2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
34 hafta 5 gün ama ben normal doğumdan korkmuyorum ben serklaj dikişlerinin alınmasından korkuyorh. :)))) acaba daha önce aldıran var mı grupta merak ettim , nasıl alınıyor hiç bilgim yok
Hiç bilmiyorum ama bence atılmasından daha kolaydır alınması atılırken acıdı mı korkmuş muydunuz?

Bugün nst çekilirken ebelerle konuştuk biraz. Anneler kendilerine bir şeyler koymayı hep unutuyorlar gecelik,çorap ,ince bir yelek yada hırka mutlaka olsun çantanızda . Bir de doğum sonrası sütün inişini kolaylaştırmak için sıcak su torbası kompres tarzı bir ürün çantanızda bulundurun dediler :)

Off maşallah diyorum 1 gece kalmak için epey ayrıntılı düşünmüşsünuz sprey şişe vs ben onları evde hallederim sanki bavulum çok büyük değil küçük kabin boy bebeğin battaniyeleri anca sığar gibi ama tabi hepsi ihtiyac

Benim ilk doğumumda etrafım onlarca tecrübeli insanla doluydu, ama o gün fark etmiştim ki hiçbir şey bilmiyormuşum :) o zaman hiç kafa yormamıştım, kimse de bi şey dememiş. ilk gün hemşire geldiğinde emme durumunu sormak için, emiyor ama geliyor mu anlamıyorum demiştim, hemen bezine bakmıştı, işte bu bize gösterecek diye :) bu basit bilgiyle çok stressiz geçirmiştim o ilk süreci ve devamını. dilerim bu defa da hepimizi için öyle geçsin

Pekii tecrübeli annelerr bir @Kushi_ sorusuyla geldimm bebek emerken biz sütün akışını hissedecek miyiz? Yani böle bi kanaldan akar gibi.
başlarda ince bir sızı hissettiğimi hatırlıyorum. Ama esas his bebişin emme zamanının yaklaştığını söyleyen, memede biriken sütün sızısı olarak aklıma kalmış :)

Hepimizin çok az zamanı kaldı. İnşallah sıkıntısız ve zorluksuz geçer şu son günlerimiz

Polip ameliyatı oldum ben, beklerken Dr ilk ameliyatin mi dedi evet dedim. Sana binsakinlestirico yapayım güzel güzel uyu o zman dedi. Doktorum geldi gidelim dedi daha da bişey hatırlamıyorum çok güzeldi. Uyanırken de gözleri ne güzelmiş dediklerini hatırlıyorum o kadar doğumu düşündükçe hem rahatım aslında Allah korur diyorum hemde çok korkuyorum caktirmiyorum

Kızlar ben ilk gebeligimde pompa ihtiyacı hiç duymadım ablam vermişti emanet kullaniyordum ama dolu dolu çıkmıyordu emerken daha iyi geliyordu hiç sağma gereksinimi duymadım o yüzden 2 senede emzirdim kızımı simdide bin TL gibi bir rakam verip almayim diyorum onun yerine başka ihtiyacimi alırım şart mı sizce almak ne diyorsunuz

Pekii tecrübeli annelerr bir @Kushi_ sorusuyla geldimm bebek emerken biz sütün akışını hissedecek miyiz? Yani böle bi kanaldan akar gibi.
Yok hissedilmiyor ama bazen sütün indiğini hissedebiliyorsun birden dolgunlasiyor, genelde bebeğin emerken onun yüzüne bakınca sevgiyle birlikte aniden sütün hücum ettiğini hissediyorsun. Ama onun haricinde öyle akış filan hissedilmiyor, yutkunmayi izliyordum ben süt gelip gelmediğini anlamak için

Ha canım sana sakinleştirici değil sedasyon verilmiş. Benim bahsettiğim de uyanık oluyorsun sadece hafif bı sakinleştirici veriyorlar cesaret iksiri gibi bişey

