döndü tansiyonun. Bu haftalardan sonra artık yorgunluğa gelemiyoruz demekki. Benim de yoğun tempoda ev aradığım bı iki hafta tansiyonum normalden yüksek seyretmisti. Şimdi annem bizde, ev aramaya da biraz ara verdik, tansiyonum yine 10/6 civarı çıkıyor. Yorgunluk kesinlikle çok farkediyor. Bı de tabi ev ararken sık sık WC ye gidemiyorum, su da icemiyordum. Bence bunlara çok dikkat etmek lazım artık. Gebelik zehirlenmesine çevirmeden farkedilip önlem alındığı için çok şanslısın. Rahatlayabilirsin kronik tansiyonun yokmuş 🙏

Bir günlük gözlem yeterli oluyor demekki canım, artık için rahat donebilirsin eve, tekrar protein çıkmamış, evde olsan hep aklına takilacakti. Tansiyon kontrol altına alınınca protein de normale dönüyor diye biliyorum. Senin de dinlenince normale döndü tansiyonun. Bu haftalardan sonra artık yorgunluğa gelemiyoruz demekki. Benim de yoğun tempoda ev aradığım bı iki hafta tansiyonum normalden yüksek seyretmisti. Şimdi annem bizde, ev aramaya da biraz ara verdik, tansiyonum yine 10/6 civarı çıkıyor. Yorgunluk kesinlikle çok farkediyor. Bı de tabi ev ararken sık sık WC ye gidemiyorum, su da icemiyordum. Bence bunlara çok dikkat etmek lazım artık. Gebelik zehirlenmesine çevirmeden farkedilip önlem alındığı için çok şanslısın. Rahatlayabilirsin kronik tansiyonun yokmuş 🙏
Kesinlikle öyle. Tuzsuz yemek bol bol su içtim burada. Bir de yürüyemiyorsun küçük bir oda içinde. Dün gece 1 e kadar kuş uçuşunu izledim diziyi. Evde yatıp dizi izlemeye bile zamanım yokmuş 😀 en önemlisi bol bol su ve biraz tuzu, karbonhidratı azlatmak. Doğumdan sonra 3 gün kalıyormuşum burda. Ortopedi dr raporunu verdim doktorların da ona çok önem verdiğini gördüm içim çok rahatladı. Her detaya çok dikkat etmeleri çok iyi. inşallah sağlıcakla kucağımıza alırız bebişlerimizi. Sen de çok çok dikkat et.🙏💖

Kesinlikle öyle. Tuzsuz yemek bol bol su içtim burada. Bir de yürüyemiyorsun küçük bir oda içinde. Dün gece 1 e kadar kuş uçuşunu izledim diziyi. Evde yatıp dizi izlemeye bile zamanım yokmuş 😀 en önemlisi bol bol su ve biraz tuzu, karbonhidratı azlatmak. Doğumdan sonra 3 gün kalıyormuşum burda. Ortopedi dr raporunu verdim doktorların da ona çok önem verdiğini gördüm içim çok rahatladı. Her detaya çok dikkat etmeleri çok iyi. inşallah sağlıcakla kucağımıza alırız bebişlerimizi. Sen de çok çok dikkat et.🙏💖
Amin canım, benim tansiyonda yana kuşkum kalmadı artık, hem tansiyonum normal hem de tahlillerimin hepsi temiz çıktı ama ben kafaya takacak bişey buluyorum tabi illaki. Şimdi de kulak agrim var, özellikle bişey yerken dişlerimi sıkınca ağrıyor, kulak mi çene eklemi mı anlayamadım, ama kulak gibi geliyor özellikle gece uyandığımda agzimi hareket ettirirken ağrıyor, bi de kulagimin içinde böcek geziyormus gibi kaşınıyor 🤦Dış kulak iltihabı mi oldum acaba diyorum. Ay doktora gitmeye de bikiyor insan, 5 gündür kendiliğinden geçsin diye bekliyorum

