2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar sorum var. Saglık ocağı 2. Ay verem aşısı vs ıcın yarın gelebilirsiniz dedi 20 bebek sayısı toplanmaş. Yarın gitmesem çarşamba gitsem oluyor mu? Yoksa gitmek zorunda mıyım o gün?

Kızlar sorum var. Saglık ocağı 2. Ay verem aşısı vs ıcın yarın gelebilirsiniz dedi 20 bebek sayısı toplanmaş. Yarın gitmesem çarşamba gitsem oluyor mu? Yoksa gitmek zorunda mıyım o gün?
3.aya girmeden verem aşısını yaptırmak gerekiyormıuş yoksa sağlık ocaklarında yapılmıyormuş önce verem dispanserde test yapıp ona göre aşı yapıyorlarmış. Aşı açılacaksa kaçırmayın bence, üçüncü aydan önce başka aşı açmazlarsa bebiş çok zorlanır. Aşı açılınca Aynı gün uygulanması gerekiyordur bence

Ay sormayın kollarım koptu. Doktor oturtma çalışmaları yap dedi. Kafasını konumlandırmayı öğrensin dedi. Bende yatarken ellerinden tutup kaldırıyorum en fazla 5 saniye tutuyorum. Kafasını kaldırmayı, dik tutmayı öğrensin diye. Sizde durumlar nasıl.
Acaba neye göre çalışma yap diyolar 3.aydan itibaren başlayabiliyor mu🙄

Gitmeniz gerekir. Her zaman ellerinde olmuyo bu aşı diye biliyorum. Sanırım özel koşullarda saklanan bi aşı. Ogün sağlık ocağına geliyor. Çarşamba gittiğinizde olmaz muhtemelen.

Bugün tam üç aylık, benimki yatağının eğriliğinden güç alarak döndürüyor kendini bir kaç kez döndü benimki de
Anladım hayırlısı olsun benımkı 3 bucuk ay ama 3 hafta erken dogdu ona yorarım dönmezse napalım:)

Ay kızlar ya, bana bir akıl verin. Başlık da açtım.
Ben haftada 2 gün işe başladım, kendi işim olunca, yarın gün gidiyorum. Annem yardım etse de yaşı var, bebek büyüdü zorlanıyor diye maddi olarak zorlasa da yatılı bakıcı ayarladık. Bu dönem biz sıkarız, bebeğe iyi bakılsın diye. Şu anda çok az kazanıyorum az çalışınca tabi de eşim hallederiz dedi. Türkmen birisi, şirketten buldum ama idare etmek çok zor. İlk günler çok iyidi, kızımla da iyi. İkinci hafta baya aksamalar başladı: Bezi mesela hep ben değiştirmişim, bez kutusunu hep ben dolduruyorum, temiz kıyafeti bitmiş yıkamamış, nevresimlerini ben değiştirdim. O oynatıyor, bir de uyutuyor. Uyutmada da gündüz kendi yatağına alıştırcaz, onu da tam istediğim gibi yapamadı daha. Evde sürekli odadsn çıksa bile klima açık. Cumartesi tek tshirt için çamaşır makinası çalıştırmış, bende dün kızdım ve pazar izinliyken böyle yapma, gerekirse çamaşır getir diye mesaj attım. Ay napcağımı şaşırdım, bana akıl verin. Değiştirme şansım var, daha 2 hafta oldu. Ben mi çok tepki veriyorum bilmiyorum. Eleştiriye kapalı birisi, hemen tepki veriyor, savunmaya geçiyor.
Naptın bi karara varabildin mi ? Bakıcı hakkında çok bilgim yok. O sebeple yorumsuz kaldım. Ama çok memnun kalmadıysan işin başında yol ver gitsin. Başka alternatifin varsa tabi

Ben bakıcı tutunca ucretsiz bitince bebeğime guzel baksın yeter kafasında olurum galıba geri kalanları ben yaparım ama sizinki yatılıymıs farklı tabiki
P Pumpkin04

