2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben bugün 5+3 midem bulanıyor özellikle sabah kalkınca, dünden beri böyle ,çok erken başladı ya😞 ben daha doktora hiç gitmedim yarın randevum var prilamın hiç zararı yokmuş miden bulanmadan iç bence ki yararı olsun
Oyyy erkenden başlamış inşallah hemencik biter çok yormaz seni🙏🏻benim 6.haftanın başlarında başlamıştı idare ederim diyordum ama günün her saati olunca çok yoruldum. 2 gün önce sağlık ocağından dönerken yürüyordum yolda öğür öğür bittim yahu hayır neye bulandığını anlasam bi🙈

Oyyy erkenden başlamış inşallah hemencik biter çok yormaz seni🙏🏻benim 6.haftanın başlarında başlamıştı idare ederim diyordum ama günün her saati olunca çok yoruldum. 2 gün önce sağlık ocağından dönerken yürüyordum yolda öğür öğür bittim yahu hayır neye bulandığını anlasam bi🙈
Arabaya bindin mi hiç o zaman da çok kötü oluyor poşetle biniyorum ben anayolda gelirse durduramayız aracı diye😂 Allah hepimize kolaylık versin🙏🏻 ben ilkinde de böyle bol kusmalı geçirmiştim malesef

Kızlar ben ne kan verdim ne kontrole gittim. Daha regl gecikeli sadece 4 gün oldu. 2 ya da 3 hafta sonra gideyim her şey bir anda aradan çıksın diyorum her şey yolunda gidiyorsa kalp atışı duyulur değil mi?

Arabaya bindin mi hiç o zaman da çok kötü oluyor poşetle biniyorum ben anayolda gelirse durduramayız aracı diye😂 Allah hepimize kolaylık versin🙏🏻 ben ilkinde de böyle bol kusmalı geçirmiştim malesef
Ahaha sorma arabayla 3 dklık yol beni benden alıyor😅 daha hiç kusmadım çok korkuyorum normalde de kusmaktan🤣

Aa tamam şimdi net anladım. Şimdi şöyle düşüneceğiz. Son adet tarihi kullanıyor ya hesaplama motoru, bu tarihten 14 gün sonra yumurtluyoruz normalde. Bu sebeple son adet tarihinin üstüne 14 gün ekleyip o tarihte yumurtamız döllenmiş şekilde hesaplıyor. Sen 14 gün değil 21 gün sonra yumurtlamışsın dediğine göre. Yani bir hafta geç. Bu durumda hesaplama motoruna gidip son adet tarihini 30 mart şeklinde yazarsan yani 23 marttan bir hafta geç adet olmuşsun gibi, işte o zaman tam sonuç çıkar. Ama senin bebek kesin büyük yaaa çok tatlı kesin 6 haftalık. Kontrole gittin mi ya da kan verdin mi? Ben gitmedim geç gideceğim.. Ay smileyleri bulamıyorum yeniyim yazma konusunda bir sürü kalp yollamışım say sana lütfen
Yardımcı olduğun için sağol kuzum öyle hesap yapacağım ama her halükarda Allah'ın izniyle oğlak burcu oluyor sanırım :) Benimki ptesi gittiğimde 7+3tü :) şimdi 8 oldu sayılır :) kalp atışını kısa süreliğine dinletti doktor boyu 1.18 cm çıktı :) inşallah hep iyi olur ya çok korkuyorum ona bir şey olmasın.. ilk gebeliğimde sağlıksız beta artışından dolayı sonlandırmıştık kese bile görememiştim. Umarım mutluluğumuz daim olur bebeklerimiz sağlıklı olur. Bugün yine başka bir doktora gideceğim bebeği muayene etsin diye biraz cihazları net göstermiyor ama bebek de büyümüştür sonuçta görünür inşallah. :dua: :emir_bebek:

Kızlar ben ne kan verdim ne kontrole gittim. Daha regl gecikeli sadece 4 gün oldu. 2 ya da 3 hafta sonra gideyim her şey bir anda aradan çıksın diyorum her şey yolunda gidiyorsa kalp atışı duyulur değil mi?
Bence 2 günde bir beta takibi yapın, binleri görünce bekleyin öyle gidin. Her gebelik farklı, belki siz 5.haftada duyarsınız kalp atışını, kimi 9da duyuyor

Aaa bende öyle yapayım, yatmadan önce 1 tane yutayım. Buara haftanız ultrosonda takip etmeniz daha sağlıklı sonuç verir diye düşünüyorum, ne zaman gitmiştiniz dra
geçtiğimiz ptesi gitmiştim canım sonraki 2 gün aşırı bulantı oldu ve birer kez kustum. fakat perşembe günü ve bugün birden azaldı ben de endişe ettim , benim doktor uygun değil başka hastaneninkini deneyeceğim ama inşallah görebilir ya ultrason cihazları her hastanede iyi değil maalesef. Ama bebek de 8. hafta oldu sayılır görmesi gerek değil mi?

