2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selamlar kızlaaarrr aylardır tüm konuları okuyordum. Sonunda hamile olduğumu öğrendim. Bir liste varsa beni de ekleyebilirsiniz. 28 Ocak tahmini doğum tarihi. Son adet tarihim de 23 Nisan'dı.
İstanbul'da doktorundan memnun olan var mı?
Merhaba,

İstanbul Anadolu yakasındayım.
Şuan Kafamda 2 hastane ve dr var.

Central Hospital : fatma nur temel
Medipol çamlıca : zeynep elmalı

Ben de aynıyım, kat kat giyindim gece sabaha karşı sırtım ürpererek uyanıyorum. Bu dönemde olan hiçbir şeye şaşırmamayı öğrendim, bence siz de boşverin 😅
Çok acaip titriyorum yahu soğuktan 🤣 Normalde gayet rahatımdır ama yaş 40 a gelirken hamile kalmanın stresi ve belli belirsiz bir kere görülen doktorun riskli gebelik demesi beni endişelendirdi sanırım. Öncesinde koşuyordum, stresi öyle dindiriyordum. Şimdi yavaştan moderate egzersizlere/meditatif modlara giricem :) Yaşımı unutmam lazım. Eminim buna da -haftaya inşallah- görebileceğim uzman doktordan sonra başlayacağım. 2 hafta sonra Ultrason sonuçlarımın ulaştığı söylendi. 🤞

Bende üşüyorum normalde kışın bile tişört giyerdim ama hamilelikten beri özellikle ayaklarim donuyir

sağlıkla gelsin inşallah canım. :) benim de 6. haftada bulantım başladı ve yataktan kalkamaz olunca bana sabah ve öğleden sonra kullanmam için Zofer yazdı onu kullanıyorum, gece de yatmadan 2 adet Prilam DR alıyorum :)
Sağol canım, rabbim senide sağlıkla kavuştursun 🤲 peki kusman durdumu, birşeyler yiyebiliyormusun su bile içemiyorum şuan, geçen haftada bulanıyordu ama çıkarmıyordum yiyebiliyordum, oğlum 7 yaşında ama böyle olunca onunla yeterince ilgilenemiyorum 😒

Sağol canım, rabbim senide sağlıkla kavuştursun 🤲 peki kusman durdumu, birşeyler yiyebiliyormusun su bile içemiyorum şuan, geçen haftada bulanıyordu ama çıkarmıyordum yiyebiliyordum, oğlum 7 yaşında ama böyle olunca onunla yeterince ilgilenemiyorum 😒
Ahh o kadar doğrusunuz ki benim de 6. ve 7. haftada hiçbir şey ypasım gelmedi birkaç günlüğüne annemlere geçtim ayağa kalınca bile öğürtü geliyordu. birkaç defa kendiliğinden kustum. Eşim de başta beni anlayamadı ama sonradan anlaşıldım çok şükür. Anenmgil sağolsun çok yardım etti. Benim 8. hafta oldu olacak 7'nin sonundayım dün birden iştah geldi mideme yine öğürtü vs oluyor olmuyor değil her şeyi yiyemiyorum ama bugün işte yemeğimi gayet de yedim mesela. ben de korktum yin de doktora göstyereceğim bebeğimi görim rahatlayim :dua: :KK49:

Merhaba,

İstanbul Anadolu yakasındayım.
Şuan Kafamda 2 hastane ve dr var.

Central Hospital : fatma nur temel
Medipol çamlıca : zeynep elmalı

İkisini de düşünmemiştim not alıyorum. Ben Ataşehir Florence'e gidiyordum ama doktorum Avrupa yakasına geçti.

Acıbadem'den bir örnek fiyat alayım dedim 32 Bin TL'den başlıyor. Haziran'da da zamlanacakmış. Biraz daha uygun küçük çapta özel hastane bakayım diyorum ya da Göztepe SSK ve Zeynep Kamil'de doğururum belki diyorum. Kontrol için ikisine de uğrayacağım 1er kez kesin. Hisar Intercontinental ve Afiyet Hastanesi düşünmüştüm ben de. Senin hali hazırda gittiğin bir doktor var mıydı?

