2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Onun acısı nasil oluyor ? Tarif edebilir misin ?
Ben doktora tam olarak şöyle anlattım;
Hocam sanki çocuk plasentaya asılmış aşağı aşağı çekiyor rahim duvarından ayrıldı ayrılacak gibi hissediyorum dedim.
Plesantanın olduğu kısım yani karnımın sol tarafı müthiş şekilde acıyordu. 2 büklüm oldum acısından doğrulamadım. Sanki onlarca iğneyi aynı anda o tarafa batırıyorlarmış gibi keskin ve sert bi acıydı. Doğrulmakta güçlük çektim iki büklüm kaldım bi süre. Pazar günüydü o gün, sağlık ocağına gittim kalp atışlarını dinlediler herşey normal dediler. Ertesi günü bekledim sabah erkenden pazartesi gittim doktora. Doktora bu şekilde tarif ettim ama o açılmama odaklanıp kordonu inceleyemedi. Böylece acil sezaryana alınmam gerekirken normal doğum yaptım. Allah büyük verilmiş sadakamız varmışta çocuğuma birşey olmadı doğum esnasında.

İnşallah öyledir. Sen nasılsın peki ne durumdasınız şuan?
Odaya aldılar işte ciğer iğnesini yaptılar 3 tane hap verdi ama ne içindi bilmiyorum serum taktılar birazdan nst bağlayacaklar kasılmalarım devam ediyor hala bakalım ne çıkacak başka şeylere odaklanmaya çalışıyorum tv falan izliyorum sabaha kadar burdayız şimdilik yarın doğurucam ama hissediyorum 🤷🏻‍♀️

Odaya aldılar işte ciğer iğnesini yaptılar 3 tane hap verdi ama ne içindi bilmiyorum serum taktılar birazdan nst bağlayacaklar kasılmalarım devam ediyor hala bakalım ne çıkacak başka şeylere odaklanmaya çalışıyorum tv falan izliyorum sabaha kadar burdayız şimdilik yarın doğurucam ama hissediyorum 🤷🏻‍♀️
Canimm benim dün de aynı şeyleri yaşadım. Çok şükür bugün sancilarim azaldı bir hafta daha tutabilir diyor doktorum iyi düşün ki iyi olsun..

Onun acısı mi oluyormuş? Benimkinin de boynunda varmış kordon ama doktor bu endişe edeceğimiz bişey değil birçok bebeğin olur dedi. Ben de cıkarmıştım kafamdan. Acı da hissetmiyorum. Ya da ben mi algilayamiyorum acaba?
Demek ki sıkı bi kordon dolaşması değil bu çok iyi bişey korkma hiç. Benim ki boynuna dolanmış ve 3 kez. Doğduğunda ağlayamadı bile kendi ellerimle çözdüm kordonu. Çocuk doğduğu anda koca bi sessizlik oluşunca ne oluyor diye kafamı kaldırıp baktım. Hemen göbeğimin üstüne yatırdılar ben hepsinden önce elimi atıp çözdüm. Çözerkende 1-2-3 diye saydım. Çok sıkıydı maalesef. Kordonu çözünce kendine geldi de ağladı 🥹

Ben doktora tam olarak şöyle anlattım;
Hocam sanki çocuk plasentaya asılmış aşağı aşağı çekiyor rahim duvarından ayrıldı ayrılacak gibi hissediyorum dedim.
Plesantanın olduğu kısım yani karnımın sol tarafı müthiş şekilde acıyordu. 2 büklüm oldum acısından doğrulamadım. Sanki onlarca iğneyi aynı anda o tarafa batırıyorlarmış gibi keskin ve sert bi acıydı. Doğrulmakta güçlük çektim iki büklüm kaldım bi süre. Pazar günüydü o gün, sağlık ocağına gittim kalp atışlarını dinlediler herşey normal dediler. Ertesi günü bekledim sabah erkenden pazartesi gittim doktora. Doktora bu şekilde tarif ettim ama o açılmama odaklanıp kordonu inceleyemedi. Böylece acil sezaryana alınmam gerekirken normal doğum yaptım. Allah büyük verilmiş sadakamız varmışta çocuğuma birşey olmadı doğum esnasında.
Ay çok geçmiş olsun 😔
Ne kadar çok acı çekmişsin .Geçmişi de hatırlatmış oldum bir anda bu şekilde ,üzgünüm...

20 dk arayla 3 adet nidicard vermişlerdir turuncu bi Kapsül olmalı. Banada öyle verdiler. Evde de kullanmaya devam ettim bu haftaya kadar. Geçen günde söylemiştim rahim çok akıllı bi Organ bazen bebeği sıkıntıda hissedince doğumu başlatıyor oğlumda olduğu gibi. İçeride kalıp kötü sonuçlanacağına doğsun Allahın izniyle. Normal doğum mu olacak?

