2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet 33 haftalık. Biri 2100, diğeri 1800 civarı doğdu. Küçük olan kendi kendine nefes alıyordu. Sadece zayıf diye tuttular kuvözde. Diğeri solunum desteği aldı. İkisi de ikişer hafta kaldılar. Ciğer geliştirici yapmıslardı tabi.
Allah bağışlasın yavrularını. 8 yaşında şimdi yaşıtlarından farkları yoktur dimi. İlki kocaman doğdu benim 3600 ,buna erken doğum riski diyince birden kontrolde endişe ettik biraz ama erken gelirse de sağlık olsun yeter ki. Başımız üstüne . Ciğer geliştirici iğneyi eczanede bulamadık eşim nöbetçilere bakıcak en kısa zamanda vurulacam 24 saat arayla 2 tanesini bir gün 2 tanesini diğer gün vurulacakmışım

İlki benim de bu kadar çok hareket etmiyordu, ilk doğumdan sonra rahim hassaslaştığı için de hareketler daha net hissediliyormuş, ama benimki biraz abartıyor valla gece gündüz içerde oynuyor o kadar güçlü vuruyor ki, canı sağolsun yavrumun ne diyeyim. Umarım ilaç işe yarar da en azından 36 haftayı tamamlarım. Buarada oğlunun adı Mete ydi dimi. Ben de 2 numaraya Mete ismini koyucam, eşimin söylediği isimlerden tek oluru olan ve içime sinen bu umarım sağlıklı uslu akıllı olur🙏🏻
Sağlıkla gelsin, evet Mete adı, akıllı ama uslu olduğunu soyleyemicem 😂 erkek çocukları malum kizlar gibi sakin bıcır bıcır olmuyir pek, ismin etkisi var mı bilemicem de meteler biraz enerjik oluyor 😂 sağlığı yerinde olsun hepsinin çocukken sevimliliklerinden yaramazlıkları görünmüyor

Kızlar hazırlık listesi önerisi bulmuştum bir hamilelik uygulamasında şimdi bulamıyorum tekrar da aklımda şu kalmış başka çocuğunuz varsa onun için hediye diyordu. Çok mantıklı geldi bana. Nasıl bişey olur henüz karar vermedim ama güzel bir teselli olur onlar için diye düşündüm. Hastaneden ayrılırken hiç olmazsa knun heyecanını yaşarlar.

Hediyeyi kardeşin sana getirmiş mi dicez 😁 sanki öyle bişey okumustum ben de çok eskiden, çocukların kardeşleriyle bağ kurmasını sağlıyormuş ama 6 yaşındaki çocuk bunu yutar mi bilmiyorum, küçücük bebeğin hediye getiremeyecegini bilir tabi ama bı denemek lazım 🤣
Ben diger dogumlarda almistim hediye inanmiyorlar tabi kardesin getirdi hikayesine ama seviniyolar 😁 yine almayi düşünüyorum ama bu sefer zarardayim 3 hediye 😅

Sağlıkla gelsin, evet Mete adı, akıllı ama uslu olduğunu soyleyemicem 😂 erkek çocukları malum kizlar gibi sakin bıcır bıcır olmuyir pek, ismin etkisi var mı bilemicem de meteler biraz enerjik oluyor 😂 sağlığı yerinde olsun hepsinin çocukken sevimliliklerinden yaramazlıkları görünmüyor

Mert koyacaktık mertlere hayta dediler Mete koyalım dedik oğlumun sınıfında var uslu gibi ama benimkinin enerjik olduğu şimdiden belli zaten olanlar olacak artık 2 erkek bi de kocalar allah yardımcınız olsun😅

Allah bağışlasın yavrularını. 8 yaşında şimdi yaşıtlarından farkları yoktur dimi. İlki kocaman doğdu benim 3600 ,buna erken doğum riski diyince birden kontrolde endişe ettik biraz ama erken gelirse de sağlık olsun yeter ki. Başımız üstüne . Ciğer geliştirici iğneyi eczanede bulamadık eşim nöbetçilere bakıcak en kısa zamanda vurulacam 24 saat arayla 2 tanesini bir gün 2 tanesini diğer gün vurulacakmışım
Yok canım elhamdülillah. Hiçbir fark yok. 6 ayda kapattılar arayı. Sen ilaclarinı düzenli kullanırsan daha uzun kalır Allah'ın izniyle. Dediğim gibi ben iki gunden sonra gün aşirı kullandım ilacları doktor değiştiği için sürekli. Allah'a emanetler🤲.

