2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

İlk 10-15 gün alarm kurarak en fazla 2 saatte bir emzirdim, sonrasında 2-3 saatte kendi uyanıyor mızıklanıyor zaten uyandıkça emziriyorum
Merhaba emzirme danişmanindan memnun kaldüniz mi ? Kimi tuttunuz benim bebek kac gündür memenin ucunu tutmuyor . Sağim yapinca süt miktari içmeden öncekiyle ayni çikiyor . Bu ememediğini mi gösterir? Öneriniz var mi

Merhaba emzirme danişmanindan memnun kaldüniz mi ? Kimi tuttunuz benim bebek kac gündür memenin ucunu tutmuyor . Sağim yapinca süt miktari içmeden öncekiyle ayni çikiyor . Bu ememediğini mi gösterir? Öneriniz var mi
Ben hastanenin sosyal pediatri bölümündeki danışmandan destek aldım . Evet memnun kaldım , bu sorunuz anca bebeğinizin kilo takibiyle cevap bulunur sanıyorum ki ve çişli bez takibi yapabilirsiniz evde

Bende iki gündür aynı şekilde yapıyorum sağıp verdim hep göğüs uçlarım yarıldı kanıyo hemde silikon uçla emzirmeme rağmen ne zaman tamamen geçecek bu göğüs ucu yarası acaba ya emzirmek istemiyorum resmen o raddeye geldim
Benimde öyle oldu ara verince toparladı biraz. Zor oldu emzirememek. Sürekli sağım yapmak ama 2 gün sonra biraz toparladı. Sağ göğsüm hala acıyo ama dayanılmayacak gibi değil. sol göğsüm biraz daha iyi durumda. Ben 2 gün bıraktım belki sende daha uzun gerekebilir. Ama tabi sağım yapmayı bırakma sütün kesilme riski var, bebişin biberona alışıp memeyi almama riski var. Ben hala acıyan sağ göğsümü 2 gün daha bırakıcam gibi. Çnkü yine ilerleyebilir. Bu arada sürekli krem sürdüm. Hametan, lansinoh, fito krem, madecasol, garmastan hepsini sürdüm. Çok zor ve uğraştırıcı bi süreç ama yapacak başka bişey yok.

Göğsü yara olan anneler tahinin ustunde biriken yag bu yara icin birebirmiş . Denemekte fayda var.

Emzirme döneminde diş tedavisi gören var mı? Dişime kanal yapılması lazım acaba emzirme döneminde bir sakıncası oluyo mu?

Emzirme döneminde diş tedavisi gören var mı? Dişime kanal yapılması lazım acaba emzirme döneminde bir sakıncası oluyo mu?
Ben bebeğim 2 günlükken yaptırdım kanal. 2 saat sütünü verme sonra birazını sagip at öyle emzirmeye devam et dedi doktor.

Hic durmuyor bebegım bugun 52 gunluk
Bir kaç gündür kundak yapmıyorduk
Kundak yaptım uyudu ondan mı acaba anlıcaz
Bu kundagı ne zamana kadar yapmalıyız acaba

Burnuda cok tıkalı aspratörle çekıyorum içi çıkmıyor şırıngalıya da cesaret edemıyorum

Burnuda cok tıkalı aspratörle çekıyorum içi çıkmıyor şırıngalıya da cesaret edemıyorum
Bende cesaret edemiyodum o kadar kolaymış ki yan yatırınca hiçbir şey olmuyo burnunun tıkalı olması daha tehlikeli demişti doktor mutlaka açın

Bende cesaret edemiyodum o kadar kolaymış ki yan yatırınca hiçbir şey olmuyo burnunun tıkalı olması daha tehlikeli demişti doktor mutlaka açın

Nasıl yapayım canık biraz detaylı anlatırsan yarın gündüz bir deneyeyım

X