2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de öyle bişey hatırlıyorum sanki ama hareketlerle ilgili miydi onu animsayamadim. Belli bi haftadan sonra su artmiyormus doğuma kadar sabit kalıyormuş. Ama o haftalara girdik mi bilmiyorum tabi, yarın sorucam ben de neden hareketleri azalmış olabilir diye. Hatta yarın not defteri ile gideyim en iyisi 😂
Sor hepsini ve bize de yaz biz de bilgilenelim.

Ya ben sürekli Normal doğum yapacam, çok kolay olacak, bi kereden pırt diye olcak bitcek diye kendime güç veriyorum falan. O kadar güçlendim ki 💪🏻 aşırı kolay olacağı bende kesinleşti 😆 artık şey düşünmeye başladım,
Bi anda evde ya da dışarda sancılanır ve oracıkta doğum yaparsam bu bebeğin kordonunu nasıl yapcam 🤣 normal doğum da izleyemiyorum burda tıkandım 😂🤣😅

Kızlar da demiş cnm havuc suyunu dene, suyu sınırda olup haftalarca kalanlar var Allahın izniyle biraz daha durur inşallah
İnsallah canım bugün başladım havuç suyuna hergün 1 bardak sıkıp içeceğim umarım ciğer gelişimi tamamlanana Kadar bekler içerde, makat geliş olduğu için biraz tedirginim aslında doktor ciğer gelişimleri daha geç oluyor dedi birde internette makat gelis ve suyu az olan bebeklerde kalça çıkığı olma olasılığı artıyormuş diye okudum canım sıkıldı

İnsallah canım bugün başladım havuç suyuna hergün 1 bardak sıkıp içeceğim umarım ciğer gelişimi tamamlanana Kadar bekler içerde, makat geliş olduğu için biraz tedirginim aslında doktor ciğer gelişimleri daha geç oluyor dedi birde internette makat gelis ve suyu az olan bebeklerde kalça çıkığı olma olasılığı artıyormuş diye okudum canım sıkıldı
Allah korusun öle bişi olmicak🙏🏻
armut suyu da iç ve ye. 🤤 Doktorlar armut ve havuça direkt amniyon sıvı olarak bakıyolar.
Ayrıca suyun aşırı azalsa hastane de serum falan da takıyolar demek senin ona bile ihtiyaç duyulmadı şuan. O bahsettiğim arkadaş iki gün serum aldı suyu artsın diye.

Ya ben sürekli Normal doğum yapacam, çok kolay olacak, bi kereden pırt diye olcak bitcek diye kendime güç veriyorum falan. O kadar güçlendim ki 💪🏻 aşırı kolay olacağı bende kesinleşti 😆 artık şey düşünmeye başladım,
Bi anda evde ya da dışarda sancılanır ve oracıkta doğum yaparsam bu bebeğin kordonunu nasıl yapcam 🤣 normal doğum da izleyemiyorum burda tıkandım 😂🤣😅
Hahahah 😂😂 kolay doğurursun da hastaneye gidecek vaktin olur canım insan kabız olduğunda bile onu çıkarmak zaman alıyo, koca bebeği yolda aniden sıçar gibi doğurmazsın korkma 😂😂 Ama hayallerinin önüne geçmeyeyim kordon ne kadar geç kesilirse o kadar iyi zaten, artık kordonu kesmek için bi hastaneye gidecek vaktin olur heralde 😂

Hahahah 😂😂 kolay doğurursun da hastaneye gidecek vaktin olur canım insan kabız olduğunda bile onu çıkarmak zaman alıyo, koca bebeği yolda aniden sıçar gibi doğurmazsın korkma 😂😂 Ama hayallerinin önüne geçmeyeyim kordon ne kadar geç kesilirse o kadar iyi zaten, artık kordonu kesmek için bi hastaneye gidecek vaktin olur heralde 😂
İnşallah inşallah 🤣😅😂

Bugün benim de kontrolüm vardı.Bir sıkıntı yok çok şükür.Nst iyi çıktı.Kilosu boyu haftasiyla uyumlu.Yine yüzünü göstermedi yumoşum eliyle iyice kapatmıştı.🤦‍♀️Son üc kontrolde de göremedik. 36+0 olduk.Bir haftam daha vardi ama güvenemedim izne ayrıldım.Doğum sonrasına 4 hafta aktarmış oluyorum.Doktor bundan sonra haftada bir kontrole çağırdı.

