2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Neden doğumunun başlamayacağını düşünüyorsun? Hamilelerin %90 ı beklenen tarihten önce doğurur kendini niye o %10 luk kısma endeksliyorsun? Bence doğurursun bunun için bir sürü yöntem var. Ama kafana böyle takarsan biraz zor neye odaklanırsan öyle olur çünkü. 38. Hafta itibari ile dip köşe bi temizlik, merdiven inip çıkma, bol yürüyüş, bol korunmasız ilişki ve pilates topu üzerinde zıplama ile doğumu kendinde başlatırsın. Ha baktın başlamıyor o zaman konuşuruz bunları. Suni sancıdan da korkma epidural istersin sancıları çok hissetmezsin herşeyin bi çözümü var artık. Buna kafa yorma daha fazla bebeğine bırak seçimi o yapsın 😊
Büyük ihtimalle başlar canım ama nolur nolmaz diye aklımda bi plan yapmaya çalışıyorum. Zaten sırf doğurabileyim diye hareketli hamilelik geçirmeye çalışıyorum. 37den sonra daha da aktif hareketlere başlarım. İşe yarasa çok iyi olur ama bazı bebek de ne yapsan inmiyor işte kanala. Nasip hepsi. Zaten 35teyim Allah korusun bunları konuşurken erken doğumla yüzleşmeyeyim de 🙏🏻☺️

Ay elektrik benzetmesi çok iyi ya cidden öyle hissiyat var bende de 🙈 Sen çok iyi dayandın sancıya maşallahın var burada hep pozitifti yazdıkların. Ama bebeğin sezaryen istedi artık o durumda yapacak bişey yok💕 Bence de özel hastane alır diye düşünüyorum. Riskli bir durumda almak istemiyorlar ama zaten o kadar ciddi bir durumda devlette de zor durumda bırakmazlar bence. Sen özelde yaptın değil mi. Devlette olsan doğurana kadar beklerler miydi acaba yoksa yine sezaryen olur muydun onu merak ediyorum mesela
Bizim burda devlet hastanesi leş gibi malesef yani bırak doktorları hijyen kısmından mikrop bakteriden hasta olup çıkarsın 2 tanede özel hastane vardı biri çok iyi ama doktorları hep sezeryan alıyor normal doğum yok denecek kadar az hastanede diğeri de sözde özel devlet hastanesinin daha temiz ve asistanlı halini düşün ama doktorları iyiyidi bende onu tercih ettim kaldığım oda falan devlet hastanesi odası gibiydi yani özelin almama durumu bebeğin ve annenin Allah korusun yaşamsal riski varsa bence almazlar onun haricinde kabul etmeme gibi bi durum olacağıjı zannetmiyorum

Neden doğumunun başlamayacağını düşünüyorsun? Hamilelerin %90 ı beklenen tarihten önce doğurur kendini niye o %10 luk kısma endeksliyorsun? Bence doğurursun bunun için bir sürü yöntem var. Ama kafana böyle takarsan biraz zor neye odaklanırsan öyle olur çünkü. 38. Hafta itibari ile dip köşe bi temizlik, merdiven inip çıkma, bol yürüyüş, bol korunmasız ilişki ve pilates topu üzerinde zıplama ile doğumu kendinde başlatırsın. Ha baktın başlamıyor o zaman konuşuruz bunları. Suni sancıdan da korkma epidural istersin sancıları çok hissetmezsin herşeyin bi çözümü var artık. Buna kafa yorma daha fazla bebeğine bırak seçimi o yapsın 😊
Bişi sorcam. ☝🏻 Ben 36+2deyim dün muayene oldum bebek aşağı dönmüş ama hâlâ kanalda değil dedi.
Geçen hafta da öyle demişti.
Hatta sola doğru bebeğin sırtı, sen de sola uzan girmesi kolaylaşır dedi ve sürekli sola doğru uzandım tık yok. Dün de bol bol bol yürü dedi.
Artık bu haftadan sonra ben de pilates, yürüyüş, merdiven in çık falan arttıracam.
Sorum şu ki, bebek kanala girince doğum başlamış mı oluyor, yoksa orda belirli bi süre kalıyor mu? 😵‍💫

