2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Yüz üstü nasıl yatırıyoesun? Ben kucakta uyutup beeremedim, hep koyarken uyanıyoe.
Benim derdim de asla sirtustu yatiramamk. Sanırım bunu da acil çözmem gereken şeylerden biri olduğunu itiraf etmeliyim. Önceden yoktu vu biz alıştırmak sanırım. Gazini iyi çıkarıyor uzun uyuyor diye. Şimdi asla yuzustu bebek arabasında bile irkiliyor kızlar ne yapmam lazım yaa

Benim derdim de asla sirtustu yatiramamk. Sanırım bunu da acil çözmem gereken şeylerden biri olduğunu itiraf etmeliyim. Önceden yoktu vu biz alıştırmak sanırım. Gazini iyi çıkarıyor uzun uyuyor diye. Şimdi asla yuzustu bebek arabasında bile irkiliyor kızlar ne yapmam lazım yaa
Bizde de aynı problem var . Alerjiye bağlı reflüsü olduğu için sürekli yüzüstü yatırıyorduk daha rahat ediyor uzun uyuyor diye. Böyle olunca da sırtüstü yatmayı sevmiyor sanki. Bizde ne yapacağımızı şaşırdık. Geceleri iyice dalınca çevirelim diyoruz çevirince yarım saate irkilerek yada ikinarak uyanıyor ve uykuya geri dönmüyor

Bizde de aynı problem var . Alerjiye bağlı reflüsü olduğu için sürekli yüzüstü yatırıyorduk daha rahat ediyor uzun uyuyor diye. Böyle olunca da sırtüstü yatmayı sevmiyor sanki. Bizde ne yapacağımızı şaşırdık. Geceleri iyice dalınca çevirelim diyoruz çevirince yarım saate irkilerek yada ikinarak uyanıyor ve uykuya geri dönmüyor
Rahat nefes alamiyorlarmis acaba kendi kendin3 dönmeye basladigi zamana mı birakmaliyim

Rahat nefes alamiyorlarmis acaba kendi kendin3 dönmeye basladigi zamana mı birakmaliyim
Yüzüstü uyumayı mı? Ben bazen gündüzleri yan yatırmaya çalışıyorum yarım saat uyuyup uyanıyor o yüzden her uykusunda değil ama bir iki uykusunu öyle yapmaya çalışıyorum alıştırayim diye. Sonra yavaş yavaş sırtüstü uyutmaya çalıştıracagım ama bazı bebekler yüzüstü uyumayı severmiş daharl rahat edermiş belki de sürekli gözetimle böyle sevdiğini kabullenip önlem almak gerekiyor sadece bilemiyorum ama bu konu benimde çok canımı sıkıyor 🥺 zaten bebek arabası yada araba vs sevmiyo hiç uykuya dalamiyor oralarda

Kızlar selamm. Bebisleriniz babasında duruyor mu yani ağladığında sakinleşiyor mu yada babası uyutabiliyor muu? Bizde sadece benimle omzumda uyuyor babasında uyumuyor. Çoğu zamanda sadece bende sakinlesiyor merak ediyorum

Kızlar selamm. Bebisleriniz babasında duruyor mu yani ağladığında sakinleşiyor mu yada babası uyutabiliyor muu? Bizde sadece benimle omzumda uyuyor babasında uyumuyor. Çoğu zamanda sadece bende sakinlesiyor merak ediyorum
Hayır durmuyor, sakinleşmiyor en fazla 15 dk sonra annesiiiiii seni istiyor diye geliyor hoppp kucağımda 🥺

Menenjit aşısı için de araştırmalarım sonucu şöyle bi kanaate vardım ..

Ne kadar erken yapılırsa o kadar çok doz oluyor . Biri 1 yaşında diğeri 2 yaşında yapılırsa tek doz yeterli oluyormuş ama o zamana kadar da bebek korunmasız kalıyor .

Ama ücretli bi aşı , gücü yetmeyip yaptırmayan ve aşı karşıtlarının olduğu yerde geç yaptırmanın zararı olmayacağına karar verdim . Kimseui etkilemek istemem ama tek doz yaptırmak varken 3 doz 3 doz toplam 6 aşı yapılacak . Bu aşılara neredeyse 12 bin liraya yakın bi ücret gidecek hiç gerek görmedim . Ağlayacak defalarca . Birer doz yaptırım 1 ve 2 yaşında korursa korur. Ama rotadan çok korktuğum icin onu yaptırdım 3. Ay kontrolünde

Bu arada menemjitin de iki tipi var ülkemizde en çok görülen tipinin aşısı 1 yaşında tek doz yapılabilen . Az görülen 2 yaşında yapılabiliyor tek doz olarak . Kararsız kalırsanız belki yardımcı olur 🙏 kimseyi etkilemek istemem , sonuçta geç yaptırınca çocuk o 1 senede korumasız kalıyor ama kâr zarar dengesi olarak düşününce o kadar doz yaptırmak hoş gelmedi .

