2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Cuma günü kontrolüm var ara ara da sancım oluyor çantasını eşyalarını falan gitmeden hazırlasam mı diye düşünmüyor değilim. En azından yıkanmış seninkiler bi yerden başlamışsın çok bi şeyi kalmamış ben kurutmayı dert ediyorum çok zor kuruyor çamaşırlar kışın 🤦🏻‍♀️
Bence en azından acil olanları yikayıp kurutmaya calışsan iyi olur. Utü, saç kurutma makinesi falan kullanıp sonra asabilirsin.

Ben de iki defa oldum. Bı sezaryende bir de endoskopi olmuştum o zaman. İkisinde de sikınti yaşamadım uyanınca. Hatta sezaryenden sonra ilk ayağa kalkacagımda hemşire şimdi başın dönecek demişti. Bana hiçbir şey olmamıştı. Kuvöze inmek istemiştim hemen. Ama ben uyurken her seyi kacırdım psikolojisi yasamıştim. Herkes bebekleri görmüş, bana fotograflarını göstermişlerdi. Ben de epidural istiyorum. En kolayı olsun inşallah 🤲
Sezaryende nasıl bir anestezi veriliyor bilmiyorum, entube ediliyor mu bilgim yok, endoskopideki genel anestezi değil zaten sedasyon veriliyor onda. Sedasyondan uyanmak çok hafif bı uykudan zinde uyanmak gibi. Ben sedasyondan 15 dakka sonra araba kullanmıştım. Ama genel anestezi çok daha ağır oluyor, boğazdan hortumla giriliyor oksijen verilmesi için. Ben o anestezi türünü sevemiyorum işte. Bana en guvenlisi belden uyuşturma geliyor. Kendim nefes alayım, uyanık olayım, elim kolum bağlı olsa da kontrol bendeymis gibi hissedeyim 😂

Sezaryende nasıl bir anestezi veriliyor bilmiyorum, entube ediliyor mu bilgim yok, endoskopideki genel anestezi değil zaten sedasyon veriliyor onda. Sedasyondan uyanmak çok hafif bı uykudan zinde uyanmak gibi. Ben sedasyondan 15 dakka sonra araba kullanmıştım. Ama genel anestezi çok daha ağır oluyor, boğazdan hortumla giriliyor oksijen verilmesi için. Ben o anestezi türünü sevemiyorum işte. Bana en guvenlisi belden uyuşturma geliyor. Kendim nefes alayım, uyanık olayım, elim kolum bağlı olsa da kontrol bendeymis gibi hissedeyim 😂
Ben de belden uyusturmadayım su anda. Bakalım doktor ne diyecek. Sezaryende damardan vermislerdi. Hatta soğuk soğuk kolumdan gogsüme yayıldığını hissetmiştim. Sonra doktor iyi uykular dedi ve sonra uyandım😊
Endoskopi de de aynı şekilde damardan verdiler ama aynı madde minonu bilmiyorum tabi. Hatta verdikten sonra bir tepki gelistirmişim heralde tam yakama yapişmışlardı uyuyakaldım. Uyandığımda gogsümde kizarıklık vardı.

Kızlar uzun süredir giremiyordum, bebeğin eşyalarını hazırladım benim bi takım pijamam eksikti onu da sipariş ettim dün , küçük bi valizde bekliyor, ama hala anne yanı beşiğini kurmadık, sizler ne zaman kuracaksınız? Bir de serklajlı olan var mı? İlk zamanlar burda bi arkadaş vardı ama malum olaydan sonra aralık annelerine gitti , acaba serklajlı olanların dikişleri ne zaman alınacak ve nasıl alınacak ? Doktorum SSVD deneyecek diye sezeryan esnasında değil öncesinde almak istiyor. Ama ben biraz korkuyorum

Cuma günü kontrolüm var ara ara da sancım oluyor çantasını eşyalarını falan gitmeden hazırlasam mı diye düşünmüyor değilim. En azından yıkanmış seninkiler bi yerden başlamışsın çok bi şeyi kalmamış ben kurutmayı dert ediyorum çok zor kuruyor çamaşırlar kışın 🤦🏻‍♀️
Ben yıkarken hava soğuktu, terasa asarım normalde çamaşırları ama baktım kurumayacak kızımın odasına çamaşırlığı getirip peteği açıp serdim 3 makine yavaş yavaş. 3 gün sürdü hepsinin kuruması. Sonra bismillah diyip oturduğum yerden hepsini ütüledim. Hastaneye götüreceklerimi fermuarlı valiz içi hurçlar almıştım oraya koydum. Yarın kontrolüm var son 1-2 eksiğim var kendim için onları alıp hazırlayıp valizi kapatıcam inşallah. Bezini ıslak mendili ve pişik kremini ayrı fermuarlı hurca koydum. Hemşireye verilecek olanı ayrı, yedek kıyafetleri ayrı hurçladım. Emzik, süt pompası ve biberonu sterilize edip koyacağım birde. Ütü kısmı bitince gerisi kolay zaten oluyor şipşak ☺️