Çok sevindim adınıza , daha önce yazdıklarınızı da okumuştum :) bahsettiğiniz hastane sanırım aynı zamanda medeniyet üniversitesinin eğitim hastanesi. İçiniz rahat olsun bebekle ilgili durumlarda da ortopedik durumlarda da tüm imkanlarının kullanacaklardır :)

Amin canım, benim tansiyonda yana kuşkum kalmadı artık, hem tansiyonum normal hem de tahlillerimin hepsi temiz çıktı ama ben kafaya takacak bişey buluyorum tabi illaki. Şimdi de kulak agrim var, özellikle bişey yerken dişlerimi sıkınca ağrıyor, kulak mi çene eklemi mı anlayamadım, ama kulak gibi geliyor özellikle gece uyandığımda agzimi hareket ettirirken ağrıyor, bi de kulagimin içinde böcek geziyormus gibi kaşınıyor 🤦Dış kulak iltihabı mi oldum acaba diyorum. Ay doktora gitmeye de bikiyor insan, 5 gündür kendiliğinden geçsin diye bekliyorum

Akıntı falan oluyor mu , belki eczaneden basit bir damla alabilirsin

Kızlar bizde kontrolden çıktık hastaneden çıkarken 2400 dü bugün 2380 olmuş ne yapacağımı şaşırdım 1.5 saatte bir 50 ml mama veriyorum bir sonraki saat 30 ml anne sütü veriyorum yani o kadar çıkıyor şuan ama yine de 3 günde hiç kilo almamış hatta 20 gr kaybetmiş napıcağımı şaşırdım artık bi yol gösterin saatleri düşürücem şimdi 40 dk da bir kaldırıcam memede çok vakit kaybediyoruz gerekirse onu da sağıp vereyim diyorum 1 saat memede kalıyor toplasan 20 dk anca aktif emme oluyor haftaya perşembeye kadar değişmezse küveze bırakmayı düşünüyorum 😢
Bebeğiniz hangi gün doğdu bilmiyorum şubat grubundanım ama yazmak istedim hekimim, ilk 1 hafta 10 gün bebeklerin kilosunun yüzde 10unu kaybetmesi normal ödem atıyor bebekler. İnşallah sağlıkla büyür bundan sonra merak etmeyin 🙏

Akıntı falan oluyor mu , belki eczaneden basit bir damla alabilirsin
Hayır akıntı yok, aslında normal zamanda agri da yok, ama sanki dişlerimi sıkmışım da çene eklemim agriyormus gibi bişey yerken ya da alt çenemi hareket ettirirken ağrıyor. Dişle de ilgili olabilir dicem ama kulak kaşıntısı neden olsun ki o zaman, şakağima kadar uyusur gibi tuhaf bı kaşıntı, sanki bocek geziyor. Geçmezse bı KBB ye gidicem

Bebeğiniz hangi gün doğdu bilmiyorum şubat grubundanım ama yazmak istedim hekimim, ilk 1 hafta 10 gün bebeklerin kilosunun yüzde 10unu kaybetmesi normal ödem atıyor bebekler. İnşallah sağlıkla büyür bundan sonra merak etmeyin 🙏
9 aralıkta doğdu Doğum kilosu 2570 di sonra ertesi gün 2360 oldu üçüncü gün 2400 oldu hastaneden çıktık 2 gündür de evdeydik 1 -1.5 saatte bir bi mama bi süt verdik hep ml arttırarak ama dün 5. Gün kontrolümüz vardı 2380 çıktı doktor beslenme doğru diyor ama neden olmuyor anlamadık fazla kilo kaybettiğini söylüyor dünde eğer pzartesiye kadar almaya başlamazsa getir küveze diyor ne yapacağımı şaşırdım 😞

