2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar doktordan çıktım. Kızım geçen hafta 2145 gramdı bugün 2500 gram olmuş bile. Bir haftada baya almış😍 bir haftalık Tansiyonumu takip edip yazmıştım götürdüm idrar kültürü idrar tahlili kan tahlili yaptırdı. Gebelik preeklamsi için. Umarım yoktur. Haftaiçi 2 kere tansiyonum yükselmişti 147 ve 140. Bir de şu 3 gün kalacak mıyım hastanede doğum sonrası diye sordum ortopedi dr yazdığını. Evet hastanede kalacaksın takipte dedi. 33+4 ve nst normal çıktı. Bizden haberler böyle.
Ben de ödemli ayaklarımı gösterdim, normal dedi, tansiyonumun 13 e çıktığını söyledim normal dedi, protein kaçağı olabilir mi dedim yok dedi 😄 ama endişeli olduğumu görünce içim rahatlasın diye kan ve idrar tahlili aldı. Sonuç temiz çıktı, doktorun tahmin ettiği gibi kaçak filan yokmuş. Umarım senin de temiz çıkar 🙏 sabah yasadigim belden karna yayılan adet sancısı için de bu haftalarda artık bu da normal dedi 😄 ha hareketleri azaldı dedim ona da normal, pozisyondan kaynaklıdır dedi. Çok normal bı muayene olup çıktım 😂😂

Ben de ödemli ayaklarımı gösterdim, normal dedi, tansiyonumun 13 e çıktığını söyledim normal dedi, protein kaçağı olabilir mi dedim yok dedi 😄 ama endişeli olduğumu görünce içim rahatlasın diye kan ve idrar tahlili aldı. Sonuç temiz çıktı, doktorun tahmin ettiği gibi kaçak filan yokmuş. Umarım senin de temiz çıkar 🙏 sabah yasadigim belden karna yayılan adet sancısı için de bu haftalarda artık bu da normal dedi 😄 ha hareketleri azaldı dedim ona da normal, pozisyondan kaynaklıdır dedi. Çok normal bı muayene olup çıktım 😂😂
Ee çok güzel haber 🥰

Bizim burda devlet hastanesi leş gibi malesef yani bırak doktorları hijyen kısmından mikrop bakteriden hasta olup çıkarsın 2 tanede özel hastane vardı biri çok iyi ama doktorları hep sezeryan alıyor normal doğum yok denecek kadar az hastanede diğeri de sözde özel devlet hastanesinin daha temiz ve asistanlı halini düşün ama doktorları iyiyidi bende onu tercih ettim kaldığım oda falan devlet hastanesi odası gibiydi yani özelin almama durumu bebeğin ve annenin Allah korusun yaşamsal riski varsa bence almazlar onun haricinde kabul etmeme gibi bi durum olacağıjı zannetmiyorum
Anladım canım. Bizim burada da üniversite için çok pis diyorlar. Arkadaşım dalağı olmadığı için orada doğum yaptı risk var diye. Bebek enfeksiyon kaptı hastanede. Ama şehir hastanesi çok güzel. Bakalım nasıl olacak artık yaşayıp göreceğiz. Sen nasıl oldun bebeğin nasıl

Maalesef annemin evi 3 saat uzaklıkta başka şehirde . İstanbul'daki evini kapatıp mustakile tasindilar . O yüzden benle kalmasi lazım . Kayınvalide doğumdan bı hafta sonra gider diye düşünüyorum . Annem kalır sonrasında bı hafta on gün yeter sanırım 😄 Anneme söylersem şunu şöyle yap bunu böyle yap diye herşeyi yapar ,sağolsun ama eşim evde iken gereksiz görüyor . Kalabalık etmek istemiyor da olabilir . Mecbur geliceksin dedim zaten 😂
Ya tabi anne gibisi olur mu? Ama her anne bir olmuyor malesef. Benimki zaten rahatsız. Adı bile geçmiyor. Çok isterdim şöyle guvenebileceğim bir annem olmasını. Allah var diyorum. Düsünür beni de yavrularımı da🤲

Maalesef annemin evi 3 saat uzaklıkta başka şehirde . İstanbul'daki evini kapatıp mustakile tasindilar . O yüzden benle kalmasi lazım . Kayınvalide doğumdan bı hafta sonra gider diye düşünüyorum . Annem kalır sonrasında bı hafta on gün yeter sanırım 😄 Anneme söylersem şunu şöyle yap bunu böyle yap diye herşeyi yapar ,sağolsun ama eşim evde iken gereksiz görüyor . Kalabalık etmek istemiyor da olabilir . Mecbur geliceksin dedim zaten 😂
Ya tabi anne gibisi olur mu? Ama her anne bir olmuyor malesef. Bir de eşten çekiniyor bazı anneler. Kalıp rahatsızlık verdiklerini düsünüyorlar. Benimki zaten rahatsız. Adı bile geçmiyor. Çok isterdim şöyle guvenebileceğim bir annem olmasını. Allah var diyorum. Düsünür beni de yavrularımı da🤲