İkisini de düşünmemiştim not alıyorum. Ben Ataşehir Florence'e gidiyordum ama doktorum Avrupa yakasına geçti.

Acıbadem'den bir örnek fiyat alayım dedim 32 Bin TL'den başlıyor. Haziran'da da zamlanacakmış. Biraz daha uygun küçük çapta özel hastane bakayım diyorum ya da Göztepe SSK ve Zeynep Kamil'de doğururum belki diyorum. Kontrol için ikisine de uğrayacağım 1er kez kesin. Hisar Intercontinental ve Afiyet Hastanesi düşünmüştüm ben de. Senin hali hazırda gittiğin bir doktor var mıydı?
Benim bu 3. hamileliğim. Diğer iki çocuğumu central hospital de yaptım.
Fatma Nur hanım çok naif çok sakin sizi çok güvende hissettiriyor.
Fiyat olarak muayene 585 zorunlu sezeryan 15.000 fiyatlar temmuzda artacakmış.
Bu hastanenin ameliyatanesi çok temiz ve bir kere kullanılan malzeme ikinci kez kullanılmıyormuş. Bir dr beni buraya yönlendirmişti. 12 haziranda randevum var.

Medipol çamlıca zeynep hanımı çok methettiler. Bende instagramdan inceledim. ineternetten araştırdım. hiç olumsuz bir duruma rastlamadım. Doğum yapan bir kaç kişiden raferans aldım.
Muayenesi 490 tl , Zorunlu sezeryan :8500 tl
Fiyatları çok uygun geldi diğer yerlere göre tanışmak için 7 haziran a randevu aldım. Güven duyup kendimi iyi hissedersem fiyatların uyguluğu sebebi ile doğumu burada yaparım.

Diğer araştırdıklarım;
Hisar Hospital: 56000 tl Çok uçuk gereksiz bir rakam
medikalpark göztepe 35000
avicenna bakkalköy: 12000
erdemçakmak 7500 hiç iyi yorumlar yok kesinlikle tavziye etmem
medicana ataşehir : 25000

Benim araştırdıklarım bunlar sende de varsa bilgi alışverişi yapmak iyi olur.

Poşet al poşet 😂 buarada mide bulanmasının iyi birşey olduğunu düşünüyorum. Midesi bulanmayan arkadaşlar yanlış anlamasın asla hiç bulantısız sağlıklı doğuran da çok var ama, ben 2. Düşük oldu hiç ama hiç midem bulanmamıştı
Sizce yazdığınız normal bir şey mi? Hangi bilimsel dayanakla söylüyorsunuz bunu? Bilim deneyimlere değil gerçeklere dayanır, bu yazdığınız şeyle midesi bulanmayan ve rahat gebelik geçiren birçok kadını huzursuz ettiniz. Pes.

Sizce yazdığınız normal bir şey mi? Hangi bilimsel dayanakla söylüyorsunuz bunu? Bilim deneyimlere değil gerçeklere dayanır, bu yazdığınız şeyle midesi bulanmayan ve rahat gebelik geçiren birçok kadını huzursuz ettiniz. Pes.
Ben de çok korkuyorum böyle yazılar görünce. Aslına kötü bir maksadı yoktur hanımefendinin ama cümleler keskin olunca korkuyor insan. Ben bugün doktoruma soracağım onun cevabını yazarım buraya yani bu bulantıların hiç olmaması ya da aniden azalması-kesilmesi ne anlama geliyor diye. Mesela bende de vajinal akıntı yoktur pek. 8. haftadayım hala yok çok az geliyor arada peçeteye ama az.

