2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sancı derken nasıl tarif edebilir misin, adet sancısı gibi mi yoksa karnın alt tarafı sertleşme gibi mi. Bana doktor çok sık kasılma ve adet sancısı aynı anda olursa gel demişti. Benim bir kez ikisi aynı anda oldu, onun haricinde ara ara çok hafif adet sancısı gibi oluyor ama o sırada bebek hareket ediyor özellikle alta doğru bı yöneliyor gibi geliyor. Kasılma gün içinde bazen 1 saatte 5-6 kez bazen tüm günde 5+6 kez oluyor. Değişkenlik gösteriyor. Çalıştığım için gün içinde işteyken kasılmalarım daha fazla oluyor eve gelince geçiyor. Ama senin dinlenirken bile devam eden bı kasılmam ya da sancin varsa bı nst ye gir bence

Bana da çok hızlı geçiyor gibi geliyor. Hem kavuşmak istiyorum bebeğime hem de korkuyorum. Korktuğum için zaman hızlı geçiyor bana sanırım
Bana hiç hızlı geçmiyor ya gün gün sayıyorum çok heyecanlıyım sanırım o yüzden hiç bitmiyor gibi geliyor aynı yerde sayıyor gibi geliyor

Ay sus tövbe de çekme şimdi hiç o enerjiyi.. 34. Haftanın içindeyiz 4 hafta dursa 38. Haftanın içinde olurlar öyle düşün. Yarın doktora gideceğim heyecandan titriyorum resmen inanır mısın.. ne dileyecek diye kalbim küt küt

Ayyyy benim arkadaşımdı o ağzına vurulması gereken Düşünmeden konuşuyorlar işte. Ne yapmaya çalışıyor acaba sana böyle demekle. Çok sinir oldum lütfen duymazdan gel
Valla öyle yaptım kendisine de felaket tellallığının kimseye bi faydası olmadığını söyledim ama bilinç altıma işlemiş ki tüm gece kabus gördüm. Erken doğum yaptım öldü diye ağlayarak bıraktım, sonra başkaları getirdi kucağıma verdi emzirdim vs . Ya şeyi de merak ediyorum esasında kızımı 38+2 de oğlumu 35+2 de doğum yaptım bu da erken gelir mi bekler mi onu bilemiyorum. Hani normal doğum ya yollar açıldı mı naptıysa hepsi bi öncekinden hızlı

Tansiyondan oluyormuş o bana da oluyor arada önce bi bulantı geliyor sonra ateş basıyor soyunuyorum sıcak diye bu sefer soğuk soğuk terlemeye başlıyorum sonra gözler gidiyor kararıyor bende o an oturdum oturdum yoksa düşüyorum ya bulantı geldi mi hemen yüzünü yıkayıp yarı oturur bacaklarını kldır dedi doktorum tabi bunlara sancı ve bazende kalp çarpıntısı ekleniyor

Baya güçlü bi ilaçmış anladığım kadarıyla. Okumadığım forum kalmadı nerdeyse konuyla alakalı geçmişten bugüne yazılan tüm topiklere girdim tek tek okudum. En çok şikayet edilen kısım ilacın bu yan etki kısmı. Ama inan hiç önemli değil, beni 38 hafta doğurmasında isterse ağzıma edebilir sadece çok can sıkıcı oluyor sürekli yapış yapış olmak

Evet beni de çok rahatsız ediyor normalde tansiyonum 11 den ne aşağı düşer ne yukarı çıkar bu yaşıma kadar ama şu 2-3 haftadır bi düşüyor bi yükseliyor mahvoldum bende bütün hamileliğim çok rahat geçti hiç bişey yaşamadım 4.5 kilo aldım sadece ama şu 2 haftada anam ağladı resmen sümük gibi su gibi akıntılar üst üste kasık ağrıları tansiyon kasılmalar bebeğimin krnımı yırtacak kadar esnemeleri pelvik ağrısı her akşam ha doğurdum ha doğurucam modundayım ama ne zaman hastaneye gidiyorum ne tansiyon çıkıyor ne nst de bişey çıkıyor anlamadım oğlum oyun oynuyor benimle

Hastanenin doğum acili yok mu? Allah korusun da doğumu başlayanlar bile saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar mı acaba? Aklıma takıldı şimdi ((

Çok güzel sancı çıkmaması, benim çıkıyor tüm moralim bozuluyor dolayısıyla bakalım yarın çıkacak mı ya bazen öyle bi kasılıyorum ki aha diyorum yandık bu defa geliyo sonra rahatlıyorum. Sonra tabi yine tekrar ve tekrar yaşıyorum. Hastane evime 1 saat uzaklıkta başka şehirde. Öyle yakın olsak kapısında oturcam da uzağız da. Bi sağdan kasılıyor bi soldan yavaş ol tek tek gel diyorum dinlemiyor nasıl kuşak ama gümbür gümbür gelişlerinden belli değil mi

Evet adet sancısı gibi çok oluyor bazen belden gelen bir ağrı ve sancı oluyor kasılmada çok sık yaşıyorum ama ikisi aynı anda oluyor mu ona çok dikkat etmedim bi de ne kadar dinlensem de geçmiyor yani bi süre sonra kendiliğinden duruyor 1 2 saattir olmadı duşa girdikten sonra biraz rahatladım

