Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,5%
  • erkek

OY: 86 52,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    164
Oğlakları nasıl bilirsiniz anam ya benim çevremde çok az oğlak var, benim kızım 24 aralıkta tam 38 haftalık oluyor ve bir aksilik çıkmazsa %95 oğlak. İnat ve hırs varmış, hiç anlaşamadığı burç kovaymış, kova olduğumu söylememe gerek yok sanırım ajfksksks
Annem oğlak. Bir tane iş yerinde erkek arkadaşımız vardı önceden o oğlaktı. Allah oğlak erkeğini hanemizden çevremizden uzak tutsun diyerek söze başlamak istiyorum öncelikle djssdj Neyse ki seninki kız :) Annem çok merhametlidir, herkesle çok iyi geçinir, çok sabırlıdır. Çok da duygusal bir yapıda değildir soğukkanlıdır yani genel olarak mantığıyla hareket eder duygusal kararlar vermez falan. İnadı, hırsı pek yoktur aslında öğrenmeye de açıktır. Olumsuz yanı ne dersen bence herkesin kendini üzmesine çok izin veriyor. Yani herkes sanki anneme istediğini söylüyor da o kimse üzülmesin konu uzamasın diye cevap verip tartışmaya girmiyor. Ah canım annem.. Ama ben yeni jenerasyon bebelere bu özelliklerin yükleneceğini hiç düşünmüyorum hkdshks

Şekeri olanlara bakıyorum da değerleri gayet güzel gibi. Dün Ablamlar geldiler hamur işli akşam yemeği , bir büyük dilim kek , bir dilim bisküvili pudingli pasta bir tane de yatmadan mandalina yedim ama dediklerim 3 saate yayılmış bir şekilde yatacakken ayaklarımın altı yandı şekerimi ölçeyim dedim 163 çıktı şok oldum. Mandalinayı ölçmeden yarım saat önce yemiştim ama bir tanecik şey bu etkiyi yaratmaz Şeker yüklemesine güvenim kalmadı sanırım ya. Yarın doktoruma durumu söylicem diyet mi yapmam gerkir bilemiyorum🤷🏻‍♀️
Bence yediklerine göre çok da yüksek değil değerin ya karbonhidrat aşırı yükseltiyor zaten benim de dün gece yüksekti bayağı ama ben de tatlı yemiştim yatmadan 1,5 saat önce falan. Genel olarak dikkat etmek tabi ki iyi de çok da kasıp canımı üzdüğümüze değmez ya rahat olmak lazım..

pek yok ya aksa daha iyi olacak sanki. bu şekilde geniz akıntısı ve baş ağrısı çok oluyor. sana da çok geçmiş olsun canım. ben ıhlamur ve parol tüketebiliyorum anca
Benim burnum çok dolu sinüsler dolu gibi akmıyor zorluyorum kendimi doktora da gitmedim bebişe bişey olur diyede korkuyorum çabucak atlatalım inşallah 🙏🏻🤍

Oğlakları nasıl bilirsiniz anam ya benim çevremde çok az oğlak var, benim kızım 24 aralıkta tam 38 haftalık oluyor ve bir aksilik çıkmazsa %95 oğlak. İnat ve hırs varmış, hiç anlaşamadığı burç kovaymış, kova olduğumu söylememe gerek yok sanırım ajfksksks
Ben yine bir aralık ayında doğurduğum için 😂 büyük kızım oğlak 🩷 Nasıl olacaklar, (diğer hepsi gibi 😀) bal gibi, kaymak gibi bir şey 😍😍

Biliyom anam söylediğin modeli ben de çok baktım hatta, hiçbirini önermiyor doktorlar ama herkes kullanıyor deneyimli analar bilgi verir belki. Ben güvenli değil denince almadım sorgulamıyorum böyle şeyleri bi de çirkin olunca ajfksksks
Ben de bu minderli modelden kullandım, yine kullanacağım. Minderin alt kısmını yatakla parmaklıklar arasına ve biraz da aşağıya inecek şekilde koymustum ve hem alttan hem üstten sıkıca bağlamıştım. Yeni doğduğu dönemde zaten dönüp oraları bozamiyor ama sonrasında da bir sıkıntı yaşamadım. Kapı pencere kapalı olsa da yatağın dört yanı açık olursa esinti oluyor gibi hissediyordum 🤦🏻‍♀️😀, bu minderler o açıdan da beni rahatlatmıştı.

Şekeri olanlara bakıyorum da değerleri gayet güzel gibi. Dün Ablamlar geldiler hamur işli akşam yemeği , bir büyük dilim kek , bir dilim bisküvili pudingli pasta bir tane de yatmadan mandalina yedim ama dediklerim 3 saate yayılmış bir şekilde yatacakken ayaklarımın altı yandı şekerimi ölçeyim dedim 163 çıktı şok oldum. Mandalinayı ölçmeden yarım saat önce yemiştim ama bir tanecik şey bu etkiyi yaratmaz Şeker yüklemesine güvenim kalmadı sanırım ya. Yarın doktoruma durumu söylicem diyet mi yapmam gerkir bilemiyorum🤷🏻‍♀️
kız ne varsa yemişsin ben 1 yumurta, 1 domates 1 salatalık 2 peynir yiyorum da onunla görüyorum 160'ı insülin vurmasam. Bu kadar yemeye yine iyi çıkmış.

