2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar MERHABA bugün kontrolüm vardı,34+4 deyim gelişiminde sıkıntı yok çok şükür ama suyunu beğenmedi doktor, nst iyi çok şükür hareketleri de güzel geçen haftalarda da aynı şeyi söylemişti ama sonra cep yapmış demişti belki bu sefer de idrarını yapmadığı zamana denk gelmis olabilir yakın takibe alalım dedi , cuma tekrar gideceğim eğer çok azalış olursa 36 da alırız dedi .Birde bebeğim makat gelis hala doktorum bundan sonra zor döner dedi eğer ki 36 da alırsak kuveze girebilir makat gelişli bebeklerin ciğer gelişimleri geç oluyor her türlü ihtimale karşı suyunu beğenmezsem cuma günü ciğer geliştirici yaparız dedi.Su için de bol su iç dedi sadece o kadar, bakalım inşallah cumaya suyu iyi çıkar.Onemli olan hareketleri orda sorun yoksa ve suyun daha da azalmazsa 38 e e kadar bekleriz dedi
Geçmiş olsun, iş yerinden arkadaşım haziran ayında makat gelişli ve suyu epey azaldığı için 36+4de sezaryen doğum yaptı.
Misler gibi bi kızçe geldi 😍 bir dakika bile küveze girmedi.
Sizin de inşallah sağlıkla gelicek. Telaş etmeyin 🎈🫶🏻💐

Geçmiş olsun, iş yerinden arkadaşım haziran ayında makat gelişli ve suyu epey azaldığı için 36+4de sezaryen doğum yaptı.
Misler gibi bi kızçe geldi 😍 bir dakika bile küveze girmedi.
Sizin de inşallah sağlıkla gelicek. Telaş etmeyin 🎈🫶🏻💐
Ay inşallah çok teşekkür ederim, çok iyi geldiği yazdıkların 🥰 Sağlıcakla gelsin inşallah oğluşum 🐣

Hah senin yorumunu merak etmiştim ben dee 😁😁 aman o aşamaya gelince bize ne gerçi dimi 😂
Ya ben çok geriliyorum ama çünkü bi arkadaşım doğum esnasında doktoru ıkın dediğinde ama ıkınırsam kakamı yaparım demiş. Doktor da kızım kakanı yapmadan nasıl doğurcan demiş. Bunu duyduğumdan beri aklımdan çıkmıyor alt tarafta neler oluyor ıkınırken diye 😂

Bugün başlayacağım havuç suyuna umarimetki eder , doktor sızıntı şeklinde akıntı oluyor mu dedi normal yapışkan Beyaz akıntım oluyor ama öyle su şeklinde değil gibi acaba akıntım amniyon sıvısı mı anlayamadım
Benim de bir ara suyu azdı. Sonra düzeldi. Sadece ictiğim suyu çoğalttım. Birkaç haftaya düzeldi.

Ya ben çok geriliyorum ama çünkü bi arkadaşım doğum esnasında doktoru ıkın dediğinde ama ıkınırsam kakamı yaparım demiş. Doktor da kızım kakanı yapmadan nasıl doğurcan demiş. Bunu duyduğumdan beri aklımdan çıkmıyor alt tarafta neler oluyor ıkınırken diye 😂
Hadi yaa 😁 ayy neler neler görüyorlar kim bilir. Ama ben de sürekli idrar kaçırdığımı hatırlıyorum son düzlükteyken. Ya korkup ortaya bırakan hayvan iç güdüsüydü ya da vardı farkında değildim 😂

Hadi yaa 😁 ayy neler neler görüyorlar kim bilir. Ama ben de sürekli idrar kaçırdığımı hatırlıyorum son düzlükteyken. Ya korkup ortaya bırakan hayvan iç güdüsüydü ya da vardı farkında değildim 😂
Burada çok keyifli normal doğumları okuyunca ay keşke sezaryen değil de normal doğurma şansım olsaydı diyordum, hatta sezaryen olduğuma pişman bile olmaya başlamıştım, neyse ben sezaryen candır diyorum yine 😂😂 tam pişman olurken döndüm 💩 düşününce 😂😂