Kişiden kişiye değişiyor bu pompa olayı anladığım kadarıyla, ben sezaryen olacağım için öncesinde pompa ile sağım yapıyorum, süt hemen doğumun peşine gelmiyor çünkü, sonrasında da ihtiyaç duyacağım calismaya baslicam bı sure sonra. Ben okuldayken sagdigim sütleri içecek mecburen. Ama idarelik bulabiliyorsan ilk anda sütün gelene kadar yardımcı olması için bir yakinindan ödünç alabilirsin

1 gece olarak düşünme bence normal doğum 2 gün yatırıyor gittiğinde sancıların uzarsa 3 gün bile kalabilirsin e sezeryan zaten 3 gün tutuyorlar anormal bi durumda uzayabiliyor hastanede allah göstermesin birde bebeğin küvezde olduğunu düşün ben şahsen bırakıp dönemem tamam eve yakın ama sürekli birilerine evden sipariş mi vereyim ben ıslak mendil kullanılmasını istemediğim için pamukla silmeyi tercih ediyorum kuru pamukla da silemeyeceğime göre çözüm bulmam lazım

Sezaryende onların çoğu gerekli oluyor, zaten normal doğum gibi öyle bir günde taburcu olamıyorsun, baya ameliyat gibi düşün iki üç gece tutuyorlar bazen büyük tuvaletini yapmadan salmiyorlar daha da uzayabiliyor süreç. Banyo havlusu filan ne gerek var demişti annem bana (normal doğum yapmış) ikinci gece hemşireler geldi sütün gelmiyor bı turlu bi ılık duşa gir demislerdi. Havlum olmasaydı giremezdim. Saçımı yukardan toplamıştım ama yine de altlardan ıslanmıştı, bu sefer seyahat tipi kurutma makinemi bile koyacağım mesela. Onun haricinde ketil mutlaka alacağım yanıma, hem mama için hem de sıcak su torbami doldurup goguslerime kompres yapmak için. Bunlari ilk doğumda alırken gerçekten gerekli mi diye sorgulamistim ama yanıma aldığım her şey son derece gerekliymiş hepsini kullandım. O zaman da daha önce sezaryenle çocuk sahibi olmuş arkadaşlar çok fikir vermişlerdi sagolsunlar. Hataneye goturupte hiç kullanılmadan geri gelen tek şey yenidoğan hastane çıkışı takimlariydi

Benim doğum yaptığım hastane sezaryende rutin 3 gece yatırıyor, duruma göre süreç uzayabiliyor da. İlkinde bı sıkıntı olmadan 4. Günün sabahı taburcu olmuştum umarım bunda da uzamaz

Benim doğum yaptığım hastane sezaryende rutin 3 gece yatırıyor, duruma göre süreç uzayabiliyor da. İlkinde bı sıkıntı olmadan 4. Günün sabahı taburcu olmuştum umarım bunda da uzamaz
Yani gönül ister hepimiz gece gidelim sabah doğurup çıkalım ama öyle bir dünya yok maalesef

Evet hissedeceğiz. Ben çok kısa bir süre emzirebildum. Sağarak verdim. En sevdiğim his 2 gögsü de sağdıktan sonra ilk sagdığima tekrar dönüyordum. Ve o zaman yağlı süt çıkıgordu daha koyu kivamlı ve sarı renkli. İşe o ikinci sağımdaki his cök hoşuma giderdi. Bu sefer sadece emzirmek için elimden geleni yapacağım ama ilk başlar emzirdikten sonra yine sağıp kaşık biberonla veririm diyorum sarılık olmasın diye. 8 ocakta alıriz dedi doktor bana. 35 gün kalmış

Ben tüm battaniyeleri alacagım yanıma. Çok yere duşürüyorum ben.

Doğrudur çok açıklama yapmadılar bu sancılar yalancı gerçeğini yaşamadığınız için anlamamanız normal deyip yolladılar 100 olunca doğum başladı diyoruz biz diyorlar. Benim ki hiç durmadı nst de sürekli hareket ettiği için kalp yeri şaştı üç kere daha gelip yeniden bağladılar falan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…