2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yaşadım hatta göğüs hastaliklarina da gittim ama geçti. O dönem bebeğin başı diyaframa baskı yapiyormus. Bebek dönünce ağrın gecicek dedi doktor. Bebeğim döndü bir süre sonra yine göğüs kafesimde ağrı oldu bu sefer de popo ve ayakları ile baskı yapıyor dendi. Aşağı inince rahatlarsın dedi doktor. İki üç gün de o ağrıyı çektim sonra dediği gibi rahatladım, biraz daha aşağı indi bebeğim ama bu sefer de pelvik kemiğine bastırıyor kereta. Seninki henüz aşağı inmemiş demekki, biraz daha inince rahatlarsin. Ben nefes alıp vermekte güçlük çekiyordum, sonra arttı hareketlerimi kısıtlamaya başladı ki korktum başka bişey mi var diye göğüs hastalıklarına gittim. Yalnız benim bebeğim aşağı inince mide yanmalarim da geçti, bu çok güzel bişey, göğüs ağrısından beter mide yanması valla. Gerçi bebek biraz daha kilo alıp büyüyünce yine midemi ezmeye başlarsa bilemicem ama şimdilik sadece aşağıda olması kasigimin sol tarafını acıtıyor o kadar.
AA öyle mi çok saol cnm baskıdan da olblr aynen bende göğüs Hastanesi'ne 2 kere gittim ama röntgen olmayınca işte bişe bakamiolar haliyle. Evet benim keretada kafa midemde ayaklar aşağıda hala yarın devlette randevum var özele gidiyorum aslında ama 2 hafta geçti bide devlette kontrole gidim dedim bakalm dönmüş mü

Anladım. Yine de yeterli olmuyor maalesef. Bence en az 6 ay izin verilmesi lazım annelere.
Ben de aslında pazartesi gününe devlete randevu aldım da ama geç mi olur diye özele cumaya aldım.
Evet kesinlikle en az 6 ay olmalı. İşe baslayinca sütte azalıyor ister istemez. Ne kadar sağdan da bebeğin emmesi gibi olmuyor. Bı de ilk 6 ay anne sütü şart diyorlar

AA öyle mi çok saol cnm baskıdan da olblr aynen bende göğüs Hastanesi'ne 2 kere gittim ama röntgen olmayınca işte bişe bakamiolar haliyle. Evet benim keretada kafa midemde ayaklar aşağıda hala yarın devlette randevum var özele gidiyorum aslında ama 2 hafta geçti bide devlette kontrole gidim dedim bakalm dönmüş mü
Donmediyse dönünce rahatlarsın popo da baskı yapıyor ama baş baskısı daha fenaydı, ben sağa sola hareket edemez olmuştum, nefes verirken inanılmaz ağrı yaşıyordum, sanki ciğerlerimi tamamen bosaltamiyordum sancidan. Şimdi pelvik baskısı yapıyor ama göğüs ağrısının yanında hiç bişey değil.

Sancınız ne kadar ve ne sıklıkla oluyor sadece Nst de mi çıktı sancınız yoksa siz de hissediyor musunuz. Geçen hafta bende de çıktı az ama düzenliydi sancım serum falan taktılar ama etki etmedi . Dünden beri de sancılarım sıklaştı çok şiddetli ama yine de şiddeti var epey karından ve belden geliyor doktora gitsem mi gitmesem mi bilmiyorum
Ben hissettim de gittik doktora 60-70 arasında çıktı sancılarım. Serum ve ilaçlarla geçti istirahat ve ilaç almaya devam ediyorum evde. Ama kasılmalarım oluyor tabiki hissediyorum hala özellikle ayağa kalktığımda hemen karnım tortop olup sertleşiyor. Öyle böyle idare edeceğiz ya Allahın izniyle 🙌

Ben hissettim de gittik doktora 60-70 arasında çıktı sancılarım. Serum ve ilaçlarla geçti istirahat ve ilaç almaya devam ediyorum evde. Ama kasılmalarım oluyor tabiki hissediyorum hala özellikle ayağa kalktığımda hemen karnım tortop olup sertleşiyor. Öyle böyle idare edeceğiz ya Allahın izniyle 🙌
İnşallah önümüzdeki şu 2 3 haftayı de geçirebilirsek çok iyi olur bebişlerimiz için çok geçmiş olsun size de 🥰

İnşallah önümüzdeki şu 2 3 haftayı de geçirebilirsek çok iyi olur bebişlerimiz için çok geçmiş olsun size de 🥰
Evet kesinlikle günlerimizde aynıymış sizinle 30 Aralık tam 38. Haftaya denk geliyor 1-2 ocağı bulsun çok isterim 2024 e girelim ama bakalım ☺️

Evet kesinlikle günlerimizde aynıymış sizinle 30 Aralık tam 38. Haftaya denk geliyor 1-2 ocağı bulsun çok isterim 2024 e girelim ama bakalım ☺️
Bu sancılarla 30 aralığa kırkımız çıkar gibi 😂😂 şaka bi yana 1 buçuk ayımız kaldı ama bana hala çok uzak gibi geliyor günler geçmiyor hele de son haftalar da her gün başka bir ağrı acı kilidi açılıyor bu günümüze şükür yine de 🌸

