2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yazamadım kızlar kusura bakmayın, erkek kardeşim bi kaza yapmışta iyi çok şükür 🙏
Herşey yolunda nst de sancım çıkmadı, doktor nidilatı kesmem gerektiğini çünkü bu ilacın yan etkileri olduğunu bebeğin plasentasında aniden kanamalara yol açabileceğini söyledi. 2.490 gr 46 cm olmuşuz 🙏 İstirahate devam et ne kadar istirahat edersen o kadar geç doğum yaparsın öyle düşün dedi. İlaçla ertelemektense doğal yolla erteleyelim doğumu dedi. 10 gün sonrasına randevu verdi. 10 gün sonra Allahın izniyle tam 36 haftalık oluyoruz. Ondan sonra eski günlük hayatıma geri dönerim artık ☺️
Çok geçmiş olsun.
Çok şükür az kalmış. Azcık sabır. ☺️

IMG_0803.jpeg
Kızlar son hafta aktivitesi buldum kendime çok kolay ve vakit geçirmeye birebir evde yatışta olan anneler bence deneyebilirsiniz mini bi battaniye yapıcam ben 😂😂

Yazamadım kızlar kusura bakmayın, erkek kardeşim bi kaza yapmışta iyi çok şükür 🙏
Herşey yolunda nst de sancım çıkmadı, doktor nidilatı kesmem gerektiğini çünkü bu ilacın yan etkileri olduğunu bebeğin plasentasında aniden kanamalara yol açabileceğini söyledi. 2.490 gr 46 cm olmuşuz 🙏 İstirahate devam et ne kadar istirahat edersen o kadar geç doğum yaparsın öyle düşün dedi. İlaçla ertelemektense doğal yolla erteleyelim doğumu dedi. 10 gün sonrasına randevu verdi. 10 gün sonra Allahın izniyle tam 36 haftalık oluyoruz. Ondan sonra eski günlük hayatıma geri dönerim artık ☺️
Geçmiş olsun,
Azcık kaldı sağlıkla minnoşlarla kavuşmamıza 🙏🏻 🎈

selam kızlar bugün ilk nst me acilden girdim. Kasım ağrısı ve karnımda 2 saatte bir olan sertleşme yüzünden. Alttan muayene yaptılar ilk defa yaptırdım (çoğu kişiye normal gelebilir ama benim için zordu acı eşiğim çok düşük) 2 parmak ve elini biraz içeri sokuyor bilmeyenler için. yumuşama başlamış dedi bu me demek bilmiyorum inanın sonra nst ye bağladı 2 büyük sancı çıktı. Ben hiçbirşey hissetmedim sancı adına sadece herzamanki gibi hareketliydi nst boyunca. Sonra ultrasonla baktı doktor bebeğim 32 hafta 3 günlük ama ultrasona göre 35 hafta diyor bu durum iyice canımı sıkmaya başladı artık. Ben hangisini baz alacağım bilmiyorum. 32 hafta 3 günlük sata göre ama kilosu 2550 gram boyu 47 cm 😳
Kendi adet tarihini baz almalısın, diğer oğlumda bu tabloyu yaşadım ben. Sata göre usgde 3 haftaya yakın önden gitti oğlum hep. 35+2 de 37+lara uyumlu olarak doğum yaptım. 3.000 gr idi 35. Haftada doğum yaptığımda. Ama 8 gün küvözde kaldı çünkü usg ölçümü tamamen bebeğin kilosu ile alakalı ölçüm yapıyor. Organ gelişimleri değişmiyor kendi satın ne ise bebeğin o kadarlıktır 🙏☺️
Çok sevindim sancı çıkmamasına. Rahatlamışsındır biraz. 🌸
Nidilat içerek gitmiştim muhtemelen sancım ondan da çıkmamış olabilir. 10 gün sonra kontrole gittiğimde ayısı maymunu çıkar ortaya 🙈😅

Yaaa çok sevindim çok da çabuk çıkıyor bak maşallah sağlık durumu çok iyi demekki 🙏☺️ iyi olmanıza çok sevindim, sağlıkla kavuşun inşallah 🙏 eğer boza bulabilirsen boza iç ciddi anlamda süt yapıyor. Bestlak damla ve solgarın malt bira mayası içeren takviye hapları var onlarda büyük destekçi süt anlamında. Onlardan edinip kullanmaya başlayabilirsin 🥰
Çok teşekkür ederim geçmiş olsun size de rezene çayı düşünüyorum

Canım her iki gögsü de 15 er dakika sagdıktan sonra başa dön 5 er dk daha sağ. Masaj yapa bir de bebegiyapa. Böyle göğsü pompaya bastıra bastıra. Az kaldı gelecek. Suyu unutma ama. Sağarken aralarda bile su iç. Yapan olursa aşure de iyi süt yapar .
Annem bugün sıcak su yaptı göğsümü sağıyorum kaç dakika bir damla belki geliyor

