2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bizde de uyku gerilemesi başladı ama uyku saat aralıklarına dikkat edersem daha huzurlu bir gün geçiriyoruz o yüzden saati saatine uyutabilmek için mecbur ayağımda sallamaya başladım, önermiyorlar diye biliyorum ama bebem mutlu ben mutlu şuan için
Bizimkide gezmeye evi incelemeye bayılıyor, kitap vs yerde matta aktivite yapıyoruz ama hiçbiri evi incelemesinin yerini tutmuyor

Ay bizde reflü var o yüzden beslenmeden sonra yarım saat en az kucakta olması lazım çok alıştı buna indirdim mi kıyamet kopuyor bende beslenme dışında hep oyun matına koyuyorum ne kadar kalsa kârdır diye. Uyku saatlerine hep dikkat ederim ama bu aralar zorlanıyoruz valla uyku konusunda

Benim kızımda 3 ay 18 günlük vallahi atak mı 4. Aya girdik mi bende anlayamıyorum ama bi 10 günden fazla oldu gece uykularımız mahvoldu sürekli ıkınarak gaz sancısıyla uyanıyor. Gündüz uykuları yarım saati zor geçiyor.

Vallahi çoook uzun bir süredir başka yerde de kalsak sabahları uyanınca belden aşağısını yıkıyorum, akşam 19.30 da da akşam duşunu muhakkak aldırıp loş bir ortamda uyutmaya çalışıyorum yani rutinse rutin assla uykuya geçmek istemiyor kucağımda sallıyorum sürekli ve yatırdığım an uyanıyor tam uyutmam 2 saatimi alıyor yok yani ben anlamadım nasıl kendi kendine uyuyacak yatakta beceremedim bu işi gitti. Dün biraz ağlasın gerekiyorsa ama yatakta sakinleştireyim dedim yatırdım canım kızım tatlı kızım falan asla fayda etmedi 5 dakika durmadı sakinleşmedi bende dayanamadım aldım kucağıma yine pışpış evirip çevirdim yavruyu

Ay bizde aynı şekilde gece uykuları çok bozuldu gündüz de çok direniyor sonra da çok az uyuyor inşallahhh kalıcı değildir

Geç kaldığımızı düşünmüyorum. Sanırım bebeklerin de buna hazır olması gerekiyor. İnşallah başarırız

Benim de bir türlü üstesinden gelemediğim kısım yattığı yerde uyutabilmek Ağlatmak ya da bebekle inatlaşmak istemiyorum

4 Ay 10 günlük kızım. Atak içimizden geçti resmen.Gündüz uyuyan çocuk uyuyup geri uyanıyor sürekli ,gece de 1.30 dan önce uyumuyor. 4.aya hiç gelmeyin imkanı olan direk 5.aya geçsin.

Ya onun etkisi çok bence de. Ama dün brokoli yemiştim o da çok gaz yaparmis sanırım o yüzden tüm gün çocuğum gazla uğraştı. Bilmiyodm brokolinin gaz yaptığını
benim doktorum senin yediklerin bebeğe gaz yapmaz demişti, kendinde varsa vardır dedi bilmiyorum ne kadar doğru ben o yüzden hiç yediğime içtiğime dikkat etmedim 3 aylık tam 2-3 hafta oldu biteli arada çok nadir oluyor

merhaba mevlütte ne dağıttınız acaba hediyelik olarak

Ben de uzun zamandır bakamadım kızların hesap neden pasif olmuş kiii
Gerçekten kızların gitmesi çok üzücü oldu ya ne zaman bitecek pasiflikleri, bitince gelecekler mi geri sohbetleri muhabbetleri çok hoş insanlardı (sulti, cesur, gülümse, golden, mavi, medusa, özge en sık gördüğüm ve aklımda kalanlar) yoklukları aşırı belli oluyor sitede. Ben çok bilmiyorum siteyi sadece buraya girip okuyorum gelecekler mi diye bekliyorum bakıyorum hergün vallahi.

Ay bitmesine çok sevindimmm. Bende normalde annenin yedikleri bebeğe gaz yapmaz diye biliyorum ama benim bebişim alerjik o yüzden ben ne yersen onun bağırsakları etkileniyor maalesef , bizim gazimiz bu yüzden daha uzun sürecek sanırım. Ama eskisine göre kendi baya baya gaz çıkarabiliyor artık gece surekli bir ses duyuyorum yatağında hahah

4 Ay 10 günlük kızım. Atak içimizden geçti resmen.Gündüz uyuyan çocuk uyuyup geri uyanıyor sürekli ,gece de 1.30 dan önce uyumuyor. 4.aya hiç gelmeyin imkanı olan direk 5.aya geçsin.
4. Ay öncesi nasıldı uykuları düzeni peki biran da çok kötü mü oldu soyleyin bilelim ona göre hazırlıklı olalım

Kızlar günaydınn. 4. Ay sonrası uyku eğitimi öneriyorlar ya bende 5. Ayda düşünüyorum ama önce kendim pınar sbrsky videolarından izleyip deneyeceğim, yapamazsam eğitim almayı düşünüyorum en hafif teknikle tabii ki. Ama beni bebiş emzik almıyor, yüzüstü uyuyor o yüzden uyku arkadaşı da yok. Gündüz ve gece rutinlerimiz var yapıyorum mutlaka her gün ve kucakta uyuyor şuanda. Sizden de fikir istiyorum siz uyku eğitimi vermeyi düşünüyor musunuz yada planlarınız neler ? Belki birbirimize destek oluruz bu konuda gözden kacirdigimiz bir şeyler vardır belki

Bende vermeyi düşünüyorum canım. İnstada bir sürü hesap takip ediyorum henüz karar vermedim nasıl vereceğime

Maalesef minimum 2 ay olmicaklar Ceza alınca Pasifliğin bitmesi için zaman geçmesi gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…