Ben de o suni sancida kendimi camdan atmak istedim olmeyi diledim oldum dirildim diyenler yüzünden kafayı yemelik bir acı diye hayal ediyorum maalesef 😡 peki epidurali açılma yoksa suni alman gerekiyorsa yapmiyorlar mi acaba? Bilgin var mi
Yani epidural bi nevi ağrı kesici gibi bişey aslında net bilgi sahibi değilim ama mantıken suni alıyorsun açılman belli bir yere geldi örn 8 cm falan doğum başlıyor epidural verirler bence ama açılma yok vermezler çünkü bu sefer kasılmayı hissetmeyeceğin için bi anlamı olmaz

Bişi sorcam. ☝🏻 Ben 36+2deyim dün muayene oldum bebek aşağı dönmüş ama hâlâ kanalda değil dedi.
Geçen hafta da öyle demişti.
Hatta sola doğru bebeğin sırtı, sen de sola uzan girmesi kolaylaşır dedi ve sürekli sola doğru uzandım tık yok. Dün de bol bol bol yürü dedi.
Artık bu haftadan sonra ben de pilates, yürüyüş, merdiven in çık falan arttıracam.
Sorum şu ki, bebek kanala girince doğum başlamış mı oluyor, yoksa orda belirli bi süre kalıyor mu? 😵‍💫
Tam bir fikrim yok aslında. Ama eğer kanala girmesi ile karnın aşağı inmesi aynı şeyse ablam sancımin baslamasındam bir gün önce tesadüfen şehir dışından gelmişti. Beni gorür görmez karnın aşağı inmiş demişti. Ertesi gün sancı başladi 32 haftalıktım ama ikizdi. Tabi ne kadar süredir karnım o haldeydi onu bilemiyorum.

Ben de o suni sancida kendimi camdan atmak istedim olmeyi diledim oldum dirildim diyenler yüzünden kafayı yemelik bir acı diye hayal ediyorum maalesef 😡 peki epidurali açılma yoksa suni alman gerekiyorsa yapmiyorlar mi acaba? Bilgin var mi
İnan hiç öyle bi durum yok benim yazdıklarımı gördüysen ben ilk hastaneye grdiğimde 100 çıkıyordu nst sonra odaya aldılar vs odada 70-80 ilerledi sonra 50 lere geldi suni taktılar önce çok açtı serumu kasılmalar 70-80 e geri geldi ama bebeğin kalp ritmi 125-160 aralığında olması lazımken 100 lere kadar düştü hemen suniyi durdu nst aldı kendi sancılarım 60da seyrediyordu tekrar suniyi kısıp verdi sancılar yine 60 dan düzenli gitti suni durdu nst kendi sancılarımı 80-90 gösterdi beneğin kalp atımları da normal suniyi bi tık daha hızlandırdı benimle aynı ilerlesin diye diyorum ya bana öyle bi anlattılar ki suni alacağına git 3 kere sezeryan ol falan muhabbeti döndü dedim elektrik bağlayacaklar herhalde öyle bişey olması lazım

Anladım canım. Bizim burada da üniversite için çok pis diyorlar. Arkadaşım dalağı olmadığı için orada doğum yaptı risk var diye. Bebek enfeksiyon kaptı hastanede. Ama şehir hastanesi çok güzel. Bakalım nasıl olacak artık yaşayıp göreceğiz. Sen nasıl oldun bebeğin nasıl
Çok şükür iyiyiz ikimizde düzen oturtmaya başladık birbirimize alıştık sesimize kokumuza dünden beri yolunda gidiyor herşey

Teşekkür ederim canım, izin almayıp sabredeyim doğum sonrasına kalsın dedim ama gerçekten çok zor siyatik sinir ağrısı mahvediyor beni neyse ki bugün daha iyiyim üstüne grip de olunca kötü yaptı
Canım denemişsindir belki ama siyatik için bacak arasına yastık koyarak uyuyun diyorlar. Denemediysen bir dene istersen. İnşallah kısa sürede geçer.

Bende de bir sorun yoktur da.YİNE de bakmak için tahlil aldılar. Bana da aynı şekilde herşey normal dedi bu haftalarda. Son haftalara geldik mi?😍 Sağlıkla gelsin bebişlerimiz.

