Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Ovulasyon testini sipariş etmeden nolur nolmaz diye erken gebelik testi yaptım net negatif.Pozitife dönmeyeceğini biliyordum yine de yaptım testi.Bat 2-3 gün sonra.Kesin elendim gözüyle bakıyorum.Ovulasyon testine ne zaman başlamamız gerekiyor ve kaç tane yapmam gerekiyor?Sabahları mi yapacağım?Her gün ilk idrarla mi aynı saatte mi?Tecrübeli olanlar cevap verebilir mi?

pik 9 eylül çatlama 10 eylül
ilk testimi ne zamaan yapmalıyım kızlar
sat 24 ağustos
döngünün 27. günündeyim

Ovulasyon testini sipariş etmeden nolur nolmaz diye erken gebelik testi yaptım net negatif.Pozitife dönmeyeceğini biliyordum yine de yaptım testi.Bat 2-3 gün sonra.Kesin elendim gözüyle bakıyorum.Ovulasyon testine ne zaman başlamamız gerekiyor ve kaç tane yapmam gerekiyor?Sabahları mi yapacağım?Her gün ilk idrarla mi aynı saatte mi?Tecrübeli olanlar cevap verebilir mi?
Yinede gecikme olcak mı olmayacak mı onu beklesydin. Herkes erken öğrenmiyor gebeliğini zaten normalde de gecikmeden bir hafta sonda yapılır test.

Ovulasyon kullanımına gelince. Adetin biter bitmez başla, her zaman döngünün ortalarında yumurtlama olmayabiliyor, bu yüzden adetin bitince hemen başla. Gebelik testinin aksine ilk idrarla değil ikinci idrarla veya günün başka saatlerinde yapılır ovulasyon testi. Şöyle ki, sabah 8-10 öğle 13-16 akşam da 20 - 22 saatleri arasında bir tercih yap, daha sonra hergün testi aynı saatte yapmaya özen göster. Mutlaka testten önce en az iki saat sıvı alımını kes.

Test herzaman silik çıkar yumrtlama olduğu zaman t kısmı c kadar koyu olur, burda testi bırakmıyoruz, silikleşene kadar devam ediyoruz ki yumurtanın çatladığını öğrenmiş olasın.

Adet döngüsünün 10. Günü başlamak gerekiyor. Ben bu ay 14. Günü başladım çok ovulasyon testi harcamayayim diye kaçırdım. 🤭 Ama Ekim'de başlayacağım 10. Gününden itibaren. ❤️ her gün ilk idrarla değil gün içinde yapmak gerekiyor. Yapmadan bı iki saat önce sıvı almayı keserseniz daha iyi sonuç veriyor. Her gün aynı saatlerde yapmaya çalışın
pik 9 eylül çatlama 10 eylül
ilk testimi ne zamaan yapmalıyım kızlar
sat 24 ağustos
döngünün 27. günündeyim
Yumurtlama gördükten sonra 17. Gün en net ve kesin sonucu veriyor ❤️ eğer sabredebiliyorsaniz biraz daha sabredin 27 Eylül gibi yapın ❤️ yoksa yanlış negatif çıkabiliyor o da moral bozuyor 🥰

Ben elendim ama ekim grubu açılana kadar buralarda takılcaz galiba 😂

Bende ovulasyona başlayacagım ilk defa bu ay yarın döngünün 10.günü varmı benimle bu ay ovulasyona başlayan😬

Canım hep aynı saatte başlaman lazım ve sabah saatlerinde diye biliyorum
Her ay yumurtlama değişebiliyor
Benim sabit değil mesela
Adetin 9. Günüde yumurtladığım oldu 13. Günüde her ay değişirdi
Agrı oluyor bnde catladığı zaman
İki kere yaptım bi sabah bi akşam yapmıştım bn
Çünkü gün içinde belli bi saati olmuyor yumurtlamanın

Deli yaaa ağlamaaaa kıyamammmm🥹
Götüm ağrıyor zaten
Benim de pıtım kaşınıyor neysek azaldı biraz. Şu sirkeli suyu icat edenden Allah razı olsun. Nasıl ağlamıyım kocamı özledim mantar biter bikere birlikte oluruz sonra adetim gelir. Hep öyle oluyor benim ilişkiden sonra başlıyor😅

Benim de pıtım kaşınıyor neysek azaldı biraz. Şu sirkeli suyu icat edenden Allah razı olsun. Nasıl ağlamıyım kocamı özledim mantar biter bikere birlikte oluruz sonra adetim gelir. Hep öyle oluyor benim ilişkiden sonra başlıyor😅
Azaldı mı bari biraz? Nerden biliyon adet olacağını alla alla

X