2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bu saatte uyuyorsunuzdur da uyanınca bi bakiverirsiniz artık🤣ya bugün bi bebek hemsiresi hanımla tanıştım yenidogan bebek için 2 saatte bir 30 ml süt ver dedi ve sagarak ver ilk günler ki emin ol beslendigine dedi. Ya sonra meme tutmazsa? Ya da önce sagdigimi verip sonra memede mi tutsam? Ve 30 ml çok az değilmi sanki?nette hep 60 ml vs bahsediliyo
Ben oğlumu doğurduğumda sütüm gelmedi hastanede hep mama verdiler. 3 gün sonra eve çıktık sağdım sürekli ki süt gelsin diye sadece, çocuk açtı ama şişeyi bir daha vermedim. Öğlen geldik akşamına nasıl acıktıysa oğlum emmişti. Bence ilk günler fark etmiyor biberonla mı memeden mi emzirdiğin. Bilmiyorum. bu sadece benim yaşadığım tecrübe. Her çocuk farklıdır.

Bizimde taşınma olayımız var tam oda yerleştirme olayına giremiyorum 🙄 mesela dolap işini n’aptınız annemin evinde giyinme odası olacak onun için çocuk odasına dolap koymayı düşünmüyoruz 🤔 ama buraya mecbur dolap lazım alsam almak için olacak sonrasında koyacak yerim yok poffff kafam çok karışık 🙈🙈
Oğlumun çok büyük bi dolabı var 6 kapılı, onunla birlikte kullanicaklar dolabı, ilk etapta bebek için herhangi bi mobilya almadık, sadece beşik kullanacak
İlerleyen süreçte 2-3 yaşında filan baza alırız, yan korumalık yaptırarak.

Yatay pozisyonda kal derken cnm ne demek yan yatış mi diyor bendl ztn sırt üstü yatamadım hiç gebelikte şimdide atamıyorum büyüdükçe daha çok baskı yapıyor
İnstada bir perinotolog diyor ki anne ister sağ ister sol yatabilir. İsterse de sırtüstü yatabilir ama sırtüstü yatarken tansiyonu düşüyorsa midesi bulanıyorsa çocuğa oksijen az gidiyordur. Eğer kendini iyi hissediyorsa hiçbir şey olmaz sırtüstü yatabilirler diyo. Kendimizi dinlememiz gerekiyormuş. Ben ara ara 10-15 dakika sırtıma birkaç yastık koyup yarı yatma pozisyonda uzanıyorum. Belim falan rahatlıyor sanki.

İnstada bir perinotolog diyor ki anne ister sağ ister sol yatabilir. İsterse de sırtüstü yatabilir ama sırtüstü yatarken tansiyonu düşüyorsa midesi bulanıyorsa çocuğa oksijen az gidiyordur. Eğer kendini iyi hissediyorsa hiçbir şey olmaz sırtüstü yatabilirler diyo. Kendimizi dinlememiz gerekiyormuş. Ben ara ara 10-15 dakika sırtıma birkaç yastık koyup yarı yatma pozisyonda uzanıyorum. Belim falan rahatlıyor sanki.
Şuan yan yatış önerisi sanırım kanala girmesi için. Dün benim de kontrolüm vardı. 'Baş aşağı pozisyon almış, sırtı sol tarafında, sola doğru uyursan kanala rahat girer dedi doktor.

Yatay pozisyonda kal derken cnm ne demek yan yatış mi diyor bendl ztn sırt üstü yatamadım hiç gebelikte şimdide atamıyorum büyüdükçe daha çok baskı yapıyor
Ayakta durma demek istiyor. Benim hemen baskı ve kasılma oluyor zaten çok ayakta kalamıyorum. Şimdi ekstra dikkat edeceğim . İnşallah 🤲
Sırt üstü ben de yatamıyorum. Genelde sola yatıyorum. Hep aynibyatmaktan sıkilırsamnbiraz da sağa yatiyorum. Çift yastikla yatıyorum ama. Tam yatay hiç olmuyorum. Reflü için de iyi oluyor.

Şuan yan yatış önerisi sanırım kanala girmesi için. Dün benim de kontrolüm vardı. 'Baş aşağı pozisyon almış, sırtı sol tarafında, sola doğru uyursan kanala rahat girer dedi doktor.
Benimkinin de sanki sağda sırtı. Solda ellerini ayaklarını hissediyorum. Ben de yarın gideceğim doktora bakalım ne diyecek.

