2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Yok kız oyle yapma yazık doysun
ılımıs su ,sıcak su termosta ,mama yanyana benım 2 dakka da yapıyorum
Ama o sıra baya aglıyor tabi yapcak bir sey yok
Eşim evdeyse o hazırlıyor emme bştmeye yakın soyluyorum
Tamam bu gece hepsini bir tepsiye hazırladım başucuma koycam bakalım mıkırdanmaya başlayınca hazırlıcam emzirme bitince de veririm hemen

Oturamadıkları için oyalamak çoook zor sürekli kucakta gezmek istiyo yatınca ağlıyo hemen otursa önüne bişeyler koyup oyalardık

Kendi kendine sallanan salıncak tarzı vardı onda oturuyo max yarım saat o dediğinden de aldım 2 gün önce onda da öyle 20 dk sonra falan sıkılıyo
Benimki de kendi kendine asla durmuyor sürekli ilgi konuşma bir şeyler gösterme falan istiyor ama en azından kucakta olmaktan iyi kollarım koptu taşımaktan ya😅 böyle de konuşmaktan çenem yoruluyor ama olsun😀

Ay sormayın kollarım koptu. Doktor oturtma çalışmaları yap dedi. Kafasını konumlandırmayı öğrensin dedi. Bende yatarken ellerinden tutup kaldırıyorum en fazla 5 saniye tutuyorum. Kafasını kaldırmayı, dik tutmayı öğrensin diye. Sizde durumlar nasıl.

Ay sormayın kollarım koptu. Doktor oturtma çalışmaları yap dedi. Kafasını konumlandırmayı öğrensin dedi. Bende yatarken ellerinden tutup kaldırıyorum en fazla 5 saniye tutuyorum. Kafasını kaldırmayı, dik tutmayı öğrensin diye. Sizde durumlar nasıl.
Ben de yastıklarla başladım hahaha ay çok komik oluyor ya😂 hemen yana kaykılıyor

Bütün gun dısarda sesı cıkmadı evde de oturtmuyor etrafı ızletsem hep kucagımda

Ya kızlar az önce dert yaniyordum bende oyalansin yada uyusun diye almadığım şey kalmadı o yine ve yine sadece kucak istiyo yoruldum valla sonra suratına bakıyorum çok tatlı kızamıyorum da 🤣🤣

Kızlar merhaba 3 ay 5 günlük olduk. Bu hafta doktora gittik. Kan ilacına başladı. Tırnakları beyaz erken başlayalım dedi. Zaten son zamanlarda saçlrı çok dökülmeye başlamıştı. Sizde durumlar nasıl. Kendiniz için herhangi bir takviye alıyomusunuz. Ben tek olduğum için kendi 40 muayeneme gidememiştim hala da gidemedim. Birde sünnet konusunu söyledim erken yaptırmanı önermem dedi. Bir tane hocasının ismini söyledi unuttum şimdi X diyelim. “ X hocamız sünnetin sağlık açısından bi faydası olmadığını söylüyor” dedi.
Merhaba benim ki üç buçuk aylık salı günü kontrol de kan ilacına baslayacaz değerleri düşük dedi el ve ayakları bembeyaz benimkinin kendi adıma vitamin alıyorum regenesis max adı kalsiyum ve süt arttırıcı hap içiyorum bestlak damla kullanıyorum kan hapı alıyorum ama yorgunluktan bitiğim ben faydasını gördüğümü düşünmüyorum saçlarım çok dökülüyor bebeğimin saçları dökülmüyor 🤷🤷🤷

Merhaba benim ki üç buçuk aylık salı günü kontrol de kan ilacına baslayacaz değerleri düşük dedi el ve ayakları bembeyaz benimkinin kendi adıma vitamin alıyorum regenesis max adı kalsiyum ve süt arttırıcı hap içiyorum bestlak damla kullanıyorum kan hapı alıyorum ama yorgunluktan bitiğim ben faydasını gördüğümü düşünmüyorum saçlarım çok dökülüyor bebeğimin saçları dökülmüyor 🤷🤷🤷
Bana doktorum doğum sonrası için demir ilacı vermişti. Onu bitirdim. 40 muayeneme de gidemediğim için devam edip etmemeyi soramadım etmedim bende. Etmem gerekiyodu sanırım. Sanırım kan hapı bizdeki yorgunluğu toparlayacak kadar yeterli değil. Bizim evde yemek temizlik yapan bi yardımcıya ihtiyacımız var 😬

