2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar emzik hangi marka aldınız? İlk ne zaman vermeye başlayacaksınız? Ben oğlumda Chicconun emziğinden vermiştim çok memnun kalmıştım. Doğumdan 3 gün sonra eve gelince vermiştim almıştı. Bana göre emzik hayatı kolaylaştırıyor. Şuan nasıl bir emzik alayım bilemiyorum.

Biz de krediler düşüp fiyatlar artmadan alma telasindayiz ama garip bı döngünün içine dustuk, hayırlısı artik

İnsan kendi yaşayınca bir başka oluyor anlıyorum sizi ilk gebelik tecrübesizliği işte. 38 de sezaryen olacağım ama daha 3,5 hafta var nasıl geçecek her gün daha da ağırlaşıp hareket edemiyorum diye endişeleniyorum. Son demler artık sağlıkla dayanalım inşallah doktorlar alışkındır bence de yazın siz içiniz rahat etsin

Moonlight01554 ben 32 den beri her hafta nstye giriyorum eğer herhangi bi risk yoksa tansiyon şeker bebeğin suyu vs 50 ye kadar normal kabul ediyorlar senin sancılarının yalancı olup olmamasını da bebeğin sancı çıktığındaki kalp ritmine bakarak karar veriyorlar diye biliyorum mesela benim 20-30 arası 4-5 sancı çıkıyordu doktor yalancı demişti kalp ritmi normaldi çünkü ama dün gittiğimde 25 de bebeğin kalp ritmi de değişti doktor 2 sancın çıkmış dedi ara ara hissedebilirsin kanala girmiş çünkü dedi yani sancı tek etken olmuyor nstde

Kızlar dün sancım başladı sezeryan doğum yaptım kızım hüma dünyaya geldi küveze girdi bende süt sağmaya çalışıyorum bi damla geliyor sadece
Bir an önce kavuşursunuz canım benim inşallah zamanla gelir canım sütün merak etme vücut doğum yaptığını yeni farkına varıyordur ilk bebeğimiz sağlıkla büyüsün

Ben bibs aldım sadece. Sanırım doğduktan 2 gün sonra vereceğim

Benimde 38 de sezeryan olacak 4 haftam var kavuşmak için gün sayıyorum Allah sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin

Demeek ki damarına basınç yapmıyor ve kan akışında problem olmuyor. Ben de 10-15 dakika yatıyorum sırtüstü sonra nefesim yetmemeye başlıyor anlıyorum hemen yana yatıyorum.
Birde ben kafam yukarda asla yatamıyorum dümdüz yatıyorum yatakta. Şuana kadar mide yanmam sadece bir defa oldu. İnşallah böyle giderse rahat bir uyku geçirebileceğim doğurana kadar

Ben philips air night aldım sadece gece uykularında eve gelince kullanmayı düşünüyorum veya emdi gazı çıktı saati geçti ısrarla uyumuyor o zamanlar düşünüyorum yani uyku rutini gibi

Ben philips air night aldım sadece gece uykularında eve gelince kullanmayı düşünüyorum veya emdi gazı çıktı saati geçti ısrarla uyumuyor o zamanlar düşünüyorum yani uyku rutini gibi
Şimdi baktım ben de güzel duruyor.peki yenidoğana damaklı mı damaksız mı alınır? Oğlumda damaklı emzik kullandım sıfırdan bir yaşa kadar.

Bunu hiç bilmiyordum mesela, bu hamileliğimde daha nst ye girmedim ama ilkinde sancılarım 30-40 Max 50 çıkardı, doktor normal derdi demekki bebeğin kalp atışları, hareketleri vs hepsini değerlendirince 50 bile olsa sakınca görülmüyor. Hatta aklımda kalmış 60-70 çıkan arkadaşlar olmuştu onların da bazılarının normal kabul edilmişti. Ben çok şaşırmıştım 70 sancı az mı nasıl normal olur diye
Şimdi idrak ettim. Benim sadece bazen nst çok uzun sürerdi, bebek hareket etmediği için karnımı sarsip baştan banti takarlardi. Kalp atışı ve hareket sancı kadar önemli demekki

Kızlar merhaba 30 haftalık bir Şubat annesiyim doğumla ilgili bnm de korkularım var ilk çünkü. Bişey merak ediyorum sezeryan epidural ya da spinal neyse onlardan önce sakinleştirici yapılabiliyor mu? Çünkü hangisi olursa olsun ben çok panik bı insanım korkuyorum yani böyle bişey olabilir mi

Birde ben kafam yukarda asla yatamıyorum dümdüz yatıyorum yatakta. Şuana kadar mide yanmam sadece bir defa oldu. İnşallah böyle giderse rahat bir uyku geçirebileceğim doğurana kadar
İki yastıkla yatıyorum, boyun fıtığı olmayacağını bilsem üçüncü yastığı da alicam, burun tıkanıklığı baştan beri zaten var, şimdi horlama gibi bişey de eklendi, eşim horlamiyorsun diyor ama ben bı anda horlar gibi ses çıkarıp kendi sesime uyanıyorum. Mide yanmam bayadir yoktu bebek aşağı döndüğünden beri rahattım ama dün gece mide yanmasından uyuyamadım, geri geldi yine. Büyüdükçe kapladiklari alan artıyor yine mideme kadar çıktı baskısı

Bana yapılmamıştı, ama özel hastanelerde yapılıyormuş, ben üniversite hastanesinde spinal oldum. Sakinleştirici yapilanlar çok memnun, bana yapılmadığı için ilk başlama anı biraz panik olmuştum ama sonra acı ağrı hissetmedigimi anlayınca rahatladım. Tabi sakinleştirici varsa tercih ederim yine ama yaptıklarını sanmıyorum benim gittiğim hastanede.

Yani o sancı için taktıkları aslında karjın kasılıp kasılmadığına bakıyor bazılar yan yatırarak takıyor nstyi bazıları düz uzanırken e zaten düz uzandığında bebek bi bacağını dayadığında zaten karnın kaskatı kesiliyor makine karın saılmasına baktığı için benim mesela direk 30 a çıkıyor ama bebeğin kalbi normal 160-135 arası ama dün kasılmalarım sırasında kalbi 120 lere kadar düşmüştü

Bana da çok saçma geldi emzirme sadece bebeğin karnını doyurması değil ki , bağlanma- temas- regülasyon bi sürü şeyi kapsıyor . Böyle şeyler duyup strese gerek yok bebeğin ne zaman isterse o zaman emzirirsin zaten bi kaç güne bebeğinle uyumlanıyo insan , kilo takibi içinde çişli beZlerini takip yeterli

Ay evet aynıları, kramp sancı tümsek sızı hepsi olarak adlandırabilirim bende sbsbsj tam 37 de gidicem bı daha doktoruma sorayım bakayım
Benim bebiş yeni baş geliş olmuş onun sancılarıymış , muayene oldum bugün :) bi dahaya 36 da gideceğim ilk nst 'ye de girdim o da sorunsuz . İnşallah sorunsuz bitiririz süreci

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…