2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Çok korkuyorum ek gıda sürecinden gözümde o kadar büyüyor ki başedebilicek miyim acaba diye ama halledicez mecburen. Kesinlikle bilgileri paylaşalım en önemli zamanlara geliyoruz. Bi yandan da emzirmenin sorumluluğu azalıcakmış gibi geliyo rahatlıyorum hani süt olmasa bile bişeyler yiyebilir artık en azından diyorum çünkü biberon almıyo mamaya geçsek nasıl içiricem bilemedim

P
su veriyo musun pelin bende chicco nun bi suluğu var. Doktorum çay kaşığıyla su ver demişti artık bende çay kaşığıyla uğraşmak istemedim böyle bi biberon tarzı bi suluğu var onu veriyorum. İki yanından tutuyo döke saça su içiyo. Bunu üstünü değiştireceğim zaman yapmaya çalışıyorum çünkü suyla oynuyo ağzına çekip atıyo ama o arada içiyoda biraz. Ve kendi içiyo çok tatlı bi suluk. Böyle bi suluk alsan belki biberona da alışır bu şekilde.

Eklentiler

• IMG_0935.jpeg
    46,5 KB · Görüntüleme: 22
Ve hiç korkma. Evet zor bi süreç ama paylaştıkça bence bu sürecide atlatıcaz. Bilmiyorum burası bana çok iyi geldi. Herkesin aynı şeyleri yaşadığını görmek iyi geliyo. Beceremiyo muyum demiyorum. Herkesin böyle oluyo demek ki diyorum. Çünkü ben çok yalnız kaldım ve yol gösterenim yoktu. Buralardan sağdan soldan öğrendim hep. Bide içgüdüsel Bence yine ek gıda sürecinde herkes uyguladığı tutan yöntemlerini yazarsa kazasız belasız atlatırız.

Kızlar o dönem için bişiler aldınız mı tabaktı rendeydi vs. P pelinn

Yok canım daha hiç su vermedim doktor vermene gerek yok demişti ama biberona alışması açısından dediğin mantıklı yoksa kaşık biberonla falan mama vericeksem 1 saate biter

Evet burası bana da çok iyi geldi muhakkak birileri bi konuda bilgili oluyo öğrenmiş oluyo daha çok kişi var grupta keşke herkes katılsa ek gıdayı da hep beraber sallan yuvarlan halledicez inanıyorum
Kızlar o dönem için bişiler aldınız mı tabaktı rendeydi vs. P pelinn
Bende sadece cam rende var katı meyve sıkacağı var o kadar oio nunkiler indirimdeydi çok var daha o günlere dedim almadım hemencecik geldi o günler valla onları almaya başlıcam şimdi çok pahalılarda yaa

Yıkananilen slikon mama önlüğü almayı düşünüyorum ben de
Bir de mama sandalyeniz var mı kızlar doktor ayarlanabilenden almanızı öneririm dedi bize

Yıkananilen slikon mama önlüğü almayı düşünüyorum ben de
Bir de mama sandalyeniz var mı kızlar doktor ayarlanabilenden almanızı öneririm dedi bize
Ben en basit en hafif olandan alacağım evım zaten cok kucuk. Bazı sandalyeler görüyorum kocaman yatak oluyor resmen hıc gerek yok. Herkes yıkaması en basıt olandan alın dıor. Muhtemelen ikeadakiji alacağım

Ben en basit en hafif olandan alacağım evım zaten cok kucuk. Bazı sandalyeler görüyorum kocaman yatak oluyor resmen hıc gerek yok. Herkes yıkaması en basıt olandan alın dıor. Muhtemelen ikeadakiji alacağım
Evet çok büyük çok yer kaplıyor da bu ayarlanabilenlerin bazıları ütü masası gibi katlanıyor da, tepsi yeri çikiyor falan ne bileyim o basit olanlarda sırtları ağrımaz mı diye düşünüyorum, biz bile sandalye rahat değilse rahatsız oluyoruz, gerçi arkasına koymak için ayrı minderlerde satılıyor
Ama en az 2 yaşına kadar vakit geçirecek içinde kızlar ona göre bir şey almalıyız bence

Evet minderleri var ama ben görüyorum cocuklar üzerinde asla uzun vakıt gecırmıyor. Sıkılıyorlar özellikle 1 yasından sonra.

Siz naptınız bu arada biraz daha yoluna girdi mi bazı seyler ?
Ahh canım benim unutmamışsın, duygulandım, nasılsın diye sorunca ağlamaya başlayan insanlar gibi oldum.
Yani eşimde düzelme var hakkını yiyemem, döndüğümden beri hiç kavga gürültü olmadı. Ama benim de artık ondan bir beklentim yok, aynı evde yaşayan arada bir güzel anlar geçiren, kendi görevlerini yerine getiren, çocukları olan iki ev arkadaşı gibiyiz
Sanırım sabretmeyi öğrendim, hiç bir şeye kafa yormuyorum artık
Çok teşekkür ederim sorduğun için, gerçekten benim için çok önemli

Evet minderleri var ama ben görüyorum cocuklar üzerinde asla uzun vakıt gecırmıyor. Sıkılıyorlar özellikle 1 yasından sonra.
Bakalım ilk kim hangi mama sandalyesini alacak
Ben e bebekte bir model beğendim 1200 tl civarındaydı
İnternetten de kiwi ninki güzel geldi o da 3000 tl
Bir de kızlar Netflix de bebekler diye bir belgesel var orda çok şey öğrendim, sütle ek gıdayla emeklemeyle vs ilgili siz de izleyin isterseniz
Hamileyken havuç, sebze vs yemişsek eğer ek gıda döneminde bu yiyeceklerden daha çok hoşlanıyorlarmış

Yok geliyorsun aklıma sürekli:) sevindim daha iyi olmanıza senin ruh sağlığın için en önemlisi umarım eşin daha da akıllanır daha da düzelir aranız

Ya ciddi mi izleyeyim süper. Valla ben full sebze ve balık ağırlıkla beslendim göreceğiZ

Ya ciddi mi izleyeyim süper. Valla ben full sebze ve balık ağırlıkla beslendim göreceğiZ
Ben de aynı şekil ama inanır mısın hiç havuç yediğimi hatırlamıyorum insan bir tane ağzına atmaz mı ya, şimdi havuç yerken ne tepki verecek çok merak ediyorum
Benim arkadaşım direkt tavuk kanat tutuşturdu eline kemirip duruyor bebiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…