2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Suni sancı abartılacak bir şey değil gerçekten. Ben ilk oğlumda aldım ama ben bilmiyordum bile suni sancı ne olduğunu sancı böyle olacak demek ki dedim. Her sancı geldikçe açılma oluyor sancıyla beraber. Daha da yaklaşıyorsun bebeğine kavuşmana. Kafada bitirmek lazım kötü senaryoyu. Sancı olsun da açılsın bir an evvel kavuşayım dersin o an.
Ay inşallah sağ salim ve sorunsuz kolay doğum olsun hepimizin canım sizler yazdikca rahatlıyorum valla ya ❤🥰🙏

Aynen işte ben de o hikayeler sayesinde doğum korkusundan şu an o kavusma heyecanini yasayamaz hale geldim 😣 inşallah herşey yolunda gider hepimiz travmasiz mutlu mesut kavusuruz bebislere🙏 senin bebiko nasıl ilk bebisti sanırım senin de
Evet ilk benimde o bana ben ona alışmaya çalışıyoruz işte prematüre olduğu için bi kilo problemimiz var şuan onu atlatmaya çalışıyoruz işte yarın kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktor

Evet ilk benimde o bana ben ona alışmaya çalışıyoruz işte prematüre olduğu için bi kilo problemimiz var şuan onu atlatmaya çalışıyoruz işte yarın kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktor
Anne sütü+mama mi devam ediyorsunuz şuan. İkisinden birini bile alsa kilo alır canını hiç sıkma. İkisini bir veriyorsan sütün artana kadar, daha da hızlı alıyorlar. Hayırlı haberlerini bekliyoruz yarın

Ozeller gerekli tahlil ve bilgilerin icin bi kez olsa da gitmeni istiyor genelde ama acil şekilde gidip doguruyor olsan da kapıdan cevireceklerini sanmam canim
Aynen kuzum bakalım umarım gerek kalmaz 🥰
Bence de parasına bakarlar ya. Ama sen yine de bir hastaneye git ya da gitmesen de yakınında dr araştır özelden.Acil durumlar için. Aklında dursun. Küçük kız kardeşim devlette doğum yaptı erken suyu geldiği için nisanda. Sancı çekerken başında 2 asistan beklemiş. Uzman doktor ve yanında ebeler ve asistanlarla 5-6 kişi doğurtmuşlar. Hatta sancı sırasında yanında bekleyen asistanlar telefona bakıyorlarmış dr gelmiş kızmış hastayla ilgilenmiyorsunuz diye. Kız kardeşim çok memnun kaldı devlet hastanesinden. Hatta doğumdan sonra kızı ememediği için küvezde kaldı ve kız kardeşimin de tansiyonu yüksekti göndermediler. Kalp doktoru geldi baktı takip ettiler. 9 gün hastanede biraz toparlandılar anne kız. Her iki saatte bir emzirmeye bez değiştirmeye indi yoğun bakıma. Genel olarak devlet hastaneleri kötü değil. O yüzden benim de önceliğim şehir hastanesi.
Ben de o yüzden devleti tercih ediyorum. Her devlet hastanesi iyi değil tabi bazısı baya kötü oluyor. Ama bizim buradaki baya güven veriyor bana bakalım inşallah güzel doğum anılarımız olur hepimizin 🙏🏻🥰

Sen kendini 39-40 a hazırla. Şuan 35 tesin ya 5 haftam kaldı de. Neyi çok düşünürsen o oluyor. Suni sancı olursa da korkma abartılı bir şey yok. Sadece doğumu hızlandırır suni. Olumsuz düşünceleri de at kafandan. ☺️🍀
Aynen canım inşallah 39-40ta gelecek gelecek bebişlerimiz🙏🏻 Ben bilgi olarak aklımın bi köşesinde tutayım diye sordum özele sadece doğuma gidebiliyor muyuz diye ☺️

Kızlar doktordan çıktım. Kızım geçen hafta 2145 gramdı bugün 2500 gram olmuş bile. Bir haftada baya almış😍 bir haftalık Tansiyonumu takip edip yazmıştım götürdüm idrar kültürü idrar tahlili kan tahlili yaptırdı. Gebelik preeklamsi için. Umarım yoktur. Haftaiçi 2 kere tansiyonum yükselmişti 147 ve 140. Bir de şu 3 gün kalacak mıyım hastanede doğum sonrası diye sordum ortopedi dr yazdığını. Evet hastanede kalacaksın takipte dedi. 33+4 ve nst normal çıktı. Bizden haberler böyle.
Senin bebek depar atmış son düzlükte. Bir haftada 400 gram çok iyi darısı başıma 🤣 tahlillerin de iyi çıkacak inşallah 🙏🏻🥰

