2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Anlayamadigim kredi çıkmıyor diye kimse ev alamıyor, ama nakit alicaz dediğinde de ev satmak için hiç hevesli değiller. Acaba yeni yılla birlikte konut edinmek için biseyler mi cikacak kredi kampanyasi vs gibi diye düşünüyoruz, hani konut fiyatları artsın diye mi bekliyorlar anlamadık.
Kredili olunca fiyatı daha da yukseltiyorlar ya o yüzden olabilir mi?

Kızlar dün sancım başladı sezeryan doğum yaptım kızım hüma dünyaya geldi küveze girdi bende süt sağmaya çalışıyorum bi damla geliyor sadece
Hayırlı olsun canım benim. Allah analı babalı buyütsün. Sagmaya devam et gelecek süt. Sagmaya başlamadan önce su iç, sagdıktan sonra da su iç. Sonra uyu biraz. 2 saatte bir sağ. Allah yardımcın olsun 🤲

Tamam
Kızlar bu saatte uyuyorsunuzdur da uyanınca bi bakiverirsiniz artık🤣ya bugün bi bebek hemsiresi hanımla tanıştım yenidogan bebek için 2 saatte bir 30 ml süt ver dedi ve sagarak ver ilk günler ki emin ol beslendigine dedi. Ya sonra meme tutmazsa? Ya da önce sagdigimi verip sonra memede mi tutsam? Ve 30 ml çok az değilmi sanki?nette hep 60 ml vs bahsediliyo
Bence hiç o topa girme ayrıca doktorlar yenidoğanın ilk 3 haftasında 2 saatte bir emzirme çok uzun diyor 1.5 saatte bir emzirmek gerekiyormuş birde onun senin sıcaklığına ihtiyacı var senin de o ilk sütler dediğimiz kolostrom sütler için onun emmesine ihtiyacın var hormonların temas ettikçe hareketlenecek ki süt üretsin ml hesabı falan çok gereksiz bence aç bebek kendini belli eder zaten fazlasını da kusuyor sonuçta

Kaç haftalıksın ? Bence artık korkmana gerek yok. Ama eğer normal doğumdan korkuyorsan doktorunla konuş hiç o topa girmeden sezaryana alsın
34 hafta 5 gün ama ben normal doğumdan korkmuyorum ben serklaj dikişlerinin alınmasından korkuyorh. :)))) acaba daha önce aldıran var mı grupta merak ettim , nasıl alınıyor hiç bilgim yok

Bnde bi tek pijama aldım başka ne almam lazım pek bilmiyorum açıkçası 😂
Benim hastane yakın sayılır o yüzden sadece lazım olacakları koydum yazayım yine de herkes kendi rahat edecek şekilde hazırlamalı ama belki fikir olur unuttuğunuz bişey aklınıza gelir

Kendim için;
Terlik
Altüst pijama
Elbise gecelik
Fotoğraf geceliği
Hastane çıkışı için bol eşofman kazak
Boy havlusu
Kapıt havlu
Islak mendil el yüz için
Göğüs kalkanı
Depend
3 tane yüksek bel hamile külodu
2 çift çorap bir uzun biri bilek
2 tane emzirme atleti
2 tane emzirme sütyeni
Toka taç
Diş fırçası macunu
Göğüs pompası
Meryem ana otu

Bebek için;

Hemşireye verilecek set
(İç zıbın,üst xıbın,yelek,patikli alt,çorap,eldiven,şapka,kundak,1 adet bez)
Yedek kıyafet
(Patiksiz tulum,çorap,eldiven,şapka, uzun kollu zıbın)
Yedek kıyafet
(Patikli Alt üst takım 1-3 aylık,çorap,eldiven,şapka,yelek)
5 tane ağız mendili
10 tane bebek bezi
Pişik kremi
Islak mendil
Kaşık biberon
Emzik
2 tane müslin birini pusete sericem
Nohut battaniye
3 tane alt açma örtüsü
Temizleme pamuğu
Sprey şişe
Ben suyu kaynatıp sprey şişesinin içine koyucam en azından 3 ay pamukla temizlemeyi düşünüyorum sprey dışarda da kolaylık olur diye düşündüm ıslatıp kaba koyunca küf falan yapr belki

Merhaba kızlar, 34+2 deyiz. Dün gece biraz aşağıya baskı hissedince içime vesvese düştü bugün ilk kez nst ye bağladılar sabaha geçmişti ama gerekli dediler. 35 civarı çıktı 60 ın üzeri doğum sancısı olur sizin şu an yalancı kasılmalar çok normal dedi doktorum. Zaman yaklaştıkça endişem artıyor artık bugün valizimi hazırlamaya başlayacağım dün hazırlıksızım diye ekstra korkmuştum. Aranızda nst ye bağlanan oldu mu?

