2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar sabah kalktım sağ mememin sağ tarafında hafif sertlik vardı elimle tuttugumda hem sert hem de hafif ağrısı vardı. Bebegım de 12. Hafta atak haftasında asırı huysuz 5 dk emiyo bırakıyor. Süt kanalı ile alakalı olabilir mi korktum walla.
Süt dolmuş olmasın 🙄 ilk zamanlar oluyordu ya hepimizde. Şimdi memitolar yumuşadığı için olmuyo. Birde geceleri biraz uyuma süreleri uzadığı için memeler süt doluyo olabilir. Sağmayı denesen geçer muhtemelen diye düşünüyorum.

Ben gazını çıkardıktan sonra ana kucağına koyuyorum orda da dik bi şekilde duruyor ya, ağırlaştılar artık kolda taşımak çok zor
Ben artık gazını çıkarmıyorum bazen çıkarıyorum canım
Anakucağındada sallanınca kusuyor ama anlamadım ellerini ağzına götürünce ve yatınca kusuyor genelde

Süt dolmuş olmasın 🙄 ilk zamanlar oluyordu ya hepimizde. Şimdi memitolar yumuşadığı için olmuyo. Birde geceleri biraz uyuma süreleri uzadığı için memeler süt doluyo olabilir. Sağmayı denesen geçer muhtemelen diye düşünüyorum.
Emzirdim birazı gitti az kaldı. Muhtemelen dediğim in gibi sürelerle alakalı

Evet 4-5 gibi bi uyanma çabası var hep benimkinde 😓 1 saat uğraşıyorum geri uyuması için🫠
Allah yardımcımız olsun ya uyku konusu o kadar zor ki gerçekten uykuya geçirmek ayrı uykuda kalmasını sağlamak ayrı zor🥲 kakasını mı yapmaya çalışıyo acaba benimkide o saatte uyanıyodu sürekli oğlum nolur şu kaka saatini 7ye çek diye çok içten dua etmişim sanırım kabul oldu😂

Üst gaz çıkarmadan oturtma yatırma dene bi belki ondan kusuyordur
Anladım canjm aslında kendi çıkardığındada kusuyor ama özellikle denerim üst gaz çıkarıp devam etmeyi
Yüzüstü yatırmayı nasıl yapıyorsunuz yüzüstü bir kaç dakikadan sonra yaygarayı koparıyor oyuncak vs ile de avunmuyor
Tok karnınada yatırmıyorum kusar die kızlar
Napmalıyım 🙏🐬

Anladım canjm aslında kendi çıkardığındada kusuyor ama özellikle denerim üst gaz çıkarıp devam etmeyi
Yüzüstü yatırmayı nasıl yapıyorsunuz yüzüstü bir kaç dakikadan sonra yaygarayı koparıyor oyuncak vs ile de avunmuyor
Tok karnınada yatırmıyorum kusar die kızlar
Napmalıyım 🙏🐬
Uyutmak için mi aktivite mi

Canımm aktivite kas gelişimi içinn yüzüstü yatması bebişlerin iyi oluyormuş ama bizimki çıldırıyor 3 5 dakikadan sonra piyanolu oyunn halısı önerdiler ama henüz almadım onu deniycem de şimdilik ne yapsam yastığın üstüne yatırıyorum yüzüstü okeyy ama oyuncak koyuyorum hayvan kartları var siyah beyaz yok dinlemiyor kucağıda çok seviyor

Üst gaz çıkarmadan oturtma yatırma dene bi belki ondan kusuyordur
Benimkisi üst gazını çıkartırken kusuyo gazla beraber atıyo midedekileride mesela emzirdim uyuttum hiç ellemeden yatırırsam kusmuyo ama gaz çıkartırsam her yer batıyo