Canım denemişsindir belki ama siyatik için bacak arasına yastık koyarak uyuyun diyorlar. Denemediysen bir dene istersen. İnşallah kısa sürede geçer.
Yastık biraz rahatlatıyor ama sonra bunalıp atıyorum valla yastığı , bazı günler iyice artırıyor çok fena yapıyor bugün daha iyiyim mesela bu haftayı atlatabilirsem başka birşey istemiyorum 🙄

Bence de parasına bakarlar ya. Ama sen yine de bir hastaneye git ya da gitmesen de yakınında dr araştır özelden.Acil durumlar için. Aklında dursun. Küçük kız kardeşim devlette doğum yaptı erken suyu geldiği için nisanda. Sancı çekerken başında 2 asistan beklemiş. Uzman doktor ve yanında ebeler ve asistanlarla 5-6 kişi doğurtmuşlar. Hatta sancı sırasında yanında bekleyen asistanlar telefona bakıyorlarmış dr gelmiş kızmış hastayla ilgilenmiyorsunuz diye. Kız kardeşim çok memnun kaldı devlet hastanesinden. Hatta doğumdan sonra kızı ememediği için küvezde kaldı ve kız kardeşimin de tansiyonu yüksekti göndermediler. Kalp doktoru geldi baktı takip ettiler. 9 gün hastanede biraz toparlandılar anne kız. Her iki saatte bir emzirmeye bez değiştirmeye indi yoğun bakıma. Genel olarak devlet hastaneleri kötü değil. O yüzden benim de önceliğim şehir hastanesi.
Tabi hangi hastane olduğu ve yoğunluğu da önemli. Bizim burdaki devlet hastanesi de çok iyi mesela. Kalabalık değil. Yeni bina obyizden güzel,ferah. Bikac defa aciline gittim hiç sıra beklemedim. Doğum yapacak olsam da bir ben olurdum gibi geliyor😊. Ama muayene için her istediğinde randevu bulamıyorsun istesiğin domtora ve acil durumda ulasabileceğim kimse yok diye istemedim. Yoksa düşündüm. Bir de 37 den önce sancı gelirse buraya gelme eğitim araştirmaya git dediler. O yüzden de sıcak bakmadım.

Yaparlar. Önce suni verip açılmanı izlerler. 4 cm ve sonrasında epidurali yaparlar sonrasını ağrısız geçirirsin. Ağrıları hissetmediğin için açılmanda hızlanıyor kendini kasmadığından. Ama diyelim ki 7-8 cm açılman var o durumda artık yapmazlar doğum neredeyse başlamıştır çünkü artık. 4 ila 6 cm arasında yapıyorlar anlayacağın. Ha ama diyelim ki senin açılman olmuyor saatler geçti tık yok o zaman yapmayabilirler bu biraz doktorun ne düşündüğü ile de alakalı. Ama en kesin bilgi olarak şunu aklında tutabilirsin 4 cm açıklık olmadan asla yapmazlar. Sınır 4 cm

Yaparlar. Önce suni verip açılmanı izlerler. 4 cm ve sonrasında epidurali yaparlar sonrasını ağrısız geçirirsin. Ağrıları hissetmediğin için açılmanda hızlanıyor kendini kasmadığından. Ama diyelim ki 7-8 cm açılman var o durumda artık yapmazlar doğum neredeyse başlamıştır çünkü artık. 4 ila 6 cm arasında yapıyorlar anlayacağın. Ha ama diyelim ki senin açılman olmuyor saatler geçti tık yok o zaman yapmayabilirler bu biraz doktorun ne düşündüğü ile de alakalı. Ama en kesin bilgi olarak şunu aklında tutabilirsin 4 cm açıklık olmadan asla yapmazlar. Sınır 4 cm
Evet canım oyleymis. 4 cm sinir olduğunu biliyordum da işte olur da alamazsam bir sebeple epidurali o en acili 8-9-10 cm lik acikliklara nasıl dayancm onu bilmiyorum acı esigim çok düşük 😣

Bende de bir sorun yoktur da.YİNE de bakmak için tahlil aldılar. Bana da aynı şekilde herşey normal dedi bu haftalarda. Son haftalara geldik mi?😍 Sağlıkla gelsin bebişlerimiz.
Normal dediyse hiç endişe etme temiz çıkacaktır eminim, doktorlar az çok anlıyorlar riskli olan durumu. Ben kendime teşhisi koymuştum hastaneye giderken ama doktor benimle aynı fikirde değildi 😂

İnan hiç öyle bi durum yok benim yazdıklarımı gördüysen ben ilk hastaneye grdiğimde 100 çıkıyordu nst sonra odaya aldılar vs odada 70-80 ilerledi sonra 50 lere geldi suni taktılar önce çok açtı serumu kasılmalar 70-80 e geri geldi ama bebeğin kalp ritmi 125-160 aralığında olması lazımken 100 lere kadar düştü hemen suniyi durdu nst aldı kendi sancılarım 60da seyrediyordu tekrar suniyi kısıp verdi sancılar yine 60 dan düzenli gitti suni durdu nst kendi sancılarımı 80-90 gösterdi beneğin kalp atımları da normal suniyi bi tık daha hızlandırdı benimle aynı ilerlesin diye diyorum ya bana öyle bi anlattılar ki suni alacağına git 3 kere sezeryan ol falan muhabbeti döndü dedim elektrik bağlayacaklar herhalde öyle bişey olması lazım
Aynen işte ben de o hikayeler sayesinde doğum korkusundan şu an o kavusma heyecanini yasayamaz hale geldim 😣 inşallah herşey yolunda gider hepimiz travmasiz mutlu mesut kavusuruz bebislere🙏 senin bebiko nasıl ilk bebisti sanırım senin de

X