2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selam kızlar bende uzun bi zamandır yoktum. Tatilde idik tatil dönüşüde detaylı ultrosan randevumuz vardı geçen hafta cumartesi ultrosan baktı herşey normal giderken kalbinde sağ aortik ark olduğunu söyledi bize dünyamız başımıza yıkıldı doktorum kendide baya tedirgin olmuştu çünkü risklerinden falan bahsetti bizi perinotoloji doktoruna yönlendirdi ağlayarak çıktık o gün randevu aldık salı gününe
Perinatoloji doktoruna gider gitmez elimize amniyon sıvısı alınması için imzalamamız gereken evrakları verdi eşimle biz zaten kararlıydık böyle bişey istemiyorduk imzalamadık sonra ultrosana geçtik baştan aşağı baktı doktor küçük diline kadar gördük evet kalbinde bu problem vardı doğduğunda nefes almasını yada emmesini engelleyebilir dedi ammiyon sıvısını söyledi yaptırmak istemiyoruz deyince bu kalp anamolisi olunda farklı sendrommlar olabiliyor sizde de di george sendromu olabilir kesinlikle sıvı alınmalı sendrom varsa gebelik sonlandırılmalı deyip bizi daha çok korkuttu ama bu doktor bize samimi gelmemişti tamamen ticari bi yer olduğunu düşünüyorduk her gelenden sıvı almak istiyordu uludağ ünide bir prof. gideceğimizi ve sıvı aldırmak istemediğimizi söyleyip çıktık.
Sonra araştırıp uludağ ünide çok iyi bi prof. bulduk ve dün akşam ona gittik ve bizi o kadar çok rahatlattı ki hikayemizi dinleyip raporlarımızı inceledi ve hiçbişey olmaz korkmayın dedi takip için bizi öğrencisine yönlendirdi kendisi de doçent doktormuş zaten riskli gebelik doktoru imiş takibimizi artık o yapacak gerçekten iyi bi doktor bulmak çok önemliymiş onu anladık ne olursa olsun o bizim kızımız ve onun için elimizden geleni yapacağız
detaylıda bir problem çıkarsa eğer benim gibi kendinizide bebişide strese sokmayın mutlaka bir profösörede görünün diye yazdım çok korkutuyorlar çünkü hepinize mutlu sağlıklı gebelikler diliyorum
Merhaba kaç aylik bebeğiniz acaba doğum ettinizmi

Benim de basasagi dönmüş artık. Ciğer gelistirici igne mi verdi sana da canim
Dönerken hiç his oldumu peki cnm belirgin bariz. Doktor bana dalgalanma şeklinde hissedebilirsin demişti ama bnim hala dönmedi sanırım ayaklar asagda zorluo beni daha 29.gerci 30 a dogruyuz belki döner bu haftalarda bakalım

Sık dişini biraz. Oğluna da gerekirse ekmeğe bişey sur ver. Benim de 8 yasında ikizlerim var. Bir oğünü o şekilde yapıyorum. İstediğinizi sürün ekmeğe yeyin diyorum. Sütle o şekilde yiyorlar. Ben de yatıyorum genelde. İş yapmamı yasakladı doktor. Ama kendi yemeğim onların yemeği derken hattı sayilır iş yapıliyor malesef.
Bir kadın olarak iş yapmamak ne mümkün 🥴🙄 malesef her is gözünüze bakıyor makineler yeme içme bunları geçtim birde süpürgesi silmesi mecbur yapıyorum bende şükr bı riskim yok şimdilik 2 hafta sonra kontrolüm Olucam bakalm

Dönerken hiç his oldumu peki cnm belirgin bariz. Doktor bana dalgalanma şeklinde hissedebilirsin demişti ama bnim hala dönmedi sanırım ayaklar asagda zorluo beni daha 29.gerci 30 a dogruyuz belki döner bu haftalarda bakalım
Benim 30 da hala ters duruyordu bugün 32 oldum bugünkü kontrolde dönmüş dedi. Yani döner daha vaktin var stres yapma. Evet dalgalanma seklindeydi balık gibi baya hissettim 🤣