Ben diger dogumlarda almistim hediye inanmiyorlar tabi kardesin getirdi hikayesine ama seviniyolar 😁 yine almayi düşünüyorum ama bu sefer zarardayim 3 hediye 😅
Benim de iki hediye. Onlar da inanmayacaklar ama eve bensiz dönecekler ya bari oyuncak heyecanı olsun. Geçen hastanede 5 gun kaldığımda hiç sorun yapmamıslar evde çok uyumlularmış. Ben geldikten sonra dedi ki biri sen yokken çok garip hissediyordum. Hep üzgündum😔. Bı ara da durup dururken yattığım yere doğru kafasını kaldırıp senin evdeki hallerini ozlemişim dedi. Gel de dayan Ali Cabbar😊

Kızlar merhaba, 32+3 teyiz ama bebeğim ters geliyor doktorum dönmez muhtemelen artık dedi. Kilosu da 1850 grammış. Sürekli kasıklarıma tekme atıyor iş yapamaz oldum doktorum da aşağı inmiş biraz dedi. 37 ye kadar çalışır raporu verdi ama oturarak çalıştığım içinmiş. İki hafta sonra tekrar gidicem kontrolde daha da inmişse iptal ederiz raporu dedi. Endişelendim biraz erken doğum olur diye 😔 sizde durumlar nasıl

Yok canım elhamdülillah. Hiçbir fark yok. 6 ayda kapattılar arayı. Sen ilaclarinı düzenli kullanırsan daha uzun kalır Allah'ın izniyle. Dediğim gibi ben iki gunden sonra gün aşirı kullandım ilacları doktor değiştiği için sürekli. Allah'a emanetler🤲.
İnşallah canım. Düzenli kullanırım ben. Yan etkileri varmış baya öyle yazıyor ama okuduğum kadarıyla doğumu baya geciktirmiş kullananlarda

Kızlar tansiyonum 145 te 3 saattir. Ne yapabilirim başım çatlıyor. Karanlık odada yatıyorum geçmedi. Bir düştü tekrar 145 büyük olanı. Eşimi markete gönderdim şimdi limon al diye. Midem de bulanıyor kızım da durmuyor çok hareketli. 😕Akıl verin ne yapmalıyım. Telefona daçok bakamıyorum

Kızlar tansiyonum 145 te 3 saattir. Ne yapabilirim başım çatlıyor. Karanlık odada yatıyorum geçmedi. Bir düştü tekrar 145 büyük olanı. Eşimi markete gönderdim şimdi limon al diye. Midem de bulanıyor kızım da durmuyor çok hareketli. 😕Akıl verin ne yapmalıyım. Telefona daçok bakamıyorum
Canım çok geçmiş olsun, aniden düşürme sakın tansiyonunu o da riskli. Sarimsakta sanki dusuruyordu ama limon sarımsak pes peşe yapma. Bı de mutlaka doktora git hamileyken tansiyon onemli. Kuzenime ilaç başlamışlardı.

Gecmis olsun gidebiliyorsan bi acile git derim canim daha guvenli olur 3 saat oldu inmediyse bi doktor gorsun

Tansiyon gebelikte önemli hastaneye git lütfen 🙏🏻

Canım çok geçmiş olsun, aniden düşürme sakın tansiyonunu o da riskli. Sarimsakta sanki dusuruyordu ama limon sarımsak pes peşe yapma. Bı de mutlaka doktora git hamileyken tansiyon onemli. Kuzenime ilaç başlamışlardı.
Bir limon suyunu içtim 125 lere düştü demin de yine düşmüştü tekrar yükseldi. Bakayım yükselirse gidecem acile. Bir de çıkardım limonu boğazım acıyor ekşiden.

14 ü geçerse kesinlikle haber et demişti benim doktorum ihmal etmesen mi Allah korusun tansiyon riskli bi durum evdekinin kalibrasyonu filan da bozuksa bi de :KK43: çiğ sarımsak yutmak da iyi geliyor ama bence günü kurtarmak.
Migrenin var mıydı o da tetikler benim tansiyonumu?

Bı doktora görünsen mi? Tansiyon önemli. Ne oldu bugün bize böyle. Bı okuyup üflesin herkes kendini. Allah'ım zamanında saglıkla güzellikle kucağımıza alıp buyütmeyi nasip etsin. Gruptaki herkes de inşallah ucundan bucağından da olsa Ocak ayını görsün . Amin🤲

X