Anladım, benim ilk doğumdan önce biri 5.5 cm diğeri 3.5 cm di. İkisinin de içi tamamen erimisti. Bir tanesi 2009 olusumlu diğeri 2013 olusumluydu. 2009 da oluşan sağ yumurtaliktaki taşlaşmış şekildeydi onun çeperi baya kalınmış komple çıkardı doktor sezaryende. Şimdiki çok küçük muhtemelen ilk üç ayda bile erimiş olabilir. Belki seninki de bu sefer tamamen erimistir 🙏 gerçi çeper alınmazsa kısa sürede içi doluyormus yine adet görmeye başlayınca ama en azından ağrısı filan azaliyordur kuculunce
İnşallaj adet döngülerim falan da çok yoğun geçiyor çünkü benim. Kurtulmak istiyorum onlardan ilerde laparoskopik yöntemle aldırdım diye düşünüyordum ama herkes yine tekrarlıyor diyor menopoza da daha çok var naparım bilmiyorum 🤷‍♀️

Büyük ihtimalle başlar canım ama nolur nolmaz diye aklımda bi plan yapmaya çalışıyorum. Zaten sırf doğurabileyim diye hareketli hamilelik geçirmeye çalışıyorum. 37den sonra daha da aktif hareketlere başlarım. İşe yarasa çok iyi olur ama bazı bebek de ne yapsan inmiyor işte kanala. Nasip hepsi. Zaten 35teyim Allah korusun bunları konuşurken erken doğumla yüzleşmeyeyim de 🙏🏻☺️
Evet bunları konuşmak için erken daha, bırak rahat kafa geçsin bu süreç. Zaten ne yaparsan yap benek doğmayacak ise sezaryana girersin oda bi kader. Yeterki sağlıkla doğsunlar da normal sezaryan fark etmez

Bişi sorcam. ☝🏻 Ben 36+2deyim dün muayene oldum bebek aşağı dönmüş ama hâlâ kanalda değil dedi.
Geçen hafta da öyle demişti.
Hatta sola doğru bebeğin sırtı, sen de sola uzan girmesi kolaylaşır dedi ve sürekli sola doğru uzandım tık yok. Dün de bol bol bol yürü dedi.
Artık bu haftadan sonra ben de pilates, yürüyüş, merdiven in çık falan arttıracam.
Sorum şu ki, bebek kanala girince doğum başlamış mı oluyor, yoksa orda belirli bi süre kalıyor mu? 😵‍💫
Şimdi ben sana bi soru sorcam önce 😂 ben hep soluma yatarım ondan mı erken doğumla yüzleşiyorum acaba her hamileliğimde? 🙈😂😂 Senin soruna gelelim, benim bebeğimde sancılarım olmasına rağmen kafası kanalda değil. Olmasında zaten. Her zaman başını kanala sokmuş bebek doğumu başlatmaz ama çoğu zaman başlatır. Çünkü bebeğin başının verdiği ağırlıkla rahim ağzı kısalmaya ve açılmaya başlıyor büyük olasılıkla. Benim diğer oğlumda karnım aşağı düştükten birkaç gün sonra doğum başladı. Kanala o zaman inmiş mesela en fazla birkaç gün tutabildi rahim bebeği. Ama haftalarca duran da var. Biraz çatı genişliği, rahim ağzı yapısı ve kaçıncı doğum olduğu ile alakalı. Benim 3 olduğu için lütfen başını daha kanala sokmasın amin amin amin 🙏😅

Cook geçmiş olsun 😔 Siyatik hakkında bir bilgim yok maalesef ama izine ayrılmak iyi gelebilir diye düşünüyorum 🙏
Teşekkür ederim canım, izin almayıp sabredeyim doğum sonrasına kalsın dedim ama gerçekten çok zor siyatik sinir ağrısı mahvediyor beni neyse ki bugün daha iyiyim üstüne grip de olunca kötü yaptı

İnşallaj adet döngülerim falan da çok yoğun geçiyor çünkü benim. Kurtulmak istiyorum onlardan ilerde laparoskopik yöntemle aldırdım diye düşünüyordum ama herkes yine tekrarlıyor diyor menopoza da daha çok var naparım bilmiyorum 🤷‍♀️
Kendiliğinden eriyen kistlerin daha uzun sürüyor tekrarlaması anladığım kadarıyla. Ama direk ameliyatla alininca ilk 2 ayda yüzde 30 ilk 6 ayda yüzde 60 tekrarliyormus. Acı cektigine değmez. Visanne tamamen yok etmese de kucultuyormus, ben kullanmadım. Ama emzirirken kullanılmaz yan etkisi fazla diyorlar. Hayatını olumsuz etkilemiyorsa hiç dokunma, ama ağrılar yaşam standardini düşünüyorsa geçici menapoz iğnesi ya da visanne deneyebilirsin.