Gribal enfeksiyon sonrası kulak iltihabı olabiliyor. Bazen hastalık bitiminde kulağımda kaşıntı ve sızlama olur benim de. Bikaç gün içinde geçiyor genelde ama çok rahatsız hissediyorsan doktora gitmende fayda var. Umarım ciddi bişey değildir 🙏🏻

Gribal enfeksiyon sonrası kulak iltihabı olabiliyor. Bazen hastalık bitiminde kulağımda kaşıntı ve sızlama olur benim de. Bikaç gün içinde geçiyor genelde ama çok rahatsız hissediyorsan doktora gitmende fayda var. Umarım ciddi bişey değildir 🙏🏻
Kulak denge için önemli malum, kulağım mi çene eklemi mı bilmiyorum ama bı sarsaklik oluştu bende. Gribal enfeksiyonla alakalı olabilir belki, boğaz agrisindan bir iki gece önce başladı bu garip ağrı ama önce kulağa vurmuş olabilir.

Çok sevindim adınıza , daha önce yazdıklarınızı da okumuştum :) bahsettiğiniz hastane sanırım aynı zamanda medeniyet üniversitesinin eğitim hastanesi. İçiniz rahat olsun bebekle ilgili durumlarda da ortopedik durumlarda da tüm imkanlarının kullanacaklardır :)
Aynen. Teşekkür ederim 🙏 inşallah güzel geçer hepimizin doğumu.

9 aralıkta doğdu Doğum kilosu 2570 di sonra ertesi gün 2360 oldu üçüncü gün 2400 oldu hastaneden çıktık 2 gündür de evdeydik 1 -1.5 saatte bir bi mama bi süt verdik hep ml arttırarak ama dün 5. Gün kontrolümüz vardı 2380 çıktı doktor beslenme doğru diyor ama neden olmuyor anlamadık fazla kilo kaybettiğini söylüyor dünde eğer pzartesiye kadar almaya başlamazsa getir küveze diyor ne yapacağımı şaşırdım 😞
Umarım toparlar hızlıca🙏 almazsa da birkaç gün hastanede takip edilir endişelenmeyin güle güle büyütün bebeğinizi inşallah

Benim de geçen sene hamileliğimde öyle bir kulağım kaşınıyordu ki. Doktora gittim sızısı da vardı. Bana bir şey yazmadı dr şuan ilaç ta veremem birşey de yazamam dedi.Kürtaj olduktan sonra kontrole gittim Emara girmemi istedi. Ben girmedim tabi. Bu sene son 3 aydır yine aynı kaşınıyor ama ağrı yok sadece kaşınıyor. İki kulağında da mı var? Belki yastktan dolayıdır. Ay sağlıkla bi doğuralım ya. Her gün bir şey buluyoruz. Farkettin mi 32. Haftadan sonra şikayetlerimiz çoğaldı. Bu da demek oluyor ki doğum yakın. Yeni yıl gelmeden bir 4 kişi daha doğum yapacak gibi geliyor bana.

Kulak denge için önemli malum, kulağım mi çene eklemi mı bilmiyorum ama bı sarsaklik oluştu bende. Gribal enfeksiyonla alakalı olabilir belki, boğaz agrisindan bir iki gece önce başladı bu garip ağrı ama önce kulağa vurmuş olabilir.
Kulak ve dişi ayırt edemiyor insan ama kulaktır bence. Griple birlikte başladıysa o yüzden olmuştur. Sonuçta birbirine bağlı organlar. Boğazdaki enfeksiyon kulağa vurabiliyor

Kızlar selam mesajları kaldığım yerden okudum şükür çok büyük problemler yok kimsede 🌸. Ben bugün taburcu oluyorum. Sancılarım azaldı doktorum 36 ya kadar tutmaya çalışacağız dedi. Ciğer geliştirici olmuştuk geçen hafta kilosu da 3 kg şu an. Korkum azaldı artık. Nst de sancım çıkıyor 50 60 larda ama ben hissetmiyorum. Acil bir durumda geri geleceğim.

X