Kızlar uzun süredir giremiyordum, bebeğin eşyalarını hazırladım benim bi takım pijamam eksikti onu da sipariş ettim dün , küçük bi valizde bekliyor, ama hala anne yanı beşiğini kurmadık, sizler ne zaman kuracaksınız? Bir de serklajlı olan var mı? İlk zamanlar burda bi arkadaş vardı ama malum olaydan sonra aralık annelerine gitti , acaba serklajlı olanların dikişleri ne zaman alınacak ve nasıl alınacak ? Doktorum SSVD deneyecek diye sezeryan esnasında değil öncesinde almak istiyor. Ama ben biraz korkuyorum
Kaç haftalıksın ? Bence artık korkmana gerek yok. Ama eğer normal doğumdan korkuyorsan doktorunla konuş hiç o topa girmeden sezaryana alsın

Ben de belden uyusturmadayım su anda. Bakalım doktor ne diyecek. Sezaryende damardan vermislerdi. Hatta soğuk soğuk kolumdan gogsüme yayıldığını hissetmiştim. Sonra doktor iyi uykular dedi ve sonra uyandım😊
Endoskopi de de aynı şekilde damardan verdiler ama aynı madde minonu bilmiyorum tabi. Hatta verdikten sonra bir tepki gelistirmişim heralde tam yakama yapişmışlardı uyuyakaldım. Uyandığımda gogsümde kizarıklık vardı.
Sedasyonda da öyle bı handikap var doktora tekme bile atabilirsin 😂 genel anestezi gibi tamamen bayilmadigin için her türlü saçmalık bekleniyor haliyle 🙈 kardeşim endeskopi esnasında uyanmış, en kötüsü de işlem ortasında uyanmak herhalde. Ben sedasyonda hiç uyanmadim, hatta uyumuş gibi bile olmamıştım. O damardan verilip göğüse yayılma hissini biliyorum, anlık bısey ve hiç zaman ilerlememis gibi. Göğsündeki kızarıklığı merak ettim ne yapmışsın peki sordun mu doktoruna

Hiç bir şeyi hazirlamadim ben de hala, beşiği de kurup kurmama konusunda kararsız kaldık, kursak doğumdan önce toplamamiz gerekebilir, kurmasak taşınmadan önce doğarsa nerde yatacak bu çocuk. Boyle karışık işler icindeyiz 😬 serklaji 36. Haftada alıyorlar diye okumuştum bı yerde ama emin olamadım.

Sedasyonda da öyle bı handikap var doktora tekme bile atabilirsin 😂 genel anestezi gibi tamamen bayilmadigin için her türlü saçmalık bekleniyor haliyle 🙈 kardeşim endeskopi esnasında uyanmış, en kötüsü de işlem ortasında uyanmak herhalde. Ben sedasyonda hiç uyanmadim, hatta uyumuş gibi bile olmamıştım. O damardan verilip göğüse yayılma hissini biliyorum, anlık bısey ve hiç zaman ilerlememis gibi. Göğsündeki kızarıklığı merak ettim ne yapmışsın peki sordun mu doktoruna
😊 Ben çok sakin yattım uslu uslu. Alerji tarzı bişey olmuş bende. Ama sormayı unuttum. Sonradan aklıma geldi. Benim neye alerjim var acaba diye.

Çok sağol canım. Allah beterinden korusun. Benim sancılar adet sancisı gibiydi. Ama belirleyici olan karnımdan girip belime geçiyordu. Bir süre sonra belimden girip karnıma geçiyordu. Ben de bu şekilde olduğunu o zaman kadınlar kulübünde okumuştum. Hemen tanimıstım. O sayede çok erken gittim hastaneye ve bebeklerim 1 hafta daha kalabildi karnimda.
Not almaya baslıyım ben bunları artık zamanı geliyor 😌 sağlıklı hayırlı vaktinde dogumlarimiz olsun 🥰

Bende cadde ğzerinde oturuyorum karşımda inşaat var balkona asamıyorum zaten dediğin gibi havada soğuk evin içinde kuruttum zaten temiz kıyafetler ben hepsini renk ayırmadan 15 dk da attım makineye salonun odanın heryerine serdim öyle kurudu 35 desin sanırım valla ne olur ne olmaz yarın bi solukta atıver hepsini kuruyanları bi sandalye çek oturarak ütüle çantana diz direk kalanları yavaş yavaş dolabına yerleştirirsin onların acelesi yok zaten valiz öyle ha diyince kapanmıyor aklına sürekli bişey geliyor çünkü birde kızlar hepinize söyleyeyim ne olur ne olmaz yenidoğan dışında bir takımda 1-3 aylık koyun konuşuldu mu hatırlamıyorum ama belki şiş ödemli doğar bebek bide kıyafetin içine sıkışıp kalmasın bebişler
34 ün içindeyim şuan ama haklısın artık hazır olması gerekiyor arada bir sancı yokluyor her şeyi geçtim doktor yatış verse Allah korusun bütün hazırlıklar kalacak o yüzden yarından itibaren başlıyorum beni gaza getirdin teşekkürler 😂

