2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben emziriyorum ama emzirince de sürekli şu huzursuzluk var: acaba sütüm yetiyor mu? Her emzirmemde aynı düşünce sürekli içim içimi yiyor, yani beslenme konusunda kafa rahatlığı diye bir şey yok inan ki..

Ben emziriyorum ama emzirince de sürekli şu huzursuzluk var: acaba sütüm yetiyor mu? Her emzirmemde aynı düşünce sürekli içim içimi yiyor, yani beslenme konusunda kafa rahatlığı diye bir şey yok inan ki..
Çok çok haklısın. O konu o kadar hassas ki insanı yiyip bitiriyor. Her ağlamada acaba yeteri kadar süt gitmedi mi emmedi mi düşüncesi aslında her türlüsü zor Allah’ta dağına göre kar veriyor işte. Bazıları sütü olur emzirmez. Kimisinden süt gelmez. Kimi bebekte memeyi almaz falan falan. Annelik güzel ama çok zorlu sana da sabır diliyorum.

Kan ilacı kaçıncı ayda veriliyor. Aile hekimi bize 2. Ayda kullanmaya başla dedi. Çocuk doktorumuz 4. Ayda dedi birde kabızlık var kullansak beter oluruz

Sezaryen mi normal doğum mu sizin 6 aydan önce yürüyüş harici spor yapma dedi bana doktor bisikleti sordum olmaz demişti. Ben de mi başlasam acaba eliptik güzel zayıflatıyor
Sezeryan benim ben doktora sormadim hic bugun kontrole gittim rahim cok guzel dedi. Yasak olsa soylerdi heralde ya

Evet bıraktım ama şöyle mamayı da aynı anda değiştirdiğim için şuan anlamakta güçlük çekiyorum. Çocuğuma bi sabit mama bulamadım. Şuan takip ediyorum mutlaka yazacağım.
Ben hipp organic combiotic kullaniyodum. Kabizlik ve gaz sorunu vardi kolik bebek sandik. Aptamil conformil aldik ( sadece eczanede satiliyor) aptamil kolik bebekler kabizlik sorunu olan bebekler icin üretmiş. Baktik sorun devam ediyor. Tekrar hippe döndük sorun gaz damlalarindaymis hepsini birakinca hipple guzel gidiyoruz.

Sizin bebekler sabah kaçta uyanıyır? Benim kız gece uyusa da sabah 3 gibi uyanıyır, 4,30’da ancak yatırıyorum, ondan sonra 5.30’da uyanıyor. Uyusa 7’ye kadar süper olcak, o kısa uyku bitiriyor beni.

Kızlar ilave mama verenler günde toplam kaç ölçek mama veriyorsunuz
Benim mama ayarı iyice artmaya başladı çünkü emmiyor artık meme reddi yapıyor ağlıyor göğüslerim eskisi gibi dolmuyor ben de her seferinde 120 cc veriyorum sabah öğle ikindi akşam bugün toplam 16 ölçek içti
Mama için öyle bir algı yaratmışlar ki sanki benzin veriyormuşum gibi hissediyorum çocuğuma

Şuna bizde aynısını yaptık. Conformilde de gaz devam etti. Mama çözünmüyor keyifle içmiyor ve yaramıyordu. Madem gaz sorununu çözmedi dedim bende tekrar hipp e döndüm. Sizin gibi deneyeceğiz bakalım umarım çözüme kavuşur gaz sorunu ve kabızlık

Benim de en büyük hayalimdi emzirmek o yüzden emdiği sıralar bol foto ve video çektim içime doğmuş gibi sağlık olsun canım benim

Yok hiç öyle düşünme benim oğlum hiç anne sütü alamadı sağlıklı çok şükür rabbim neyi nasip ediyorsa onu yaşıyoruz benim bebeğime üç saatte bir 90 CC veriyorum ben üç ölçek yani gunluk 25-30 ölçeği buluyor yapacak bir şey yok meme reddi yaşıyorum çünkü

Ayy bütün gece kucağımda uyudu. Ne zaman bitecek bu kucakta uyuma dönemi. Emerek uyuyor. Koyunca uyanıyor. Perişan oldum. 3.ayda biter deyin, yatağına koyunca uyur deyin nolur. Ufukta ışık var mı ?

Rota aşısı yaptıran var mı? Ben haftaya yaptırcam, 12 haftalık benim kız.
Yaptırdım ben canım benim yiğenim aşı zamanını kaçırmıştı babamın vefatına denk gelmişti 1 ay kanlı ishal oldu çok zor atlattı çocuğum kurudu kaldı o yüzden ben yaptırdım hemde 2. Ay aşılarının olduğu gün doktorumuz sıkıntı olmaz yaptır demişti çok az ateşlendi o gece 39a yükseldi iç ateşi buydu sonra biraz calpol ile toparladık bence kesinlikle yaptır

Sizin bebekler sabah kaçta uyanıyır? Benim kız gece uyusa da sabah 3 gibi uyanıyır, 4,30’da ancak yatırıyorum, ondan sonra 5.30’da uyanıyor. Uyusa 7’ye kadar süper olcak, o kısa uyku bitiriyor beni.
Gazı olmasa çok güzel uyuyacak ama mama yediği için gazdan kıvranıyor. Gece 1 gibi uyanır sonra 3 veya 4 gibi keyfine göre uyanır. Sonra uyumaz bazen uyuyor ama son kalktığı saatte inanılmaz gaz sancısı başlıyor. Saatlerce kıvranıyor. Bazen çığlık atıyor. Ayaklarını çekiyor, ıkınıyor. Elimden birşey gelmiyor.

Bebemin gözleri aşırı çapaklanmaya başladı 3 gündür bugün de içleri kızarmış hep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…