Şimdi ben sana bi soru sorcam önce 😂 ben hep soluma yatarım ondan mı erken doğumla yüzleşiyorum acaba her hamileliğimde? 🙈😂😂 Senin soruna gelelim, benim bebeğimde sancılarım olmasına rağmen kafası kanalda değil. Olmasında zaten. Her zaman başını kanala sokmuş bebek doğumu başlatmaz ama çoğu zaman başlatır. Çünkü bebeğin başının verdiği ağırlıkla rahim ağzı kısalmaya ve açılmaya başlıyor büyük olasılıkla. Benim diğer oğlumda karnım aşağı düştükten birkaç gün sonra doğum başladı. Kanala o zaman inmiş mesela en fazla birkaç gün tutabildi rahim bebeği. Ama haftalarca duran da var. Biraz çatı genişliği, rahim ağzı yapısı ve kaçıncı doğum olduğu ile alakalı. Benim 3 olduğu için lütfen başını daha kanala sokmasın amin amin amin 🙏😅
Seninkiler de sola doğru konumlanöışsa ondan rahat girmiştir o halde 😅
Kanal kısmını da Anladım inşallah 😂

35. Haftama gelmişim artık muayene için bile alır mı özel hastane bilmiyorum. Takipli hastalarını doğuma alıyorlar onda da belli bi süre gitmiş olmak gerekiyor sanırım dediğin gibi. Gerçi riskli bi durum olmadıktan sonra doktor da parasına bakar gibi de düşünüyorum hiç bilemedim ki ne yaparlar🤔
Ozeller gerekli tahlil ve bilgilerin icin bi kez olsa da gitmeni istiyor genelde ama acil şekilde gidip doguruyor olsan da kapıdan cevireceklerini sanmam canim

35. Haftama gelmişim artık muayene için bile alır mı özel hastane bilmiyorum. Takipli hastalarını doğuma alıyorlar onda da belli bi süre gitmiş olmak gerekiyor sanırım dediğin gibi. Gerçi riskli bi durum olmadıktan sonra doktor da parasına bakar gibi de düşünüyorum hiç bilemedim ki ne yaparlar🤔
Bence de parasına bakarlar ya. Ama sen yine de bir hastaneye git ya da gitmesen de yakınında dr araştır özelden.Acil durumlar için. Aklında dursun. Küçük kız kardeşim devlette doğum yaptı erken suyu geldiği için nisanda. Sancı çekerken başında 2 asistan beklemiş. Uzman doktor ve yanında ebeler ve asistanlarla 5-6 kişi doğurtmuşlar. Hatta sancı sırasında yanında bekleyen asistanlar telefona bakıyorlarmış dr gelmiş kızmış hastayla ilgilenmiyorsunuz diye. Kız kardeşim çok memnun kaldı devlet hastanesinden. Hatta doğumdan sonra kızı ememediği için küvezde kaldı ve kız kardeşimin de tansiyonu yüksekti göndermediler. Kalp doktoru geldi baktı takip ettiler. 9 gün hastanede biraz toparlandılar anne kız. Her iki saatte bir emzirmeye bez değiştirmeye indi yoğun bakıma. Genel olarak devlet hastaneleri kötü değil. O yüzden benim de önceliğim şehir hastanesi.

Suni sancıyı bende 2 gün aldım bende ilk başta baya panikledim duramicam yapamicam diye ama aslında sadece senin zaten var olan sancını devam ettiriyormuş düzenli bir şekilde mesela nstde 80 -70 sancın çıkıyor ama düzensiz yada düzenli ama sıklığı uygun değil suni yine bu sancılarını 80-70 aralığında tutuyor sadece daha düzenli ve sık gelmesini sağlıyor bende ilk kafamda anlatılanlara göre böyle sanki elektrik vereceklermiş gibi bişey canlanmıştı ama öyle değilmiş doktorum aydınlattı çünkü sancıların senin vücudunun üstünde verilirse bebeğin kalp ritmi düzensiz gidiyor kalbi kaldırmıyor o kadar kasılmayı yapaylığı yani için rahat olsun o konuda
Hastane kısmına gelince de sonuçta tedavi alternatifi seçme hakkın diye bişey var isteöiyorsan şehirde de belirtebilirsin yardımcı olurlar bence özel doktoru istiyorsan da bütün hastane kontrol evraklarını toplayıp götürürsen mutlaka yardımcı olurlar ama hamilelik öykünü mutlaka anlatmam lazım her komplikasyonu bilmeli
Ben de o suni sancida kendimi camdan atmak istedim olmeyi diledim oldum dirildim diyenler yüzünden kafayı yemelik bir acı diye hayal ediyorum maalesef 😡 peki epidurali açılma yoksa suni alman gerekiyorsa yapmiyorlar mi acaba? Bilgin var mi