Sızıntı gibi akıntı bende var, sürekli çamaşırım ıslak, hiç kağıtta almadım eczaneden bu sefer. Normal vajinal akintodir diye düşündüm ama buradan suyu gelen arkadaşlara da soracaktım suyun gelmesi nasıl bişey diye. Bazen acaba su mu sızıyor diyorum
Su farklı farklı gelebiliyor anladiğım kadarıyla. YouTube da her hafta kendi haftamla uyumlu prematüre bebek hikayeleri izliyorum. Birçoğu sızıntı şeklinde geliyor. 3 hafta hastanede yatanı gormüştüm. Suyu az az geliyor. 3 hafta tutuyorlar içerde. Hatta idrar kaçırma mı su mu anlayamiyorlar. Ama benimkinde anlamamak mümkün değildi. Foş diye hepsi birden gelmişti.

Ben de o ara 3 civarı içiyordum. Calışıyordum da. Doktor da sürekli konustuğun için çok su kaybediyor olabilirsin arttır demişti.
Bende çalışıyorum hâlâ, ama çok yoğun değilim doktor senin yapabileceğin birşey yok dedi ama şu alımını artırıp her gün havuç suyu içeceğim, cuma günü kontrolüm var umarım artmış olur benimde 🙏

Su farklı farklı gelebiliyor anladiğım kadarıyla. YouTube da her hafta kendi haftamla uyumlu prematüre bebek hikayeleri izliyorum. Birçoğu sızıntı şeklinde geliyor. 3 hafta hastanede yatanı gormüştüm. Suyu az az geliyor. 3 hafta tutuyorlar içerde. Hatta idrar kaçırma mı su mu anlayamiyorlar. Ama benimkinde anlamamak mümkün değildi. Foş diye hepsi birden gelmişti.
İşte foş diye gelirse sorun yok ama sızıntı şeklinde gelir de ben anlamazsam bebek icerde susuz kalıp Allah korusun kötü bişey olur mu endişesi taşıyorum. Erken doğumdan değil de bebeğin susuz kalmasından korkuyorum daha çok yani.

Burada çok keyifli normal doğumları okuyunca ay keşke sezaryen değil de normal doğurma şansım olsaydı diyordum, hatta sezaryen olduğuma pişman bile olmaya başlamıştım, neyse ben sezaryen candır diyorum yine 😂😂 tam pişman olurken döndüm 💩 düşününce 😂😂
Ya düşününce bayaa ilkel bi şey hakkaten, ben çok keyifli anıyorum mesela hala ama o anlar aklıma gelince bi tuhaf oluyorum yine de 😁 mesela bu konuyu beynim tamamen unutmuş, burda konuşulunca birden yine canlandı anılar 😂

İşte foş diye gelirse sorun yok ama sızıntı şeklinde gelir de ben anlamazsam bebek icerde susuz kalıp Allah korusun kötü bişey olur mu endişesi taşıyorum. Erken doğumdan değil de bebeğin susuz kalmasından korkuyorum daha çok yani.
Doğuma doğru su azalır, Su azalınca bebek hareketleri de azalır diyorlardı.
Hatta bir de bebek dönmediyse ve su azalmaya başlayınca dönme ihtimali azalır demişlerdi. Hareket takibi yapıcaz artık.

Doğuma doğru su azalır, Su azalınca bebek hareketleri de azalır diyorlardı.
Hatta bir de bebek dönmediyse ve su azalmaya başlayınca dönme ihtimali azalır demişlerdi. Hareket takibi yapıcaz artık.
Eyvahlar olsun o zaman ben bundan sonra gün aşırı yine doktorun kapisindayim demekki, geçen haftalara oranla iyice azaldı hareketleri, bir de üstüne yorgunluk+viral enfeksiyon eklenince gün içinde ara ara yaşam belirtisi veriyor sadece. Hayırlısıyla sağlıkla dogsalar bir. Gerçi o zaman da başka endişeler başlayacak, sarılık mi oldu, aç mı kaldı, kabız mi oldu, süt yetmiyor mu, ateşi mi var, kalbi düzensiz mi atıyor, nefesi hızlı mi 🤦

X