Ay kızlar ya, bana bir akıl verin. Başlık da açtım.
Ben haftada 2 gün işe başladım, kendi işim olunca, yarın gün gidiyorum. Annem yardım etse de yaşı var, bebek büyüdü zorlanıyor diye maddi olarak zorlasa da yatılı bakıcı ayarladık. Bu dönem biz sıkarız, bebeğe iyi bakılsın diye. Şu anda çok az kazanıyorum az çalışınca tabi de eşim hallederiz dedi. Türkmen birisi, şirketten buldum ama idare etmek çok zor. İlk günler çok iyidi, kızımla da iyi. İkinci hafta baya aksamalar başladı: Bezi mesela hep ben değiştirmişim, bez kutusunu hep ben dolduruyorum, temiz kıyafeti bitmiş yıkamamış, nevresimlerini ben değiştirdim. O oynatıyor, bir de uyutuyor. Uyutmada da gündüz kendi yatağına alıştırcaz, onu da tam istediğim gibi yapamadı daha. Evde sürekli odadsn çıksa bile klima açık. Cumartesi tek tshirt için çamaşır makinası çalıştırmış, bende dün kızdım ve pazar izinliyken böyle yapma, gerekirse çamaşır getir diye mesaj attım. Ay napcağımı şaşırdım, bana akıl verin. Değiştirme şansım var, daha 2 hafta oldu. Ben mi çok tepki veriyorum bilmiyorum. Eleştiriye kapalı birisi, hemen tepki veriyor, savunmaya geçiyor.

Ay kızlar ya, bana bir akıl verin. Başlık da açtım.
Ben haftada 2 gün işe başladım, kendi işim olunca, yarın gün gidiyorum. Annem yardım etse de yaşı var, bebek büyüdü zorlanıyor diye maddi olarak zorlasa da yatılı bakıcı ayarladık. Bu dönem biz sıkarız, bebeğe iyi bakılsın diye. Şu anda çok az kazanıyorum az çalışınca tabi de eşim hallederiz dedi. Türkmen birisi, şirketten buldum ama idare etmek çok zor. İlk günler çok iyidi, kızımla da iyi. İkinci hafta baya aksamalar başladı: Bezi mesela hep ben değiştirmişim, bez kutusunu hep ben dolduruyorum, temiz kıyafeti bitmiş yıkamamış, nevresimlerini ben değiştirdim. O oynatıyor, bir de uyutuyor. Uyutmada da gündüz kendi yatağına alıştırcaz, onu da tam istediğim gibi yapamadı daha. Evde sürekli odadsn çıksa bile klima açık. Cumartesi tek tshirt için çamaşır makinası çalıştırmış, bende dün kızdım ve pazar izinliyken böyle yapma, gerekirse çamaşır getir diye mesaj attım. Ay napcağımı şaşırdım, bana akıl verin. Değiştirme şansım var, daha 2 hafta oldu. Ben mi çok tepki veriyorum bilmiyorum. Eleştiriye kapalı birisi, hemen tepki veriyor, savunmaya geçiyor.
Bence değilştir sürekli negatif ama şunu bilerek değiştir: asla %100 sen veya annen gibi kimse ilgilenemez mutlaka 1-2 falso olur, ama bunda birsürü var her gün onun savunmalarıyla mı uğraşacaksın. Bi de bugün normal ev hayatıyla alakalı seni dinlemeyen yarın çocukla alakalı da dinlemez kafasına göre takılır

Aynen canım yardımcı olan eş çok önemli malesef ben o konuda şanslı değilim bir de sekiz yasinda oğlum var, yatağa her girdiğimde her yerim zonkluyor...Emzirdigin sürece kalsiyum al Dr dedi bana da vitamin al da dedi
Bana doktorum doğum sonrası için demir ilacı vermişti. Onu bitirdim. 40 muayeneme de gidemediğim için devam edip etmemeyi soramadım etmedim bende. Etmem gerekiyodu sanırım. Sanırım kan hapı bizdeki yorgunluğu toparlayacak kadar yeterli değil. Bizim evde yemek temizlik yapan bi yardımcıya ihtiyacımız var 😬

Kızlar bısj sorcam. Benım bebiş gece uykusunda sürekli elleri ve ayaklrı aşırı hareketli yani beni uyutmayacak kadar hareketli düşünün. Gözleri kapalı ama sanki uyanık gibi hareket ediyor kendini yan döndürüp kıpırdamalar filan. Gece sabaha kadar saatte bir kalkıp emzirdim 3-4 dk emdi yeniden koydum kıpırdamalar aynı sekılde. Sıcaktan mı acaba bilemedim ya. Sizde var mı bu tarz bir durum ?

Kızlar bısj sorcam. Benım bebiş gece uykusunda sürekli elleri ve ayaklrı aşırı hareketli yani beni uyutmayacak kadar hareketli düşünün. Gözleri kapalı ama sanki uyanık gibi hareket ediyor kendini yan döndürüp kıpırdamalar filan. Gece sabaha kadar saatte bir kalkıp emzirdim 3-4 dk emdi yeniden koydum kıpırdamalar aynı sekılde. Sıcaktan mı acaba bilemedim ya. Sizde var mı bu tarz bir durum ?
Aynısı var ve asla nedenini çözemedim

X