Çok acaip titriyorum yahu soğuktan 🤣 Normalde gayet rahatımdır ama yaş 40 a gelirken hamile kalmanın stresi ve belli belirsiz bir kere görülen doktorun riskli gebelik demesi beni endişelendirdi sanırım. Öncesinde koşuyordum, stresi öyle dindiriyordum. Şimdi yavaştan moderate egzersizlere/meditatif modlara giricem :) Yaşımı unutmam lazım. Eminim buna da -haftaya inşallah- görebileceğim uzman doktordan sonra başlayacağım. 2 hafta sonra Ultrason sonuçlarımın ulaştığı söylendi. 🤞
Siz de yurtdışındasınız sanırım? Bizdeki yaklaşımla Türkiye’nin yaklaşımı çok farklı siz de anlamışsınızdır. Ben doktor görmedim 9. haftada görülecekmiş, risk görülmediği için egzersiz programımı aynı tuttum koşu dahil. Koşuyu vücudun dur dediğinde zaten bırakırsın dedi, onun da çözümü var göbek altı kemer gibi bir şey bağlayıp devam ediyorlar.

Kizlar 6+3 haftamdayim gun icinde bi akinti hissediyorum birseyler akiyormus gibi
Bakiyorum seffaf hafif kivamli bi akinti oluyor (umarim mideniz bulanmaz yazarken benim hafif sinyal verdi..)
Normal mi ya
beyaz degil seffaf cunku
Bide bsey akiyo hissi beni rahatsiz etti 😒

Ben de çok korkuyorum böyle yazılar görünce. Aslına kötü bir maksadı yoktur hanımefendinin ama cümleler keskin olunca korkuyor insan. Ben bugün doktoruma soracağım onun cevabını yazarım buraya yani bu bulantıların hiç olmaması ya da aniden azalması-kesilmesi ne anlama geliyor diye. Mesela bende de vajinal akıntı yoktur pek. 8. haftadayım hala yok çok az geliyor arada peçeteye ama az.
Bende de çok yoğun vajinal akıntı var mesela ama düşünün ki size aaa vajinal akıntın yok mu? Bir doktora git canım diyorum. Var mı böyle bir şey ya ben kimim bunu yorumlayayım. Ben doktoruma sorduğumda hepsi normal, hepsi beklenen şeyler demişti. Benim de karnım regl ağrısı gibi rahim genişlemesi deniyor sanırım o şekilde ağrıyor sıklıkla. Şimdi bunun üstünden diğer insanlara bebeğiniz büyümüyor ağrı yoksa diyebilir miyim? Benim annemin de iki gebeliğinde de en ufak mide bulantısı olmamış, doktorun normal dediği her şey normal.

Kizlar 6+3 haftamdayim gun icinde bi akinti hissediyorum birseyler akiyormus gibi
Bakiyorum seffaf hafif kivamli bi akinti oluyor (umarim mideniz bulanmaz yazarken benim hafif sinyal verdi..)
Normal mi ya
beyaz degil seffaf cunku
Bide bsey akiyo hissi beni rahatsiz etti 😒
Bende de oluyor, doktorum normal dedi

10 Mayıs hcg:70
15 Mayıs hcg:550
24 Mayıs hcg:865
Bu gün tekrar kan için gittim karından ult. Kese gördü Dr hatta ikinci bir kese daha var gibi dedi.Ben de gördüm keseyi çok şaşkınım sağlıklı mıdır dersiniz değerler düşük.
Bir önceki de böyle az artmıştı değerlerim şimdi kocaman oldu yavrum okula gidiyor bu da öyle olabilir belki.

Korkmayın kızlar herkesin bünyesi farklı daha önce 2 doğum yaptım hiç midem bulanmadı, kusmadım. 3. de de bulantı yok. çocuklarım çok sağlıklı.

Hani o kadar arastirdim beyaz akinti diye yazmis herkes
Seffaf olunca acaba mi dedim
Tesekkur ederim valla icim rahatladi
Bide disardaydim hissettigimde
Icim icimi yedi pantolonu indirip bakasim geldi o derece🤭😝
Birebir aynı durumdayım merak etmeyin, kuytuda kontrol etmişliğim var siz yapmayın😀

X