Merhaba, günde yarım avokado ve çiğ kaju badem fındık ve yumurta mutlaka organik olursa bir tane de yetiyor bunları yerseniz emin olun alacaktır. Ben çok fayda gördüm yazmak istedim size de 😊
Yemeye çalışıyorum inan ki içim dışım kuruyemiş oldu artık. Hepsi bana yaradı sanki bebeğe gitmiyor mu anlamadım 😀 Sevdiğim besinlerden de soğudum hamilelikte. Bi doğursam herhalde eski kilomun da altına düşeceğim 🤦‍♀️

Kaç çıktı ölçümlerde ?
Progesteron kullanımı ve dinlenme ile uzama görüldü dün benim . Dediğim gbi aman aman dinlenebilen biri de değilim .İlk haftalar çok dikkat ettim korkumdan . O yüzden korkmayın derim . Doktorunuz ne dedi ?
27 mm ölçtü sabah akşam progestan verdi. Hiç önemsemedi bir hafta sonraya tekrar randevu verdi. Buralarda okuduğumdan ben kendim önemseyip tedbirler aldım. Şaşırttı beni

27 mm ölçtü sabah akşam progestan verdi. Hiç önemsemedi bir hafta sonraya tekrar randevu verdi. Buralarda okuduğumdan ben kendim önemseyip tedbirler aldım. Şaşırttı beni
27mm kötü değil korkma . Dikkat ediyorsundur zaten . Bol bol dinlenmeye çalış iyi olacağını dusunuyorum 🙏

İlki normal için uğraştım 8.5 cm açılmakta sezaryene alındım gecenin bir yarısı o kadar alttan kontrol de cabası bu sefer zaten mecburi sezaryen artık hiç istemiyorum alttan muayene falan zamanım gelince olsun bitsin istiyorum
Bende normal çok istiyordum ama dünkü ağrılardan sonra normal doğurabilir miyim şüpheliyim 😂😂🙈

Yemeye çalışıyorum inan ki içim dışım kuruyemiş oldu artık. Hepsi bana yaradı sanki bebeğe gitmiyor mu anlamadım 😀 Sevdiğim besinlerden de soğudum hamilelikte. Bi doğursam herhalde eski kilomun da altına düşeceğim 🤦‍♀️
Ben bu yeme içme konusunda takıntılı gbiyim 😀 Sağlıkli ne varsa yedim ,yiyorum . Ekstra olarak avokado ve kefir ekleyebilirsin listeye belki :)

20 dk arayla 3 adet nidicard vermişlerdir turuncu bi Kapsül olmalı. Banada öyle verdiler. Evde de kullanmaya devam ettim bu haftaya kadar. Geçen günde söylemiştim rahim çok akıllı bi Organ bazen bebeği sıkıntıda hissedince doğumu başlatıyor oğlumda olduğu gibi. İçeride kalıp kötü sonuçlanacağına doğsun Allahın izniyle. Normal doğum mu olacak?
Aynen turuncuydu doktor aksi bir şey söylemedi sürece normal istiyorum küçük zaten doğurabiliriö sanırım

İlk girdiğimde baktılar 1 cm açılma vardı nstye aldılar düzenli sancılar 100 ü buldu kalp ritmi de farklıydı 34+4 deyim ama 37 görmeyeceğimi biliyordum doktorum da yurtdışında onun yerine bakan doktorda yatış verdi ciğer geliştirici ve serum takacaklar sonra tekrar nst geçmezse doktor gelecekmiş ben hazırım doğuma sokkanlıyım şuan inşallah bebeğimin ciğerleri de hazırdır geleceksede
Güzel haberlerini bekliyoruz canım benim 🙏🫠

Aynen turuncuydu doktor aksi bir şey söylemedi sürece normal istiyorum küçük zaten doğurabiliriö sanırım
Doğurursun merak etme, sancılara dayanamayacak gibi olursan da epidural isteyebilirsin. Epidural isteyince doktorun ıkın dediği anda ıkınmak düşüyor sana sadece. Doğum esnasında tvlerde izlediğimiz gibi yada birçok kadının yaptığı gibi bağırarak çığlık atarak ıkınma. Derin bi nefes al, ve tüm gücünle kabız olmuşçasına ıkın. Bağırıp çağırmak sadece senin gücünü düşürür ve ıkınma gücünü de düşürür. Doğumdan sonra da seni bitkin düşürür. O yüzden en sağlıklısı bağırıp çağırmadan sakin ve soğukkanlı bi tavırla doktorun ıkın dediğinde gözünü kapatıp var gücünle ıkınmak. Başka sormak istediğin birşey olursa ben buradayım ☺️

Yarın randevum var bakalım inşallah toparlanmıştır 🤲
Ben 27 mm serviks ile 27. Haftadan 35. Haftanın ortalarına kadar gittim diğer oğlumda. Ve ilaç kullanmadan, doğru düzgün istirahat etmeden. Eğer dikkat edersen vaktini beklersin hiç merak etme.

X