2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Oyy cnm benzer şeyler yaşamışız geçmiş olsun sağlıklı olsunlar da ♥️ 🧿 🙏 benim ki de sekiz gün yoğun bakımda kaldı yavaş akışlı bibeon almama rağmen kabul etmiyor karanlık odada bazen aliyor sütü sagdigimda az çıkıyor onu da sürekli yapamıyorum olduğu kadar meme reddi yaşadığım için sütüm artmıyor damla ve tablet kullanıyorum ama o emmedigi için artmıyor sağlık olsun oğlum hiç emmedi onda sütüm yoktu kızımda sütüm var ama reddediyor olduğu kadar 🙏🙏🙏
Annelik zor değilde bu şekilde verilen savaş zor. Çünkü bebeğine yetmeye çalışıyorsun. Aslında yetiyorsun ama tatmin etmiyor seni. En azından benim için böyle. Emzirme konusunu bir rafa kaldırsam bebeğime odaklanacağım ama elimde olmadan kendimi tekrar tekrar yıpratıyorum. Sende zorlanmışsın çokça yalnız değiliz bu konularda ama tek gibi hissediyorum bazen sanki herkes emziriyor. Sadece annelik duygusunu o şekilde yaşayacağımı düşündüm hep. Keşke emseydi ama sağlık olsun emzirenler çok şanslı kıymet bilsinler ve onları çok kıskandığımı da bilsinler☺️

Hepimiz istiyoruz ki anne sütüyle büyüsün. Mama almasın öyle bi algı istemesekte yerleşmiş bizlere de. Emmiyosa sağ ver. Günde 1 kez bile anne sütü alsa olur. Sütün yoksada yapılacak bişey yok. Önemli olan sağlıklı olmaları. Zaten ek gıdaya geçince en sağlıklı şeyleri yedirircez hepimiz. Kendimizi çok kasıyoruz, bunaltıyoruz. Bende kendime yapıyorum. Ama bence mama vermek rahatlık aslında.
Şu platform olmasa içimi hiç birşey rahatlatmayacak gerçekten paylaşımlar öyle kıymetli öyle güzel ki. Yalnız olmadığını bilmek neden bilmiyorum ama insanı rahatlatıyor. Mama vermek gerçekten çok rahat ama ağladığı an memeyi ağzına vermek İnan mutfağa gidip mama hazırlamaktan daha kolay benim ki emse sanırım sürekli uyurdu şimdi dehşet huzursuz

Şuan ki ruh halimle yazdıkların öyle iyi geldi ki teşekkür ederim. Bu sabah biraz sinir patlaması yaşadım bebeğime yetemiyorum beni annesi gibi görmeyecek ona bakamıyorum emmiyor diye. Mutlu bebek olması gerekirken onu da mahvediyorum. Kendimi topLamam gerekiyor bir an önce. Sanki biberon alınca bana ihtiyacı yokmuş hissi beni bitiriyor. Bundan kurtulmam lazım bir an önce
Bize olan ihtiyaçlarından sadece bi tanesi bu. Senin güler yüzüne o kadar ihtiyacı var ki. Travmaların hepsi annem beni emzirmedi diye değil annem bana gülümsemedi diye oluşur dediğim gibi beslenme hatırlanmıcak umru bile olmıcak büyüdüğünde. ama seni ne şekilde hatırlayacağı senin elinde inşallah psikolojini ona göre ayarlayabilirsin canım kendine de yüklenme bunu dert edinmen, ne kadar iyi bir anne olduğunu zaten gösteriyor☺️

Bize olan ihtiyaçlarından sadece bi tanesi bu. Senin güler yüzüne o kadar ihtiyacı var ki. Travmaların hepsi annem beni emzirmedi diye değil annem bana gülümsemedi diye oluşur dediğim gibi beslenme hatırlanmıcak umru bile olmıcak büyüdüğünde. ama seni ne şekilde hatırlayacağı senin elinde inşallah psikolojini ona göre ayarlayabilirsin canım kendine de yüklenme bunu dert edinmen, ne kadar iyi bir anne olduğunu zaten gösteriyor☺️
Doğru söylüyorsun canım içimi yüreğimi rahatlattın herşey gönlünce olsun. İnşallah daha güzel olacak herşey 🤲

İnşallah canım tekrar danışayım bugün sabah yine çığlık çığlığa uyandı. Uykusu var deli gibi gözünü açamıyor ama ne sancılar çekti tam 3 saat boyunca anca uyuttum
Tadı da çok güzel onu kaşıkla verirken bile sakinleşiyo tatlı olduğu için yalanıyo sürekli😄benimki de ağlayarak uyanıyor gazdan dolayı kendini kasarak çok üzülüyorum

Şu platform olmasa içimi hiç birşey rahatlatmayacak gerçekten paylaşımlar öyle kıymetli öyle güzel ki. Yalnız olmadığını bilmek neden bilmiyorum ama insanı rahatlatıyor. Mama vermek gerçekten çok rahat ama ağladığı an memeyi ağzına vermek İnan mutfağa gidip mama hazırlamaktan daha kolay benim ki emse sanırım sürekli uyurdu şimdi dehşet huzursuz
Memelerinde yara derdi bitmiyo. Her emzirmede korkarak, can acısıyla emziriyorum. Tam düzeliyo bidaha baştan başlıyo yara işi. Benim bi arkadaşım emzirirken oluşan yaralar sebebiyle emzirmeyi bırakmıştı. Böyle gönül rahatlığıyla bi emziremedim bende acılarından. Mama için termosta sıcak suyum hep hazır olur. bi sürahide de kaynamış soğumuş suyum hep hazırda durur. Bu sayede mama hazırlama işim hızlı oluyor.

Bir soru

Bebegımın 3. Ayı dolunca kaç aylık dedıklerınde 4 ay mı dıcem 3 mü ama 3 ay bitmiş oluyor beynım yandı

Sanırım 3 aylık dıcem

Bu sezeryan göbegımın saçmalıgını kabullenemıyorum
Patlamıs lastik gibi be sert ne boyle ici dolu gibi bi degısık ya dokununca acıyo gibi

Sporda yapılmıyor yoksa ben ona bi ayar verırım de riskli işte

Sporda yapılmıyor yoksa ben ona bi ayar verırım de riskli işte
Nezaman spor yapılabilir aynı sorun bende de var. Ben vaktim olmadığından spor yapamıyorum ama vaktim olsa başlardım. Artık iyi hissediyorum. Spor yapmak için belli bi zamana kadar beklememiz mi gerekiyor.

Kizlar bisey sorcam bu sırtına vurma gaz cikarma olaylari ne zaman biticek uykusu açılıyo yaw cocugun emiyo uyuyo haydaa al omza basla pat pat pat cocuk gozunu aciyo zaten uyku sevmiyo.

Nezaman spor yapılabilir aynı sorun bende de var. Ben vaktim olmadığından spor yapamıyorum ama vaktim olsa başlardım. Artık iyi hissediyorum. Spor yapmak için belli bi zamana kadar beklememiz mi gerekiyor.
Ben eliptik bisiklet biniyorum bi terslik olmadı . Hergun kizimi arabasina atip yuruyorum . Yeter bu kadar spor😀

Ben de bılmıyorum 6 ay 1 yılları gördum ama emınd egılım vallahı

X