Kızlar çaresizim Ya ben uyutamıyorum çocuğumu uyku saatleri gelince ağlıyor mızmızlanıyor ne yapacağımı bilmiyorum yorgunum perişanım. Ağlıyorum sürekli sinirliyim gerginim. Atamıyorum üstümden. Çocuk uyku saatine geçeceği zaman ben benden gidiyorum. Bebekliğinden beri uykuya geçerken ağlıyor. Evet gazlı bir çocuk ama ayak çekme falanda yok 5 te başlıyor. Mızmız ağlama sürekli böyle ne olur bir çaresi var mı ne ayakta sallamaya geliyor ne beşikte ne kucağa alınca duruyor. Ağırlaştı sırtım belim kopuyor kucakta yapamıyorum. İçim hep sıkılıyor daralıyorum. Bakamıyor muyum derdi ne geçecek mi dayanamıyorum

Kızlar çaresizim Ya ben uyutamıyorum çocuğumu uyku saatleri gelince ağlıyor mızmızlanıyor ne yapacağımı bilmiyorum yorgunum perişanım. Ağlıyorum sürekli sinirliyim gerginim. Atamıyorum üstümden. Çocuk uyku saatine geçeceği zaman ben benden gidiyorum. Bebekliğinden beri uykuya geçerken ağlıyor. Evet gazlı bir çocuk ama ayak çekme falanda yok 5 te başlıyor. Mızmız ağlama sürekli böyle ne olur bir çaresi var mı ne ayakta sallamaya geliyor ne beşikte ne kucağa alınca duruyor. Ağırlaştı sırtım belim kopuyor kucakta yapamıyorum. İçim hep sıkılıyor daralıyorum. Bakamıyor muyum derdi ne geçecek mi dayanamıyorum
Ben de uyutamıyordum hala da direniyor, malesef kucağımda, ağzına tepiyorum emziğini sağ sol yapa yapa yürüye ağlaya uyutuyorum sabır istiyor cidden. Ama en en en önemli şey benimki max 1buçuk saat uyanık duruyor şuan bi tane uykusu kaçsa 2.ye daha zor dalıyor yani gittikçe zorlaşıyor, zorla da olsa illa uyutmak şart cidden zor bir şey ama

Menenjit aşılarını yaptıran var mı kızlar? Doktorlarınız ne öneriyor
Benimki kolik bebekti ve reflüsü var yeni yeni kendine geldi, bugün 3. Ay randevumuz vardı doktor 2 hafta sonra kontrol randevusunda yapalım dedi, ateş ve huzursuzluk yapabilir bu 2 hafta biraz tadını çıkarın dedi😂 sonra sünnet falan da düşünüyorum bakalım zor bi dönem beni bekliyorrr

Ben de uyutamıyordum hala da direniyor, malesef kucağımda, ağzına tepiyorum emziğini sağ sol yapa yapa yürüye ağlaya uyutuyorum sabır istiyor cidden. Ama en en en önemli şey benimki max 1buçuk saat uyanık duruyor şuan bi tane uykusu kaçsa 2.ye daha zor dalıyor yani gittikçe zorlaşıyor, zorla da olsa illa uyutmak şart cidden zor bir şey ama
Emzik almıyor benim öyle canı istediği zaman alıyor atıyor tekrar keşke alsa uykuya daha kolay geçer. Buğün ayağıma alayım salayım dedim kıyameti kopardı. Ki ben sallamam diyen biriydim. Rabbim işte çaresiz kalınca neler yaptırıyor. Benim de 1 buçuk saat uyanık kalıyor Hatta bazen uyanıyor yine mızmız oluyor sanki uykusu var gibi. Kucağıma alırsam bitiyorum zateh artık onda da yatma pozisyonuna gelmiyor. Emzik atıyor ağlıyor bağırıyor kızarıyor. Dediğiniz gibi unutmadan bir uykusun atlayım eyvah yani. Bi de böyle bir çocukla dışarı çıktığınızı düşünün kardeşimin evine bebeğine hayırlı olsuna zor gittim duramadan eve geldik çok üzüldüm. Yani benim bebem mi böyle dedim. İnşallah düzelirler. Şöyle koyduğumuzda uyuyacakları günleri görelim

Benimki kolik bebekti ve reflüsü var yeni yeni kendine geldi, bugün 3. Ay randevumuz vardı doktor 2 hafta sonra kontrol randevusunda yapalım dedi, ateş ve huzursuzluk yapabilir bu 2 hafta biraz tadını çıkarın dedi😂 sonra sünnet falan da düşünüyorum bakalım zor bi dönem beni bekliyorrr
Bexsero be menveo mu yaptıracaksınız ? İkisini birden

X