2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Sallanan ya da kademeli ana kucağı diye geçiyor en pahalısı babyjörn ama gerek yok bence , merfbaby de var bi tık uygun. Ben bu mamma olanı tercih ettim kumaş tercihini pahalı olanı seçtim ama sorun olacağını sanmam diğerinde de en kötü bi Müslin serersiniz terleme olursa

Ve tüm gaz damlalarındansa en büyük yararı kimyondan gördüm . Başta çok karşıydım ama damlaların içinde ne olduğunu bilmiyoruz en azından bunun içinde sadece kimyon ve şeker var . cezvede 1 çay bardağı kaynayan suya 1 çay kaşığı kimyon atıyoruz . Türk kahvesi gibi bir taşım kaynatıp hemen alıyoruz . Ağız bezi tülbent gibi bişeyle süzüp tekrar bardağa boşaltın 1 küp şeker atiyordum ben karıştırıp soğuyunca bebeğe bir çay kaşığı veriyordum eğer bebek birkaç gün tepki vermemişse olumsuz anlamda gazlıysa hala 2 cay kaşığı da verilebilir. Geri kalanı sa siz içebilirsiniz .

Ben hala sabah akşam sıcak suya kimyon atıp içiyorum … benim bile gazımı çıkarıyor sütten de bebeğe geçiyor yine … deneyinnnn her türlü kimyasal ilaç gaz damlasından iyidir

+ en gazlı akşamlarda hemen bi kova su hazırlardım termometreyle bakıyordum 35-36-37 derecelerde şimdi hava sıcak odayı bile ısıtmaya gerek yok . Dayanabileceig sıcaklığa getirip zıbını yukarı kıvırıp daldırıyordum içine . Hem hoşlarına gidiyor hem ağladıklarını unutuyorlar o anda hem bacaklarını hareket ettiriyor hem sıcak su etkisiyle iyi geliyor bundan da çok fayda gördük. On dk falan tutuyordum ikimizde sıkılana kadar . Sonra genelde uyuyordu .Kolik bebeklere bile bunu öneriyorlar

Oyy cnm benzer şeyler yaşamışız geçmiş olsun sağlıklı olsunlar da benim ki de sekiz gün yoğun bakımda kaldı yavaş akışlı bibeon almama rağmen kabul etmiyor karanlık odada bazen aliyor sütü sagdigimda az çıkıyor onu da sürekli yapamıyorum olduğu kadar meme reddi yaşadığım için sütüm artmıyor damla ve tablet kullanıyorum ama o emmedigi için artmıyor sağlık olsun oğlum hiç emmedi onda sütüm yoktu kızımda sütüm var ama reddediyor olduğu kadar

Biz de artık bunda oturtmaya geçtik ben de çok rahat ettim

Bende bunu bir heves aldım hiç durmadı içinde benim aldığımın kumaşı falan çok sertti ondan mı sevmedi acaba ya

Hepimiz istiyoruz ki anne sütüyle büyüsün. Mama almasın öyle bi algı istemesekte yerleşmiş bizlere de. Emmiyosa sağ ver. Günde 1 kez bile anne sütü alsa olur. Sütün yoksada yapılacak bişey yok. Önemli olan sağlıklı olmaları. Zaten ek gıdaya geçince en sağlıklı şeyleri yedirircez hepimiz. Kendimizi çok kasıyoruz, bunaltıyoruz. Bende kendime yapıyorum. Ama bence mama vermek rahatlık aslında.

Bebeğe sütün yetmediğini nasıl anlıyorsunuz ya da sütünüzün azaldığını? Doymayıp ağlıyor mu emzirirken
Memeyi alıp hemen geri bırakıyosa vurmaya, kavga etmeye başlıyosa anlıyorum ki süt bitmiş ve karnı aç. Genelde ozamanlarda mama veriyorum. Bazen 90 bazen 120 cc yi bitiriyor. Diyorum ki çocuğum açmış.

Bugün instagramda gördüm bunu. Biri paylaşmış. Altındaki yorumlara baktım. Çok uzun süre bunda yatırınca kafa şeklinde yamukluklar oluşuyormuş. Öyle yorum yazanlar vardı. Çok uzun süre bırakmamak gerek.

Merhaba kimyonu nasil verdiniz acaba bebege

Kızlar bebisim 29 günlük yarin yeni doğan polikilinigine götürmem lazım devletteki doktor bayramdan sonra getir dedi sarılık için perşembe getir dedi fakat herkes 9 gun tatil diyor acaba yarin doktorlar var mi bilgisi olan

Bende bunu bir heves aldım hiç durmadı içinde benim aldığımın kumaşı falan çok sertti ondan mı sevmedi acaba ya
Evet benimki de kumaşı sert olan vardı kafası yan demirlere vuruyodu şimdi bi arkadaşımdan babybjörn geldi onu çok sevdi

Evet benimki de kumaşı sert olan vardı kafası yan demirlere vuruyodu şimdi bi arkadaşımdan babybjörn geldi onu çok sevdi
Galiba mama marka da aynı tip yani biraz bol olması lazım çocuk içine hafif gömülmesi lazım sanırım

Merhaba kimyonu nasil verdiniz acaba bebege
Bir fincana yakin kaynamış suya 1 cay kasigi silme kimyon koyuyorum soguyunca kimyon dibe çöküyor ben şurup siringalari oluyo ya onunla 1 cay kasigi belki 1bucuk cay kasigi kadar cekip kizima veriyorum. Sabah aksam veriyorum ben. Doktorumuzda oyle onermisti.
Bu arada hergun yenisini demliyorum kalan kimyonlu suyu kendim içiyorum. Sütümden gaz gecmesin diye.

Şuan ki ruh halimle yazdıkların öyle iyi geldi ki teşekkür ederim. Bu sabah biraz sinir patlaması yaşadım bebeğime yetemiyorum beni annesi gibi görmeyecek ona bakamıyorum emmiyor diye. Mutlu bebek olması gerekirken onu da mahvediyorum. Kendimi topLamam gerekiyor bir an önce. Sanki biberon alınca bana ihtiyacı yokmuş hissi beni bitiriyor. Bundan kurtulmam lazım bir an önce

Doktoruna sorarak bi dene istersen canım baya rahatlatanları var çünkü. Artık tahmini çözmeye çalışıyoruz zamanla daha iyi anlıcaz heralde dillerinden
İnşallah canım tekrar danışayım bugün sabah yine çığlık çığlığa uyandı. Uykusu var deli gibi gözünü açamıyor ama ne sancılar çekti tam 3 saat boyunca anca uyuttum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…