İlk doğumum 41. Haftada oldu, gelmeyince biz kakasını yutar falan diye uyuyamamaya başlamıştık artık beklemek istemedik epidural sezeryan oldu, çok iyi geçmişti ameliyat zor olmadı. Gün verdi bize dr bavulu aldık tatile gider gibi gittik ne güzeldi. Şimdi Suyum gelir aniden gece falan diye korkuyorum çocuk da var evde bırakmak lazım onu biyere onları düşünüyorum. Aslında kafayı boşaltmak lazım olacak olan olsun ama ben biraz kriz yönetimde kötüyüm kontrolüm dışı şeyler beni geriyor malesef keşke rahat bir insan olsaydım 🤷🏻‍♀️
Ben normal doğum yaptın sandım canım o yüzden dedim zorlandı mı diye. Bu bebeğin böyle olacağı varmış o zaman. Sebebi yok muhtemelen🤷🏼‍♀️ Doğum dediğin şey de tamamen kontrol dışı bişey. Emin ol hepimiz gerginiz. Sadece sana has bi durum değil 🥰

İlk doğumum 41. Haftada oldu, gelmeyince biz kakasını yutar falan diye uyuyamamaya başlamıştık artık beklemek istemedik epidural sezeryan oldu, çok iyi geçmişti ameliyat zor olmadı. Gün verdi bize dr bavulu aldık tatile gider gibi gittik ne güzeldi. Şimdi Suyum gelir aniden gece falan diye korkuyorum çocuk da var evde bırakmak lazım onu biyere onları düşünüyorum. Aslında kafayı boşaltmak lazım olacak olan olsun ama ben biraz kriz yönetimde kötüyüm kontrolüm dışı şeyler beni geriyor malesef keşke rahat bir insan olsaydım 🤷🏻‍♀️
Ah canım. Çocuğu bırakacak akraba falan yok mu etrafta? Şimdiden biriyle konuşup ayarlayabilirsiniz belki bı atkadaş falan da olur. o zaman daha az stres yaparsın. Ne yapacağını bilirsin. Ya da müsaitse annen falan gelir hem sen de dinlenmiş olursun iyice.

Ben konteolde 15 dakikada 3 defa kasıldığımı söylediğimde belki dönmüstür o ara dedi. Döne döne yan donmüştü benimki ama sanki şimdi biraz daha döndü gibi geliyor. Ama hala yan tarafta hissediyorum başını tam dönmedi heralde. 31 bittiğinde yan duruyordu.

Bir kadın olarak iş yapmamak ne mümkün 🥴🙄 malesef her is gözünüze bakıyor makineler yeme içme bunları geçtim birde süpürgesi silmesi mecbur yapıyorum bende şükr bı riskim yok şimdilik 2 hafta sonra kontrolüm Olucam bakalm
Öyle canım malesef. Eşim diyor ki sen yapma ben akşam gelince hepsini yaparım. Akşam bı makine bosaltıp dolduruyor pili bitiyor. Ben gündüz çocuklara yaptirmaya calişıyorum toplama işlerini falan. Bazen de dayanamayıp yapıveriyorum. Hemen karnım ağriyor. Pişman olup yatıyorum sonra. Çok zor. Gerçekten Allah kimseyi muhtaç duruma düşürmesin.

Son 3-4 saattir belki daha uzun karnımda dışarıdan farkedilen bir hareketlilik var, hareketleri hissederdim normalde de ama bu biraz farklı gibi ağrım falan yok rahatım. Gitsem mi acaba hastaneye sabahı mı beklesem .. Biraz evhamlandım
Dönüyor olabilir . Bazı gunler karnimda sert hareketler yapabiliyor. Hatta dsaridan görülüyor .Döndüğünü ya da dönmeye çalıştığını düşünüyorum. Sen yine takipte kal tabi ...

Ben dönerken hissetmiştim bebeğim hep doğum pozisyonundaydı benim hiç ters dönmemişti. 32. haftada çalışabilir raporu almaya gideceğim zaman 2 gün hareket etmedi bir panikledim. Sonra meğer ayaklar aşağıya inmiş. gerçekten bir gece uyurken yatakta dönerken karnımda bir şeyin kyıp gittiğini hissettim doğuruyorum herhalde dedim. demekki o esnada dönmüş sıpa. Korkuttu bizi biraz ama neyseki iyi şu an yine doğum pozisyonuna geri döndü. ciğerim, kalbim, midem isyanda :anneadayı::KK53:
Ah canım. Çocuğu bırakacak akraba falan yok mu etrafta? Şimdiden biriyle konuşup ayarlayabilirsiniz belki bı atkadaş falan da olur. o zaman daha az stres yaparsın. Ne yapacağını bilirsin. Ya da müsaitse annen falan gelir hem sen de dinlenmiş olursun iyice.
Özel hastane ise çocuğuda götürün canım ben 2. hamileliğimde götürmüştüm eşim çocuğum ben hep beraber kalmıştık hastanede.