Canımm aktivite kas gelişimi içinn yüzüstü yatması bebişlerin iyi oluyormuş ama bizimki çıldırıyor 3 5 dakikadan sonra piyanolu oyunn halısı önerdiler ama henüz almadım onu deniycem de şimdilik ne yapsam yastığın üstüne yatırıyorum yüzüstü okeyy ama oyuncak koyuyorum hayvan kartları var siyah beyaz yok dinlemiyor kucağıda çok seviyor
Canım şu su matları var içinde balıklar yüzüyo onu bi al dene istersen belki ilgisini çeker. Her bebek sevmiyomuş yüzüstü aktivitelerini eltimin kızı çığlık çığlığa bağırırdı yatırınca prematüre doğmuştu bi de o ona rağmen gayet iyi şuan hepsi yüzüstü aktivite yapcak diye bişey yok sıkma kendini. Sen yat onuda göğsüne yatır orda bile kaldırıyolae kafayı o da olur

Ben hala kimyon çayı içiyorum her sabah ve her akşam. 1 tatlı kaşığı kimyonu kaynar suyla karıştırıp içiyorum. 4 aylık olana kadar devam edicem. Gaz sancısı çok fena çünkü. Artık hareketlendiği için kendide yapabiliyor ama yinede ben devam ediyorum içmeye. Ben 1 gece 1 şeker kaşığı kimyonu bir fincan kaynamış suda bekletip ılıdıktan snra 2 çay kaşığı vermiştim. Çok sancılanmıştı. İşe yaradı mı bilmiyorum. Çünkü masajlar falan herşeyi denedim o akşam. Çok sancılanmıştı. Sonrasında rahatlamıştı ama baya bi zaman sonra. Geçmiş olsun. Umarım hemencik geçer gaz sancısı
O ağlıyor ben ağlıyorum böyle değildi. Ağlamazdı hiç kesilmiyor ağlaması hıçkıra hıçkıra acı içinde ağlıyor. 3 aylık olduğunda bunu yaşamış olmama şaşırıyorum azalacak denilen şey bizde 3. Ayda Nirvana yaptı. Hiç susturamıyorum. Kaka yapsa bile rahatlamıyor. Dün kimyon bende verdim. Kalanı kendim içtim. Ama gece birde yine acılar içinde ağlama krizi. Sabaha karşı yine. Öğlen yine yani hiç bitmiyor. Arttı.

Emzikle uyuyor ama emzıkle vedalasamadıgı ıcın sureklı uyanıyor uykuya dalması zulüm

Gaz olduğuna emin misiniz ? 3 aylıkken mi anda çıkmaz gibi geldi bana , geğirebiliyor mu her emmeden sonra ? Masaj duş deneyebilirsiniz . Ben kimyondsn fayda gördüm ama sizinki gaz değil gibi … yine De ben nasıl yaptığımı yazayım . Bir çay bardağı kaynar suyu cezveye koyuyorum . Kaynarken içine bir çay kaşığı kimyon . Bir taşım kaynatıp alıyorum ocaktan . Ağız bezi tülbent içinde süzüp bardağa alıyorum içine de bir küp şeker atıyordum . Bundan 1-2 çay kaşığı veriyordum .
3. Ayda böyle olması beni de şüpheye düşürdü evet gazlı bir çocuk ama en başından beri ağlamayan sancısını kendi çeken çocuk çığlıklar içinde uyanıyor susmuyor. Hastaneye götürdüm gece acile gaz dediler en başını bilmedikleri için sanırım araştırma hastanesine götüreceğim. Dün dediğiniz gibi yaptım verdim. Gece sabaha karşı öğlen yine çığlık çığlık anlayamıyorum. Kendi gazını da çıkarırdı. Büyüdü derken yaşadığım şu
Son bir hafta o ağlıyor ben ağlıyorum

O ağlıyor ben ağlıyorum böyle değildi. Ağlamazdı hiç kesilmiyor ağlaması hıçkıra hıçkıra acı içinde ağlıyor. 3 aylık olduğunda bunu yaşamış olmama şaşırıyorum azalacak denilen şey bizde 3. Ayda Nirvana yaptı. Hiç susturamıyorum. Kaka yapsa bile rahatlamıyor. Dün kimyon bende verdim. Kalanı kendim içtim. Ama gece birde yine acılar içinde ağlama krizi. Sabaha karşı yine. Öğlen yine yani hiç bitmiyor. Arttı.
Belki başka bir sıkıntısı, ağrısı vardır. Bi doktoruna mı götürseniz.

X