2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de bu aralar tuzu fazla laçırıyorum yemeklerde. Açlık tokluk şekeri baktiğım için tadıma bakamiyorum yemeğin. He defasinda da tuzlu oluyor. En iyisi hiç tuz atmamak. Yerken az bişey eklerim.

14 ü geçerse kesinlikle haber et demişti benim doktorum ihmal etmesen mi Allah korusun tansiyon riskli bi durum evdekinin kalibrasyonu filan da bozuksa bi de :KK43: çiğ sarımsak yutmak da iyi geliyor ama bence günü kurtarmak.
Migrenin var mıydı o da tetikler benim tansiyonumu?
Biraz daha iyiyim gece çıkarsa gideceğim. Başımın ağrısından ölüyorum aandım o derece. Şuan 120 civarında seyrediyor. Miğrenim var maalesef.

Bı doktora görünsen mi? Tansiyon önemli. Ne oldu bugün bize böyle. Bı okuyup üflesin herkes kendini. Allah'ım zamanında saglıkla güzellikle kucağımıza alıp buyütmeyi nasip etsin. Gruptaki herkes de inşallah ucundan bucağından da olsa Ocak ayını görsün . Amin🤲
Amin. Şuan daha iyiyim çok şükür. Tekrar çıkarsa gideceğim acile.

Kızlar tansiyonum 145 te 3 saattir. Ne yapabilirim başım çatlıyor. Karanlık odada yatıyorum geçmedi. Bir düştü tekrar 145 büyük olanı. Eşimi markete gönderdim şimdi limon al diye. Midem de bulanıyor kızım da durmuyor çok hareketli. 😕Akıl verin ne yapmalıyım. Telefona daçok bakamıyorum
Benim muz düşürüyor, kimse inanmadı ama faydasını görüyorum ben. Birde küçük 9 u buyukte 14 ü geçerse muhakkak kontrole git. Ben 13 e 9 la doktoru aradım bu şekilde söyledi

Son 3-4 saattir belki daha uzun karnımda dışarıdan farkedilen bir hareketlilik var, hareketleri hissederdim normalde de ama bu biraz farklı gibi ağrım falan yok rahatım. Gitsem mi acaba hastaneye sabahı mı beklesem .. Biraz evhamlandım

Biraz daha iyiyim gece çıkarsa gideceğim. Başımın ağrısından ölüyorum aandım o derece. Şuan 120 civarında seyrediyor. Miğrenim var maalesef.
Bas ağrın devam ediyorsa bir tanr parol al, migrende çok etki etmese de baş agrisini hafifletince tansiyon da biraz düşer belki. Ama yerinde olsam tekrar çıkmasını beklemezdim acile giderdim canım, tansiyon onemli çünkü hamilelikte.

Son 3-4 saattir belki daha uzun karnımda dışarıdan farkedilen bir hareketlilik var, hareketleri hissederdim normalde de ama bu biraz farklı gibi ağrım falan yok rahatım. Gitsem mi acaba hastaneye sabahı mı beklesem .. Biraz evhamlandım
Donmeye çalışıyor olabilir mi acaba, dün benim resmen rahmimi yirtacak gibi hareket ediyordu ayaktayken özellikle. Sanırım döndü

Bu aralar havalar da hızlı soğudu , tetikleyebilir migrenini .
Biraz sıcak su torbası , ıhlamur tarzı sakinleştirici bir çay ,en önemlisi karanlık ve sessiz ortamda uyku ..
Ağrı tansiyonu arttırır, tansiyon ağrıyı ve migreni malesef :KK43: normalde tansiyon problemin yoksa en güzeli parol ile birlikte sıcak bir çay sıcak su torbası ve dinlenmek

Rutin muayenede gördü evet. Sağol canım amin. Yani bebek aşırı hareket ediyor ilk beneğim böyle değildi ben kendini aşağı ittiğini düşünüyorum bu kadar harekete. İş yapmaktan da olmuş olabilir tabi 6 yaşında oğlum var onun bakımı yemesi içmesi yorulmuş olabilirim.1 ay dikkat edicem umarım gelmez hemen çantam bile hazır değil şuan
Olacağı varsa oluyor canım sebep arama hiç. Senin yapabileceğin bişey yoktu bence. Çok hareketli bebek aşağı iner mi öyle bilmiyorum hiç duymadım 🤷🏼‍♀️

Olacağı varsa oluyor canım sebep arama hiç. Senin yapabileceğin bişey yoktu bence. Çok hareketli bebek aşağı iner mi öyle bilmiyorum hiç duymadım 🤷🏼‍♀️
Aynen ben de öyle düşünüyorum ilkinde pilates bile yaptım normal doğurayım diye hergün yürüyordum ama gelmedi gelmedi. Şimdi de tam tersi🤷🏻‍♀️ ilaçlarımı içerim iğnemi vurulurum ama tüm gün yatmak bana çok zor hareket etmeyi seven biriyim çok zorlandım bugün uzanırken. kalksam doğurucam gibi bi psikoliye girdim işin psikolojik boyutu zor oldu benim için bir de. canım hareketle ilgisi var mı bilmiyorum ben öyle düşündüm belki ama gerçekten hiç durmuyor içerde, sağa doğru yattım şuan yatağa doğru ayağıyla itiyor resmen beni

emilyinpariss emilyinpariss nasıl oldun? Umarım iyisindir. Müsait olduğunda bilgilendirir misin bizi. Seninle aynı kaderi paylaşıyorum yatışım yapılmadı ama ilk nidicard ımı az önce içtim 8 saat arayla devam edicem , yarın da 2 doz ciğer geliştirici iğne

