2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben veriyorum böyle durumlarda ağrısı olduğunu hissedersem, ama genelde gece yatmadan veriyorum rahat uyusun diye
Çay kaşığı mı veriyosun ben de yatırırken vericem çok kaşıyo kulağının orayı bi de uykuları hepten gitti gündüz uyumuyo

Evet benimki bana yazarak anlattı ilk 3 gün yoğurt (1 tatlı kaşığı, 1 çorba kaşığı , 1 türk kahve fincanı) sonrasında sebzeler en son da meyveler 1 ayı bu şekilde tadımla 3 gün 3 gün şeklinde yapacağız. Ama sebze ve meyveleri tadarken de 1 kahve fincanı yoğurt hep var artık. Günlük tek öğün olacak, akşam olmasın dedi. Anne sütüyleyken bi alerjik durumu olmadığından bu şekilde başlattı. Normalde 6 aylıkken baslaniyor ama mama meme şeklinde gidenlere tadımı 5te başlatıyorum dedi.

+ sebze ve meyvelere biraz zeytinyağı katarak vereceğiz. Sebzeler buharda haşlanıp çatalla ezilecek, meyveler cam rende ile rendelenecek.
Ay ne guzel ınsallah benımkınde bıyle anlatır:)

Kızlar bir ay sonra işe başlıyorum ve bebeğim biberon kabul etmiyor ağlama krizlerine giriyor. Avent lansinoh timmie tommie kullandım sonuç aynı ne yaptınız yardım edin lütfen

Eşim ve ailesinin yaşadığı şehirde evlendik ve orada yaşıyorduk 4 yıldır. Bunun 2 belki 3 yılı eşimin ailesiyle küs geçti. Bebek olunca barıştık. Benim ailem de bizim yaşadığımız şehre yakınlar mesafe 1 buçuk saat kadar. Her neyse eşim benim ailemin yaşadığı şehirde daha iyi bir maaşla işe girdi. Evimizin kirası evimiz mahallemiz her şeyimiz çok güzel alıştık. Eşim pazar gidip cuma dönüyordu ve benim ailemin yanında kalıyor ekstra ev tutup masraf olmaması için (borçlarımız var) ama bebek hastalanınca ben de onunla geldim annemlerde kalıyoruz 2 haftadır. Zaten diğer türlü de kendi evimizde haftaiçi tek kalıyordum. Ama öğretmenim ve özel derslere başladım akşamları annemler kayınvalide falan bakacak diye planladık. Hatta kayınvalidem eşim yokken geldi baktı bi kaç kez iyi oldu. Şimdi annemlerin yaşadığı şehirde hatta aynı mahalleside çarprazlarında bir ev bulduk kirası biraz yüksek. Gel git yapmaktansa taşınmalı mıyız? Yoksa durduk yere borç varken böyle bir masrafa girmemeli miyiz aklım çok karışık. 3 aydır idare ettik ama düzen falan da kalmadı. Gönlüm taşınmak istemiyor ama mantıklı olan taşınmak gibi.. kafamın her yerinde ayrı bir ses

Kızlar bir ay sonra işe başlıyorum ve bebeğim biberon kabul etmiyor ağlama krizlerine giriyor. Avent lansinoh timmie tommie kullandım sonuç aynı ne yaptınız yardım edin lütfen
Benim kızım da başta zor aldı, şimdi sadece lansinoh alıyor, chicco ve avent de denedim onları almadı. sen evde yokken bakacak kişi denesin, anne evdeysen katiyen almıyor. Öyle alışır. Doktor almazsa şırıngayla verin demişti, gerek kalmadı.