4 hafta çok uzun gibi geliyor hiç geçmeyecek gibi ama tabiki de en sağlıklı ne zaman olacaksa o zaman olsun inşallah ayy o doktor kontrolüne gitmek o kadar heyecanlı ki zaman hiç geçmiyor gibi meraktan ölüyoruz

Hemde nasıl gelmek valla annem diyor işte belinde ağrı olur e diyorum o hiç geçmiyor suyun gelir diyor sürekli su gibi akıntılarım oluyor çamaşırım sırılsıklam bile olduğu oldu sonra adet sancısı diyor e ben hiç adet sancısı çekmem zaten pcos var yılda 4-5 defa oluyordum nişan diyor o da var rengi tutmuyor sadece rahatlarsın aşağı indiği için zaten rahat rahat eğilip kalkabiliyorum karnım da aşağıda aşağıdan baskısını da hissediyorum annem diyorki sen parça parça doğuruyorsun o zaman anlayamamak insanı deli ediyor

Ben de oncekinde 1.5 yıl kullandım hem puan durduruluyor hem kademe durduruluyor hem maddi olarak çok zorluyor. Bunda umarım rapor ile kapatabilirim dönemi
Benim hiç hafta eklenmeyeceği için Mart ortası gibi dönmek durumunda kalacağım. Çok düşünmek istemiyorum. Hele sağlıkla doğsum yvrum güzel günlerde.

Benim hiç hafta eklenmeyeceği için Mart ortası gibi dönmek durumunda kalacağım. Çok düşünmek istemiyorum. Hele sağlıkla doğsum yvrum güzel günlerde.
Çalışma saatlerini ayarlayabileceksen ve bakım verecek birileri varsa güvenilir sorun değil aslında çok. Ben de oğlumda 60 günlükken başlamıştım ilk, annemler gelip bakmıştı, haftanın iki günü çalışıyordum sabah 7.30 öğlen 12.30 şeklinde. Çok sorun olmuyordu. O zaman 32. Haftada ayrılmak zorunda kalmıştım izne, bu sefer belki izin verir 37 ye kadar doktorum. Vermezse de artık ben de Mart gibi baslicam tekrar mecbur. Rapor yetmiyor çünkü

Eğer su geldiğini düşünüyorsan eczaneden bi turnusol kağıdı alıp çamaşırına yerleştir. Amnion mı vajinal akıntı mı ayırt et o önemli bu dönemlerde. Onun dışında nişan herkeste farklı olur benim kızımda gelen nişan bembeyazdı süt gibi. Oğlumdaki hastanede geldi yarı kanlıydı. Tam bir tarifi yok doğumun anlayacağın herkesinki kendine özel oluyor. Benimde kuyruk sokumumdan bir ağrı giriyor ama fıtık olduğunu da düşündüğüm için ona yoruyorum. Bu kasılmalarım olmasa iyiyim aslında da işte nerden çıktı bi anda 32 den sonra anlamadım rahat rahat ilerliyordum ne güzel

Kadın doğum acılı olan bir yere gitmelisin. Benim oncekinde yalancı sancım çok olurdu. Sık sık acile giderdik. Bişey cıkmaz donerdik. İyi ki de gitmişim diyorum çünkü son gittiğimde boşuna degilmiş. Baya düzenli sancım başlamış. O sayede bir hafta daha durdular karnımda. Hem ciğer geliştirici iğne de oldum bu sayede. O yüzden ben çok dinlerim kendimi.

Hamileyken kullandığım programın aynısını kullanirım. Eşim de müsait olur büyük ihtimal. O şekilde hallederiz inşallah. Ama kafa olarak nasıl olurum bilmiyorum. Öncekinde 9 ayliklardı ikinci dönem baslayacaktım hesapta. Ama 15 tatil gelince stres olmaya başladim. Hiç hazır değildim başlamaya. Kafamı çocuklardan başka bir şeye verecek halim uoktu. Yaza kadar uzatmıştım iznimi. Bunda da öyle olmam inşallah.

Askolar bu sevi bebenin anne yani reflu yatagı var ya onu kullanan vardı dimi aramızda? Yani evim yurtdışında doğumdan sonra 1 ay yine Türkiye'de olcam ağır büyük bi yatak alamam alsam da goturemem o sebeple minik portatif ama rahat bir yatak arıyorum bebegime ne dersiniz acaba? Anne yani diyorlar ya sepet gibi kulplu öyle birşey

Ben oğlumda kullanmıştım çok memnun kalmıştım, bunda da yine sevibebe aldım, eğimi ve çocuğun içe gomulmemesi açısından bana güvenli geliyor. Doktorlar da ani bebek ölümlerine karşın içine gomulmeyen dümdüz yatak olması gerektiğini söylüyor. Ben ebebekten indirimdeyken almıştım güya ama geçen civilde benim ebebekten indirimli aldığım fiyatın da baya altında satıldığını gördüm. Alacaksan civilden al en uygun orada satılıyor anladığım kadarıyla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…