2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yardımcı olduğun için sağol kuzum öyle hesap yapacağım ama her halükarda Allah'ın izniyle oğlak burcu oluyor sanırım :) Benimki ptesi gittiğimde 7+3tü :) şimdi 8 oldu sayılır :) kalp atışını kısa süreliğine dinletti doktor boyu 1.18 cm çıktı :) inşallah hep iyi olur ya çok korkuyorum ona bir şey olmasın.. ilk gebeliğimde sağlıksız beta artışından dolayı sonlandırmıştık kese bile görememiştim. Umarım mutluluğumuz daim olur bebeklerimiz sağlıklı olur. Bugün yine başka bir doktora gideceğim bebeği muayene etsin diye biraz cihazları net göstermiyor ama bebek de büyümüştür sonuçta görünür inşallah. :dua: :emir_bebek:
Ya boyu bile uzamış sen ne diyorsuuunn şahaneeee kalbi de var balım benim Allah sağlıkla kucağına aldırsın. Her şey umduğundan da daha güzel su gibi ilerleyecek emin ol. Stres olmayayım diye hiç doktora gitmiyorum ben idrar testini yaptım koydum kenara bakalım ne olacak :))

Mide bulantim da sabahlari mide eksimesi gibi oluyor sonra kahvalti yapmam gerektigini dusunuyorum o an midem bulanmaya basliyor
Hazirlarken midem agzimda oluyor sonra keyifle yiyorum yedikten yarim saat sonra midem bulaniyor 🤪 nasil is anlamadim bi durusu yok 😅
Benim midem de kendim hazırlarken bulandı dün sabah çoktım mecbur mutfaktan kocam tost çay koydu getirdi tepsiye o zaman yiyebildim benimki koca duyarlı mide bulantısı🤣

Benim de aynı yataktan kalkarken özellikle ağrıyor
Yaa benim göğüsler 2 saat boyunca şişiyor sonra takip eden 2 saat boyunca da sakince iniyor. Sonra bir daha şişiyor delireceğim. :)) çok hassasiyet var gıcık ediyor ama mide bulantım henüz yok. 4 haftalığım daha ama olmaz sanırım..

Bana da doktor dediğin tüm ilaçları verdi nerdeyse ama ben kullanmaya cesaret edemedim henüz kendi doktorum ilk 12gafta folik asit dışında kullanma dedi çünkü . Napcam kararsızım bend d
Valla bilmiyorum ilaçlar mı böyle yapıyor ama bende durumlar vahim 😂😂sadece folik asit kullanmıyorum çünkü depolarım doluymuş 🙄🙄

Bence 2 günde bir beta takibi yapın, binleri görünce bekleyin öyle gidin. Her gebelik farklı, belki siz 5.haftada duyarsınız kalp atışını, kimi 9da duyuyor
Beta takibi için de gidip kan vereceğim değil mi? Ben yeni bir şey deniyorum doktora mümkün olduğunca geç gitmek istiyorum ki ilk haftalar endişe yaşamayayım sadece sevinip heyecanlanayım ve fikre alışayım diye..

Yaa benim göğüsler 2 saat boyunca şişiyor sonra takip eden 2 saat boyunca da sakince iniyor. Sonra bir daha şişiyor delireceğim. :)) çok hassasiyet var gıcık ediyor ama mide bulantım henüz yok. 4 haftalığım daha ama olmaz sanırım..
Göğüs hassasiyeti çok normal gün içinde aynı benim de öyle oluyor ama özellikle sabah yataktan kalkarken çok ağır ve ağrılı hissediyorum. Mide bulantısı için erken evet 😊

Artıp azalıyor zaten aynı seyirde gitmiyor bulantı ama doktorla irtibat halinde olmakta fayda var, ulaşabiliyorsan yaz endişelerini istersen dr una
yazdım yazınca istersen gel ultrasonla bakalım dedi ben de bir göstereceğim bakalım merak ediyorum ama doktorum pek müsait olmadığını söyledi bakacağım belki başka bir hastanede de baktırabilirim 7+6 şu anda görünür diye düşünüyorum.

