2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben mamayı hazırlayana kadar kusuyor canım benimki ya bir kez verebildim emzirme sonrası 30 cc o zaman kusmamıştı gerçekten. Ben de emzirme öncesi hazırlayayım bari. Bizim emzirme süremiz de uzun sürüyor 40 dk falan emiyo onu kısa kesip sonrasında mama vermeyi deneyeyim bakalım. Ben de oyun halısına koyuyorum ama bi süre sonra ağlıyo. Büyüdükçe daha çok dikkatini çeker inşallah dediğin gibi

Kızlar bu bebişler neden bu kadar kusuyor Nasipse 95 günlüğüz mamada yiyor emiyorda elide hep ağzında sürekli kucakta tutamıyorum sıcaklardan ter döküyorum sürekli zaten ama bebiş malesef uyumassa kesin kusuyor yatırmak durumundayım oynuyor
Birde bu aylarda geliştirici oyunn oyuncak öneriniz varmı

3 ay 10 günlük oldu ama değişen bişey olmadı. Bide kucaktan inmiyo sürekli ayaktayım. Canım çıkıyo hergün. Gece de öyle uzun uykuları yok 2 saatte 1 uyanıyo. Memede uyuyo. Yerine koyunca uyanıyo. Şimdiki aklım olsa hastanede takardım emziği ağzına.

Bak daha salı günü doktor dedi ki ,bebek 5 dk’da bi memeden alacağını alır hadi sen güzellik yap 10 dk sağ 10 dk sol emzir 20 dkdan fazla sakın tutma dedi, sen de onu dene, üstüne mamasını ver önce 1-2 kere ağlar ama kusmadıkça kendileri de rahatlar ve alışır, emin ol sen de çok rahatlarsın, ben aynı senim gibiydim kimi zaman 1 saat sürüyordu emzirmem, simdi bıraksam yine 1 saat memeyi geveler , ben kendim çekiyorum memeden , zaten kusan bi bebek bi de fazla emse ekstra kuscak biliyorum. Gecen gun cok agladı hadi 30 yerine 60lık mama vereyim doymadı mı dedim, içer içmez kustu, yani onların memede durmak istemesi bize yakın olmak istemesinden kaynaklı yoksa hemen doyuyor karınları

Uzun uyumayan bebişler için en büyük önerim yüzüstü yatırmayı deneyin, hele bebeğiniz artık kafasını döndürecek duruma geldiyse, doktorunuza sorun onay verirse öyle yatırın. Randevunuza daha varsa en azından gündüz gözünüzün önünde uyurken bir kaç kere deneyin. İnanın onlar daha rahat ediyor ve daha uzun uyuyorlar . Refleks yapamıyor yüzüstü olunca ve kendi kendine gaz çıkarabiliyor sancısı olmuyor.

Seninkinde de reflü mü var acaba? Kusmasına rağmen kilo alımı iyiyse yapacak bir şey yok her şey yolunda demektir 6. Aya kadar idare edeceğiz . Ama kilo alımı az ise doktor kontrolünde reflü mamasına başlatıyorlar emzirme haricinde

Anladım canjmm en son 17 sünde kiloo alımı iyyidi Çok ŞÜKÜR reflümü var bilmiyorum birden çıkartıveriyor bazen az bazen dahaa fazla bilmiyorumki özellikle kakaa yapmazsa
Mesela emdii 1 saatt bekliycem mamaa içinn uyursa kusmuyor ama uyanık hareket ederse çıkartıyor
Doktora bidahaki kontrolde danışaım barii sürekli kucaktada tutamıyorum aşırı sıcakk

Ben gazını çıkardıktan sonra ana kucağına koyuyorum orda da dik bi şekilde duruyor ya, ağırlaştılar artık kolda taşımak çok zor

Anam o da zor be benımkı hep yatakta uyudu
Merhaba anladığım kadarıyla sizin bebeğiniz de emziğe sonradan alıştı. Nasıl alıştı birden nasıl aldı. Çok muzdaribim bu konuda bi çok emzik denedim. Önerdiğiniz bir marka var mı. Bebeğim 4 aylık olcak emzik verince midesi bulanıyor gibi atıyor ağzından

Merhabalar bebegım 1 ay kuvezde kaldı bence orda verdıler ama ben vermedım geldıgınde baya
Sonradan yavas yavas denedım arada
Benımkı hala öğürüyor ılk aldığın da cok ittirilince
Oncelerı ucundan dudagında falan gezdir istersen yavas yavas alışır inşallah
Bibs marka kullanıyorum ama sadece uykuya dalarken verıyorum ben

Benimki de küvezde kaldı ama çıkmaya yakın vermiş olacaklar ki almadı ben de meme reddinden korktuğum için ısrar etmedim eve gelince. Çünkü 1 ay kadar biberon da kullanmak zorundaydık. Şimdi dört aylık oldu keşke verseydim. Uykuya geçişi kolaylaştırmak için istiyorum ben de zaten. Şimdi alacağım söylediğiniz markayı teşekkür ederim

Kızlar bebek arabasının zeminşne ne koyuyorsunuz. Ben evde bi zemin oluşturmuştm battaniyelerden falan ama dışarda kullanamam. Bunun için satılan bir şeyler var mı

Bana doktorum emzirme aralarını aç ancak öyle uzun uyur demişti. Sık emzirince mideleri ufak kalıyor, sık uyanıyorlar. Sizin kusma bile midesi genişlemediği için olabilir. Uyanınca emzirmeden yatırın. Bir de 1.5 saatten kısa emzieinxe çok önsüt alıyor, onun da laktozu çok, daha çok kusma ve gaz yapıyor,

Ben gündüzleri yüzüstü yatırmaya başladım canım gerçekten çook rahat etti daha uzun uyuyo

uyuyunca mı yüzüstü koyuyosun pelin. Nası koyuyosun kucağından alıp.
Tabii koyduğum yerde kendi kendine asla uyumuyo kucağımda uyutuyorum sonra yüzüstü kouyuyorum önce yan yatırıyorum sonra çeviriyorum uyancak gibi oluyo pışpış yapıyorum uyumaya devam ediyo eğer etmezse tekrar kaldırıp uyutup yatırıyorum

Teşekkür ederim bi deneyeyim bakayım

Merhaba burda bebeğine kimyon çayı yapıp veren bir arkadaş vardı faydasını görmüştü. Biz 3 aylık olduk aslında gazı olurdu çıkarırdı ağlama olmazdı ayaklarını kaldırırdı ama bir şekilde gece uykusuna devam ederdi. Bir haftadır sanırım atak haftasıyla da birleşti çığlıklar atıyor. Kızarıyor. Susmuyor. Yenidoğan bir bebekken bile böyle değildi. 3. Ayda azalması gereken durum arttı şiddetli ağlamalara döndü. Hiç uyku uyumuyor. Uyumak istiyor ama gaz onu rahatsız ediyor. 3. Ayda neyin nesi bu olay anlamadım. Hani azalacaktı. Kimyon veren bir arkadaş vardı ya da veren varsa fayda gördüyseniz bana tarif verir misiniz. Bebeğim rahatsız çok ağlamamasıda lazım. Masajlar banyo zıplamalarla geçen gaz asla ama asla hiçbir pozisyon ve masajda geçmiyor Psikolojim gitti.

Ben emzirmeden uyutmayı beceremiyorum siz nasıl uyutuyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…