Hiç bilmiyorum ama bence atılmasından daha kolaydır alınması 😅 atılırken acıdı mı korkmuş muydunuz?
Belden aşağısını uyuşturdular , iki gün sonra kontrolüm var artık orda ayrıntılı soracam , sanırım sizde nidilicard kullanıyırmuşsunuz ben 24 haftadan beri kullanıyorum , 4 tane ile başladım son üç hafta da günde iki taneye düşürdü doktor belki benim de bu hafta artık bıraktırır, sizin kaç hafta oldu ben 34 hafta 5 günlüğüm ,

Belden aşağısını uyuşturdular , iki gün sonra kontrolüm var artık orda ayrıntılı soracam , sanırım sizde nidilicard kullanıyırmuşsunuz ben 24 haftadan beri kullanıyorum , 4 tane ile başladım son üç hafta da günde iki taneye düşürdü doktor belki benim de bu hafta artık bıraktırır, sizin kaç hafta oldu ben 34 hafta 5 günlüğüm ,
Bende 34+4 üm. Kesmem gerektiğini tekrar tekrar üstüne basarak söyledi. Bende 4 adet kullanıyordum. Özellikle hocam ama ben erken doğum yapmak istemiyorum lütfen az daha içeyim dememe rağmen kesinlikle karşı çıktı. 34 haftadan sonra doğmak isteyen bebeğe müdahale etmek doğru değil dedi. İstirahatle geçir bu süreci ama ilaçla değil dedi işte. Bi yıkıldım yani bende kendimi garantide hissediyordum onları içerken 😅

1 gece olarak düşünme bence normal doğum 2 gün yatırıyor gittiğinde sancıların uzarsa 3 gün bile kalabilirsin e sezeryan zaten 3 gün tutuyorlar anormal bi durumda uzayabiliyor hastanede allah göstermesin birde bebeğin küvezde olduğunu düşün ben şahsen bırakıp dönemem tamam eve yakın ama sürekli birilerine evden sipariş mi vereyim ben ıslak mendil kullanılmasını istemediğim için pamukla silmeyi tercih ediyorum kuru pamukla da silemeyeceğime göre çözüm bulmam lazım
Ben hep 1 gece yattım yatırmıyorlar daha fazla normal doğumda ekstra hassas bi durum olmadığı sürece. Hastanede de oğlum küveze girdiğinde medicana da doğurmama rağmen beni kabul etmediler mesela. Siz taburcu olacaksınız diyip çıkışımı verdiler 🤦🏼‍♀️ Pamuk konusuna niye takıldın bu kadar küçük bi
Şişe hazır su bile işimi görür pamuğu ıslatıp ıslatıp temizleyebilirsin minicik bir şişe, sprey şişe, kapaklı vakumlu kavanoz herşey işini görür hatta bende en iş gören kırtasiyelerde çocuklar için satılan sulu boya için satılan su kapları. Çıtçıt kapaklı küçük çok güzel ☺️

Sezaryende onların çoğu gerekli oluyor, zaten normal doğum gibi öyle bir günde taburcu olamıyorsun, baya ameliyat gibi düşün iki üç gece tutuyorlar bazen büyük tuvaletini yapmadan salmiyorlar daha da uzayabiliyor süreç. Banyo havlusu filan ne gerek var demişti annem bana (normal doğum yapmış) ikinci gece hemşireler geldi sütün gelmiyor bı turlu bi ılık duşa gir demislerdi. Havlum olmasaydı giremezdim. Saçımı yukardan toplamıştım ama yine de altlardan ıslanmıştı, bu sefer seyahat tipi kurutma makinemi bile koyacağım mesela. Onun haricinde ketil mutlaka alacağım yanıma, hem mama için hem de sıcak su torbami doldurup goguslerime kompres yapmak için. Bunlari ilk doğumda alırken gerçekten gerekli mi diye sorgulamistim ama yanıma aldığım her şey son derece gerekliymiş hepsini kullandım. O zaman da daha önce sezaryenle çocuk sahibi olmuş arkadaşlar çok fikir vermişlerdi sagolsunlar. Hataneye goturupte hiç kullanılmadan geri gelen tek şey yenidoğan hastane çıkışı takimlariydi 😁
AA yok cnm ben 1 gecede çıktım ilkinde tutmuyorlar ki bnm burdaki özel hastanede öğlen 12 de ameliyat oldum ertesi gün öğlen 12 de çıktım bence isteğe bağlı paralı olduğu için ek gün yatak parası verirsen çıkarmıyor burasi oyuzden demiştim pardon 🫣 ben ne banyo yaptım ne diş macunu kullanabildim gözümü açtım çıktım eve yani

Başınız sağ olsun 😞
İşte tecrube olunca farklı dusunebiliyorum böyle duydukça. Bana kalsa sadece yorum yapabiliyorum şu zordur bu kolaydır şeklinde. Hepimiz sorunsuz tamamlarız inşallah süreçlerimizi 🙏🥰
Amin inşallah canım sağolasın gebelik çok farklı bir duygu ve döngü ilk tecrübem banada hem ağır oldu hemde başka bir imtihan ,, ama kızım var bin şükr iyikimm🤲o beni hayata bağladı unutturdu acımı şimdide yine oğlumu bekliyorum sağlıkla gelsinler hepsi inşallah