Bugun hıc uyumadı hala uyumuyor 3 bucuk aylık olcak bu 4. Ay atagı degıldır umarım

Hayır kendımden gectım bebeme yazık:KK43:

Benimki duruyor, sakinleşiyor, uyuyor. Emzik deneyebilir babası. İlk başta bez değiştirerek başlayabilir ya da oyun oynayarak. Benim kızım da omuzda uyuyor. İlk ay eşim yapamadı, sonra deneye deneye öğrendi. Zaten bende acemiydim o vakit. Alıştılar artık.

Benımki babasında daha cok sakinleşiyo ve uyuyo. Hatta cogu zaman ben bennı sadece meme olarak görüyor diyorum. en basından beri eşim uyutma, alt değiştirme vs yaptığı ıcın alıştı muhtemelen. Sizde o bağı oluşturmaya bir yerden baslayın bence yoksa sadece sizde cok zor olur

Kulaktan ates ölçeri olan var mı?
Hangi marka memnun musunuz?

Bu koltuk altı ölçer bi saatte anca ölçüyor cocuk durmuyor

Hızlıca ölçüyor mu kulaktan ölçen?

Bunun diş çıkarması ne var
Ateşi çıktı mı dıye ugrascam yıllarca

Bu koltukaltından ölçenle durmaz benımkı lazm mecbur of cok pahalı her sey bıktım
Biz Braunun kulaktan ölçerini aldık çabuk ölçüyor rahatsız da etmiyor uyurken bile ölçülebiliyor tavsiye ederim

Benimki duruyor, sakinleşiyor, uyuyor. Emzik deneyebilir babası. İlk başta bez değiştirerek başlayabilir ya da oyun oynayarak. Benim kızım da omuzda uyuyor. İlk ay eşim yapamadı, sonra deneye deneye öğrendi. Zaten bende acemiydim o vakit. Alıştılar artık.
En baştan beri eşim her şeye dahil oldu alt değiştirme oyun besleme gezdirme gaz çıkarma ama sakinlesme zamanında bende sakinleşiyor ve benimle uyuyor sadece. Eşim geç geliyor işten çok az vakit kalıyor o yüzden olabilir sanırım

Ay emzirmek ne kadar kolaymış ya gece çıkar memeni doyur. sütüm azaldığından beri gündüz ek takviye veriyordum ama gece nasıl hazır tutcaz yanımızda biz onu😭 cocuk emiyor doymuyor anlıyorum savaş veriyor çünkü ama onu bırakıp gidip hazırlasam çığlık çığlığa ağlar. En son boş memeyi eme eme uyuyor herhalde yazık😭

Ay emzirmek ne kadar kolaymış ya gece çıkar memeni doyur. sütüm azaldığından beri gündüz ek takviye veriyordum ama gece nasıl hazır tutcaz yanımızda biz onu😭 cocuk emiyor doymuyor anlıyorum savaş veriyor çünkü ama onu bırakıp gidip hazırlasam çığlık çığlığa ağlar. En son boş memeyi eme eme uyuyor herhalde yazık😭
Ben termos aldim canim suyu hazir tutuyorum mamasini hazirlamak icin kaynatiyorum dolduruyorum ılık bi sekilde. Başedemiyorum keşke cok fazla sütüm olsaydida surekli emzirseydim. Su hazir olunca mama hizlica hazir oluyo valla kosturmaca gece bile bitmiyor Sende emzirmeye baslamadan kalk mamasini hazirla yaninda hazir dursun biberonla veriyosan biberon vs. Emzirdikten sonra direkt agzina tikiyorum ben 😀 hem hiç gozunu acmadan uykuya gecmis oluyo.

Kulaktan ates ölçeri olan var mı?
Hangi marka memnun musunuz?

Bu koltuk altı ölçer bi saatte anca ölçüyor cocuk durmuyor

Hızlıca ölçüyor mu kulaktan ölçen?

Bunun diş çıkarması ne var
Ateşi çıktı mı dıye ugrascam yıllarca

Bu koltukaltından ölçenle durmaz benımkı lazm mecbur of cok pahalı her sey bıktım
Bende braun var kulaktan ölçen. Çok memnunum. Hemen ölçüyor. Koltuk altı ölçer zor değil mi. İlerde zor olur. Herzaman kullanacaz diye iyisini aldım. Hasta olmasınlar Allah korusunda çok lazım olacak.

Kızlar merhaba 3 ay 5 günlük olduk. Bu hafta doktora gittik. Kan ilacına başladı. Tırnakları beyaz erken başlayalım dedi. Zaten son zamanlarda saçlrı çok dökülmeye başlamıştı. Sizde durumlar nasıl. Kendiniz için herhangi bir takviye alıyomusunuz. Ben tek olduğum için kendi 40 muayeneme gidememiştim hala da gidemedim. Birde sünnet konusunu söyledim erken yaptırmanı önermem dedi. Bir tane hocasının ismini söyledi unuttum şimdi X diyelim. “ X hocamız sünnetin sağlık açısından bi faydası olmadığını söylüyor” dedi.

Yok kız oyle yapma yazık doysun
ılımıs su ,sıcak su termosta ,mama yanyana benım 2 dakka da yapıyorum
Ama o sıra baya aglıyor tabi yapcak bir sey yok
Eşim evdeyse o hazırlıyor emme bştmeye yakın soyluyorum

X