Okuma hiç neti ya orda hep en kötü senaryolar yazıyor, içini ferah tut cnm zamanında doğar inşallah sağlıkla

Ben de öyle bişey hatırlıyorum sanki ama hareketlerle ilgili miydi onu animsayamadim. Belli bi haftadan sonra su artmiyormus doğuma kadar sabit kalıyormuş. Ama o haftalara girdik mi bilmiyorum tabi, yarın sorucam ben de neden hareketleri azalmış olabilir diye. Hatta yarın not defteri ile gideyim en iyisi 😂
Geçenlerde burada kendi hamile günlüğümde okumuştum. Artık bebeğinizin suyu artmayacak yazıyordu. Ama hangi gündü hatırlamıyorum sanırım 32. hafta falandı baya oldu

Evet dimi çok kolay doğuracağız güle oynaya. Pıt diye çıkacak bebek. Bazen ben de gaza geliyorum böyle çok süper doğuracağım gıkım çıkmayacak diye 🤣 kordonu da hallederiz bi şekilde canım takma onu 🤣

Bele aniden giren keskin ve sızlatan ağrılar ne zaman son bulur, doğurunca mı 🙄 aniden bi giriyor aha diyorum tamam bu akşam doğurcam sonra geçiyor neyseki. Ama sürekli tekrarlayan bi döngü yani.. Sizde durumlar nasıl?

Birde bugün konusu geçtiği için şansıma hamilelik günlüğümde bu yazdığı için paylaşmak istedim. S Sariucurtma ve birkaç arkadaş daha vardı ismini hatırlamadığım. Amnion sıvısı ile akıntıyı karıştırabilirsiniz bu dönemde diyor biraz rahatladım 🙏☺️

Eklentiler

• IMG_6996.png
    IMG_6996.png
    180,5 KB · Görüntüleme: 53
Evet dimi çok kolay doğuracağız güle oynaya. Pıt diye çıkacak bebek. Bazen ben de gaza geliyorum böyle çok süper doğuracağım gıkım çıkmayacak diye 🤣 kordonu da hallederiz bi şekilde canım takma onu 🤣
Ben kızımı öyle doğurdum, 21:30 da yürüyerek hiç sancımı hissetmeden hastaneye gittim, 00:15 de bence çatalda 10 dakika bile kalmadım doğurdum. Doğurmak harika bi duygu allahın mucizesi bi anda için boşalıyo ve sanki 9 aydı o şeyi sen yaşamamışsın gibi oluyor ve sadece 3 dikişim vardı. Vücudun o kadar rahatlıyor ki anlatamam . Ölen oğlumu ise mecburen sezeryan doğurdum, şu anda en büyük korkum bu çocuğumu da sezeryan doğurmak zorunda kalmak . Normal doğumda son iki sancı aşırı zor ama ama zaten en fazla 15 sn sürüyor , ama sezeryan sonrası sondası yürümesi çişi kakası dikişi yan yatması allahım çok zor 😣 doğumdan asla korkmayın hem normal hem de sezeryan doğum gayet rahat , normal de öncesinde ki iki sancı sezeryanda da sonrasında ki bakım süreci zahmetli .

Allah korusun öle bişi olmicak🙏🏻
armut suyu da iç ve ye. 🤤 Doktorlar armut ve havuça direkt amniyon sıvı olarak bakıyolar.
Ayrıca suyun aşırı azalsa hastane de serum falan da takıyolar demek senin ona bile ihtiyaç duyulmadı şuan. O bahsettiğim arkadaş iki gün serum aldı suyu artsın diye.
Armut da aklımda yarın alayım yiyeyim bir güzel, gerçi doktorum senin yapabileceğin bir şey yok dedi ama bazı doktorlar öneriyormus bunları.Denemekten zarar gelmez deyip yeyip içeyim bakalım, cumaya artmış olur inşallah.Hiç serum felan bahsetmedi, inşallah zamanında gelir ya Zaten inatçı oğluşum dönmüyor da bir türlü 🙄