Ben hep 1 gece yattım yatırmıyorlar daha fazla normal doğumda ekstra hassas bi durum olmadığı sürece. Hastanede de oğlum küveze girdiğinde medicana da doğurmama rağmen beni kabul etmediler mesela. Siz taburcu olacaksınız diyip çıkışımı verdiler 🤦🏼‍♀️ Pamuk konusuna niye takıldın bu kadar küçük bi
Şişe hazır su bile işimi görür pamuğu ıslatıp ıslatıp temizleyebilirsin minicik bir şişe, sprey şişe, kapaklı vakumlu kavanoz herşey işini görür hatta bende en iş gören kırtasiyelerde çocuklar için satılan sulu boya için satılan su kapları. Çıtçıt kapaklı küçük çok güzel ☺️
Valla bende 1 gece yattım, hemen haftasonu olduğu halde paranı öde çabuk muhasebe kapanacak çıkışın var dediler cktim🙈😄

Şimdi baktım da geçen hafta acile gittiğimde tam 32+5miş benim de. Dediğin gibi hareket vardı ama çok zayıf belli belirsiz hareket ediyordu. O günlerde ekstra yorulmuştum belki onun etkisiydi bilmiyorum. Ertesi gün yine çok hareketlenmişti. Senin de korkmanı gerektiren bişey yok muhtemelen ama yine de acile gitmende fayda var bence
Bnm henüz 31+3 hareket durumu bgn çok asiriydi ortası olsa keşke ne az ne çok çok olmasida beni çok yordu yatsam kalksam hep aynı, baskı desen fenalardaydim yerimden zor kalktım hep belki bı süreçti yarın daha iyi oluruz umarım 🙄

Amin inşallah canım sağolasın gebelik çok farklı bir duygu ve döngü ilk tecrübem banada hem ağır oldu hemde başka bir imtihan ,, ama kızım var bin şükr iyikimm🤲o beni hayata bağladı unutturdu acımı şimdide yine oğlumu bekliyorum sağlıkla gelsinler hepsi inşallah
Nasipten öte yol yok demişler, rabbim evlatlarınızı size bağışlasın ❤️

AA yok cnm ben 1 gecede çıktım ilkinde tutmuyorlar ki bnm burdaki özel hastanede öğlen 12 de ameliyat oldum ertesi gün öğlen 12 de çıktım bence isteğe bağlı paralı olduğu için ek gün yatak parası verirsen çıkarmıyor burasi oyuzden demiştim pardon 🫣 ben ne banyo yaptım ne diş macunu kullanabildim gözümü açtım çıktım eve yani
Aynı hastanede mi yapacaksınız doğumu? Benim sezaryen. Öncekinde de 2 gece kalmıştım. Bunda da 2 gece dediler.

Kızlar yazışmaları okudum cumadan beri yatıyorum bende yarın bana çıkış verecekler bebek kalacak spinal sezeryan oldum ben panik bir insanım ablam yanımda olmasına rağmen hiç acı yokken aşırı paniktim. Ama tavsiye ederim ayılma derdin yok sakinleştirici yapıyorlar zaten bazı şeyleri hatırlamıyorsun kafan güzel oluyor 😂😂😂

Kızlar yazışmaları okudum cumadan beri yatıyorum bende yarın bana çıkış verecekler bebek kalacak spinal sezeryan oldum ben panik bir insanım ablam yanımda olmasına rağmen hiç acı yokken aşırı paniktim. Ama tavsiye ederim ayılma derdin yok sakinleştirici yapıyorlar zaten bazı şeyleri hatırlamıyorsun kafan güzel oluyor 😂😂😂
Evde bebek eşyalarına bakarak odasını falan düzenleyerek daha çabuk sütün gelir. Benim evde daha çok sütüm gelmişti. İyi olmanıza çok sevindim ayrıca tekrar, sağlıcakla hemen kavuşun inşallah 🥰❤️

Bnm henüz 31+3 hareket durumu bgn çok asiriydi ortası olsa keşke ne az ne çok çok olmasida beni çok yordu yatsam kalksam hep aynı, baskı desen fenalardaydim yerimden zor kalktım hep belki bı süreçti yarın daha iyi oluruz umarım 🙄
Benim de normalde öyle zaten. O yüzden çok korktum geçen yumuşak hareketler olunca. Normalde canımı acıta acıta vuruyor geriliyor. Ama şikayetim yok kızım güçleniyor diyorum. Sanki doğumdan sonra özleyeceğim bu duyguyu 😔❤️

Şmdi hastane ortamı da sıkmıştır belki, evde sıcak bir duş bol su, sıvı tüketimi ile inşallah çoğalacak :) Dereotunu da yazmıştım yine yazıyorum muhakkak bol bol ye., faydasını görün inşallah :)
Annem yemek olarak da haşlama tarzı yemekler yapıyordu, bence onların da faydası çok olmuştu.

X