🤔Çok zor bir soru sordun. Ben oncekinde Zeynep Kamil de yatmıstım sancım gelince. Daha önce özel ya da devlet hangi doktora sorsam sezaryen yapatız risk almayız diyorlardı hem ikiz hem erken hem tüp bebek olduğu için. Zeynep Kamil de normal yaptirirız dedi hoca. Ben de dedim ki şimdiye kadarkiler hep sezaryen diyorlardı. Riskten bahsediyorlardı. Risk nedir dedim. Bizi özel hastane doktorlarıyla karıştırma biz uçüzleri bile normal doğuruyoruz demişti. İnşallah şehir hastanesindekiler daha konuşulabilir doktorlardır. En azından içini rahatlatırlar. Riskli bir durum olmazsa özeller kabul edebilir. Onun haricinde çok macera sevmiyorlar. Bı arkadasımi gebelik zehirlenmesi yaşayinca özeldeki takipli doktoru bile kabul etmemişti. Eğitim araştırmada doğum yapmıştı. İnşallah sende en güzel senaryo gerceklesir. Sular seller gibi dogursun 🤲
Sonra sanırım özelde sezeryanla doğum yaptın değil mi?

Ben de o suni sancida kendimi camdan atmak istedim olmeyi diledim oldum dirildim diyenler yüzünden kafayı yemelik bir acı diye hayal ediyorum maalesef 😡 peki epidurali açılma yoksa suni alman gerekiyorsa yapmiyorlar mi acaba? Bilgin var mi
Suni sancı abartılacak bir şey değil gerçekten. Ben ilk oğlumda aldım ama ben bilmiyordum bile suni sancı ne olduğunu sancı böyle olacak demek ki dedim. Her sancı geldikçe açılma oluyor sancıyla beraber. Daha da yaklaşıyorsun bebeğine kavuşmana. Kafada bitirmek lazım kötü senaryoyu. Sancı olsun da açılsın bir an evvel kavuşayım dersin o an.

Sen kendini 39-40 a hazırla. Şuan 35 tesin ya 5 haftam kaldı de. Neyi çok düşünürsen o oluyor. Suni sancı olursa da korkma abartılı bir şey yok. Sadece doğumu hızlandırır suni. Olumsuz düşünceleri de at kafandan. ☺️🍀

Kızlar doktordan çıktım. Kızım geçen hafta 2145 gramdı bugün 2500 gram olmuş bile. Bir haftada baya almış😍 bir haftalık Tansiyonumu takip edip yazmıştım götürdüm idrar kültürü idrar tahlili kan tahlili yaptırdı. Gebelik preeklamsi için. Umarım yoktur. Haftaiçi 2 kere tansiyonum yükselmişti 147 ve 140. Bir de şu 3 gün kalacak mıyım hastanede doğum sonrası diye sordum ortopedi dr yazdığını. Evet hastanede kalacaksın takipte dedi. 33+4 ve nst normal çıktı. Bizden haberler böyle.

Bence annen günde bikac saat gelip ortalığı toplayıp silme süpurme yapsa. Bı kap da yemek getirse yeter. Evi yakınsa kalmasına gerek yok. Çok zor evde başka biri olması. Evi yakınsa hiç gerek yok. Şimdiden böyle annelerin kaprislerini falan gorünce dogacak kizım Allah nasip eder de doğumunda yanında olursam hiç uzmeyecegim onu diyorum😊
Maalesef annemin evi 3 saat uzaklıkta başka şehirde . İstanbul'daki evini kapatıp mustakile tasindilar . O yüzden benle kalmasi lazım . Kayınvalide doğumdan bı hafta sonra gider diye düşünüyorum . Annem kalır sonrasında bı hafta on gün yeter sanırım 😄 Anneme söylersem şunu şöyle yap bunu böyle yap diye herşeyi yapar ,sağolsun ama eşim evde iken gereksiz görüyor . Kalabalık etmek istemiyor da olabilir . Mecbur geliceksin dedim zaten 😂

X