Kızlar dün sancım başladı sezeryan doğum yaptım kızım hüma dünyaya geldi küveze girdi bende süt sağmaya çalışıyorum bi damla geliyor sadece
Ahhh gözün aydın sağlıkla büyüsün inşalahh.. Gelecek gelecek hiç olumsuz düşünme onun o minicik halini gözünün önüne getir :) Dereotu ve rezene çayı bende çok işe yaramıştı, bir de sıcak duş aldığımı hatırlıyorum. İnşallah her geçen sağımda artacak bak görürsün.

Kredili olunca fiyatı daha da yukseltiyorlar ya o yüzden olabilir mi?
Bildiğim kadarıyla şuan yüksek oranda kredi çıkmıyor, o yüzden konut satışları durgun, bu yüzden nakit alacak müşteri velinimet olması gerekirken bı çaba yok emlakcilarda. Kredi kampanyası olursa insanlar kredi cekebilir talep çok olunca da ev fiyatları yükselir. sanırım onların da böyle bı düşüncesiyle var, nasılsa kredi sikintisi giderilir ve konut fiyatları yükselir, haliyle komisyonlar da yükselir

İnstada bir perinotolog diyor ki anne ister sağ ister sol yatabilir. İsterse de sırtüstü yatabilir ama sırtüstü yatarken tansiyonu düşüyorsa midesi bulanıyorsa çocuğa oksijen az gidiyordur. Eğer kendini iyi hissediyorsa hiçbir şey olmaz sırtüstü yatabilirler diyo. Kendimizi dinlememiz gerekiyormuş. Ben ara ara 10-15 dakika sırtıma birkaç yastık koyup yarı yatma pozisyonda uzanıyorum. Belim falan rahatlıyor sanki.
Gece farketmeden bende sırt üstü yatıyorum, eşime söyledim beni uyar görünce diye. O uyandırıyor aşkım yan dön diye. Ama ben sırt üstü de hiç rahatsız olmuyorum

Kızlar bu saatte uyuyorsunuzdur da uyanınca bi bakiverirsiniz artık🤣ya bugün bi bebek hemsiresi hanımla tanıştım yenidogan bebek için 2 saatte bir 30 ml süt ver dedi ve sagarak ver ilk günler ki emin ol beslendigine dedi. Ya sonra meme tutmazsa? Ya da önce sagdigimi verip sonra memede mi tutsam? Ve 30 ml çok az değilmi sanki?nette hep 60 ml vs bahsediliyo
Günaydın :) Benim şahsi fikrim böyle ml ler saatler vs gereksiz stres unsuru. Bebeğin tek ihtiyacı bizim tenimiz sıcaklığımız neden doğar doğmaz sağıp verelim ki sütümüz varsa vala ilk kez duyuyorum böyle bir şey. Olmaması çok az olması durumu çok başka, ona yorum yapamam ama sütün yetmediğini de bezlerin boş oluşundan, boşaltım sıklığından anlamıyor muyuz zaten?
sağımı emzirdikten sonra sütü arttırmak için de kullanan çok var, bunlar hep süreç içinde gelişir diye düşünüyorum.
Bir de zırt pırt kontrole götüreceğiz kilo kaybı sarılık vs hemen anlaşılıyor o zaman da bi çözüm yoluna gidilir arttırmak gerekiyorsa.

Hem onca hayvan emziriyor yavrusunu ne saat biliyorlar ne de ne kadar süt geldiğini, içgüdülere güvenmek de çok mühim 🥰

Benim hastane yakın sayılır o yüzden sadece lazım olacakları koydum yazayım yine de herkes kendi rahat edecek şekilde hazırlamalı ama belki fikir olur unuttuğunuz bişey aklınıza gelir

Kendim için;
Terlik
Altüst pijama
Elbise gecelik
Fotoğraf geceliği
Boy havlusu
Kapıt havlu
Islak mendil el yüz için
Göğüs kalkanı
Depend
2 tane emzirme atleti
2 tane emzirme sütyeni
Toka taç
Diş fırçası macunu
Göğüs pompası
Meryem ana otu

Bebek için;

Hemşireye verilecek set
Yedek kıyafet
Yedek kıyafet
5 tane ağız mendili
10 tane bebek bezi
Pişik kremi
Islak mendil
Kaşık biberon
Emzik
Nohut battaniye
3 tane alt açma örtüsü
Temizleme pamuğu
Sprey şişe
Ben suyu kaynatıp sprey şişesinin içine koyucam en azından 3 ay pamukla temizlemeyi düşünüyorum sprey dışarda da kolaylık olur diye düşündüm ıslatıp kaba koyunca küf falan yapr belki
Çok teşekkür ederim çok aydınlattı beni şuan bende buna göre hazırlarım 🥰