Eşim ve ailesinin yaşadığı şehirde evlendik ve orada yaşıyorduk 4 yıldır. Bunun 2 belki 3 yılı eşimin ailesiyle küs geçti. Bebek olunca barıştık. Benim ailem de bizim yaşadığımız şehre yakınlar mesafe 1 buçuk saat kadar. Her neyse eşim benim ailemin yaşadığı şehirde daha iyi bir maaşla işe girdi. Evimizin kirası evimiz mahallemiz her şeyimiz çok güzel alıştık. Eşim pazar gidip cuma dönüyordu ve benim ailemin yanında kalıyor ekstra ev tutup masraf olmaması için (borçlarımız var) ama bebek hastalanınca ben de onunla geldim annemlerde kalıyoruz 2 haftadır. Zaten diğer türlü de kendi evimizde haftaiçi tek kalıyordum. Ama öğretmenim ve özel derslere başladım akşamları annemler kayınvalide falan bakacak diye planladık. Hatta kayınvalidem eşim yokken geldi baktı bi kaç kez iyi oldu. Şimdi annemlerin yaşadığı şehirde hatta aynı mahalleside çarprazlarında bir ev bulduk kirası biraz yüksek. Gel git yapmaktansa taşınmalı mıyız? Yoksa durduk yere borç varken böyle bir masrafa girmemeli miyiz aklım çok karışık. 3 aydır idare ettik ama düzen falan da kalmadı. Gönlüm taşınmak istemiyor ama mantıklı olan taşınmak gibi.. kafamın her yerinde ayrı bir ses

Benim kızım da başta zor aldı, şimdi sadece lansinoh alıyor, chicco ve avent de denedim onları almadı. sen evde yokken bakacak kişi denesin, anne evdeysen katiyen almıyor. Öyle alışır. Doktor almazsa şırıngayla verin demişti, gerek kalmadı.
Lansinoh ta almadı avent te şimdi nuk ve chicco sipariş ettim. Eşim ve annemde deniyor sürekli almıyor bendeyken bile almıyor kaşıkla da denedik almadı ☹️

Ben olsam taşınırdım, anneme yakın olmayı ve kocamdan ayrı olmamay tercih ederim. Bebeğim babasını görsün isterim hergün. Masraf halledilir, siz de çalışınca ödersiniz. Bebek ufakken ayrılık daha zor bence.

Bende bir şey sorcam kızlar. 6 aylık olcakkar malum havalar serinledi, dış giyim ne giydirceksiniz? Çok bebekti, ben owli dış kundak almıştım hiç kullanmadım, zaten hemen mayıs kksu hava ısındı malum. Slingle çıkardım kendi montumun içşnde. Ama artık büyüdü, pusette otururken ne giydirilcek? Ayaklı dış tulumkardan alcaz herhalde. Kapitone kaban da gördüm. Ayakkabı almak gerekir mi acaba?

Lansinoh ta almadı avent te şimdi nuk ve chicco sipariş ettim. Eşim ve annemde deniyor sürekli almıyor bendeyken bile almıyor kaşıkla da denedik almadı ☹️
Aç olunca mecbur alıyorlar. Biz 3 aylık alıştırmıştık. Şimdi çok cinler. Benim kızım da asla emzik almadı ama emzik alıyorsa onun içinde şırıngayla koyup veren oluyormuş, internette görmüştüm, nasıl emin değilim tam denemedim.

Kızlar bebeğin uykusu olsun/olmasın aksam mesela 9 olunca direkt uykuya mı götürüp uyuytmaya calısıyorsunuz ? Nasıl o düzeni kuruyorsunuz?
Ben 7.30’da banyo yaptırıp 7.45’te kRanlık odada emzirmeye başlıyorum, 20.30da uyur. Birinci aydan beri böyle. Gündüz 3 uyku yapar odasında karanlıkta. En geç 17’de uyandırırım ve her gün mutlaka parka çıkarırım enerjisini atıyor. Sabah en en geç 7’de kalkar, zaten uğraşsam da uyumaz, 6-7 arası uyanır. Sabah geç kalkarsa akşam da geç uyur, erken kaldıdın düzelir.

Ben olsam taşınırdım, anneme yakın olmayı ve kocamdan ayrı olmamay tercih ederim. Bebeğim babasını görsün isterim hergün. Masraf halledilir, siz de çalışınca ödersiniz. Bebek ufakken ayrılık daha zor bence.
Bizim de son karar taşınmak oldu artık eminim sanırım. Umarım kolaylıkla hallolur her şey 🥺

Kızlar 5 aylık olduk biz, kızım biz yemek yerken çıldırıyor heyecanlanıyor falan😅 başlamak için erken mi acaba.. bu hafta kontrole götürcem bi danışcam ama başlayan oldu mu doktor önerisi ile mi başladınız sormak istedim.

Bir de mama sandalyesi önerisi olan var mı? Aklımda prego lucca almak var da

X