Aynen ben de öyle düşünüyorum ilkinde pilates bile yaptım normal doğurayım diye hergün yürüyordum ama gelmedi gelmedi. Şimdi de tam tersi🤷🏻‍♀️ ilaçlarımı içerim iğnemi vurulurum ama tüm gün yatmak bana çok zor hareket etmeyi seven biriyim çok zorlandım bugün uzanırken. kalksam doğurucam gibi bi psikoliye girdim işin psikolojik boyutu zor oldu benim için bir de. canım hareketle ilgisi var mı bilmiyorum ben öyle düşündüm belki ama gerçekten hiç durmuyor içerde, sağa doğru yattım şuan yatağa doğru ayağıyla itiyor resmen beni
Sen öyle deyince yeğenlerimi düşündüm de ilki çok hareketliydi ablamın. Göbeğini izlerken ürküntü gelirdi bana yamulup dururdu sürekli. İkincisi daha sakindi. Ama iki bebeği de kurulmuş saat gibi 40+0da geldi. Bebek kendini aşağı itemez gibi geliyor bana. Rahim kaslarıyla ilgili olabilir. İlk doğumun çok mu zordu acaba. Geç geldi deyince acaba o yüzden mi bu hamileliğin böyle oldu diye düşündüm 🤔

Sen öyle deyince yeğenlerimi düşündüm de ilki çok hareketliydi ablamın. Göbeğini izlerken ürküntü gelirdi bana yamulup dururdu sürekli. İkincisi daha sakindi. Ama iki bebeği de kurulmuş saat gibi 40+0da geldi. Bebek kendini aşağı itemez gibi geliyor bana. Rahim kaslarıyla ilgili olabilir. İlk doğumun çok mu zordu acaba. Geç geldi deyince acaba o yüzden mi bu hamileliğin böyle oldu diye düşündüm 🤔
İlk doğumum 41. Haftada oldu, gelmeyince biz kakasını yutar falan diye uyuyamamaya başlamıştık artık beklemek istemedik epidural sezeryan oldu, çok iyi geçmişti ameliyat zor olmadı. Gün verdi bize dr bavulu aldık tatile gider gibi gittik ne güzeldi. Şimdi Suyum gelir aniden gece falan diye korkuyorum çocuk da var evde bırakmak lazım onu biyere onları düşünüyorum. Aslında kafayı boşaltmak lazım olacak olan olsun ama ben biraz kriz yönetimde kötüyüm kontrolüm dışı şeyler beni geriyor malesef keşke rahat bir insan olsaydım 🤷🏻‍♀️

Ah yaa ben migrenden çok çektiğim için çok üzüldüm hakkaten inşallah şimdiye geçmiştir 🙏🏼🙏🏼 şöyle nane yağı gibi mentollü şeyler sürüp şakaklara, boyna, havlu vs koymak da rahatlatıyordu beni aklında olsun yine de tekrarlarsa.
Ama yarın bi doktora git bence aynı seyretse de.

Bebeğin kilosu normal değil mi? Öyleyse hiç önemi yok. Protein ve kalsiyumu aksatma sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle. Ben şekerden dolayı pek yiyemiyorum. Hatta kilo verdim bı ara. Bebek de 2 hafta geri düstü kilosu. Sonra ekmeği bırakip yerine protein koyunca almaya basladı tekrar elhamdülillah. O kadar az şey yiyorum ki kimse doymaz onla. Ama bebek kilo aldikça sikıntı olmaz. Ara oğunlerde kuruyemiş ye düzenli. İştahin yoksa. Az ve öz yemeye çalış yani. Sağlıkla gelsin bebiş
Kızlar bu hastane çantasına konmaz tabi de aklınızda bulunsun hastaneye giderken yanınızda bulundurabilirsiniz. Benim çok işimi gormustu ketl. Umarım hepimizin daha ilk saatler sütleri gelir ama her ihtimale karşı ketl götürcem ben. Her bir buçuk iki saatte bir mama hazırlamıştık. Gündüz neyse de gecenin 2 sinde 4 ünde sabahın köründe sıcak su aramak bebek ağlarken zor olurdu eminim. Bı de hemsireler de istirahat ederken her defasında su istemek gererdi annemi. Kaynatılan musluk suyu mu arıtma suyu mu hazır su mu onu da bilemiyorsun. Biz bi şişe suyu önce kaynatmistik, sonra her defasında ketılı bir kaç dakika çalıştırıp suyu ısıtıp mama hazirlamistik çok kolaylık olmuştu. Benim oğlan daha ilk gün acıkınca kiyametleri kopararak uyaniyordu, elimiz ayağımıza dolanıyordu aceleden 😁
Bende

Durum bu canım, akşam 18 de ciğer geliştirici 2. Doz olacağız sonrasına Allah kerim bakalım.
Çok geçmiş olsun canım inşallah süreci uzatirlar tez gelmez minnoş gozetimde olman iyi olmuş

X