Hiç endişe etme stres yapma bak ne güzel herşey yolunda gidiyor, kusmanı bence ilaçlar kesti, kendini çok dinlememeye çalış🙏🏻
Evet pek kafama takmamaya çalışıyorum ama insan haliyle bebeğini düşünüyor bazen :) Tavsiyen için sağol canım ben de bu tarz bir kitap arıyordum iyi oldu valla sipariş vereceğim bu akşam :)

Ya boyu bile uzamış sen ne diyorsuuunn şahaneeee kalbi de var balım benim Allah sağlıkla kucağına aldırsın. Her şey umduğundan da daha güzel su gibi ilerleyecek emin ol. Stres olmayayım diye hiç doktora gitmiyorum ben idrar testini yaptım koydum kenara bakalım ne olacak :))
iyi yapmışsın canım sen acele etme hemen biraz bekle 5. haftada kese görmeye 7. haftada da bebek görmeye gidersin :) Aminnn inşallah canım benim cümlemize inşallah :dua: :nazar: :anneadayı:

İlk gebeliğim olduğu için ne yapacağımı şaşırdım. Daha öncelerinde düşüklerim oldu hiç bu kadar ilerlememiştik ondan ne dese yapıyorum ama çöktüm desem yeridir 🙈🙈
Korkma canım zaten rızkı varsa doğar bu kadar panik olma hersey olacağına varır sen üstüne düşeni yapıyorsun gerisi takdiri ilahi

yazdım yazınca istersen gel ultrasonla bakalım dedi ben de bir göstereceğim bakalım merak ediyorum ama doktorum pek müsait olmadığını söyledi bakacağım belki başka bir hastanede de baktırabilirim 7+6 şu anda görünür diye düşünüyorum.
Görünür, güzel haberlerini bekliyoruz 🌸

Merhaba lütfen acil yorum. Sat 8 Nisan bat 7 Mayıs benim . 10 Mayıs hcg :70
15 Mayıs hcg:550
24 Mayıs hcg:860
Dış gebelik diyor normalde 6+5 olması lazım karından ultrason görünmedi bi noktacık var ama tanımlayamadım dedi dış değilse de sağlıksız dedi. Böyle bir durum yaşayan var mı.
Bu gün kontrole gittim kese göründü karından şok😅

Beta takibi için de gidip kan vereceğim değil mi? Ben yeni bir şey deniyorum doktora mümkün olduğunca geç gitmek istiyorum ki ilk haftalar endişe yaşamayayım sadece sevinip heyecanlanayım ve fikre alışayım diye..
Evet evet, sağlık ocağında da verebilirsiniz, aynı yerde aynı saatte olmasına dikkat edin sadece o kadar. Evet güzel bir şey yapıyorsunuz aslında. Ben adet gecikiminin 7. Ya da 8. Günü gidilmesi tarafındayım

Selamlar Hanımlar 🌸 bugün 6 + 0 ım çarşamba günü için kalp atımına gideceğim nasipse, ama bugün başlayan aşırı bulantımla işte günüm baya dayanılmaz geçmeye başladı, oğlumda da baya bulantılı geçmişti ilk aylar çokda kilo vermiştim, o dönem bulantı verilen bulantı hapı işe yaramamıştı, bulantılı olanlara soruyorum özellikle bulantı hapı işe yaradı mı, ona göre doktor randevusunu erkene alabilirim, hepinize sağlıklı günler diliyorum ☺️

Selamlar Hanımlar 🌸 bugün 6 + 0 ım çarşamba günü için kalp atımına gideceğim nasipse, ama bugün başlayan aşırı bulantımla işte günüm baya dayanılmaz geçmeye başladı, oğlumda da baya bulantılı geçmişti ilk aylar çokda kilo vermiştim, o dönem bulantı verilen bulantı hapı işe yaramamıştı, bulantılı olanlara soruyorum özellikle bulantı hapı işe yaradı mı, ona göre doktor randevusunu erkene alabilirim, hepinize sağlıklı günler diliyorum ☺️
sağlıkla gelsin inşallah canım. :) benim de 6. haftada bulantım başladı ve yataktan kalkamaz olunca bana sabah ve öğleden sonra kullanmam için Zofer yazdı onu kullanıyorum, gece de yatmadan 2 adet Prilam DR alıyorum :)

X