2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Benin hisirtima yavrum sa uyumadi. Ahh meleğim. Evin odaları koca evren dar geldi gece serum yedim 3vtane

Benimkide gece dönüyo yüzüstü uykuya devam ediyo bazen. Elini kurtaramıyo herzaman ama. yüzüstü dönüp uyuyo kendine pozisyon yaratıyo nası rahat ederse öyle yapıyo büyüdü diyorum. Yüzüstü yatınca da daha uzun uyuyo sanırım
Evet yüzüstü yatınca daha uzun süre uyuyo gerçi 4.ay atağında olduğu için sırt üstü yarım saat uyuyosa yüzüstü maximum 1 saat oluyodur

4.ay kontrolünden geliyoruz kızlar bu ay kilo alımı sınırın altında kaldı 340 gram almış sadece doktor sütü ürünleri diyetimden kaynaklı olabiliceğini söyledi pişmiş şekilde tüket hepsini dedi ama boyu 4 cm birden atmış 1 ayda ondan mı alamadı kilo acaba
Pelin kaç kilo bebişin. Herzaman aynı olmaz tabiyki. Artık büyüyolar, hareketleniyolar. 4. Ay atakları derken zor bir ay oldu

4 aylık olduk hala gaz olayımız bitmedi. Gece sürekli uyanıyor. Kendi çıkarıyor ama yattığı zaman ne oluyorsa gaz sıkışıyor ayaklar havada beşiğe vura vura uyuyor sonra uyanıyor tabi kucağıma almadan uyutayım tekrar diyorum uyumuyor alıyorum uykusu açılıyor hayır alt gaz çıkarma pozisyonuna getirsem ayrı bir dert yani ondan sonra gülüyor oyun istiyor uykusu komple açılıyor. Gaz ilaçlarını kesmiştim baya oldu. Kimyon veriyorum illa ki etki ediyor ama yeterli değil çaresizim ne zaman geçer uyku uyuyamıyorum bi de atak haftasına gelince zirvede yaşıyoruz gazı. 4. Ayda azalacaktı hani beni hep kandırdılar

Evet yüzüstü yatınca daha uzun süre uyuyo gerçi 4.ay atağında olduğu için sırt üstü yarım saat uyuyosa yüzüstü maximum 1 saat oluyodur
Ne zaman yüzüstü dönmeye başladı. Benimki çabalıyor yapamayınca ağlıyor sinirleniyor. Bir de şuan sadece tek taraftan deniyor. Daha diğer tarafa deneme yapamadı. Onu ben teşvik etmeye çalışıyorum. Bazen döndürüyorum kolunu kurtaramıyor. Böyle uzatıyor bükeyim kafa altına alayım diyorum bir kasıyor kolunu özellikle sol kol. Korkuyorum bu sefer ay kolunda mı birşey var diye analık şizofren olmak demekmiş kuruntu üstüne kuruntu yapıyorum. 😂😂

Ay geldim geri, evi oturtmak ne zor. Bunlar zor günlerdi de daha zorları geliuor galiba. Ben işe dönücem 6. Ayda, bakcıı imtihanı mübarek. Bir değiştirdim, bu gelen daha iyi gibi. Şimdi de temizliğe gelen bir şeyi sallamış ona canım sıkıldı. Böyle bebek olup da başkasının eline muhtaç olmak çok fena. Ev oturcak inşallah da ben işe dönücem… çalışan anne olmak ne kadar zormuş…

Ek gıdaya bu kadar erken geçiliyor mu ya? Ben hala süt pompalayıp depo yapma derdindeyim 🤣🤣🤣

2025 nisan anneleri, hamileliğin bu dönemleri sıkıntılıydı bulantı, riskli haftalar, 12, hafta testleri falan. Onlar geçince insan rahatlıyor, 2. Trimester baya güzel.
İnşallah geçicek bu zor günler elbet. Ama bidaha bukadar küçük olmayacakları gerçeği de var. Her anı okadar güzel ve zor ki

Merhaba, kusmalar devam ediyor mu bebeğinizde? Ne yaptınız tedavi olarak acaba. Benim bebeğim de de aşırı kusma var bugünlerde. Hele bugün içtiği gibi direk kusuyor hem mamayı hem anne sütünü😔
Ben cok fazla kustugu zamanlar gastrotuss baby veriyodum ama inanin hic bir faydasi olmuyor sadece mideyi rahatlatiyor. Ben o cok kustugu donem bi usengeclik yaptim normalde bebegime surekli dr.browns biberon kullaniyorum reflusunden oturu cok fazla gezdigim ve titizlendigim icin disardayken temizligi kolay diye avent biberon kullandim sonradan farkettim biberondan olduğunu. Simdi 2 tane dr.browns biberon aldim dönüşümlü kullaniyorum disardaysam bile . Kesinlikle tavsiye ederim normal biberonlar bebekte vakumlama yapiyor bi sure cekince ama browns oyle degil damla teknolojili biz cok memnunuz .

Pelin kaç kilo bebişin. Herzaman aynı olmaz tabiyki. Artık büyüyolar, hareketleniyolar. 4. Ay atakları derken zor bir ay oldu
Geçen ay 6500 dü bu ay 6840 olmuş hareketlendi baya ondan da olabilir doktor da alt sınır 400 gram alması dedi cuma tekrar gidicez eğer almamışsa 1 ay mama kullandırırız dedi sonra ek gıda başlıcak zaten dedi. Ama bebeğin keyfi yerinde emince huzursuz olmuyo bilemedim ki😕

Merhabalar konu üzerinden geçmiş ama doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası için bekleme süresi var denildi 1 sene sigorta yapılacak ikinci poliçe senesinde hamile kalınırsa öder yoksa ilk senede ödeme yapmaz dendi doğru mu acaba

E et gercekten çok kötü hasta olmak kusmak karın ağrısı ishal ve minik bir bebek sana muhtac

Merhabalar konu üzerinden geçmiş ama doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası için bekleme süresi var denildi 1 sene sigorta yapılacak ikinci poliçe senesinde hamile kalınırsa öder yoksa ilk senede ödeme yapmaz dendi doğru mu acaba
Hangi sigorta? Anadolu sigortada bir aydı ben ilk yaptırdığımda

Geçen ay 6500 dü bu ay 6840 olmuş hareketlendi baya ondan da olabilir doktor da alt sınır 400 gram alması dedi cuma tekrar gidicez eğer almamışsa 1 ay mama kullandırırız dedi sonra ek gıda başlıcak zaten dedi. Ama bebeğin keyfi yerinde emince huzursuz olmuyo bilemedim ki😕
Kilosu çok iyi değil mi? Hareketlenmesinden ya da diyetinizdendir bence gönlünüzü ferah tutun

Doktorlar daha iyi bilir ama persentil içindeyse sorun yoktur diye düşünüyorum bende. Bende uzun zamandır mama vermedim muhtemelen bizimde kilo alımımız yavaşlamıştır. İnşallah ek gıda sürecini
güzel yönetebiliriz. Öğrendiğimiz önemli bilgileri, püf noktalarını birbirimizle paylaşalım

Kilosu çok iyi değil mi? Hareketlenmesinden ya da diyetinizdendir bence gönlünüzü ferah tutun
Evet kilosu iyi ama alım az olunca haftaya cuma tekrar tartalım dedi belki 1 ay mama verirsin dedi benimki de biberon asla almıyo nasıl vercem mamayı bilemedim inşallah kilo alımı normale döner

X