2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Benım doktorum 2. Ay aşılarıyla yaptır dedı yaptırmıstım yoksa 3. Ay düşünüyordum
Sağlık ocağındaki hemşire haftaya yapıcak rota aşısını 8.haftada. Menenjitte yaptırıcam ben onu özel hastane yapıyormuş doktoru planlıcak zamanını
Sağ olun kızlar. Bende kesin yaptırıcam, 13. Haftasında olacak. Bizim doktorumuz 3. Ayda aşı yok diye o zaman önerdi. Bir tık böyle zamanın sonuna kayınca gerildim. Herkesin rahat geçmiş. 2. Ayda 3 aşı olunca benim kızım 2 gün huzursuzlandı, ağrısı vae gibiydi. Ondan bırakmak kafama yattı.

Ben zaten günü geçse bile özel aşı mutlaka yaptırırdım. Faydası çok, günü antikor için, daha az koruyucu oluyor. Doktoru hatta 14. Hafta yapalım dedi, ben dayanamadım kaçmasın diye erken randevu aldım hemen 13. Haftaya.

Bende böyle yapıyorum. Akşam önce kangruyla yürüyüş, sonra banyo, banyodan çıkınca çok ağlıyor en büyük sorun, sonra emziriyorum uyuyana kadar. 7.30 gibi emzirmeye başlıyorum, 8-9 arası uyutmaya çalışıyorum. O saati geçirmemeye ama her zaman mümkün olmuyor. Son 2 gündür de akşam uyutacakken memede yaygarayı basıyor, memeyi alıp 5 dakika sonra bırakıyor. Öyle olunca uykuya dalması gecikti. Evde gezdirip durduk, sakinledi de öyle emzirebildim bölüne bölüne. @Hali’nin dediği gibi akşam rutini yardımcı oluyor. Tabi bazen bozuluyor bu sıra. Mesela dün 8’de emzirmeye başladım, 7’de çok uykusu geldi şekerleme yaptı diye yürüyüş gecikti. Sonra akşam ağladı, uzun bir uyanıklık oldu galiba. Benim kız da 12 haftalık, mart sonu doğmuştu. Sanırım büyüme atağında.

Bende 3. Ay sonrasına bağladım. Eğer iyiye gitmezse ki inşallah gider. Çok büyük hayal kırıklığı yaşayacağım.
Uyurlar ya bi şekilde sağlık olsun benim bebeğimin bıngıldağı kapanmış mesela 2.ayda her ay kafa ölçümünü takip edicek doktor düzenli büyümesi lazım moralim bozuldu buna biraz

Kızlar benim bir haftadır uykusu kendi kendine düzene girdi
Gece 00.00 01.00 arası derin uykuya dalıyor top patlasan uyanmaz, sonra sabah 4 5 civarı bir besleniyor geri uyuyor sabah 8 9 a kadar
7 8 saat uyuyor her gece yani kendi kendine oldu bu tabii gün içerisinde hiç uyumuyor yatağında sadece kucakta kestirirse o kadar.
Kakası benimkinin de yemyeşil puding kıvamlı ve kötü kokuyor sanırım mamadan dolayı...
Bir de kızlar bir şey soracağım eskiden 3 saat uyusam bile kalktığımda memelerim taş gibi olurdu şimdi asla eskisi gibi olmuyor, sizin de öyle mi?
Sütüm mü azaldı yoksa büyüdüğü için eskiye göre daha fazla içtiği için mi öyle olmuyor çok moralin bozuk

Aktif emince zaman gectıkce yumus yumus oluyor dıye bılıyorum
40 yılda bir sagım yapıyorum ondan sonra ancak taş gibi oluyor onun dısında bebişim emerken olmuyor taş gibi

Uyurlar ya bi şekilde sağlık olsun benim bebeğimin bıngıldağı kapanmış mesela 2.ayda her ay kafa ölçümünü takip edicek doktor düzenli büyümesi lazım moralim bozuldu buna biraz
Bıngıldak kapanması nasıl oluyor canım. Kapandığını nasıl anladın ve ne gibi zararı oluyormuş. İlk defa duydum

Maşallah canım ne kadar oldu bebeğin. Akşam uykusuna çok zor geçiyor benim ki 2 aylık sürekli ağlıyor acaba gazdan dolayı mı yani ayaklarını da çekmiyor anlamıyorum

Bıngıldak kapanması nasıl oluyor canım. Kapandığını nasıl anladın ve ne gibi zararı oluyormuş. İlk defa duydum
Doktoru söyledi doğduğundan beri bıngıldağı dardı bu kontrolde kapandığını söyledi doktor. Beyin gelişimini etkileyebiliyor erken kapanması doğuştan kapalı olanlarda var önemli olan kafasının her ay büyüme göstermesi. Şuana kadar güzel büyümüş inşallah böyle devam eder

İnşallah kuzum Ya gönlünü ferah tut gerçekten ilk defa duydum bende duyduğumda iyi oldu hiç takip ettiğimiz şeyler değil bu platform iyi oluyor

Bnce alışma süreci benimki 79 günlük dediğim gibi daha 7 gündür anca düzene girdi, ondan önce 7/24 nöbet turuyorduk başında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…