2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canim sezeryan mi oldun. Ay ben cok korkuyoree cok agrin sizin oldumu tamamen mi uyuttular seni
Bende çok korkuyordum normal doğum sancılarını Bir gün boyunca çektim artık beni uyuşturup yapsınlar istedim.acı falan hissetmiyorsun bebeği sana gösterdikten sonra sakinleştirici yapıyorlar ben ondan sonrasını hatırlamıyorum bile bi bakmışım beni yatağa geçiriyorlar

Benimde bebeğim artık çok az hareket ediyor bende yavaş yavaş tedirgin olmaya başladım inşallah iyilerdir. Perşembe günü benim kontrolüm bakalım artık..

Aynen durup dururken kafam bulandı. Sonuç olarak yediklerime biraz daha dikkat etmeye başladım. İnşallah doğumdan sonra hemen geçer şu şeker muhabbeti.

Yaa ne güzel bende her sabah hastaneye kızımı görmeye gidiyorum. Zor da olsa gidiyorum görmeden olmuyor.

Bebegi gösterdikten sonra mi sakinleştirici yapıyorlar?

Suni çok mu feci bi agri? Yani tabi kişinin ağrı esigi ile alakalı ama yine de merak ediyorum nasıl tarif edilir mesela o agrı

Suni çok mu feci bi agri? Yani tabi kişinin ağrı esigi ile alakalı ama yine de merak ediyorum nasıl tarif edilir mesela o agrı
Suni sancı almadım doğum sancım başladığında 65 lere nst çıkıyordu o bile beni kötü yaptı ağrı eşiğim düşük ama iğneden çok korkarım bel iğnesinden korkuyordum belime iğne yapsınlar bu ağrıyı hissetmesem dedim dediğim gibi acı eşiğim çok düşüktür en ufak bişeyde ciyaklayan biriyim

Ben de almıştım suni ama benim o sancılar değil de doğum sonrası dikiş yaparken anestezi kullanmadan dikmişlerdi. En çok onun acısı aklımda kalmış. Yurtdışında doğum yapmıştım. Her iğneyi batırdığında bağırıyordum
Yani suni olsun olmasın açılırken hafiften ağrı oluyor ama her sancı arasında dinlenip daha kolay atlatabilirsin. Sancının şiddeti doğum yaklaştıkça daha da artıyor. Bazıları 8 cm ye kadar hissetmiyor bile bazıları çok zorlanıyor. Bence doğru nefes almak çok önemli. Sancı aralarında pilates topunu kullanmıştım çok iyi gelmişti.bu da Benim tecrübem

Ben suni sancıların normal sancılardan daha kötü olduğunu duymuştum tecrübe edenlerden. Kendim hiç suni almadım zaten erken doğum riski ile boğuştuğum için ama 4 cm e kadar çok hissedilmiyor ağrılar. Asıl ağrılar 6 cm den sonra başlıyor. Eğer 4 cm iken epidural alırsan onlarıda hissetmezsin. Ben yine epidural almayı düşünüyorum ilkinde almadım hepsini çektim ama ikincide aldım daha rahat ettim

Aynen durup dururken kafam bulandı. Sonuç olarak yediklerime biraz daha dikkat etmeye başladım. İnşallah doğumdan sonra hemen geçer şu şeker muhabbeti.
Doktorlar da biraz heyecan yaratmaya yer arıyor gibi geliyor bana. Tabiki dikkat et ama benim diğer oğlumda 2 haftadan fazla önden gidiyordu. Şekerden şüphelenip durdular kaç doz yüklediler. En son aldığım dozda birşey çıkmamıştı. Bazı çocuklar iri olabilir. Dün doğum yaptığını yazan arkadaşın bebeği de mesela 3.300 gr doğmuş haftasından oldukça önde gitmiş ama şekerle alakalı bi problem değil bildiğim kadarıyla. Çok kafaya takmayın bence zaten tedbirli davranıyorsunuz stres yapmayın artık bu konuyu

O da olacak merak etme. Kardeşimin kızı 36 da doğdu o da küvezde kaldı 9 gün memeyi alamadığı için. Sonra silikon uçla veriyordu az az aldı sonra alıştı. Senin kızın da alışacak.
merhaba birsey soracağım meme almasa hastanede mama verselerdi yine küvezde kalacak mıydı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…