Kızlar bu saatte uyuyorsunuzdur da uyanınca bi bakiverirsiniz artık🤣ya bugün bi bebek hemsiresi hanımla tanıştım yenidogan bebek için 2 saatte bir 30 ml süt ver dedi ve sagarak ver ilk günler ki emin ol beslendigine dedi. Ya sonra meme tutmazsa? Ya da önce sagdigimi verip sonra memede mi tutsam? Ve 30 ml çok az değilmi sanki?nette hep 60 ml vs bahsediliyo
Sarılık olmasın diye demiştir, doğru aslında bebeğin beslendiginden emin olmak lazım ama sütün geldiyse illa sagmaya gerek var mi bilmiyorum, benim sütüm gelse sağıp biberonla vermezdim, tabi cisli bez sayısı önemli böyle durumlarda. Bebeğin çene kasları gucsuzse ya da emme refleksi henüz olusmamissa o zaman kaşık biberon tercih ederim ama bebeğin emdiginden eminsem sagmam ben sütüm gelince. Bı de ilk günler 30 ml evet
Ama bazı çocuklar iştahlı oluyor, oğluma 30 az gelmişti daha ilk günden 45ml yapin demişti doktor mamayı. Emerken kaç ml olduğunun önemi yok, hatta iki saatte bir olmasına da gerek yok, ilk günler memeye alışana kadar yapışık olabiliriz hiç önemli değil yeter ki emsin bıdığım

Kızlar dün sancım başladı sezeryan doğum yaptım kızım hüma dünyaya geldi küveze girdi bende süt sağmaya çalışıyorum bi damla geliyor sadece
İnşallah ikiniz de bi an önce toparlanır evinize gidersiniz canım❤️🙏🏻 Damla da olsa süt gelmesi iyidir diyorlar. Daha da bol bol akacak emzireceksin bebeğini yakında❤️❤️

Ben oğlumu doğurduğumda sütüm gelmedi hastanede hep mama verdiler. 3 gün sonra eve çıktık sağdım sürekli ki süt gelsin diye sadece, çocuk açtı ama şişeyi bir daha vermedim. Öğlen geldik akşamına nasıl acıktıysa oğlum emmişti. Bence ilk günler fark etmiyor biberonla mı memeden mi emzirdiğin. Bilmiyorum. bu sadece benim yaşadığım tecrübe. Her çocuk farklıdır.
Banada mama verdirnediler emsin alışsın diye hrlde sütüm gelmiodu bende anlamadm sarılık olmuş hemen sonra tumgun kuveze grdi işin aldı uğraş dur ..keşke dedm mama verseydik az su vermiolar o derece bu sefer allahdan bişi olmzsa planlı gdersem doğuma termosla su götürücem biberonla alsın memede alsın nolcak yeni doğan dediginiz gibi anlamio Kızık sonra 2 sene emdi hemde mamada verdim 2.300 gram doğmuştu toparladı sonra şükr

Eşim remaxta. Bayadır da iş yok cidden.
Anlayamadigim kredi çıkmıyor diye kimse ev alamıyor, ama nakit alicaz dediğinde de ev satmak için hiç hevesli değiller. Acaba yeni yılla birlikte konut edinmek için biseyler mi cikacak kredi kampanyasi vs gibi diye düşünüyoruz, hani konut fiyatları artsın diye mi bekliyorlar anlamadık.

Oğlumun çok büyük bi dolabı var 6 kapılı, onunla birlikte kullanicaklar dolabı, ilk etapta bebek için herhangi bi mobilya almadık, sadece beşik kullanacak
İlerleyen süreçte 2-3 yaşında filan baza alırız, yan korumalık yaptırarak.
Bizimde ikeanin 3 kapaklisi var kızımla bolusturdum dolabı üst rafta fazla oyuncakları vardı onları kaldırcm fln halledicem aynı modelin sifonyerini alırım ilerleyen zamanda da yeter diye düşünüyorum ikisine. ayrı ayrı kullanmak şimdiden bana fazlalık geliyor biz 3 bacı kardeş önceden 1 dolaba sigioduk😀

Önce emzirip sonra kasık biberonla takviye yapabilirsin bence. Biz de 30 veriyorduk benimkilere. Ama prematurelerdi. Sonra 40 sonra 60 diye kademeli arttırmıştık diye hatırlıyorum. Bir de bize demişlerdi ki merak etmeyin onlar fazlasinı cikarır. Denersin sen de. Baktım 30 la doymuyor.35 40 falan ama tabi emince ne kadar emdigini bilemiyoruz. Emzirdikten sonra aldığı kadar verirsin ilk başlar özellikle sarilık olmaması için🌸.

Kızlar dün sancım başladı sezeryan doğum yaptım kızım hüma dünyaya geldi küveze girdi bende süt sağmaya çalışıyorum bi damla geliyor sadece
Allah anali babali büyütsün, sağlığı yerinde olsun da çıkar küvez den Allahın izniyle.. Nasıl geçti doğumun

X