2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bebisim anakucagindan yüzüstü düştü agrisi ağlaması şişlik morluk yok hastaneye goturmelimiyim sizce?

Kızlar bebisim anakucagindan yüzüstü düştü agrisi ağlaması şişlik morluk yok hastaneye goturmelimiyim sizce?
Düşmelerde kendi boyunu geçen yerden düşerse sıkıntı benim bildiğim kadarıyla, anakucağı yerdeyse sıkıntı olacağını sanmam, isterseniz doktoruna yine de bi mesaj atın

Ben emzirmeden uyutmayı beceremiyorum siz nasıl uyutuyorsunuz
Emzirdikten sonra gazını çıkartmak zorında olduğumdan doğduğundan beri asla memede uyutamadım zaten hemen uyandı. O yüzden ben de youtube pşş pşş sesi kucağımda sallayarak yürüyerek uyutuyorum. Hafif ağlıyor bazen ama asla pes etmiyorum uyumazsa daha huysuz oluyor.

Benimkide aynı şekilde elini ağzına basıyo salyalarıda var akıyo hep omzumda aynı şekilde yapıyor diş kaşıyıcı aldım veriyorum hem tutmayı öğrendi hem damaklarını rahatlattı

Ben emzirmeden uyutmayı beceremiyorum siz nasıl uyutuyorsunuz
Birkaç yöntem deniyorum. Emzirerek uyutsam da mutlaka 5 dakika kucağımda pışpış yapıp yatağa koyuyorum. Azıcık sallanıyorum kucakta, hafif yürüyorum. Omzuma başını koyuyorum, hem emdikten sonra dik oluyor gaz için hem de azıcık sallanıp pışpış yapıyorum. Bird de babası ya da annem de öyle uyutuyor. Biraz onlarla alıştı.

Ben hala kimyon çayı içiyorum her sabah ve her akşam. 1 tatlı kaşığı kimyonu kaynar suyla karıştırıp içiyorum. 4 aylık olana kadar devam edicem. Gaz sancısı çok fena çünkü. Artık hareketlendiği için kendide yapabiliyor ama yinede ben devam ediyorum içmeye. Ben 1 gece 1 şeker kaşığı kimyonu bir fincan kaynamış suda bekletip ılıdıktan snra 2 çay kaşığı vermiştim. Çok sancılanmıştı. İşe yaradı mı bilmiyorum. Çünkü masajlar falan herşeyi denedim o akşam. Çok sancılanmıştı. Sonrasında rahatlamıştı ama baya bi zaman sonra. Geçmiş olsun. Umarım hemencik geçer gaz sancısı

Kusmaması için gazını çıkartıp dik tutun diyolar kesinlikle yatırsam daha az kusuyo dik tutunca inanılmaz çok kusuyo

Gaz olduğuna emin misiniz ? 3 aylıkken mi anda çıkmaz gibi geldi bana , geğirebiliyor mu her emmeden sonra ? Masaj duş deneyebilirsiniz . Ben kimyondsn fayda gördüm ama sizinki gaz değil gibi … yine De ben nasıl yaptığımı yazayım . Bir çay bardağı kaynar suyu cezveye koyuyorum . Kaynarken içine bir çay kaşığı kimyon . Bir taşım kaynatıp alıyorum ocaktan . Ağız bezi tülbent içinde süzüp bardağa alıyorum içine de bir küp şeker atıyordum . Bundan 1-2 çay kaşığı veriyordum .

Kızlar bu 4.ay uyku gerilemesi bizde başladı sanırım. 3 ay 4 günlüğüz ama üç dört gündür asla gündüzleri uyumuyor en fazla yarım saatte uyanıyor. Gece uykusunda da uyanıyor ya ellerini emiyor ya yan dönüyor ya da bıdır bıdır sesler çıkarıyor. Uyku gerilemesi böyle bi şey mi acaba? Meme emerken bile bırakıp konuşuyomş gibi sesler çıkarıyor düzgün emmiyor

Sizinki 12.:hafta atağı bence. Onda da uyku ve emme bozuluor. Uyku gerilemesi 16. Haftadan sonra oluyor, uyku süreleri kısalıyor ve bozuluyor diye biliyorum.

İnsallah işe yarar:)

Ben kucağıma alıyorum mutfağa gidip 2 de davlumbaz çalıştırıyorum ileri geri pişpiş ee ee lerle bu şekilde bi dene istersen bazen dik tutuyorum bazen kafası kolumda
Delirdik:) yan yatırıyorum gözünü müzlünlr kapıyorum düz yatırıyorum sallıyorum sureklı bısıler denıyorum ben de

El emme(şapır şupursa)bıdır bıdır sesı cok aç olunca veya uykusu varsa yapıyor benım bebegım
Hele gece el emıyorsa kesın aç benımkı:)

Eller ayaklar hüç durmuyor şuan bile oyun peşinde uyusana be evladım

Kızlar sabah kalktım sağ mememin sağ tarafında hafif sertlik vardı elimle tuttugumda hem sert hem de hafif ağrısı vardı. Bebegım de 12. Hafta atak haftasında asırı huysuz 5 dk emiyo bırakıyor. Süt kanalı ile alakalı olabilir mi korktum walla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…