2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aman dikkat ne emeklerle bu güne geldik canım ekstra ozen gosterelim cidden

Bizimde taşınma olayımız var tam oda yerleştirme olayına giremiyorum mesela dolap işini n’aptınız annemin evinde giyinme odası olacak onun için çocuk odasına dolap koymayı düşünmüyoruz ama buraya mecbur dolap lazım alsam almak için olacak sonrasında koyacak yerim yok poffff kafam çok karışık

Kendi cantanızı hazırlayın ama ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Esin getirdiklerine kaliyorsun. O da o telaşla ne bulup ne getirirse. Çok zor oluyor ihtiyaçları toparlamak. Yaşandı bunlar.
Haklısın çok geç kaldım. Hafta içi yorgunluktan hazirlayamadim hafta sonu da sürekli başka işler çıktı.Yarın çok dersim yok bir an önce hazırlayayım.Eşime kalırsa öylece kalırım ortada.

Yatay pozisyonda kal derken cnm ne demek yan yatış mi diyor bendl ztn sırt üstü yatamadım hiç gebelikte şimdide atamıyorum büyüdükçe daha çok baskı yapıyor

Amanınnnn dikkat et kuşum ya çok çok geçmiş olsun
Sağol kuzum daha dikkatli olmak gerekiyor haklısın
Ben mobilya almadım bebeğime. Park yatağı yatak odamda duracak zaten. Kıyafetlerini de şifonyere koydum. El kadar kıyafetler zaten 2 çekmece yetti. Diğer çekmecelerde de battaniyeleri havluları falan duruyor. 4 çekmece yetti şimdilik. Gittiği kadar gitsin çok acelem yok mobilya için açıkçası

Sor canım aynen. Allah muhafaza bir kaç haftayı daha devirelim inşallah hepimiz ❤

Kızlar bu saatte uyuyorsunuzdur da uyanınca bi bakiverirsiniz artıkya bugün bi bebek hemsiresi hanımla tanıştım yenidogan bebek için 2 saatte bir 30 ml süt ver dedi ve sagarak ver ilk günler ki emin ol beslendigine dedi. Ya sonra meme tutmazsa? Ya da önce sagdigimi verip sonra memede mi tutsam? Ve 30 ml çok az değilmi sanki?nette hep 60 ml vs bahsediliyo

Doğru diyorsun zaten dibimden ayrılmayacak ilk zamanlar taşınınca daha çok özenirim.

Bende sendenim merak etme bugün pazen nevresimleri utuledim daha ,sabahda kıyafetleri aricam makineye sonra yerleştirme işi kolay kendi eksiklerim hala var çamaşır pijama vs hcbisi alamadm

Bnm ilk gebeligimde spinaldi ama inanın özelde doğumsa kızlar başınızda sizinle konuşuyor yapılanı konusulani duymuyorsunz ben uyusutuktan sonra hicbisi duymadım kız sürekli beni teselli etti ikizdiler biri exti kızımı gösterdiler sadece bide çıkınca direk gözünüz açık oluyor bacaklar tutmuo zamanla o da açılıyor direk yürütüyorlar ztn açılınca da, yine rahat geçer inşallah

Evet gerçekten en güzel yanı bu her gün gidip kıyafetlerine eşyalarına bakıyorum minicik minicik şeyler gördükçe huzur buluyorum heyecanlanıyorum içinde hayal ediyorum bebişimi ne güzel oyuncaklarınız duruyormuş benim sadece 3 4 tane peluş ayıcıgım kaldı

Çok geçmiş olsun inşallah bişey olmamıştır hareketlerini falan hissediyorsun demi

Kızlar dün sancım başladı sezeryan doğum yaptım kızım hüma dünyaya geldi küveze girdi bende süt sağmaya çalışıyorum bi damla geliyor sadece
Yaa hayırlı olsunnnn Allah kucağına almayı da nasip etsin inşallah durumunuz nasıl doktor ne diyor küvez konusunda ne kadar kalacakmış ? Sütün sezaryen olduğu için geç geliyordur belki zamanla gelir hiç sıkma canını

Kızlar dün sancım başladı sezeryan doğum yaptım kızım hüma dünyaya geldi küveze girdi bende süt sağmaya çalışıyorum bi damla geliyor sadece
Göz aydınlıgınız olsun canim. Allah saglikla kavustursun bebisine. süt icin goguslerine sicak kompres yapabilirsin

Hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün. Daha güçlü olarak yanına gelecek inşallah. Sütünü de sağ sürekli bir damla geliyorsa akşama 20 ml gelir inşallah. Sıcak kompres yap memeye ve masaj yap yavaştan. Sırtına bile yavaşça masaj yaptırabilirsin. Kız kardeşimin de kızı küveze girmişti ilk gün akşamına kadar bunları yaptık akşamı 15-20 ml sütü gelmişti. İnşallah senin de gelececektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…