2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Screenshot_2024-09-01-19-58-58-772_com.miui.videoplayer.jpg
kizlar sizce bu alt damaktaki beyazlık diş mi? Eğer dişse çıkması yakın mııı

Ay bitmesine çok sevindimmm. Bende normalde annenin yedikleri bebeğe gaz yapmaz diye biliyorum ama benim bebişim alerjik o yüzden ben ne yersen onun bağırsakları etkileniyor maalesef , bizim gazimiz bu yüzden daha uzun sürecek sanırım. Ama eskisine göre kendi baya baya gaz çıkarabiliyor artık gece surekli bir ses duyuyorum yatağında hahah😅
Ben hala kendi yatağına yatıramıyorum çünkü yüzüstü dönüyor siz nasıl yapıyorsunuz boynuna yükseklik yapıyor musunuz reflü için yoksa dümdüz mü yatırıyorsunuz

Ben hala kendi yatağına yatıramıyorum çünkü yüzüstü dönüyor siz nasıl yapıyorsunuz boynuna yükseklik yapıyor musunuz reflü için yoksa dümdüz mü yatırıyorsunuz
Bizimmki en başından beri yüzüstü yatıyor 1 aylıktı hiç uyuyamiyordu sırtüstü ozaman kafasini güzel tutuyordu rahatça çeviriyordu o zamandan beri yüzüstü yatırıyorum. Bizde park yatak var onun baş kısmını hafif yükselttik reflü yatağı seklini verdik o şekilde yatıyor hala. Artık yüzüstünden sırtüstü dönmeye basladi gece uyandığında dönüyor tekrar uykuya dalamiyor tabi o yüzden uyanıyoruz maaile 😅😅

Bizimmki en başından beri yüzüstü yatıyor 1 aylıktı hiç uyuyamiyordu sırtüstü ozaman kafasini güzel tutuyordu rahatça çeviriyordu o zamandan beri yüzüstü yatırıyorum. Bizde park yatak var onun baş kısmını hafif yükselttik reflü yatağı seklini verdik o şekilde yatıyor hala. Artık yüzüstünden sırtüstü dönmeye basladi gece uyandığında dönüyor tekrar uykuya dalamiyor tabi o yüzden uyanıyoruz maaile 😅😅
maşallah, bende çarşafın altından reflü gibi bişeyler koyarım diyorum ama benim kızda çapraz yatıyor bi bakıyorum ters yatıyor reflü yatağında bile kafasını koyduğum yerde bi bakıyorum ayakları var bi bakıyorum kafası yataktan koltuğa düşmüş bi bakıyorum yüzüstü kalmış ödüm kopuyor nefessiz kalıcak diye

maşallah, bende çarşafın altından reflü gibi bişeyler koyarım diyorum ama benim kızda çapraz yatıyor bi bakıyorum ters yatıyor reflü yatağında bile kafasını koyduğum yerde bi bakıyorum ayakları var bi bakıyorum kafası yataktan koltuğa düşmüş bi bakıyorum yüzüstü kalmış ödüm kopuyor nefessiz kalıcak diye
😅 Bizimkiler kurtlu valla.Kaç aylık bebiş şuan? Bence artık kendilerini kurtarıyorlar ya. Ben sadece yatağına hiçbir şey koymuyorum nolur nolmaz diye birde 2 saate bir alarm kuruyorum kontrol edip geri yatıyorum. Tam dönebildigi zaman onu da yapmam artık.

En sevdıgım dostlarımızdan melegım can bıdaha gelemeyecekmı:KK43: ban yıyenler gerı gelemıyormu arkadaslar yoksa bellı bır suremı cezalı oluyor?cok uzuldum yaa

Kızlar meme reddi başladı tam üç aylık olduğunda geçen hafta... Bu durumu yaşayıp sonradan düzelen oldu mu? Tam yaralar biraz iyileşti, daha rahat emzireceğim derken minik bıraktı of 😭 döndüremiyorum da çok ağlıyo istemiyo.Geceleri uykuluyken emiyordu dünden beri o da bitti...