Ben yıkarken hava soğuktu, terasa asarım normalde çamaşırları ama baktım kurumayacak kızımın odasına çamaşırlığı getirip peteği açıp serdim 3 makine yavaş yavaş. 3 gün sürdü hepsinin kuruması. Sonra bismillah diyip oturduğum yerden hepsini ütüledim. Hastaneye götüreceklerimi fermuarlı valiz içi hurçlar almıştım oraya koydum. Yarın kontrolüm var son 1-2 eksiğim var kendim için onları alıp hazırlayıp valizi kapatıcam inşallah. Bezini ıslak mendili ve pişik kremini ayrı fermuarlı hurca koydum. Hemşireye verilecek olanı ayrı, yedek kıyafetleri ayrı hurçladım. Emzik, süt pompası ve biberonu sterilize edip koyacağım birde. Ütü kısmı bitince gerisi kolay zaten oluyor şipşak ☺️
Bnde yarın halledeceğim inşallah bi kurusa ütülemesi kolay ama bakalım bi de renk renk ayırmama gerek var mı zaten kısa programa atacağım ama ayırmasam rengi çıkar mı hepsi civilin kıyafetleri

Bnde yarın halledeceğim inşallah bi kurusa ütülemesi kolay ama bakalım bi de renk renk ayırmama gerek var mı zaten kısa programa atacağım ama ayırmasam rengi çıkar mı hepsi civilin kıyafetleri
Ben iki postada yıkamayı düşünüyorum, beyazlar ve açık renkliler (sarı, açık mavi, yeşil vs gibi) bı de siyahlar ve koyu renkliler (kırmızı, lacivert, kahve tonları) en düşük programda yıkanacak zaten, siyahla beyazı bir arada atmadiktan sonra çok sorun olmaz.

Ben iki postada yıkamayı düşünüyorum, beyazlar ve açık renkliler (sarı, açık mavi, yeşil vs gibi) bı de siyahlar ve koyu renkliler (kırmızı, lacivert, kahve tonları) en düşük programda yıkanacak zaten, siyahla beyazı bir arada atmadiktan sonra çok sorun olmaz.
Bizdeki bütün renkler pembe tonları ve beyaz zaten 🩷 o yüzden çok sorun olmaz gibi

Bilmiyorum ben önce battaniye ve peluş şeyleri attım bornozu vs sonrakine beyazları sonrakine renklileri attım. Hepsini 60 dk lık programda yıkadım. Bir kere yıkansa sonra renk atması yapmaz ama ilk yıkarken yapabilir o yüzden riske atmasan daha iyi olur

Ben 15 dklık kısa programa attım hepsini bişey olmadı bi tek yünlüleri örgü olanları battaniyelerini falan ayrı yıkadım tüy yapışmasın diye zaten bebek deterjanı katkısız olduğu için karışmıyor renkleri birbirine sen bilirsin tabi yinede

Bide eğer makinede kullanmadığın bi program deneyeceksen önce bi tane zıbın at çalıştır belki çekme falan yapar ısısı devri falan ama sürekli kullanıyorsan sorun olmaz zaten
Ben 15 dklık kısa programa attım hepsini bişey olmadı bi tek yünlüleri örgü olanları battaniyelerini falan ayrı yıkadım tüy yapışmasın diye zaten bebek deterjanı katkısız olduğu için karışmıyor renkleri birbirine sen bilirsin tabi yinede
Kullanıyorum sürekli kısa programları ama bir sorun olmaz inşallah ben normal kendi çamaşırımı bile yıkarken renk ayırmam dümdüz atarım öyle çok özel ve güzel bir şey değilse 😂 ama söz konusu bebiş olunca işler değişiyor tabii🥳

Kullanıyorum sürekli kısa programları ama bir sorun olmaz inşallah ben normal kendi çamaşırımı bile yıkarken renk ayırmam dümdüz atarım öyle çok özel ve güzel bir şey değilse 😂 ama söz konusu bebiş olunca işler değişiyor tabii🥳
Ama bence hamileliğin en güzel kısımlarından biri varya o çamaşır düzenleme olayı tek tek etiketlerini kesiyorsun her birini sanki sen almamışsın ilk defa görüyormuş gibi bakıyorsun makinadan çıkınca mis gibi bebek kokusu deterjan her yeri sarıyor 3 gün çıkmadı evden kokusu ben ütüden nefret ederim ama hayatımda hiç o kadar zevkle ütü yaptığımı hatırlamıyorum tek tek asıyorsun yerleştiriyorsun falan valla ağırlaşmasam hepsini döküp tekrar yıkar ütüler koyarım o derece 😂😂 benim bebeklik oyuncaklarımı annem saklamıştı hep bir koca hurç dolusu oyuncak o gün çıkarttım onları yıkadım bir dünya ayıcık hepsi salonda benim oynadıklarımla oğlum oynayacak şimdi inşallah 😍

X