Günaydınnn, dün arkadaşının ağzına vurmak isteyen kimdi ? Gel şöyle yanıma 😵‍💫 Akşam bi akrabamız ile konuşuyorum hemşire 24 yaşlarında. Neyse durumu anlattım istirahatteyim vs diye. E dedi yaşam sınırını geçti mi? Ya dedim açılmam vs yok serviks 3.4 şöyle böyle sadece nst de sancım çıktığı için serum ve ilaç aldım devam ediyorum her sancısı çıkan şak diye doğurmaz heralde diyorum. Ama aşkım senin ilk doğum değil 3. Doğum doğurursun diyor bana 🤦🏼‍♀️ onun yüzünden en son onunla konuşup yattığım için rüyamda doğurdum çok kötüydü 😔 Patavatsızlık yasaklanmalı.
Ayyyy benim arkadaşımdı o ağzına vurulması gereken 😠Düşünmeden konuşuyorlar işte. Ne yapmaya çalışıyor acaba sana böyle demekle. Çok sinir oldum lütfen duymazdan gel 😠

Sancınız ne kadar ve ne sıklıkla oluyor sadece Nst de mi çıktı sancınız yoksa siz de hissediyor musunuz. Geçen hafta bende de çıktı az ama düzenliydi sancım serum falan taktılar ama etki etmedi . Dünden beri de sancılarım sıklaştı çok şiddetli ama yine de şiddeti var epey karından ve belden geliyor doktora gitsem mi gitmesem mi bilmiyorum
Canım bir gitsen mi doktora. Düzenli ve sıklaşmış ağrıdan söz ediyorsun. Sorun yoksa bile kafan rahatlar. Eğer yapılması gereken bişey varsa da gecikmemiş olursun

Bu sancılarla 30 aralığa kırkımız çıkar gibi 😂😂 şaka bi yana 1 buçuk ayımız kaldı ama bana hala çok uzak gibi geliyor günler geçmiyor hele de son haftalar da her gün başka bir ağrı acı kilidi açılıyor bu günümüze şükür yine de 🌸
Bana da çok hızlı geçiyor gibi geliyor. Hem kavuşmak istiyorum bebeğime hem de korkuyorum. Korktuğum için zaman hızlı geçiyor bana sanırım ☺️

Biz yarın 34. haftaya gireceğiz. Haftaya evim temizlenecek ve sonrasında bebeğin kıyafetleri yıkanıp, çantası hazırlanacak.
Hamileliğim problemsiz geçmesine rağmen 35-36 haftalara bırakarak geç mi kaldım diye düşünüyorum okudukça. Herkes erkenden hazır etmiş her şeyini :110:

Git tabi ki. Baya sancı yasıyorsun sen. İnşallah yalancı sancıdır. Ama bı görunmekte fayda var.

Biz yarın 34. haftaya gireceğiz. Haftaya evim temizlenecek ve sonrasında bebeğin kıyafetleri yıkanıp, çantası hazırlanacak.
Hamileliğim problemsiz geçmesine rağmen 35-36 haftalara bırakarak geç mi kaldım diye düşünüyorum okudukça. Herkes erkenden hazır etmiş her şeyini :110:
Keyfin ne zaman isterse o zaman hazır et😊. Ben de bu hafta başladım hazirlamaya. Doğsa bile kuvöze girer nasılsa kullanmaz diye rahat davrandım. Benim cantam bir süredir hazır ama. Eklemeler yapıyorum aklıma geldikçe.

Anladım. Yine de yeterli olmuyor maalesef. Bence en az 6 ay izin verilmesi lazım annelere.
Ben de aslında pazartesi gününe devlete randevu aldım da ama geç mi olur diye özele cumaya aldım.
Kesinlikle katılıyorum. 2 ay izin çok çok az. keşke herkes uzcretsiz izin alabilecek durumda olsa. Ben oncekinde bir yıl kullandım ama maddi olarak çok zorladık. Bunda bir ayı bile gözüm kesmiyor. 😔

Keyfin ne zaman isterse o zaman hazır et😊. Ben de bu hafta başladım hazirlamaya. Doğsa bile kuvöze girer nasılsa kullanmaz diye rahat davrandım. Benim cantam bir süredir hazır ama. Eklemeler yapıyorum aklıma geldikçe.
Doğru ya aklıma hiç gelmedi kuvoz durumu. Diyorum doğarsa ne giydiricem ben bu çocuğa temiz kıyafet yok hiç🤦🏻‍♀️ Rahatladım şimdi mantıklı geldi teşekkürler

Kesinlikle katılıyorum. 2 ay izin çok çok az. keşke herkes uzcretsiz izin alabilecek durumda olsa. Ben oncekinde bir yıl kullandım ama maddi olarak çok zorladık. Bunda bir ayı bile gözüm kesmiyor. 😔
Ben de oncekinde 1.5 yıl kullandım hem puan durduruluyor hem kademe durduruluyor hem maddi olarak çok zorluyor. Bunda umarım rapor ile kapatabilirim dönemi

Canım bir gitsen mi doktora. Düzenli ve sıklaşmış ağrıdan söz ediyorsun. Sorun yoksa bile kafan rahatlar. Eğer yapılması gereken bişey varsa da gecikmemiş olursun
Duşa falan girdim şuan biraz azaldı ama dün akşamdan öğlene kadar kesintisiz bi sancı vardı bugün de aynısı olursa giderim devlet hastanesine gittiğim için saatlerce boş boş acil de beklemekten korkuyorum o yüzden hemen gitmek istemedim

Git tabi ki. Baya sancı yasıyorsun sen. İnşallah yalancı sancıdır. Ama bı görunmekte fayda var.
İlk hamileliğim olduğu için ne zaman gitmeliyim ya da ne zaman normal olduğunu tam kestiremiyorum bi de devlet hastanesine gidiyorum ilgisizce saatlerce orda beklemek daha çok yoruyor o yüzden de hemen her şey de gitmek istemiyorum

X