Annem oğlak. Bir tane iş yerinde erkek arkadaşımız vardı önceden o oğlaktı. Allah oğlak erkeğini hanemizden çevremizden uzak tutsun diyerek söze başlamak istiyorum öncelikle djssdj Neyse ki seninki kız :) Annem çok merhametlidir, herkesle çok iyi geçinir, çok sabırlıdır. Çok da duygusal bir yapıda değildir soğukkanlıdır yani genel olarak mantığıyla hareket eder duygusal kararlar vermez falan. İnadı, hırsı pek yoktur aslında öğrenmeye de açıktır. Olumsuz yanı ne dersen bence herkesin kendini üzmesine çok izin veriyor. Yani herkes sanki anneme istediğini söylüyor da o kimse üzülmesin konu uzamasın diye cevap verip tartışmaya girmiyor. Ah canım annem.. Ama ben yeni jenerasyon bebelere bu özelliklerin yükleneceğini hiç düşünmüyorum hkdshks
Benim de annem oğlak, yakın arkadaşım var iki tane oğlak. Dediğin gibi daha mantıksal ilerleyorlar. Annem de asla cevap verip tartışmaya girmez olayı kapatır ama diğer arkadaşlarım genelde lafları ağızlarındadır. Tartışmaya girmek istemem onlarla mesela djdjdj. Bir de bana oğlak denince düzen aklıma geliyor. 3 kişi de aşırı düzenlidir. Farklı fikirleri olur. Birisi mimar mesela çok iyi bir ev yapmışt kendisine. Annem de mimar değil ama evde sürekli bişeyler değişir ve herkes bayılır. İnatçı olması bence dediğinde hep haklı olduğunu düşündüğünden geliyor. Kendisini hep doğru buluyor 😁 bir de kaynım var 10 yaşında oğlak ondan hiç bahsetmek istemiyorum yeni nesil beni geriyor komple🤣🤣🤣 ama yine de o da çok düzenli dikkatlidir mesela. Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 Bence rutinleri çok sevicek bebeğin. Uyku saatlerine falan sadık olacak gibi hissediyorum. Senin de kuralların olur olmazların net gibi duruyor. Belki bu yönden çatışabilirsiniz gibi geliyor ama bu yönden bence hepimiz çatışcaz 🤣

Çıktım canımlar iyi gördü nst'yi, ultrasonda da hareketini gördük en son. Hareketi var ama sen hissetmiyosun dedi cidden nstde ses yükseliyor ama hareketini ben hissetmiyorum niye öyle oldu anlamadım. Ultrasonda bi ara sertleşti karnım böyle olursa gel tekrar bu haftada istemeyiz bunu dedi, ara ara oluyor dedim de ara ara olması önemli değil sık olursa düzenli olursa hemen gel dedi. Hareketlerini yine az hissedersen haftaya yine gel ama bu haftada yapabileceğim pek bi şey yok en fazla yatış yapar sık sık nstye sokarız dedi

Çıktım canımlar iyi gördü nst'yi, ultrasonda da hareketini gördük en son. Hareketi var ama sen hissetmiyosun dedi cidden nstde ses yükseliyor ama hareketini ben hissetmiyorum niye öyle oldu anlamadım. Ultrasonda bi ara sertleşti karnım böyle olursa gel tekrar bu haftada istemeyiz bunu dedi, ara ara oluyor dedim de ara ara olması önemli değil sık olursa düzenli olursa hemen gel dedi. Hareketlerini yine az hissedersen haftaya yine gel ama bu haftada yapabileceğim pek bi şey yok en fazla yatış yapar sık sık nstye sokarız dedi
iyi şükür çok sıradışı bi şey yokmuş yine de. panikten ilk nstye girenlerden biri oldun hadi kjdsf

Bence yediklerine göre çok da yüksek değil değerin ya karbonhidrat aşırı yükseltiyor zaten benim de dün gece yüksekti bayağı ama ben de tatlı yemiştim yatmadan 1,5 saat önce falan. Genel olarak dikkat etmek tabi ki iyi de çok da kasıp canımı üzdüğümüze değmez ya rahat olmak lazım..
Evet aslında takılmayayım diyorum çünkü stres yaptıkça daha da sorun oluyor. Ben suyum yine artar diye endişeleniyorum genel anlamda da dikkat ediyorum dün bi kaçamaktı🤭

kız ne varsa yemişsin ben 1 yumurta, 1 domates 1 salatalık 2 peynir yiyorum da onunla görüyorum 160'ı insülin vurmasam. Bu kadar yemeye yine iyi çıkmış.
Ya iyi mi dersin sen bu konuda daha bilgilisindir. Annem yüksek dedi ondan canım sıkıldı. Dün kaçamak yapmıştım desem yeri normalde su fazla diye dikkat ediyordum aşırıya kaçmıyordum. Yine de önlem iyidir 1 ay daha yediklerime dikkat etsem bişeycik olmaz🤭

X