Büyük ihtimalle başlar canım ama nolur nolmaz diye aklımda bi plan yapmaya çalışıyorum. Zaten sırf doğurabileyim diye hareketli hamilelik geçirmeye çalışıyorum. 37den sonra daha da aktif hareketlere başlarım. İşe yarasa çok iyi olur ama bazı bebek de ne yapsan inmiyor işte kanala. Nasip hepsi. Zaten 35teyim Allah korusun bunları konuşurken erken doğumla yüzleşmeyeyim de 🙏🏻☺️
Bence nickin gibi şöyyle bi çimenlere uzansam dee ooh ☺️ böyle bi salmışlık gelsin, plan da yapma çok :)) zira doğduktan sonra da plansızlığa alışmak gerekecek :) en iyisine, bizim için en hayırlısına odaklanalım 🙏🏻
Ve bence suni sancı da korkunç bi şey değil. vallahi ben de hep böyle işkence aleti gibi bir şey sanıyordum. Hatta suni sancı bağlanacağını bile anlamamışım başta açıklıkla yatışım yapılınca, çok sonradan anladım öyle doğurduğumu :KK70:
bilmemek mutluluktur derler ya o hesap işte :)

Bence nickin gibi şöyyle bi çimenlere uzansam dee ooh ☺️ böyle bi salmışlık gelsin, plan da yapma çok :)) zira doğduktan sonra da plansızlığa alışmak gerekecek :) en iyisine, bizim için en hayırlısına odaklanalım 🙏🏻
Ve bence suni sancı da korkunç bi şey değil. vallahi ben de hep böyle işkence aleti gibi bir şey sanıyordum. Hatta suni sancı bağlanacağını bile anlamamışım başta açıklıkla yatışım yapılınca, çok sonradan anladım öyle doğurduğumu :KK70:
bilmemek mutluluktur derler ya o hesap işte :)
Cide misin haberin yok muydu sancı verildiğinden 🤣 Ay ne güzel ya. Bana da haber vermeden taksınlar ne takıyorlarsa 🤣

Teşekkür ederim canım, izin almayıp sabredeyim doğum sonrasına kalsın dedim ama gerçekten çok zor siyatik sinir ağrısı mahvediyor beni neyse ki bugün daha iyiyim üstüne grip de olunca kötü yaptı
Ben de çalışabilir almıştım ama mümkün değil çalışılmıyor vücut ağrıları ve ağırlaşmadan dolayı insan yürüyemiyor bile çalışabilenlere hayranım vallahi 😅

Son düzenleme:
Kızlar emzikleri yıkamak istedim ama bunların içi böyle damla damla kaldı nasıl kurur ki bunlar böyle 🤷🏼‍♀️

Eklentiler

• IMG_1003.jpeg
    IMG_1003.jpeg
    69,5 KB · Görüntüleme: 30
Cide misin haberin yok muydu sancı verildiğinden 🤣 Ay ne güzel ya. Bana da haber vermeden taksınlar ne takıyorlarsa 🤣
vallahi anlamadım ben, damar yolu açıldı serum bağladılar öylesine sanıyorum :KK70: yani öyle saf salak biri de değilimdir ama 🤣 epey de doğum hikayesi filan okumuştum ha bu arada, forumda aktiftim o zamanki grupla.
annem 3 çocuğunu suni sancıyla doğurmuş, hep çok sıradan anlatırdı amaan doğdunuz işte diye, ben de öyle oldum resmen 🤣

vallahi anlamadım ben, damar yolu açıldı serum bağladılar öylesine sanıyorum :KK70: yani öyle saf salak biri de değilimdir ama 🤣 epey de doğum hikayesi filan okumuştum ha bu arada, forumda aktiftim o zamanki grupla.
annem 3 çocuğunu suni sancıyla doğurmuş, hep çok sıradan anlatırdı amaan doğdunuz işte diye, ben de öyle oldum resmen 🤣
Haklı kadın tabi abartmaya gerek yok herkes doğuyor bi şekilde🤣

Ben de çalışabilir almıştım ama mümkün değil çalışılmıyor vücut ağrıları ve ağırlaşmadan dolayı insan yürüyemiyor bile çalışabilenlere hayranım vallahi 😅
Valla öyle gerçekten biraz fazla kilo aldım oda zorluyor tabi 🙄 Doğum sonrası izinleri Biraz artırsalar keşke hiç böyle uğraşmayız da

Böyle açıkta durdukça da toz yapışır diye korkuyorum ama hijyeni abartmayayım beklesin madem 😀 mikrodalgada da oluyormuş ama kaynamış su daha içime sindi böyle yaptım🙈
Toz yapissin canım eninde sonunda yapışacak, suya tutunca toz kalmıyor üstünde. Kaynatmanin maksadı fabrikasyon olduğu için kimyasallardan arındırmak. Yoksa her dakka emzik kaynatmicaz. Yere düşecek, kendi atacak, tozunu yıkayıp vericez.

X