W winner123 canım nasılsınız? Bugün hiç sesin çıkmadı göremedim seni? Herşey yolundadır umarım arada bize haber ver 🙏
Ay çok uzun olacak ama şuan yazmaya o kadar ihtiyacım var ki

dün çıkacaktık hastaneden ama bebek çok kilo kaybetmiş açlık değeri düşük çıktı sütüm stresten inmedi bebeğim memeyi kavrayamadı mama başladık ama beceremedik içirmeyi doyduğunu anlayamıyoruz çok zor 2 gece geçti benim kollarım ful serum bebeğimi kucaklayamıyorum oturup kalkamıyorum damar yollarım patladı her taraf kan çok kötüydü herşey annemle kavga ettim üstüne tuz biber oldu bugün yani pazartesi için çıkabilirsin demişti doktor ama sabah geldiğinde yine çok iyi görmedi oğlumu bu gecede burdaaın dedi ben hazırlanmış herseyimi toparlamış bekliyordum en son bi patladı bende salya sümük hemşireler doktorla konuşmuşlar gitsin 14 ünde kontrole geldiğinde bebek iyi olmazsa alırım demiş zar zor çıktık sözde annemler ev temizlemişti heryer heryerde bütün düzenim bozulmuş nerden başlayacağımı bilmiyorum bebek bana bakıyor kaynanam başımda annem tavırlarda kocam kasma kendini modunda kafayı yemek üzereyim içimi dökmeye ihtiyacım var ben çok bekledim bu anı ama çok küçük hık dese kalbim acıyor sanki kaynanam almış evire çevire mama yediriyor çocuk yutkunmuyor şırıngayla veriyoruz boğazına birikti artık daha hala basıyor anne çocuk yutkunmuyor bi öne eğ boğazı boşalsın diyorum yutar o diyor sütüm az geldiği için bebek sadece sütle doymuyor boşa çekince de bırakıyor sanki ben bilerek yapıyormuşum gibi eşim biraz daha emzir diyor napayım çocuğu boş memede nasıl tutayım annem biz hevesleniyoruz sen bizi istemiyorsun kimse senin nazını çekemez diye tavırlarda sanki o lohusa zaten psikolojim bozuldu iyice bana yetemiyormuşum gibi davranıyorlar elimden geleni yapıyorum dedtek olacaklarına daha da akıl veriyorlar bacaklarımdan karnımdan hareket edemiyorum vallahi bugün patlicam artık sözde bana yardıma geldiler daha eve geldim geleli götümün üstüne oturmadım ben hiç iyi değilim yani .tek derdim 14 ünde bebeğimin sağlıklı olması

İşte foş diye gelirse sorun yok ama sızıntı şeklinde gelir de ben anlamazsam bebek icerde susuz kalıp Allah korusun kötü bişey olur mu endişesi taşıyorum. Erken doğumdan değil de bebeğin susuz kalmasından korkuyorum daha çok yani.
Dikkat et yinede sen cnm sık kontrole git annem yıllar evel küçük kardesime doktora kırk yılda bi gidermiş stres üzüntü çok yaşamış ailesi sebebiyle doktora gittiği gün doktor suyu azalmış deyip sezeryan çağırmış tekrar, annemde daha valiz bile yok ne bulduysa koymuşlar bende 11 yaşındaydım Cat pat hatırlıyorum hemen ameliyata alınmıştı iyiki gitmiş Rabbim yardım edecekya işte, ben haftada 1 kontrolum olduğu halde hemde bu devirde oğlumu kaybettim 36. hftada .. işte şimdi hareket kolluyorum hep tetikteyim yasanacaksa yaşanıyor ona engel olmak yada tedbir almak mümkün olmuyor o ayrı ama yinede ne bilim işte okdr korkuyorum ki gebelik bende değişik etkiler yarattı psikolojik süreç olarak geçen eski doktorumu gördüm yeni doktorumla karşılıklı odaları bana baktı geçti yanımdan, geri durdu bişi diyecekti çekindi tartıştığım şikayetçi oldugum için kendilerinden yüzü yok ama biliyorum ki Rabbim istese evladım şuan yaşıyor 4.5 yaşında olurdu yiyecek rızkı yokmuş tek tesellim bu oldu 🥺😞 ya suyu gelirdi ya sancı verirdi hareketlerini anlamiodum ikiz oldukları için vs vs kapalı sandık rabbim kimseyi eli boş çıkarmasın beklediğiyle çıkarsın cennet kokusuyla 🤲

X