Merhaba kızlar, 34+2 deyiz. Dün gece biraz aşağıya baskı hissedince içime vesvese düştü bugün ilk kez nst ye bağladılar sabaha geçmişti ama gerekli dediler. 35 civarı çıktı 60 ın üzeri doğum sancısı olur sizin şu an yalancı kasılmalar çok normal dedi doktorum. Zaman yaklaştıkça endişem artıyor artık bugün valizimi hazırlamaya başlayacağım dün hazırlıksızım diye ekstra korkmuştum. Aranızda nst ye bağlanan oldu mu?
Benimde iki gündür karnımda yoğunlaşma ve sertleşme oluyordu. Dün akşam doktorum nst girmemi söyledi. Birşey çıkmadı. 33+5 deyim

Benimde iki gündür karnımda yoğunlaşma ve sertleşme oluyordu. Dün akşam doktorum nst girmemi söyledi. Birşey çıkmadı. 33+5 deyim
Sizin de yalancı kasılmalardan olmuş demek ki ama karında belli bir bölgede toplanma aşağı doğru kasılma ve belden giren ağrı olursa gerçek sancı olur ilk gebelik olduğu için bilmemen normal endişelenme dedi doktor.

Sizin de yalancı kasılmalardan olmuş demek ki ama karında belli bir bölgede toplanma aşağı doğru kasılma ve belden giren ağrı olursa gerçek sancı olur ilk gebelik olduğu için bilmemen normal endişelenme dedi doktor.
Yaa benimde ilk ve hiçbirşeyden anlamıyorum. Birde asla evhamlı bir insan değilim, kendimde sağlıkçıyım yenidoğan ve çocuk yoğun bakım hemşiresiyim. Birşey olacak ve anlamayacağım diye düşünüyorum genelde, eşimde çok evhamlı bir insan. Onun yüzünden hep doktora yazmak zorunda kalıyorum

Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam aman amann çok geçmişler olsunn. çok sevindim devamında aksilik olmamasına. Benim 2 ablam da çok ciddi düşmüştü hamileliğin ileri haftalarında çok şükür sorun yaşamadılar ama ne korkmuştuk ah.. Çok güvende ya bu yavrular 🙏🏻 :))

S Sariucurtma Allah kolaylık versin gerçekten çok içten diliyorum.. İstanbul'un emlakçı piyasası da zaten meçhul, allah iyi insanlarla karşılaştırsın. Ama evet kredilerin düşmesi bekleniyor, fiyatlar da artacak diye bi satmama durumu gelişmiş sanırım, e bir de yıl sonu. Ocakta direkt arttıracak zaten fiyatını.

Banada mama verdirnediler emsin alışsın diye hrlde sütüm gelmiodu bende anlamadm sarılık olmuş hemen sonra tumgun kuveze grdi işin aldı uğraş dur ..keşke dedm mama verseydik az su vermiolar o derece bu sefer allahdan bişi olmzsa planlı gdersem doğuma termosla su götürücem biberonla alsın memede alsın nolcak yeni doğan dediginiz gibi anlamio Kızık sonra 2 sene emdi hemde mamada verdim 2.300 gram doğmuştu toparladı sonra şükr
Bence de alışkanlığı olmadığı için refleks olarak nereden süt gelirse onu emer.

Gece farketmeden bende sırt üstü yatıyorum, eşime söyledim beni uyar görünce diye. O uyandırıyor aşkım yan dön diye. Ama ben sırt üstü de hiç rahatsız olmuyorum
Demeek ki damarına basınç yapmıyor ve kan akışında problem olmuyor. Ben de 10-15 dakika yatıyorum sırtüstü sonra nefesim yetmemeye başlıyor anlıyorum hemen yana yatıyorum.

Kendim için;
Terlik
Altüst pijama
Elbise gecelik
Fotoğraf geceliği
Boy havlusu
Kapıt havlu
Islak mendil el yüz için
Göğüs kalkanı
Depend
2 tane emzirme atleti
2 tane emzirme sütyeni
Toka taç
Diş fırçası macunu
Göğüs pompası
Meryem ana otu

Bebek için;

Hemşireye verilecek set
Yedek kıyafet
Yedek kıyafet
5 tane ağız mendili
10 tane bebek bezi
Pişik kremi
Islak mendil
Kaşık biberon
Emzik
Nohut battaniye
3 tane alt açma örtüsü
Temizleme pamuğu
Sprey şişe
Paylaşım için çok teşekkür ederim. Sprey şişe çok mantıklı. Ben de alayım bir tane🌸

X