Kızlar meme reddi başladı tam üç aylık olduğunda geçen hafta... Bu durumu yaşayıp sonradan düzelen oldu mu? Tam yaralar biraz iyileşti, daha rahat emzireceğim derken minik bıraktı of 😭 döndüremiyorum da çok ağlıyo istemiyo.Geceleri uykuluyken emiyordu dünden beri o da bitti...
Bizde de oldu, hala ara ara oluyor. Ben kucağıma alıp emzik veriyorum biraz rahatlayınca emziği bırakıp memeyi veriyorum o şekilde alıyor. Bazen kucağa gelmeden bile ağlıyor o zaman müzik açıp dans ediyoruz sakinleşiyoruz o şekilde emzik yardımıyla çözümü buldum

Kızlar merhaba. Bebeğim 6 aylık. Bu gün aşı oldu 4 saat önce. Ateş başladı çok huzursuz halsiz Ateş düşürücü verdim. Yüzü falan bem beyaz oldu dudaklarının rengi soluk oldu. elleri buz gibi galiba Ateş üşütme yapıyor. Bide titreme oluyor. Ay keşke yaptirmasaydim dedim ya. Normal mi bunlar

Duşta emzirin ılık suyun altına girin ikinizde hemen memeyi vermeyin biraz sakinleşsin sizde aynı şekilde sonra memeyi şunun almazsa bırakın 1-2 dknsonrs tekrar deneyin almazsa bırakın tamamen. Birde ayakta hafif zıplayarak da etkili olabiliyor. Ben çok fazla yaşamadım ama ten tene temas ve özellikle ılık s-duş etkili baya. Bu arada meme reddi geçici oluyor o yüzden kendinizi strese sokmayın bu bir dönem sürekli bunu hatırlatın kendinize. O sizi ve memeyi çok seviyor sadece bu ayda artık etrafı keşfetmeye başlıyor merakı başka şeylere kayıyor 🥰

Benimki düz yatıyor artık reflü yatağı kullanmıyorum yan yatırıp arkasını yastıkla destekliyorum sırt üstü yapıyor kendini uyurken yüz üstü hiç sevmiyor

Kızlar selam benim bebiş 3 buçuk aylık ağladığı zaman göz yaşı akmıyor sizin bebişlerde öyle mi durup dururken aklıma takıldı doktor kontrolümüze daha var

Kızlar selam benim bebiş 3 buçuk aylık ağladığı zaman göz yaşı akmıyor sizin bebişlerde öyle mi durup dururken aklıma takıldı doktor kontrolümüze daha var
Benimkilerden akıyor gözyaşı. Göz yası Kanal tıkanıklığı vs olabiliyor gittiğinizde doktora danışın muhakkak

Benimkilerden akıyor gözyaşı. Göz yası Kanal tıkanıklığı vs olabiliyor gittiğinizde doktora danışın muhakkak
Sünnet olduğunda zaman çok ağlamıştı gözleri sulanmıştı ama akmıyor acaba tıkanıklık mı bu gece gece kötü oldum şimdi

Bizde de oldu, hala ara ara oluyor. Ben kucağıma alıp emzik veriyorum biraz rahatlayınca emziği bırakıp memeyi veriyorum o şekilde alıyor. Bazen kucağa gelmeden bile ağlıyor o zaman müzik açıp dans ediyoruz sakinleşiyoruz o şekilde emzik yardımıyla çözümü buldum
Benimki de solumhiç mi hiç almıyo koluma yatırr yatırmaz anlıyo ama güzel yöntemmiş teşekkürler..

Ya benim bebeğim topaç gibi dönüyo yatağında. Ayağı beşiğin aralıklarına gelince de ağlıyor 🥹

Duşta emzirin ılık suyun altına girin ikinizde hemen memeyi vermeyin biraz sakinleşsin sizde aynı şekilde sonra memeyi şunun almazsa bırakın 1-2 dknsonrs tekrar deneyin almazsa bırakın tamamen. Birde ayakta hafif zıplayarak da etkili olabiliyor. Ben çok fazla yaşamadım ama ten tene temas ve özellikle ılık s-duş etkili baya. Bu arada meme reddi geçici oluyor o yüzden kendinizi strese sokmayın bu bir dönem sürekli bunu hatırlatın kendinize. O sizi ve memeyi çok seviyor sadece bu ayda artık etrafı keşfetmeye başlıyor merakı başka şeylere kayıyor 🥰
Bende ayakta hafif zıplayarak emziriyorum, zaten böyle uyuyor 😂 bazende ben yürürken emiyo bi yandan öyle uyuyo

Sanırım benim bebişin uyku gerilemesi dün başladı. Çok zor uyuttum dün,1 saate yakın sürdü. Normalde banyo sonrası emerken uyuyordu 🥹
Ya bizde de uyku gerilemesi daha başlamadı bence ama bir sorunu var belli. Bazen 5 dkda uyuyor (beyaz gürültüye geri döndüm bu hafta) bazen yarım saatte uyuyor gündüz ama gece çok zorlamıyor gazı yoksa. Ama gün içinde biranda aglamaya başlıyor sanırım diş ağrısı var bizimkinin ya

X