Ahaha sorma arabayla 3 dklık yol beni benden alıyor😅 daha hiç kusmadım çok korkuyorum normalde de kusmaktan🤣
Poşet al poşet 😂 buarada mide bulanmasının iyi birşey olduğunu düşünüyorum. Midesi bulanmayan arkadaşlar yanlış anlamasın asla hiç bulantısız sağlıklı doğuran da çok var ama, ben 2. Düşük oldu hiç ama hiç midem bulanmamıştı

Poşet al poşet 😂 buarada mide bulanmasının iyi birşey olduğunu düşünüyorum. Midesi bulanmayan arkadaşlar yanlış anlamasın asla hiç bulantısız sağlıklı doğuran da çok var ama, ben 2. Düşük oldu hiç ama hiç midem bulanmamıştı
Canım benim de mide bulantım vardı ama son 2 gündür biraz azaldı bir sıkıntı yoktur değil mi? yani midem önce yumru gibiydi aşırı iştahsızlık vardı şimdi o biraz kalktı gibi, yine öğürüyorum ama azaldı. 6da ve 7de yoğundu 7. haftanın sonunda azaldı

geçtiğimiz ptesi gitmiştim canım sonraki 2 gün aşırı bulantı oldu ve birer kez kustum. fakat perşembe günü ve bugün birden azaldı ben de endişe ettim , benim doktor uygun değil başka hastaneninkini deneyeceğim ama inşallah görebilir ya ultrason cihazları her hastanede iyi değil maalesef. Ama bebek de 8. hafta oldu sayılır görmesi gerek değil mi?
İlaç kullanmışsın bence ondan azalmıştır hiç endişelenme, oh biraz nefes al💚bence gözükücek🤩 gözükmesse ultrosondan zaten haftayı hesaplar ona göre gün verir, kese kaç haftalıkken gözükmüştü?

İlaç kullanmışsın bence ondan azalmıştır hiç endişelenme, oh biraz nefes al💚bence gözükücek🤩 gözükmesse ultrosondan zaten haftayı hesaplar ona göre gün verir, kese kaç haftalıkken gözükmüştü?
sağol canım. kesem erken görünmüştü 4+5te :) en son ptsi gittiğimde de bebek boyu kese boyutu normaldi ama belirti 3/4 gün önceyataklık iken şimdi biraz azalması şaşırttı sadece :KK43: yine öğürüyorum ama kusma yok 2 gündür

Ahaha alayım, artık dışarı adım atarsam tabii🙈 ya ben 3martta 8haftalık kürtaj oldum, kalbi atmıyordu. Belirtim hiç yoktu onda mesela. Sadece dişimi fırçalarken bulantım oluyordu. O da psikolojik diyordum. Drum her gittiğimde belirtiler nasıl diye soruyordu. Yok diyordum, birşey demiyordu, olur öyle şanslılardansın diyordu. Birde hissetmiyordum hiç varlığını.. Çok garip.. Şimdi gittiğimde o sormadan saydım şikayet eder gibi 🤣 işte gebelik dedi😅

sağol canım. kesem erken görünmüştü 4+5te :) en son ptsi gittiğimde de bebek boyu kese boyutu normaldi ama belirti 3/4 gün önceyataklık iken şimdi biraz azalması şaşırttı sadece :KK43: yine öğürüyorum ama kusma yok 2 gündür
Hiç endişe etme stres yapma bak ne güzel herşey yolunda gidiyor, kusmanı bence ilaçlar kesti, kendini çok dinlememeye çalış🙏🏻

Bu kitabı almanızı tavsiye ederim, çok güzel anlatıyor herşeyi🌼

Eklentiler

• 16850913948302586819623294435447.jpg
    16850913948302586819623294435447.jpg
    161,4 KB · Görüntüleme: 34
Canım benim de mide bulantım vardı ama son 2 gündür biraz azaldı bir sıkıntı yoktur değil mi? yani midem önce yumru gibiydi aşırı iştahsızlık vardı şimdi o biraz kalktı gibi, yine öğürüyorum ama azaldı. 6da ve 7de yoğundu 7. haftanın sonunda azaldı
Artıp azalıyor zaten aynı seyirde gitmiyor bulantı ama doktorla irtibat halinde olmakta fayda var, ulaşabiliyorsan yaz endişelerini istersen dr una

Kızlar 6+4 üm. Mide bulantılarım ve kusmalarım çok fena ne su içebiliyorum nede bişey yiyebiliyorum. Bu kadar yoğun yaşayan var mı aranızda. Hamileliğimle alakalı hiçbir sıkıntı yok gibi görünüyor. Kalp atışlarını duyduk. Ama yorgun ve aşırı sinirliyim 🙈 haftada bir kere B12 iğne oluyorum. D vitamini kullanıyorum. Hergün pıhtılaşma iğnesi oluyorum ve coraspirin kullanıyorum. Ayrıca balık yapı kullanıyorum ve hamileliğimi öğrendiğimden beri Progestan 200ml fitil kullanıyorum. Bu kadar yoğun ilaç kullanıyor musunuz sizde 🙄
Bana da doktor dediğin tüm ilaçları verdi nerdeyse ama ben kullanmaya cesaret edemedim henüz kendi doktorum ilk 12gafta folik asit dışında kullanma dedi çünkü . Napcam kararsızım bend d

Kizlar normalde gogus hassasiyetim yok
Sabah kalkinca goguslerimi tasiyamiyorum resmen agridan
1 saat sonra geciyor
Hep boyle oluyor
Normal dimi ya 🧐

Benim de aynı yataktan kalkarken özellikle ağrıyor
Mide bulantim da sabahlari mide eksimesi gibi oluyor sonra kahvalti yapmam gerektigini dusunuyorum o an midem bulanmaya basliyor
Hazirlarken midem agzimda oluyor sonra keyifle yiyorum yedikten yarim saat sonra midem bulaniyor 🤪 nasil is anlamadim bi durusu yok 😅

Bende yoğun bulantı yaşıyorum hele su aşırı midemi bulandırıyor bence balık hapını biraz erteleyin 3 aydan sonra kullanın bu kadar yüklenmeyin kendinizde şuan ben sadece folik asit kullanıyorum
İlk gebeliğim olduğu için ne yapacağımı şaşırdım. Daha öncelerinde düşüklerim oldu hiç bu kadar ilerlememiştik ondan ne dese yapıyorum ama çöktüm desem yeridir 🙈🙈

X