Benim muz düşürüyor, kimse inanmadı ama faydasını görüyorum ben. Birde küçük 9 u buyukte 14 ü geçerse muhakkak kontrole git. Ben 13 e 9 la doktoru aradım bu şekilde söyledi
Bende de 1 haftadır çok sert itişmeler var içeride canım yanıyor çok. Karnımın içinden kolu bacağı bir şey çıkacak sanki derimi yırtıp. çok rahat hissediyorum ayağı ile ittiğini bir kemik çıkıyor uzanırken karnımdan :KK45:

yanlış ek almışım yorgunarginim yorgunarginim a yazıyordum bunları :KK53:

Bende de 1 haftadır çok sert itişmeler var içeride canım yanıyor çok. Karnımın içinden kolu bacağı bir şey çıkacak sanki derimi yırtıp. çok rahat hissediyorum ayağı ile ittiğini bir kemik çıkıyor uzanırken karnımdan :KK45:
Benim ki çok hantal sanırım ya ayıp olmasın diye dokunuyor duruyor gibi 🥲

Benim ki çok hantal sanırım ya ayıp olmasın diye dokunuyor duruyor gibi 🥲
pozisyonu ile alakalı olabilir. 33. haftadayım şu an baş aşağı duruyor. Karnımda çok boş alan var. safra kesem yok, tüp mide den dolayı midenin bir kısmı yok. eskiye göre 45 kg yok bunun neticesinde çok hareket yeri olduğunu düşünüyorum :KK49:

Kızlar sonunda beklenen alışverişi yaptım😊. Hastane cantalarinı yikadım astım. Onlar kuruduktan sonra kıyafetleri yıkayayım diyorum. Gelgelelim ki kasimın en kotu zamanini seçmisim. Hava açacak gibi durmuyor. Ve pazartesi kar bekleniyormuş😔 daha battaniyeleri yıkanacak tekrardan. Çok iş var. Hazırlık yaparken zaman çabuk geçer diyordum ancak hava durumu çok yavaşlatti beni. Tek yağsın tabi de. Çantalar da kurusaydı iyiydi.

emilyinpariss emilyinpariss nasıl oldun? Umarım iyisindir. Müsait olduğunda bilgilendirir misin bizi. Seninle aynı kaderi paylaşıyorum yatışım yapılmadı ama ilk nidicard ımı az önce içtim 8 saat arayla devam edicem , yarın da 2 doz ciğer geliştirici iğne
Eve geldim dün gece, 6 saat arayla günde 4 nidicard almaya ve haftalık kontrole gitmem şartıyla eve gönderildim. 10 güne 34 haftalık oluyoruz sonra biraz daha rahatlarım kafa olarak inşallah 🙏 sanada çok geçmiş olsun canım

Ben dönerken hissetmiştim bebeğim hep doğum pozisyonundaydı benim hiç ters dönmemişti. 32. haftada çalışabilir raporu almaya gideceğim zaman 2 gün hareket etmedi bir panikledim. Sonra meğer ayaklar aşağıya inmiş. gerçekten bir gece uyurken yatakta dönerken karnımda bir şeyin kyıp gittiğini hissettim doğuruyorum herhalde dedim. demekki o esnada dönmüş sıpa. Korkuttu bizi biraz ama neyseki iyi şu an yine doğum pozisyonuna geri döndü. ciğerim, kalbim, midem isyanda :anneadayı::KK53:

Özel hastane ise çocuğuda götürün canım ben 2. hamileliğimde götürmüştüm eşim çocuğum ben hep beraber kalmıştık hastanede.
Özel hastane. Aslında çok güzel olurdu. Ama benim iki tane oğlum var. Yatacak yer olur mu ki hem onlara hel eşime? Üçlü koltuk vardı oncekinde odada. Bu farklı hastane. Yine aynı olursa tikısıp yatarlar da bilemedim. Ama benim eşim istemez. Yazık çocuklara der. Okulları da var tabi hafta içine denk gelirse. Benim iki tane ablam var burda. Muhtemelen eşim cocuklarla evde kalır ablam benle.

Eve geldim dün gece, 6 saat arayla günde 4 nidicard almaya ve haftalık kontrole gitmem şartıyla eve gönderildim. 10 güne 34 haftalık oluyoruz sonra biraz daha rahatlarım kafa olarak inşallah 🙏 sanada çok geçmiş olsun canım
🧿Maşallah diyelim. Sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle. Zamanında saglıkla gelsin bebiş😊

X