2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay yine de telaşlandırmış olmıyım. Öyle derler diyim.
Gerçekten bu sekiz ay nasıl geçti, nelere anlam yükledik, nelerden korktuk kaçtık nasıl zor geçirdik bi Allah biz biz biliyoruz. Sağlıkla gelsinler inş
Doğunca da keyifle geçsin, hiç derdimiz tasamız olmasın

Benimde hareketleri çok azaldı, randevuya az kaldı diye sabrediyorum ilk söyleyeceğim şey bu olacak. Suyu da iyiydi özellikle her defasında suyu nasıl diye soruyorum çünkü. Annemde dün diyor ki bebek doğmaya yakın hareketsizleşir. sağol dedim anne ya en ihtiyacım olan şeyi söyledin eksik olma

Hastanede karşılaştığım bir kadın sabahları iç çamaşırım ıslak uyanıyordum bir haftadır falan ama çok sıcak basıyordu, ter zannediyordum amniyon sıvısıumış diye anlatmıştı. 38+6'da rutin kontrole geldiğinde bebeğin suyu bitmiş demişler ve doğumu başlatmışlardı.

Bugün doktor dedi ki hareketlerini takip ediyorsun. Gunde 10 hareket 2-3 satte bir de kuvvetli hareket edecek dedi. hergun ayni olmuyor ki bir gun cok harektli bir gun daha az. Surekli acile mi gitcem hos bol su icmeye baslayinca bebegin hareketleri artti bas agrilarim da gecti ayaklarimdaki sislik de indi. Hersey suymuş.

Ben de yarın ilk hareketlerinin azaldigini soylicem, zaten her kontrolde ilk hareketlerini soruyor doktor bana. Benim annem de karnın aşağı düştü dedi karnım asagidaysa bu göğüs kafesime kadar sıkıştıran ne anlamadım.

Ya ben de böyleyim işte, şuan hava buz gibi ama ben cam açtım çok sicakliyorum. Çamaşırım da hep ıslak, degisiyorum yine ıslak ama ter değil, terleyecek kadar ortamı sıcak tutmuyorum çünkü, ben alıntıdır diye düşünüyorum ama yarın bunu da söyleyim doktora

Benim de her gün farklı hareketleri bı bakıyorum 1 saatte defalarca güçlü vuruyor bı bakıyorum tüm gün boyunca ufak bı kaç dokunuş.

Canım corasprin i kestiniz mi

Hahahahaha ya gerçekten normal doğum acınası bi vaziyet değil mi ben mesela erkek olarak asla kadın doğumcu olmak istemem kadınlardan tiksinirim kadınken bile tercih etmem ya pislikten başka bişey değil

Biz 5.aya kdr 2 3 defa sonrada hiç yapmadık eşim yanaşmadı bende yeltenmedim o gobeginle nasıl olcak dio bebek canlandı fln dedi ikizlerde 1 sene beklemişti garibim şimdide 6 7 ay beklemeye devam benim sezeryan olduğu için doğum başlangıç sorunum yok ama dediğini duymuştum doğumu kolaylaştırır diye

Yarın randevuda söylersiniz, inşallah o kadınınki gibi değildir durum, akıntı ya da terdir ama böyle olabiliyormuş. O kadının ikinci doğumuydu ama ilkinde tabi böyle birşey olmamış, hiç tahmin edememiş.

Doğuma doğru su azalır, Su azalınca bebek hareketleri de azalır diyorlardı.
Hatta bir de bebek dönmediyse ve su azalmaya başlayınca dönme ihtimali azalır demişlerdi. Hareket takibi yapıcaz artık.
Ben de şöyle duydum bebeğin kilosu artıyor ama suyu artmıyor aynı kaldığı için hareketleri kısıtlanıyor diye duydum. Mesela 2000 iken de 750 gram su içerisinde iken 3500 gram iken de aynı su oluyormuş. Bir doktordan duymuştum şuan hatırlamıyorum.

Ben de öyle bişey hatırlıyorum sanki ama hareketlerle ilgili miydi onu animsayamadim. Belli bi haftadan sonra su artmiyormus doğuma kadar sabit kalıyormuş. Ama o haftalara girdik mi bilmiyorum tabi, yarın sorucam ben de neden hareketleri azalmış olabilir diye. Hatta yarın not defteri ile gideyim en iyisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…